» »

Upanje, da pošiljka prispe?

Upanje, da pošiljka prispe?

lolipop2 ::

Zadnjič sem bil na Pošti in poskušal oddat paket, vrednost nekje 15€. Država pošiljanja je bila Brunej.
Teta na okencu je kar pobledela, ker sem želel poslati priporočeno pismo. Potem je naštevala, kaj vse je treba izpolniti, vrsta se je nabirala...

potem pa je rekla, da če pošljem navadno, ni treba nič in dam samo slaba 2 €.

Kakšne so možnosti, da ta pošiljka dejansko pride do končnega naslovnika? :)

K0l1br1 ::

Enaka kot za 15 EUR. Zgubijo lahko tisto za 2 EUR poštnine in tista za 15 EUR poštnine.

lolipop2 ::

Se pravi, možnosti so? :D Upam samo, da bo prejemnik fer in priznal, da jo je dobil.

delfinus ::

Ce je tiskovina ni nobenega problema. Js sem to redno posiljal v Azijo priporoceno in sem jo trackal od zacetka do konca. Ni bilo potrebno nobene carinske deklaracije. Ce je pa kaksna stvar in ni carinsko deklarirana ti pa ze SI posta oz. carina na izhodni ali pa vhodni tocki zadevo zavrne. Je treba izpolnit CN22 obrazec in to je tisto kar se je teta bala? :) Ni nic kaj zapleteno. Je za vse drzave enako. Upam, da imas vsaj svoj naslov specificiran s svojimi posiljki.

lolipop2 ::

Težava je, ker je bilo navadno, nepriporočeno. Zato me skrbi.
Notri so neki koinski obročki-fotooprema. Ni bilo težko.
Moj naslov je gor, bomo videli. Če ne bo kaj šlo skozi izvozno carino, bodo verjetno nazaj meni poslali.

Gregor5816 ::

Meni se je pred leti pokvaril USB ključ. Kontaktiram firmo, ker ima USB lifetime warranty, so mi poslali link za RMA za države EU. Na spisku tri četrt držav EU Slovenije ni bilo, zato so mi poslali naslov sedeža firme (Adata - Tajvan), naj pošljem tja USB in listek s svojim naslovom. Ker je mami vsak dan službeno vsak dan na pošti, sem USB in listek dal njej, da to pošlje priporočeno. Zvečer jo vprašam, koliko sem ji dolžan za poštnino, pa mi reče da je pozabila priporočeno poslat in je za kuverto in poštnino plačala nekaj manj kot 2€. Sem se že sprijaznil, da ne bom nikoli več dobil USBja, nakar me čez mesec dni v nabiralniku čaka nov USB. Rekel bi, da so skrbi glede pošte odveč, po mojem je večja verjetnost, da bo naslovnik pošto dobil, tebi pa rekel, da je ni.

lolipop2 ::

Tnx za info. Če se bo tako izgovoril, potem naj se. Ni bila prodaja preko eBaya. Tam bi bolj kompliciral. Bomo videli, kaj bo čez 12 dni. Toliko časa naj bi pošiljka potovala. :)

Machete ::

Kraljevina Brunej je častna in ponosna dežela. Prišlo bo 100%, razen, če bo kje kaka napaka v sortirnih centrih. Zaupaj v ljudi, ker imajo svoje dostojanstvo.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

profii ::

Machete je izjavil:

Kraljevina Brunej je častna in ponosna dežela. Prišlo bo 100%, razen, če bo kje kaka napaka v sortirnih centrih. Zaupaj v ljudi, ker imajo svoje dostojanstvo.


100% se strinjam s tem.
Občasno se najde kakšen nategun, ki trdi da stvari ni dobil. Kot primer nekoga s foruma, ki je javno napisal, da odpre dispute na eBayu, če ni sledilne številke in trdi da stvari ni prejel. Obrazložitev: prodajalec si je sam kriv, ker špara na poštnini.
Sam, kot prodajalec, opažam da je nekje okoli 1% nategunov, nekje 1% se izgubi. Italjani odstopajo od povprečja.
Po večini so pa ljudje odrkiti in pošteni.

