» »

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

Samsung Galaxy S20 Ultra 5G

JimmyO ::

Ravnokar so oznanili novo generacijo Samsunga, mi zna kdo povedat če podpora 5G omrežju pomeni da ni več podpore prejšnim standardom (3G,4G), telekom ima že v predprodaji S20 Ultra ki obstaja samo v verziji 5G:

https://www.telekom.si/zasebni-uporabni...

Spodaj piše: "5G "ready" (5G bo omogočen z nadgradnjo programske opreme)", kako si tole interpretirat ? sicer jih imam namen poklicat vendar mislim da obstaja še kdo ki mu nebo jasno kako 5G funkcionira in če je "backwards compatible".

Gagarin ::

Jao, ne ni, dela samo na 5G, prodali ti bodo nekaj kar ne dela v Sloveniji ;)

feryz ::

Grrr, samo 128 Gb pomnilnika.
Mogoče bo še kakšna verzija.

Sheteentz ::

Človek, ki postavlja takšna vprašanja, res ni primeren kandidat za takšen telefon :D

Kolovrat ::

Telefoni, ki bodo 5G bodo delovali tudi v sedanjih omrežjih. Tako, da tukaj se ne rabite sekirat. Če vas cena, oblika, velikost ali brand ne motijo, je to to.

louser ::

5G ne more funkcionirati v sedanjih slovenskih omrežjih. Vsaj tistih odprtih za javnost ne.

Kolovrat ::

Res je! A telefoni imajo dodano tudi tehnologijo za starejša omrežja! Sicer kakšen smisel bi imela prodaja le teh...?

hojnikb ::

feryz je izjavil:

Grrr, samo 128 Gb pomnilnika.
Mogoče bo še kakšna verzija.

ultra ma tut 512GB in 16GB rama...
#brezpodpisa

feryz ::

Ok, ker na S10+ imam trenutno okrog zasedenih 386 Gb od tera.
Se moram malo nazaj držat. Ker se mi ne da prestavljati, brisati in tako dalje.

profii ::

Kolovrat je izjavil:

Res je! A telefoni imajo dodano tudi tehnologijo za starejša omrežja! Sicer kakšen smisel bi imela prodaja le teh...?


Starejša omrežja?
PSTN? NMT? mogoče še kaj starejšega? Kako izgleda ta dodana tehnologija?
Sprašujem za babico.

Kolovrat ::

Eni imate res način razmišljanja kot Američani, (če vidiš čistilko, da ti briše tla veš, da je tam spolzko in moraš pazit, a v Ameriki in po ta novem tudi pri nas je treba pa rumeno tablo z napisom postavit, ker folk je vedno bolj butast, ko ga obkroža vedno več pametnih naprav)!
Sory, nočem žalit, sam na takšne pripombe nimam boljšega odgovora...!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolovrat ()

weasel ::

Pa tudi ta 5G na S20 ultra ne podpira pravega 5G, ampak samo okoli 20% hitrejsi prenos od 4G.

PARTyZAN ::

V bistvu je S20 Ultra edini iz S20 serije, ki podpira 5G mm wave, tako da tvoja trditev ne drži. Na tej točki ta podatek v resnici sploh ni pomemben, ker je število ljudi, ki bodo imeli priliko izkoristit mm wave spekter v rangu promila.

Kolovrat ::

Par postov višje sem napisal, "ki bodo 5G bodo delovali tudi v sedanjih omrežjih " nisem ciljal na konkreten izdelek ali model... če ciljaš name...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Kolovrat ()

louser ::

Kolovrat je izjavil:

Res je! A telefoni imajo dodano tudi tehnologijo za starejša omrežja! Sicer kakšen smisel bi imela prodaja le teh...?

2G/3G/4G dela na vsakem sodobnem telefonu :)) kot backup

Nesta ::

Kje je trenutno najugodnejsa rezervacija omenjenega telefona? Ali je se povsod ista cena dobrih 1300€??

m0LN4r ::

https://www.youtube.com/playlist?list=P...

Nesta je izjavil:

Kje je trenutno najugodnejsa rezervacija omenjenega telefona? Ali je se povsod ista cena dobrih 1300EUR??
Samsung ima uradno 1349.- in Gratis budse
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

Uuuu, obe ultre prihajajo na prvi peron.
Bomo videli to čudo. Baje jutri.

Nesta ::

Jutr ze dobimo po pošti? :P

DuaL ::

Z mojim s10 se vedno zadovoljen, čakam na 2021 in s30 whatever se bo imenoval >:D mogoce vstavijo hologram

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DuaL ()

m0LN4r ::

Jaz vam tako povem, kdor kupuje ta telefon zaradi 8K kamere, ga bo vsekal mimo. 23 slik na sekundo je danasnje case premalo, 80mbps pa je tudi mal premal za kaj vec kot to. Ometijev zaradi pregrevanja tudi ni kul.
Sem pricakoval, da bo kamera znala vsaj 4K/60fps z HDR, pa je cisto enako kot pri Note 10+ torej HDR je mozen samo z 4K/30fps.
Kamera brez HDR zna 4/60fps z butter smooth stabilizacijo, ampak to je znal ze tudi Note 10+

Zelo zanimiva igracka je Zoom Kamera. Drugace pa je treba se popraviti tisti tecen avtofokus, da ne fokusira nonstop po nepotrebnem.

