» »

Pomoč pri montaži žaluzij

Pomoč pri montaži žaluzij

Dzhimen ::

Lep pozdrav.

Pri Roltek sem naročil žaluzije za pisarno (dve okni). Pred nakupom sem vprašal če jih lahko sam montiram so rekli da ni komplicirana montaža, tako da ni problema. No, zdaj so prišle in ne vem kako jih montirat. :))


Gre za notranje žaluzije, tiste ki se jih montira "na šipo". "Isodesign" model. Zgoraj imajo na vsaki strani dve luknji, da se jih zašraufa v okvir, ampak spodaj pa ne morem ugotovit kako jih pritrdit. Na vsaki strani žaluzije gre skozi en laks, na koncu laksa pa je nek žebljiček.



 Slika 1

Slika 1


 Slika 2

Slika 2


 Slika 3

Slika 3




Mogoče so mi kaj pozabili priložit zraven?

Jih bom v ponedeljek klical, če ne bo druge, ampak mam ravno ta vikend čas in sem si zadal to zadevo montirat, tako da če kdo ve kaj več o montaži tega hudiča bi bil zelo hvaležen kake informacije. :)


Hvala lepa že vnaprej.
Lp.

astraios ::

Potrebujes sveder enakega premera kot je plasticni zebljicek (pazi da ne bo sirsi). Oznacis na spodnjem delu okna kje bos vrtal, da bo v liniji z laksom. V luknjo najprej das laks, ga napnes in potisnes plasticni zebljicek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: astraios ()

otago ::

Sem sam montiral zaluzije. Je prisel zgoraj in spodaj plasticni nastavek, ki si ga pritrdil z samoreznim vijakom. Verjetno bi slo samo z vijacnikom?

http://roletarstvo-bercan.si/ponudba/za...

Dzhimen ::

otago je izjavil:

Sem sam montiral zaluzije. Je prisel zgoraj in spodaj plasticni nastavek, ki si ga pritrdil z samoreznim vijakom. Verjetno bi slo samo z vijacnikom?

http://roletarstvo-bercan.si/ponudba/za...


To verzijo poznam tudi jaz, ampak tukaj je pa samo ta žebljiček na koncu laksa in nič drugega zraven.


astraios je izjavil:

Potrebujes sveder enakega premera kot je plasticni zebljicek (pazi da ne bo sirsi). Oznacis na spodnjem delu okna kje bos vrtal, da bo v liniji z laksom. V luknjo najprej das laks, ga napnes in potisnes plasticni zebljicek.


A resno to? :))

Ja nič, bom jutri probal najprej z enim kosom lesa da ne bom brezveze v okvir vrtal. Upam da bo šlo, hvala za idejo! :)
Edino ne vem kako je to na dolgi rok obstojno? Se ne bo ta žebljiček počasi izruval ven?

Dzhimen ::

Sem naredil tako kot je astralos predlagal in zadeva funkcionira, žaluzije so že gor. :D

Hvala za pomoč! ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kosilnica na nitko (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9329170 (1229) _marc_
»

ideje kako na zid spravit cd ovitke, ne da se poskoduje?

Oddelek: Loža
161277 (847) Machete
»

instalacija klime

Oddelek: Loža
132273 (1693) BladE_
»

Led trakovi

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
131936 (1653) FX6300B
»

Katero motorno koso (lakserco)?

Oddelek: Loža
228550 (7560) noraguta

Več podobnih tem