» »

Bencin - spremembe cen

Bencin - spremembe cen

1
2
3

Neon87 ::

kixs je izjavil:

Neon87 je izjavil:

Zaradi nizke cene razmišljam o nakupu kurilnega olja "na zalogo", čeprav imam dovolj drv za naslednjo zimo ali morda celo dve.
Zanima me ali ima kurilno olje kakšen rok trajanja, kako dolgo lahko počaka v cisterni, morda z leti izgublja na energetski moči?
Glede na to, da ga ne rabim nujno, je verjetno najbolje počakati na ponedeljek 20.4., če se v noči iz ponedeljek-torek (20.4.-21.4.) spremeni, tako bi videl ali bodo cene šle še dol ali gor, v primeru da gor naročim tisti dan, če ne pa še počakam? Ali tisti ponedeljek prej ponudniki energentov kako zaklenejo cene\ponudbe, je kakšna varovalka, če ne bi večina verjetno tako delala?


Kurilca vedno placas, ko ti ga dostavijo. Ne mores cakat na zadnji dan za narocilo...


Če naročim preko spleta na ponedeljek? A ni tako da bi morale biti tiste cene, kot ob naročilu?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Neon87 ()

fikus_ ::

"Če naročim preko spleta na ponedeljek? A ni tako da bi morale biti tiste cene, kot ob naročilu? "

Ni vedno tako, preveri pri ponudnuku.

kow ::

Vlada bo v prihodnjih tednih ocitno drzala ceno na 1e za liter bencina. Tako, da vam je vseeno kdaj tankate...

vir:
https://www.gov.si/novice/2020-04-20-vl...

impre ::

In spet zavlačujejo z objavo cen za prihodnje dni... Mam ravno prazen tank in pot mimo črpalke pa me zanima:)

shadeX ::

Nižal se verjetno ne bo, glede na to da se ukrepi sproščajo in vse več vozil je nazaj na cestah. V najboljšem primeru bo cena ostala ista, v najslabšem pa bodo zadevo podražili. Če imaš pot mimo črpalke, bi jaz napolnil cel rezervoar.

kow ::

@impre
Kako mislis zavlacujejo? Odlocitev o trosarinah se sicer sklene v ponedeljek, vendar se uradno objavi v torek na strani ministrstva za gospodarstvo.
Saj je jasno, da bo benz okoli 1e, ker ce gre velik dol ponavadi dvignejo trosarine.

impre ::

Ponavadi je bila nova cena za torek objavljena na slo informativnih straneh že okoli 14-15h...

harvey ::

Cena ostane nespremenjena, trošarina dvig
https://www.24ur.com/novice/gospodarstv...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

kow ::

impre je izjavil:

Ponavadi je bila nova cena za torek objavljena na slo informativnih straneh že okoli 14-15h...


Verjetno se je samo dopisna seja vlade zacela kasneje, ker ima vlada veliko dela zaradi korone...

Vuli ::

a jebi ga.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

kow ::

Trenutna cena bencina brez dajatev je 0,2492 evra za liter.

aborko ::

Se pravi ene 75% je davkov, bravo Jajo!

kow ::

Zakaj sklepas, da bi pod kaksno drugo vlado bilo drugace? Dajatve na naftne derivate so ogromen vir proracunskih dohodkov. Dvomim, da je pri vprasanju trosarin kaksna razlika med "levimi" in "desnimi".

aborko ::

Nič ne sklepam, za zgodovino ni treba sklepati, je poznana! Jajo povišal trošarine že 2x zapored, kdaj se je pri drugih vladah to nazadnje zgodilo? Kdaj v preteklosti je bilo v končni ceni goriva ~75% davščin in trošarin? In prav Jajo je bluzil kako bo zmanjšal trošarine, da bo še ves tranzit pri nas tankal.

