» »

Deskanje na snegu

Deskanje na snegu

metsis ::

Ali kdo deska na snegu? Mu je to v užitek?

Sam deskam in smučam na vodi, torej poleti na morju. Se mi zdi, da ni večjih tveganj, da pride do poškodb, tudi pri večjih hitrostih in ravno to mi je pri tem všeč.

Ne moreš pasti, kot pri smučanju v kakšno luknjo, se zaleteti v kakšen objekt ali osebo, ali se raztreščiti na tleh.


Kljub temu zna biti deskanje na snegu užitek. ALi kdo deska?
Bolj uživa v smučanju ali deskanju na snegu? Sam osebno smučanja na snegu ne maram preveč.

Ganon ::

Si predstavljaš človeka, ki si kupi opremo za deskanje, se odpravi na sneg, pa mu to ni v užitek?

metsis ::

Ganon je izjavil:

Si predstavljaš človeka, ki si kupi opremo za deskanje, se odpravi na sneg, pa mu to ni v užitek?


Sem navedel kontekst in primerjavo z deskanjem na vodi, ki bi lahko bilo podobno deskanju na snegu, pa je veliko manj tveganj za poškodbe.

Mogoče bi se lotil deskanja na snegu, tudi zaradi kakšnega potovanja kdaj pozimi v gore.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

martincek1 ::

Evo, jaz bordam - in mi niti ni več v užitek kot včasih. Grem enkrat / dvakrat na leto, furam po svoje.

Se mi pa tudi bordanje na vodi zdi nevarno do neke mere. Poškodba kolenskih vezi, izpah rame, če dile nimaš zapete tudi možnost razbite glave (lahko vprašaš ljudi na wakeboard žičnicah).

Sicer pa je povsem odvisno od tipa človeka. Meni so pač bolj po godu športi ala kolesarjenje, tek na smučeh, plavanje..

metsis ::

martincek1 je izjavil:

Evo, jaz bordam - in mi niti ni več v užitek kot včasih. Grem enkrat / dvakrat na leto, furam po svoje.

Se mi pa tudi bordanje na vodi zdi nevarno do neke mere. Poškodba kolenskih vezi, izpah rame, če dile nimaš zapete tudi možnost razbite glave (lahko vprašaš ljudi na wakeboard žičnicah).

Sicer pa je povsem odvisno od tipa človeka. Meni so pač bolj po godu športi ala kolesarjenje, tek na smučeh, plavanje..


Eno in drugo moraš paziti, potem je manj tveganj, kljub vsemu pa bi rekel, da je manj nevarnosti, ko si na vodi, kot, da dvriš po klancu navzdol na trdi podlagi.

Zna biti pa fajn iti s kakšno družbo ali v paru za kakšen teden nekam visoko v gore, ne?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: metsis ()

martincek1 ::

Težko odgovorim na taka retorična vprašanja :)

Veron ::

metsis je izjavil:

Se mi zdi, da ni večjih tveganj, da pride do poškodb, tudi pri večjih hitrostih in ravno to mi je pri tem všeč.

Hm, si kdaj probal na kak objekt zapeljat ali mogoče kak trik iz vode? Rame, kolena ni nič posebnega, da odleti...

Popolnoma ista zgodba je lahko na snegu. Če se držiš samo prog in voziš tako hitro kot obvladaš, nimaš kaj skrbet (seveda, kjer je prostor). Če se lotiš freestyla, pa lahko pride hitro do poškodb (kolena, ključnica, hrbet).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Machete ::

Jaz deskam na snegu in mi je v užitek. Lp


:D
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

metsis ::

Machete je izjavil:

Jaz deskam na snegu in mi je v užitek. Lp


:D


Koliko časa potrebuješ, da se naučiš?

sivistol ::

metsis je izjavil:

Machete je izjavil:

Jaz deskam na snegu in mi je v užitek. Lp


:D


Koliko časa potrebuješ, da se naučiš?



2-3x se furas osnove pol pa ze gre , lahk se pa hitreje ce si hiter learner, oz si navajen na skejt

Invictus ::

Deskarjv po smučiščih skoraj ni več. Je bilo preveč problemov pri sožitju s smučarji, zato so jih sama smučišča odstranila.

Začelo se je s ločenimi progami za smučrje in deskarje, zdaj pa vsako smučišče naredi snežni aprk, in ponudi cenejšo dnevno karto zanj. Bordarji gredo tja in ne delajo štale na smučiščih.

Problem bordarjev je bil predvsem v tem, da so se na navadnih progah zafrkavali s svojimi liki, bili prepočasni, ustavljanje pa ni bilo njihova najboljša lastnoast. Zato so jih tudi odstranili, ker je bilo preveč naletov bordarjev na smučarje.

Sicer gre pri naletih dostikrat za obojestransko krivdo, ampak bordarji so dostikrat prileteli direktno v stoje grupo smučarjev, ker se niso znali hitro ustaviti.

Zdaj jih je tako malo, da se jih sploh ne opazi...