Furbo ::

O madona zakaj le bi bilo pošiljanje tja kaj posebnega, iste obrazce se izpolni, kot za vse ostalo.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jocoj ::

Teta na pošti se je bala tipkanja. Drugič sam izpolni doma in samo nalepi list na kuverto/škatlo

https://uvoz-izvoz.posta.si/sl/export

Furbo je izjavil:

O madona zakaj le bi bilo pošiljanje tja kaj posebnega, iste obrazce se izpolni, kot za vse ostalo.
Nope, za pošiljanje izven EU je drug obrazec. Za EU je pa navaden listek za priporočeno pismo (kot za slo) plus nalepiti moraš nalepko, kjer je opis vsebine in da ne vsebuje nevarnih snovi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jocoj ()

lolipop2 ::

Za EU vem, da je tisti listek. Mi ga je dala. Za Brunej pa je rekla, da bi moral vsak komad popisat. S tem, da bi potem tudi cena pošiljanja bila višja, I guess. Zato sem se odločil, da gre navadno. Jebiga, če sem zajebal, sem zajebal. :)

Se pa strinjam, da je treba zaupat ljudem.

toplakd ::

S tem ko daš priporočeno je za export avtomatsko tudi prednostno.
Pošiljke se lahko izgubijo, to je dejstvo.
S priporočenim dobiš tudi sledenje in osnovno zavarovanje do max 35€ + ptt.
Cena pri pošti za priporočeno pismo je trenutno enaka, ne glede ali pošlješ v prvo vas čez mejo, ali v Avstralijo.
S tem da v Avstralijo in Kanado žal ne deluje sledenje :(

Sam pošljem vse kot priporočeno, tudi če je vrednost samo 5€. Poštnino itak zaračunaš kupcu.

jocoj ::

Za Kanado deluje. Na njihovi online strani vidis celo koncni podpis prejemnika.

lolipop2 ::

toplakd:
Ne vem, zakaj mi je potem komplicirala, ko sem hotel samo priporočeno pismo narediti. :-/

jocoj ::

Saj sem ti napisal gor. Treba izpolnit precej obsezen obrazec, kar je za teto precej dela. Drugic ga izpolni sam doma in potem posiljko samo oddas na posti.

lolipop2 ::

Bomo vidli, kaj bo. Mogoče mi ga že naša carina pošlje nazaj, ker ni nič izpolnjeno. :)

toplakd ::

@jocoj
Moram sprobat spet kakšno pošiljko, ker zadnje 2 leti sledenje ni delovalo v Kanado in Avstralijo, saj je ob prvem skenu v dotičnih državah njihova online stran izpisala "package not trackable".
Gre se pa za priporočene pisemske pošiljke do 2kg.

@lolipop2
Obrazec za export iz EU se pa najde na linku katerega je Jocoj zgoraj prilepil.
Izpolniš, natisneš, poveš teti na šalterju da prepiše številko zgoraj desno in klikne obrazec že natisnjen.
Enega pripopaš na pošiljko, drugega ti požigosa če ga potrebuješ za potrebe DDV.

Komplicirala je zato, ker bi imela dodatno delo, kateremu se izogne če ti prideš že z izpolnjenim obrazcem.
Se isto vidi pri naši pošti, ko pride kakšna zamenjava katera še tega ni delala in jo moram vodit čez postopek klikanja na računalniku :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

lolipop2 ::

Ma saj, meni se je pa tudi mudilo. Drugače bi vztrajal in bi magari izpolnil tisti pildek

Ampak ta obrazec Export EU, a to je treba vedno izpolnit, ko pošljem karkoli izen EU? Da bom vedel za next time.

jocoj ::

Mogoce je sprememba za Kanado, ker pred leti je delalo sledenje v nulo. Za Avstralijo pa ni nikdar delovalo.

toplakd ::

@lolipop2
Da, če pošiljaš izven EU, moraš vedno izpolnit tisti obrazec iz linka

@jocoj
Da, pred leti je delalo bp za Kanado in Avstralijo.
Se je pa potem v nekem trenutku spremenilo, ko sta obe državi začeli manjše pošiljke od nas označevati kot "not trackable"
Torej, dokler pošiljka ni prispela v dotično državo, je poizvedba napisala "tracking number not found" po prvem skenu pa "not trackable"
Zato sem v obe državi začel pošiljati iz Avstrije ker imam samo 15km do najbližje AT pošte.

jocoj ::

lolipop2 je izjavil:

Ma saj, meni se je pa tudi mudilo. Drugače bi vztrajal in bi magari izpolnil tisti pildek

Ampak ta obrazec Export EU, a to je treba vedno izpolnit, ko pošljem karkoli izen EU? Da bom vedel za next time.

