» »

Iphone 6 Charging Port Replacement

Iphone 6 Charging Port Replacement

WallSreet ::

Mi zna kdo povedati koliko pride popravilo Charging Port Replacement-a pri Iphonu? Imam problem glede porta in sicer mi baterija deluje normalno vendar je problem ker potrebujem 100 poskusov da mi zazna kabel, kar pomeni da je nekaj narobe z Charge Portom. Sicer sem gledal na YouTubu kako se ga zamena, pa se mi zdi vse skupaj dokaj zahtevno. Tule video:



Zanima me koliko bi stalo popravilo? 10€ morda 20€? In če servisi popravljajo takšne stvari?

Očitno se da kupiti prav ta del posebej.

https://www.amazon.com/slp/iphone-6-cha...

Pozna kdo slovensko stran ki prodaja takšne dele?

WallSreet ::

matobeli je izjavil:

Mišljen je telefoni in ostale naprave proizvajalca Xiaomi.

Edina šansa da ne bo popravilo vredno vsaj polovico telefona je če narediš sam. Ta model iPhona je enostaven za servisiranje, del pa naročiš iz tujine.


Res misliš da bi me popravilo prišlo več kot 20€? Če naročim tisti del in mu ga prinesem na servis dvomim da bi mi računal več kot 20€. Sicer ne vem koliko je vredna šestka (mislim da okoli 200€). Ni pogojev da mi računa 100€ za popravilo LOL. Gre pa za Iphone 6 A1586 ki je bil izdal leta 2014.

matobeli ::

Vreden je bolj proti 100eur kot 200.
servis bo cca 20-30eur, precej odvisno od regije.

Bi pa to moral vsak serviser znat zamenjat, vzemi tistega ki ti je najbližje in ti ne bo sitnaril če prineseš svoj del.

WallSreet ::

Tisti ki se na te stvari spozna. Ali je to pravi del?

Pri tem linku mi ni všeč ker so še orodje zraven porinili in ga ne rabim.
https://www.amazon.com/MOBILEPRIME-Repl...

https://www.amazon.com/Johncase-Connect...

https://www.ebay.com/c/833184486


Problem je ker se vse skupaj drži skupaj in gre za en kos in je potem potrebno odstraniti 100 različnih kosov. Sem mislil da je bolj preprost in da bi port samo zamenjal vendar se vse skupaj drži skupaj.

Tule sem našel celoten postopek

https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+6+L...

https://www.ifixit.com/Guide/iPhone+6s+...

Ne vem če bi mi uspelo. Ko bi se mi enkrat zataknilo bi pomešal vse skupaj.

matobeli je izjavil:

Vreden je bolj proti 100eur kot 200.
servis bo cca 20-30eur, precej odvisno od regije.

Bi pa to moral vsak serviser znat zamenjat, vzemi tistega ki ti je najbližje in ti ne bo sitnaril če prineseš svoj del.


Imam srečo da je serviser blizu in ga bom jutri vprašal kako in kaj. Očitno gre za eno uro dela (če si amater, profesionalec bi verjetno zadevo zrihtal v pol ure). Samo zanima me če so zgornji linki/kosi pravi da ne bom kupil napačnega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

Vanadium ::

Si pogledal ifixit?

shadeX ::

Kot prvo, si pogledal da v portu nimaš praha? Jaz sem imel isti problem in ugotovil da se je noter nabrala kepica praha, ki je bila odgovorna zato da kabel ni skočil do konca v port.

hojnikb ::

poglej tut, če nimaš kabla defektnega, poleg pucanja porta...
also, za pa 20e ga noben še pogledu nebo...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

WallSreet ::

hojnikb je izjavil:

poglej tut, če nimaš kabla defektnega, poleg pucanja porta...
also, za pa 20e ga noben še pogledu nebo...


Ne ni problem v kablu ker sem probal še na dveh drugih in ni zaznal. In kako naj bi spucal port? Sem popihal in poskušal počistiti vendar je bilo to tudi vse. Edin če obstaja kakšna druga tehnika? Razmišljam če bi ga odprl in probal počistiti port od znotraj, morda bi lahko delovalo?

Za 20 ti popravijo zaslon računalnika ne vem zakaj bi tu računal gromozanske vsote, ko pa je vse skupaj za eno uro dela. Lahko da se motim, vendar če bi mi rekel da bo računal 40€, se bom vsega skupaj lotil sam. Na Youtubu so posnetki in zgoraj je link celotnega postopka, sicer tega nikoli nisem počel tako da nimam pojma če bi mi ratalo. Zgubiti nimam ničesar kajti telefon je bil za v smeti. Zdi se mi nesmiselno, ker bi bil z menjavo porta še povsem uporaben.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: borisk ()

shadeX ::

Sem popihal in poskušal počistiti vendar je bilo to tudi vse.