Učenje bordanja je, sodeč po parih mojih kolegih, precej lažje kot učenje smučanja...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Machete ::

Ja. Nekaj ur odvisno od vsakega posebaj, ter ravnotežja in najpomembneje, da pravilno pogruntas kira noga naprej ti je bolj naravna, pa tudi malo kot vezi. Ni neumno vzeti inštruktorja za prvo dopoldne. Mastering dile pa se učiš celo življenje. Jaz bordam 20 ali 25 let, res da prejcej malo dni na leto, kdaj tudi nič, pa se vedno še kaj naučim oz. čutim napredek.

* o odstranitvi borderjev s smučišča pa še nikoli nisem slišal, mogoče obstaja res kje kaka obskurna steza samo zansmučarje, ampak glede na to da je Invictus v igri bom rekel BS.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

martincek1 ::

Seveda da je BS.

Kar se tiče učenja bordanja vs smučanja - večina borderjev je začela s smučanjem. Tako da je primerjava smešna.

Invictus ::

Pa naj bo BS. Pri nas tega res ni bilo, avstrijska in francoska smučišča so pa to uveljavila. Že leta nazaj.

Je bilo preveč sranje pri skupni uporabi...

Danes je bordarjev tako malo, da se jih niti ne opazi več. Karving dilce so jih skoraj izkoreninile. Evolucija v praksi ;).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

JGandolfini ::

Smučam že od malih nog, ta šport mi je eden ljubših. Rad imam vse vrste, torej carving po urejenih progah, off-piste po powderju, apres ski zvečer ;) Le skoke/akrobacije bi želel izboljšati.

ToniT ::

Ravnokar sem prišel s smučanja (bordanja) v Dolomitih. Nobene prepovedi bordanja nisem videl, pa sem bordal po celi Sellarondi.

energetik ::

Začel sem s smučanjem. Nato sem nekje na začetku faksa par let bordal, tudi turno v hribih. Ko pa sem videl, kako lahkotno je gibanje na turnih smučkah po globokem snegu, sem spet pristal na smučkah, tudi po smučiščih samo še smučam in mi je precej boljše kot bordanje. Pa sem znal kar dobro bordat, nenazadnje sem se v hribih bordal tudi po zelo strmih pobočjih in celo grapah. Probam par fur odpeljat letno tudi z bordom, da ne pozabim, vendar zdaj že ene 4 leta nisem nič...

Zgodovina sprememb…

martincek1 ::

Invictus je izjavil:

Pa naj bo BS. Pri nas tega res ni bilo, avstrijska in francoska smučišča so pa to uveljavila. Že leta nazaj.


Zanimivo, v 90% bordam po avstrijskih smučiščih.

metsis ::

ToniT je izjavil:

Ravnokar sem prišel s smučanja (bordanja) v Dolomitih. Nobene prepovedi bordanja nisem videl, pa sem bordal po celi Sellarondi.


Koliko pa je to cenovno, če gre en par v kakšno hiško ali bungalov za kakšen teden ?

ToniT ::

Karta za Superski Dolomiti za 6 dni 313 Eur po osebi.
Nastanitev pa cca 90 Eur na dan. Prišteti še moraš prevoz in hrano.
Cena karte se ne spreminja, nastanitev pa je zelo odvisna od datuma in lokacije.

AndrejS ::

Bordam v SLO, AT in IT , pa še nisem nikjer zasledil da bi ločevali proge za borderje in smučarje.

Zgleda da nekateri sploh ne vejo kaj je sneg :D In pišejo bedarije

metsis ::

ToniT je izjavil:

Karta za Superski Dolomiti za 6 dni 313 Eur po osebi.
Nastanitev pa cca 90 Eur na dan. Prišteti še moraš prevoz in hrano.
Cena karte se ne spreminja, nastanitev pa je zelo odvisna od datuma in lokacije.


Kako pa bi opisal celotno izkusnjo?

Meni se zdi drago. Je kaj cenejsgea pri nas, na Voglu?

ToniT ::

Ko si enkrat na teh smučiščih, je vse ostalo brez veze. Ni poceni, je pa po moje največ, kar lahko dobiš v Evropi.
Bil sem v Franciji, Avstriji in drugje v Italiji in za mene ni primerjave. O Sloveniji sploh ne bom govoril - primerja se lahko samo Kanin. V štirih dneh sem se po isti progi peljal največ štirikrat. Pa še to je bila FIS proga za svetovni pokal, po kateri sem se vračal domov...
Vogel je za mene v redu samo takrat, ko je odprt Žagarjev graben, kar je redko.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero smučišče?

Oddelek: Šport
152975 (1280) ToniT
»

Nakup smuči za rekreativca (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5522128 (9938) G_mAn
»

Bordanje

Oddelek: Loža
244323 (2818) cikopiko
»

Smučanje ali Bordanje?!

Oddelek: Loža
224209 (3854) ahac
»

Začetnik: bordanje ali smučanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5215333 (14571) c0dehunter

Več podobnih tem