» »

Sesuvanje grafičnih driverjev

Sesuvanje grafičnih driverjev

Domini tm ::

Zdravo, imam sledeč problem in sicer da mi grafični driver kraša, v event viewerju piše Driver crashed and has recovered. Večnima se to dogaja med igranjem PC iger.
Občasno pa tudi samo ko je desktop na namizju.
Recimo pri igri Crysis 2 sem moral zagnati igro v DX9 na medium nastavitvah, ter moral sem izklopit HighTexture in pa Tripple buffer ter Vsync da deluje normalno, čim kaj spremenim začne driver crashat, tako da je za par sekund črn ekran in gre potem nazaj v igro.
Pri igri NFS Most Wanted 2005 pa še nisem našel rešitve, dogaja se pa isto kot gor omenjeno, samo da je veliko bolj intezivno. Probal sem zagnati igro v združljivostnem načinu z Win XP in Win 7 ali pa brez in problem ostaja enak.
Prav tako je enak problem pri grafični kartici EVGA 560 GTX SC 1GB samo, da to dela v vseh igrah.

Imam pa grafično kartico VTX R9 280X 3GB, 2X 2GB DDR2 800 ram in pa CPU Q6600, ter matično ploščo Asrock g41m-gs. Napajalnik pa je LC Power 600W.
R9 280X porabi okoli 250W , procesor Q6600 pa okoli 125W tako, da še dosti ostane....

Inštalirane imam najnovejše posodobitve driverjev, in Windowsov, ki je Windows 10 64bit Home 1909. Je pa frišen Install Windowsou ispred par dni nazaj.
Pri grafični kartici 560 GTX sem probal z Windows 7 , 8.1 in 10 a ni rešitve.
Probal sem rešitev z Regeditom za funkcijo TdrDelay a je problem enak, probal sem spremeniti porabo energije in sicer visok performanse a ne pomaga.

Stric Google omenja napajalnik, a nisem čisto prepričan.

LP
-- Aorus B450 Elite V2 -- Ryzen 5 5600X -- 16GB DDR4 -- EVGA RTX 3060 12GB XC
-- 500 GB M.2 W11 -- 5500 GB HDD --

goranzaric ::

Možno da grafična odpoveduje, preveri temperature grafike

solatko ::

Menjaj napajalnik, za močnejši LC ali enako močen kvalitetnejši. Je že toliko star, da ne daje od sebe več nazivne moči. Kupi takega z eno 12V linijo, saj ti sedaj dela na polno, ko igraš. Samo za grafiko rabiš 20A, katere je pa ta nov napajalnik, komaj spravil skupaj.
Delo krepa človeka

Domini tm ::

Temperature so normalne v idle 30 v loadu največ 60.
Bom probal dobit drug napajalnik, da probam, če je bolje. Je pa zanimivo da mi Crysis 2 dela ...

LP
-- Aorus B450 Elite V2 -- Ryzen 5 5600X -- 16GB DDR4 -- EVGA RTX 3060 12GB XC
-- 500 GB M.2 W11 -- 5500 GB HDD --

hojnikb ::

napajalnik ali rami. Najprej testiraj rame z memtest. Napajalnik imaš točn kater? Ker nekateri "600W" majo precej malo 12V moči...
#brezpodpisa

Domini tm ::

Bom testiral rame z memtest čez vikend, napajalnik pa je poceni LC Power 600W.

Kater napajalnik pa predlagate za moj sistem?
-- Aorus B450 Elite V2 -- Ryzen 5 5600X -- 16GB DDR4 -- EVGA RTX 3060 12GB XC
-- 500 GB M.2 W11 -- 5500 GB HDD --

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

MrStein ::

Lahko tudi verzijo driver-ja spremeniš (novejši, če je, ali pa kaki starejši).

To vsakih nekaj mesecev pride ena slaba verzija, ki meče TDR. Se mi je zgodilo že nekajkrat. Potem pa z novim driverjem problem izgine.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

louser ::

goranzaric je izjavil:

Možno da grafična odpoveduje, preveri temperature grafike

Klasičen problem pri seriji 500.
Grafični ram, če se mene vpraša.

Moshi ::

Zanimivo... Tudi jaz imam R280X pa so se mi začeli sesuvati driverji (stari ali novi, nima veze).

Jarno ::

Mogoče je razmišljanje napačno. Driverji so zaznali anomalijo in naredili "soft reset" oz. whatever.
Gre za princip, da se programska oprema načeloma ne degradira (recimo, da je ram in storage OK), HW grafične pa se.
#65W!

Domini tm ::

-- Aorus B450 Elite V2 -- Ryzen 5 5600X -- 16GB DDR4 -- EVGA RTX 3060 12GB XC
-- 500 GB M.2 W11 -- 5500 GB HDD --


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težave z grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
291037 (621) _Denny_
»

Racunalnik se ugasa

Oddelek: Pomoč in nasveti
151066 (939) Han
»

Računalnik se ugaša.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191888 (1179) masterx120
»

Zadosten PSU za sistem

Oddelek: Strojna oprema
251755 (1147) Dr_M
»

Računalnik se sam resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
5714 (623) cungalunga11

Več podobnih tem