Vazelin ::

Ste pogruntali, da "talk is cheap":D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

kow ::

aborko je izjavil:

Jajo povišal trošarine že 2x zapored

Pred 2 tednoma so trosarine zmanjsali. Ne vem od kod crpas informacije.

aborko ::

Ti bi bil dober politik, za dizel ki predstavlja veliko večino prodaje jo pač niso zmanjšali. Če pa misliš tisto znižanje borih ~0,8 centa za bencin, pa je na žalost povprečna trošarina pred 2 tednoma (dizel, bencin) vseeno narasla.

kow ::

Bolj mi ti delujes k politik. Ko te dobimo na lazi, zacnes nekaj mutiti... Naslov teme je bencin, ne dizel.

hojnikb ::

Spotikanje na technicality. Taprav politik :)
#brezpodpisa

kow ::

aborko je izjavil:

kdaj se je pri drugih vladah to nazadnje zgodilo?

Se ena bluzatorska. To se je zgodilo nazadnje septembra/oktobra 2014 pod Cerarjevo vlado.

kow ::

aborko je izjavil:

Kdaj v preteklosti je bilo v končni ceni goriva ~75% davščin in trošarin?

Nikoli, ker zadnjih X let ni bilo tako nizkih cen. Je pa bilo leta 2008 ~65% davscin (DDV je bil tudi nizji + manj okoljskih dajatev, drugace bi bilo blizu). Predsednik vlade je bil Borut Pahor.

Zdaj razumes kaj ti hocem povedati?

starfotr ::

Dokler bodo nerazumne subvencije za dizel (višja nabavna cena in nižja trošarina) ter na koncu nižja ali enaka prodajna cena in da se bo folk vozil na dizel, namesto na benz, do takrat se ni za sekirat kaj dosti za tiste cente.

https://www.gov.si/teme/cene-naftnih-de...

Nimamo dovolj dizla, uvažamo ga iz US. Izvažamo pa benz. Neumnost na kubik, zaradi neumne politike.

BuDi79 ::

kow je izjavil:

aborko je izjavil:

Kdaj v preteklosti je bilo v končni ceni goriva ~75% davščin in trošarin?

Nikoli, ker zadnjih X let ni bilo tako nizkih cen. Je pa bilo leta 2008 ~65% davscin (DDV je bil tudi nizji + manj okoljskih dajatev, drugace bi bilo blizu). Predsednik vlade je bil Borut Pahor.

Zdaj razumes kaj ti hocem povedati?
Mogoče to da že 10 let poslušamo kako je JJ svoje čase "prepoceni dajal vinjete, ker so pomemben del dajatev... s takorekoč zastonj vinjetami si je samo kupoval mir in volilce", po tem ko pa pusti da se ne vozimo "zastonj" je pa pokvarjen nategun.

kow ::

Ne razumem, od kod ti ideja da sem pro ali anti jansa (vsaj glede trosarin).
Trenutno podpiram visoke trosarine, ker je premalo prihodkov in visoke trosarine so dober nacin za ekstra prihodke v proracun.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kow ()

nooby ::

Kaj gre cena bencina/dizla gor al dol od polnoči naprej?
i7 9990k | Msi 2080ti |
Crucial 32gb |
Asus Z390 |

NoFear85 ::

Ostaja enaka, spreminja se na 14 dni

kixs ::

Spet ne znajo izracunat nove cene??

Sheteentz ::

Prokleti šalabajzerji nesposobni!

Anney ::

Gor gre, razen s trošarinami še lahko eventuelno operirajo, cca 0.02 centa.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Miha 333 ::

Nižja zagotovo ne bo.

destroyer2k ::

svecka ::

Kurilno olje je šlo gor oreng, na 0.7€

Trupl0 ::

svecka je izjavil:

Kurilno olje je šlo gor oreng, na 0.7€


še dobr, da sem včeraj naročil.
30e se je prihranlo...saj neki.