Samo s pihanjem zadeva ne bo šla ven. Jaz sem popucal z buciko podobni zadevi (ni bila metalna). Rabiš nekaj kar lahko spraviš notr (lahko tudi zobotrebec, ampak mislim da je zadeva preveč široka) in je dovolj trdo da se ne zlomi ko vlečeš umazanijo ven.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

WallSreet ::

shadeX je izjavil:

Sem popihal in poskušal počistiti vendar je bilo to tudi vse.


Samo s pihanjem zadeva ne bo šla ven. Jaz sem popucal z buciko podobni zadevi (ni bila metalna). Rabiš nekaj kar lahko spraviš notr (lahko tudi zobotrebec, ampak mislim da je zadeva preveč široka) in je dovolj trdo da se ne zlomi ko vlečeš umazanijo ven.


Haha preden si zapisal svoj komentar sem šel po zobotrebec in zdajle čistim, čeprav ni ravno kaj dosti noter. Bom probal zdaj še z drugim kablom.

Stikalo ::

Sam recimo USB C očistim kar z bucko, je tanka in trdna. Včasih je svinjarija res trdo nabita ob steno. Vidim, da imajo na spletu res veliko težav z umazanijo v lightning portu in tam lahko dobiš kakšno idejo kako očistiti.

shadeX ::

čeprav ni ravno kaj dosti noter.


Ni nujno.. lahko samo ne doseže not (zobotrebec je na začetku ozek in potem se odebeli). Mogoče si lahko tudi posvetiš s kako zadevo da vidiš koliko packarije je not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

borisk ::

WallSreet je izjavil:

hojnikb je izjavil:

poglej tut, če nimaš kabla defektnega, poleg pucanja porta...
also, za pa 20e ga noben še pogledu nebo...


Ne ni problem v kablu ker sem probal še na dveh drugih in ni zaznal. In kako naj bi spucal port? Sem popihal in poskušal počistiti vendar je bilo to tudi vse. Edin če obstaja kakšna druga tehnika? Razmišljam če bi ga odprl in probal počistiti port od znotraj, morda bi lahko delovalo?

Za 20 ti popravijo zaslon računalnika ne vem zakaj bi tu računal gromozanske vsote, ko pa je vse skupaj za eno uro dela. Lahko da se motim, vendar če bi mi rekel da bo računal 40EUR, se bom vsega skupaj lotil sam. Na Youtubu so posnetki in zgoraj je link celotnega postopka, sicer tega nikoli nisem počel tako da nimam pojma če bi mi ratalo. Zgubiti nimam ničesar kajti telefon je bil za v smeti. Zdi se mi nesmiselno, ker bi bil z menjavo porta še povsem uporaben.


Take stvari lupijo ker je že telefon bil drag, pa stiščano je vse. mislim da če nimaš dveh levih rok, nabavi ustrezen kos in orodje, pa zamenjaj, zanič je že zdej. Drgaš pa prodaj 2 delnice TSLA pa podpri še malo AAPL, boščki so pod planom v tem četrtletju.

ps, pomotoma dal predlagaj izbris, knofi so preskupaj...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borisk ()

WallSreet ::

Welp, nič nebo. Ne morem ga odpreti, očitno moraš imeti prav zato namenjeno orodje. Tista dva vijaka spodaj je potrebno odstraniti in enostavno nimam dovolj tankega orodja. Ni čudno ta zraven ponujajo še tisto orodje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: WallSreet ()

*TV* ::

Kot so ti že svetovali, je običajno problem prah v priključku. Tudi sam sem imel isti problem, da zelo pogosto kabla ni zaznalo. Z zobotrebcem sem spravil ves prah ven in od takrat spet vse deluje. Tak, da prvo probaj to...

WallSreet ::

Ravnokar kupil orodje in novi charging port. Se bom stvari kar sam lotil saj bi lahko bilo zanimivo in poleg tega bi se lahko še nekaj novega naučil. Vse skupaj je prišlo 10€ tako da ni panike. Orodje pa lahko obdržim, če bom imel kdaj Appla. Javim ko vse skupaj pride.

WallSreet ::

Evo včeraj dobil charging port replacement in orodje (6 funtov). Danes grem in zamenam (to sem počel prvič) in sem zamenjal brez problema. Zdaj mi kabel ne pada več ven in ga prime kot pri normalen telefonu. Problem je zdaj nekje drugje in sicer ko dam kabel notri v port mi ga zazna vendar mi ne fila baterije. Pojavi se tale ikona...



in ko se pokaže se čez 2 sekundi pojavi črni zaslon in potem nič. Zato me zanima če je morda problem v bateriji? Zdaj me zanima kako preverim če je z baterijo dejansko nekaj narobe? Razmišljam da bi kupil novo baterijo. Na youtubu imaš video glede Replacementa in je lahek in hiter postopek. Zanima me samo če je možno da je baterija pokvarjena ali gre za kaj drugega?