Vceraj sem probal predvajati posnetke na tistih kvazi 8K TVjih od samsunga, no saj ne recem slika je fenomenalne kvalitete, ampak teh 23 slik na sekundo je res motece, pa pri tolko detajlih se se tolko bolj opazi.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

klinker ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz vam tako povem, kdor kupuje ta telefon zaradi 8K kamere, ga bo vsekal mimo. 23 slik na sekundo je danasnje case premalo, 80mbps pa je tudi mal premal za kaj vec kot to. Ometijev zaradi pregrevanja tudi ni kul.
Sem pricakoval, da bo kamera znala vsaj 4K/60fps z HDR, pa je cisto enako kot pri Note 10+ torej HDR je mozen samo z 4K/30fps.
Kamera brez HDR zna 4/60fps z butter smooth stabilizacijo, ampak to je znal ze tudi Note 10+

Zelo zanimiva igracka je Zoom Kamera. Drugace pa je treba se popraviti tisti tecen avtofokus, da ne fokusira nonstop po nepotrebnem.

Vceraj sem probal predvajati posnetke na tistih kvazi 8K TVjih od samsunga, no saj ne recem slika je fenomenalne kvalitete, ampak teh 23 slik na sekundo je res motece, pa pri tolko detajlih se se tolko bolj opazi.


Se kr strinjam. FPSi nardijo vec od resolucije.
Jst bi raje 120FPS@1080/1440p, kot pa 60FPS@4k, trenutno sem se na Note 8 in tu je max 60FPS@1080p. Sicer so videi presenetljivo dobri.

feryz ::

Prvi vtisi? Telefon ni tako velik, kot je glomazen. Je debelejši, z bolj izbočeno kamero, zato daje občutek cegla. Tudi na mizi grše leži.
Ekran je neprimerno boljši. Črnina je črna, hiter je kot strela na 120Hz, lepa slika.
Telefon je tudi hitrejši. Dela kot misel.
Kamera je itak ok, za kaj več je prehitro.
Prstni odtis je enak jajc kot pri S10. Pogojno užitno.
Razporeditev gumbov je slabša, se nonstop loviš, ker so vsi na eni strani.
Skratka mešani občutki. Ampak 1 evro je vseeno vreden. Kolikor je bil.

freesty ::

Ga odkupim za 2eur :)

Sicer pa kako si ga dobil za 1 eur?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

klinker ::

Telekom Platinum paketi verjetno.

feryz ::

V bistvu pri A1.
Sem hotel drugega mulcu dati, pa sem opazil, da ima pri desetki malo odškrtnjen ekran. Zaradi nepazljivosti bo letos brez njega. Še eno leto bo gural desetko.

Mogoče še ena razlika. Sprednja kamera je na sredi, ne ob strani kot prej. Prej je blok kamer dejansko motil, če si uporabljal aplikacije v ležečem načinu. Zdaj je to skorajda nemoteče, celo neopazno.

feryz ::

Ok, še malo nakladanja. Popolnoma frišne slovenske slike za razliko od internetnih. Slike S20 Ultra so za razred slabše od slik S10+. Govorimo o načinu 9:16, auto nastavitve, srednja leča. Mogoče jih telefon tudi preveč kompresira.

 S10+

S10+


 S20 ultra

S20 ultra

m0LN4r ::

Meni se zdi druga slika predvsem bolj detajlirana, ce jo natancno pogledam. Prva slika je malce prezgana in je izgubljenih kr nekaj detajlov.
Dolocene vejice se ne vidijo, pr gorah zadaj tudi kr nekaj stvari manjka, tudi na vodi je pr S20 bistveno vec detajlov za videt itn.

Si ziher da nisi zamenjal slik pri nalaganju ali pa res ne vidis tega?

PS: Pa pri S20 si pogledal malce v sonce in je "auto" funkcija malo potemnila sliko oz. drugace nastavila ISO. Ampak enivej, na sliki S20 se vidi veliko vec detajlov. Ni vse v svetlobi in nasicenosti barv.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

feryz ::

Težko rečem, ker sem jih gledal le na terenu, na ekranu S20. Na računalniku ne. Na telefonu se zdi bolj podrobna slika od S10. Pustimo barve.
Nisem jih pa zamešal. Dejansko S10 naredi 8mb fajl, S20 pa niti pol tega.

m0LN4r ::

Jaz gledam trenutno side by side na 4K monitorju, pa je na S20 bistveno vec podrobnih detajlov za videt. Kot receno, takoj sem videl razliko v gorah, nato vidis takoj razliko na gladini vode, pol pa ce se levo spredaj pogledas travco se na S10 tudi bistveno manj vidi. To da ti zgleda slika S10 je po mojem samo opticna varka, poglej pozneje slike na kompu objektivno.

Aha je pa res, da je na S10 slika na sredini bolj ostra.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

JimmyO ::

Je možno zmanjšati GUI oz. ikone na telefonu ? dal sem že home in apps screen grid na 5x6 (torej maximum), spremenil sem dv v 470 v developer options - menu je sedaj perfekten. na Home screenu so pa ikone še vedno bistveno prevelike. Je kakšna druga opcija ali je potrebno uporabit drug launcher ?

Vazelin ::

A veste kdo je nabavil SGS 20?:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

feryz ::

Kdo?

Gagarin ::

Feryz 10. 5 zase in družino, 2 za rezervo in 3 za ljubice. Ultra seveda.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Samsung najavil telefone Galaxy S20, s poudarkom na fotografiranju, in svoj drugi pre (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
5915054 (9585) FlyingBee
»

Apple predstavil nov poceni iPhone SE (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
32849354 (34077) MrStein

Več podobnih tem