Če bi bil švaba bi bil prihranek 200e
If you are going through Hell, keep going !

kuvanasarma ::

https://trackly.io
dobiš mail ko se spremeni spletna stran
deluje tudi za druge stvari kjet te zanimajo spremembe..

harvey ::

aborko je izjavil:

Nič ne sklepam, za zgodovino ni treba sklepati, je poznana! Jajo povišal trošarine že 2x zapored, kdaj se je pri drugih vladah to nazadnje zgodilo? Kdaj v preteklosti je bilo v končni ceni goriva ~75% davščin in trošarin? In prav Jajo je bluzil kako bo zmanjšal trošarine, da bo še ves tranzit pri nas tankal.

Trošarine so se znižale, cena po 02.06.2020 ostaja na 1,00 EUR/L:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Sheteentz ::

Se vam kaj svita, ali se nam obetajo kakšne spremembe?

kixs ::

Morda malenkost gor.

eric_cartman ::

Nekaj me zanima.. Ker so se cene goriva sprostile zaradi konca uredbe, me zanima ali lahko končno v Slovenijo pride konkurenca iz tujine?

Skrbi me namreč, da bi zaradi monopolnega trga lahko cene poletele v nebo.. Kaj pa vi mislite?

          ::

Do sedaj je bila določena največja cena, po nižji od te bi lahko že sedaj prodajali gorivo, pa ga niso. Torej lahko pričakujemo kvečjemu povečanje cen, sploh v odročnih krajih, kjer ni konkurence.

Sc0ut ::

Ne:
Zakonodaja/zahteve
Lokacije
Visoki vstopni stroški
Vizjak ima delnice Petrola
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

koyotee ::

          je izjavil:

Do sedaj je bila določena največja cena, po nižji od te bi lahko že sedaj prodajali gorivo, pa ga niso. Torej lahko pričakujemo kvečjemu povečanje cen, sploh v odročnih krajih, kjer ni konkurence.


Dvomim, ljudje naredijo 800km s polnim tankom, tako da, razne podražitve znajo usekati nazaj.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

BuDi79 ::

eric_cartman je izjavil:

Nekaj me zanima.. Ker so se cene goriva sprostile zaradi konca uredbe, me zanima ali lahko končno v Slovenijo pride konkurenca iz tujine?

Skrbi me namreč, da bi zaradi monopolnega trga lahko cene poletele v nebo.. Kaj pa vi mislite?


zakaj bi lahko teoretično cene tudi padle:
1.) cene so bile do sedaj omejena tudi na dol - po formuli v uredbi, zato je nekje 2012 Petrol prijavil Hofer ker je imel ob akcijah 10 centov popusta na bencin, največ kar bi lahko ponudil je pa 3 cente. Hofer je moral po posredovanju regulatornih organov cene prilagoditi. Ker ni bilo mogoče ponujati nižjih cen (ne višjih!) so resne namere o svojih črpalkah začasno opustili pri Sparu in E'Leclercu.
(O tem če so cene po novem zakonu sproščene samo na gor ali tudi na dol noben medij trenutno ne poroča)

2.) novi ponudniki bi lahko imeli težave z dobavitelji (mislim da je članek od preden je Petrol uspešno prijavil Hofer in je E'leclerc posledično itak odstopil od svoje namere)
https://www.finance.si/202206/Jean-Fran...

          je izjavil:

Do sedaj je bila določena največja cena, po nižji od te bi lahko že sedaj prodajali gorivo, pa ga niso. Torej lahko pričakujemo kvečjemu povečanje cen, sploh v odročnih krajih, kjer ni konkurence.
Od kod prihaja ta *ebena dezinformacija? Formula določanja cene goriv je bila TOČNO določena (vse postavke) in več kot 3 cente ni bilo prostora. Petrol je uspešno prijavil Hofer (ali formalno FE-Trading če hočeš), ker je pred časom prodajal bencin v akcijah po 10c ceneje, normalno pa 5c ceneje (kljub formalnemu prostoru v višini 3 centov).