Rad bi novo baterijo samo da vidim če mi je dejansko uspel replacement (zvočnik, mikrofon itd).

Morda kdo pozna rešitev? Je problem v slabi bateriji?

hojnikb ::

ce ti je prej filalo, sedaj pa ne, bo nekaj z charging portom oz. konektorji, ne baterijo...
#brezpodpisa

shadeX ::

Je problem v slabi bateriji?


Ne.

WallSreet ::

hojnikb je izjavil:

ce ti je prej filalo, sedaj pa ne, bo nekaj z charging portom oz. konektorji, ne baterijo...


V bistvu je bil prej isti problem samo da sem potreboval 100 poskusov saj je kabel padal ven (zato sem tudi zamenjal port). Je bil pa isti problem, ista ikona in po dveh sekundah izgine.
. Ne vem meni se je zdelo da sem dobro popravil saj je šlo precej gladko. Vijaki so lepo prijeli in tudi charging port se je lepo vsedu notri. Tudi ko priklopim na polnjenje je tako kot pri normalnem telefonu.

shadeX je izjavil:

Je problem v slabi bateriji?


Ne.


Please explain...

Zgodovina sprememb…

matobeli ::

zamenjaj še baterijo, jaz sem dobil original najceneje, človek ne bi verjel, pri nas. V lj, ena štacuna, imajo tudi spletno trgovino.

Zamenjava baterije je res enostavna, edin mal se v začetku zajbavaš da jo dvigneš ker ima pod sabo lepilne trakove.

Če je še nisi menjal je verjetno dost znucana, sploh če je bil telefon nonstop v uporabi.

WallSreet ::

matobeli je izjavil:

zamenjaj še baterijo, jaz sem dobil original najceneje, človek ne bi verjel, pri nas. V lj, ena štacuna, imajo tudi spletno trgovino.

Zamenjava baterije je res enostavna, edin mal se v začetku zajbavaš da jo dvigneš ker ima pod sabo lepilne trakove.

Če je še nisi menjal je verjetno dost znucana, sploh če je bil telefon nonstop v uporabi.


Bi lahko dobil ime spletne strani prosim.

hojnikb ::

>zamenjaj še baterijo, jaz sem dobil original najceneje, človek ne bi verjel, pri nas. V lj, ena štacuna, imajo tudi spletno trgovino.

Si prepričan, da je res original? Also, link.
#brezpodpisa

DeeCoy ::

Če si iz Lj ali Ce me kontaktiraj, rešim. Diagnostika brezplačna. Možno, da je odletel čip za polnjenje na matični (tristar). Lahko je seveda tudi vse ostalo.

matobeli ::

Tukajle sem naročil: https://www.outletshop.si/Telefonija/Ba...

Slika na strani pomoje ni prava, če se ne motim sem imel jabko na moji,uglavnem enaka kot original, zapakirana v propper plastični wrap, ne tako kot kitajci ponavad pakirajo svoje baterije v škatle od jajc...

Ajd, je pa čist možno da so me nategnil, serijskih številk nisem šel ravno gledat, zaenkrat dela. :))

Sem šel gledat, če je bila res najcenejša v slo. No, ni bila, ene 4€ bi lahko profitiral z naročilom iz tujine (US), sam to ni nič v primerjavi s tem da sem ženin telefon zrihtal v 2 dneh 8-)

hojnikb ::

js sn tuki naročo za samsung, kao original, a dejanska kapaciteta je bla 300mAh od 1700.
#brezpodpisa

PINki ::

Kaj ni tako, da apple uradno ne prodaja originalnih rezervnih delov. Da jih dobis samo pri njihovih pooblascenih servisih.

hojnikb ::

Yup, zato je pa tak težko dobit dejanski original.
#brezpodpisa

WallSreet ::

Nič bom danes še enkrat probal odstraniti vijake pri portu in probal malček premakniti čeprav menim da sem naredil vse prav in da mora biti problem nekje drugje. Škoda sem mislil da bodo slo tech mojstri vedeli kje tiči problem.

hojnikb ::

slo-tech like most forums ni kristalna kugla.
#brezpodpisa

WallSreet ::

hojnikb je izjavil:

slo-tech like most forums ni kristalna kugla.


Folk na tem forumu pameten, bi mislil da imajo vsi diplome iz Charging port replacementa

DeeCoy ::

WallSreet je izjavil:

hojnikb je izjavil:

slo-tech like most forums ni kristalna kugla.


Folk na tem forumu pameten, bi mislil da imajo vsi diplome iz Charging port replacementa

Jo imam, ampak pri tem ne pomaga, ker mi še vedno manjka krogla. Evo možne krivce: Port, kabel, baterija, U1700 čip (tristar), U1401 (tigris). To so od bolj proti manj verjetnemu. Obstajajo še manj verjetni, če hočeš lahko napišem še te.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

WallSreet ::

DeeCoy je izjavil:

WallSreet je izjavil:

hojnikb je izjavil:

slo-tech like most forums ni kristalna kugla.


Folk na tem forumu pameten, bi mislil da imajo vsi diplome iz Charging port replacementa

Jo imam, ampak pri tem ne pomaga, ker mi še vedno manjka krogla. Evo možne krivce: Port, kabel, baterija, U1700 čip (tristar), U1401 (tigris). To so od bolj proti manj verjetnemu. Obstajajo še manj verjetni, če hočeš lahko napišem še te.


Port in kabel ne moreta biti v to sem 100% prepričan. Čip dunno se bom pozanimal. Prosim napiši še manj verjetne. Hvala.

Sem pa drugače telefon še enkrat odprl in očistil tisti gumb spodaj (sem mislil da je preveč umazan in da je mogoče to problem. Poleg tega sem ga še očistil. Nato pa sem probal tole verjanto.



Tip s fenom ogreje baterijo. Sem probal na isti način in pri meni ni delovalo. Pod posnetkom berem komentarje in je pri večini pomagal fen za lase. Ena razlika. Pri njemu prav tako tista ikonca za baterijo zgine po dveh sekundah vendar pri njemu ne utripa tista rdeča črtica tako kot pri meni. Morda je tu možno razbrati problem? Ali pa je njegova baterija na 1% moja pa na čisti ničli. PS ali moraš za polnjenje baterije imeti svojo sim kartico noter (verjetno ne)? Jaz nimam sim kartice notri vendar dvomim da zaradi tega ne polni telefona?

DeeCoy ::

Hah.. če verjameš tem pravljicam ti pač ne bom pisal vseh možnih shortov na matični, zaradi katerih se telefon ne prižge. Vsi ostali veliko manj možni vzroki so na matični. Verjetno pa je kriva baterija ali tristar, če izključimo to, da je port za 2$ mogoče defekten in da mogoče ni prav nameščen ali je poškodovan. En izmed testov za tristar je, da odklopiš vse iz matične, pustiš samo charging port. Vklopiš kabel in meriš voltažo na battery portu, ki mora nihat čez 3V. Glede na to da je to rak rana iphonov 6 in 6s pri uporabi neoriginalnih polnilcev, bo verjetno tristar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

hojnikb ::

glede na to, kak pocen so rabljene 6ke, kupi drugega (magari z razbitim ekranom ali kaj takega) pa prestavi svoj display in baterijo.
#brezpodpisa

WallSreet ::

hojnikb je izjavil:

glede na to, kak pocen so rabljene 6ke, kupi drugega (magari z razbitim ekranom ali kaj takega) pa prestavi svoj display in baterijo.


Jah ostaneta mi še 2 opciji. Kupim novo baterijo (ne vem kje bi jo dobil). Ali pa da odprem matično pa da malo pogledam. Telefon sem dobil zastonj saj ni v redu delal. Vseeno sem vesel da mi je uspelo zamenjati port (saj sem to počel prvič). Če ne drugega bi si želel da se telefon napolni samo da probal ostale funkcije če delujejo (mikrofon, zvočnik itd). Tako pa ne vem ker noče napolniti.

WallSreet ::

BOOOOOOM! Popravuuuuuuuuuuuuuuu



Kje je bila napaka? Matično nisem dobro pripel. Tako sem tisti del še enkrat odstranil (najprej sem mislil da bi se mogoče baterija slabo držala, pa sem še enkrat priklopil baterijo in matično. No potem vklopim in vidim da mi rdeča črtica nič več ne utripa ampak da zdaj stoji. Počakam 5 minut in pojavi se ikona Appla and the rest is history

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iphone polnilni konektor

Oddelek: Mobilne tehnologije
121174 (981) DeeCoy
»

Lg G5 h850 pocasno polnjenje - pomoc

Oddelek: Mobilne tehnologije
151549 (1062) DeeCoy
»

Kako dolgo imate telefon, preden ga zamenjate? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
1049746 (6615) KTr1sk
»

18650 Polnilec

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
151581 (1320) xda develope
»

prenosni polnilnik baterij

Oddelek: Loža
236868 (6156) SimplTech

Več podobnih tem