Je žalostno da ZPS kot "zaupanja vredna" organizacija širi to dezinformacijo in z dosedanjo formulo z uspešno prijavo Hoferja sploh "niso seznanjeni".

Sploh so pa bili v prekmurju ponudniki s precej cenejšim bencinom (in kilometrskimi vrstami) z več biodizla (= druga formula izračuna cene). Zadeva je bila zelo kratkega veka ker se je izkazalo da bencin regulatorno ni ok (po standardih, ki so se tudi sedaj menda malo sprostili, govori se da bi lahko sedaj prodajali bencin različnih / nižjih / kakovosti - kar do sedaj ni bilo mogoče), pa so hitro zaprli vse skupaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

McHusch ::

Od kod informacija o treh centih manevrskega prostora? Jaz tega tu notri ne najdem: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: McHusch ()

BuDi79 ::

McHusch je izjavil:

Od kod informacija o treh centih manevrskega prostora? Jaz tega tu notri ne najdem: http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...


Menda se če črkobralsko bereš člen po člen v povezavi z drugimi zakoni marži ne smeš odpovedati, ker je del formule in ni opcijska, kljub temu, da je formalno določena samo najvišja. (Tudi na bencin ne smeš dajati popusta ker je točno določena cena.) Kakorkoli - takarat je Petrol formalno dosegel da je prostora samo 3c. Je bilo takrat v časopisih kar dobro razloženo.

          ::

Ali je bilo tole med Petrolom in Hoferjem pred sprejetjem omenjene uredbe, katere veljavnost je nastopila s 1. aprilom letos?

BuDi79 ::

          je izjavil:

Ali je bilo tole med Petrolom in Hoferjem pred sprejetjem omenjene uredbe, katere veljavnost je nastopila s 1. aprilom letos?
To ja, ampak ali je sprememba uredbe dejansko vplivala na ta del?

Valvoline ::

Tocno tako, bilo je omejeno tudi navzdol, jaz sem pac mislu da je fiksirana cena. Zato ni konkurence na trgu. Noben ne bi tankal po manjsih crpalkah ce je cena enaka kot pri *monopolistih*, zato se jih ni odpiralo. Realna marza pr tavelkih je preko 15c, tu je veliko prostora za znizanje cen in prodor konkurence. Vztrajam pri trditvi da bo cena sla dol, ce ne takoj pa kmalu ko se bo ponudba (upajmo) manjsih crpalk povecala.

Zgodovina sprememb…

forplan ::

Glede na to da gredo cene vztrajno gor... Je kje kakšna statistika - graf gibanja cen za posamične črpalke ali pa vsaj za trgovce.

tam na https://goriva.si so samo tekoči podatki...
da se strinjam

Horas ::

na omv že 1.073eur. diesela raje ne bom omenjal, ker se že penijo nekateri - kolegi in sodelavci :)) pa bo šla računica prihranjenega denarja pri porabi po gobe ;((
8700k+z390, 32gb 3600mhz, 1080ti, 700w gold, 512gb+2x250gb m.2 nvme + 2tb hdd

8500+b360, 32gb 2666mhz, rx 6600, 600w bronze, 512gb+250gb ssd m.2 + 2tb hdd

showsover ::

Ja, spremljaj cene surove nafte, je dosti lažje predvideti, da bo šla tudi cena 'naših' naftnih derivatov gor. In tole še ni konec, po mojem bo cena bencina spet tam okrog 1,3...
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cena goriva (strani: 1 2 3 497 98 99 100 )

Oddelek: Problemi človeštva
4952464969 (112142) hbgqzR
»

Kdaj kupujete kurilno olje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6310269 (4387) MadMax
»

Napoved cene goriva

Oddelek: Na cesti
244965 (4092) Roadkill
»

Cena nafte (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13319169 (12764) krneki0001

Več podobnih tem