Ti ne moras na posti izpolnit obrazca za posiljko izven EU. To mora teta natipkat podatke, ki jih ti narekujes. Samo za EU lahko rocno izpolnis isti listek za priporoceno pismo, kot je za Slovenijo.

toplakd ::

Tudi če bi ti na pošti dala obrazec za ročno izpolnit, ga mora ona potem še vedno prepisat v računalnik. Dvojno delo.

Temu se izogneš z izpolnitvijo online obrazca, kjer se potem rezervira št, s katero potem računalnik sam najde obrazec.

Iz obrazca katerega si izpolnil online in natisnil doma lahko poskenira črtno kodo in se ji vnese v sistem, ampak potem računalnik sam še enkrat natisne kompleten obrazec in sledilno številko (nalepko) natisne direkt na obrazec.
Kar je zelo moteče in traja, sploh če tiskajo na igličnem tiskalniku tako kot pri nas, in tudi tracking bar code je potem slabo viden.

Zato pri nas vedno izbere blago, klikne obrazec že natisnjen, in iz mojega natisnjenega prepiše 7 mestno številko desno zgoraj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toplakd ()

jocoj ::

Machete je izjavil:

Kraljevina Brunej je častna in ponosna dežela. Prišlo bo 100%, razen, če bo kje kaka napaka v sortirnih centrih. Zaupaj v ljudi, ker imajo svoje dostojanstvo.
Že mogoče drži, vendar so poštarji tam prav gotovo Filipinci z dolgimi prsti, tako da se jaz ne bi zanašal na to, da bo nepriporočena pošiljka dejansko vročena.:))

lolipop2 ::

Dolgi prsti se hitro lahko skrajšajo. Sploh v tistem koncu sveta :D

Ales ::

jocoj je izjavil:

Machete je izjavil:

Kraljevina Brunej je častna in ponosna dežela. Prišlo bo 100%, razen, če bo kje kaka napaka v sortirnih centrih. Zaupaj v ljudi, ker imajo svoje dostojanstvo.
Že mogoče drži, vendar so poštarji tam prav gotovo Filipinci z dolgimi prsti, tako da se jaz ne bi zanašal na to, da bo nepriporočena pošiljka dejansko vročena.:))

Malo manj rasizma, pa bo vse v redu.

Gagatronix ::

A Filipinci so rasa? Od kdaj? Sem mislil, da smo vsi H. Sapiens Sapiens.

Ales ::

Bi človek pomislil, da smo, ane? Nekateri zgleda ne mislijo tako.

Kakorkoli, definicija rasizma je malo širša, kot si morda kdo predstavlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ales ()

Manu ::

Ales je izjavil:

jocoj je izjavil:

Machete je izjavil:

Kraljevina Brunej je častna in ponosna dežela. Prišlo bo 100%, razen, če bo kje kaka napaka v sortirnih centrih. Zaupaj v ljudi, ker imajo svoje dostojanstvo.
Že mogoče drži, vendar so poštarji tam prav gotovo Filipinci z dolgimi prsti, tako da se jaz ne bi zanašal na to, da bo nepriporočena pošiljka dejansko vročena.:))

Malo manj rasizma, pa bo vse v redu.

Tu gre za stereotip ali pa predsodek. Rasizma jaz nisem zasledil v njegovem komentarju.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.

lolipop2 ::

Ne morem verjeti. Nepriporočena pošiljka je po 12 delovnih dneh prispela v Brunei. Strošek: cca 2€ Ravnokar mi je Brunejčan javil. :)

Machete ::

jocoj je izjavil:

Machete je izjavil:

Kraljevina Brunej je častna in ponosna dežela. Prišlo bo 100%, razen, če bo kje kaka napaka v sortirnih centrih. Zaupaj v ljudi, ker imajo svoje dostojanstvo.
Že mogoče drži, vendar so poštarji tam prav gotovo Filipinci z dolgimi prsti, tako da se jaz ne bi zanašal na to, da bo nepriporočena pošiljka dejansko vročena.:))


Tvoje predsodkarske ocene so se izkazale za puhle. Ne sodi ljudi vnaprej.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Machete ()

vilicarist ::

lolipop2 je izjavil:

Težava je, ker je bilo navadno, nepriporočeno. Zato me skrbi.
Notri so neki koinski obročki-fotooprema. Ni bilo težko.
Moj naslov je gor, bomo videli. Če ne bo kaj šlo skozi izvozno carino, bodo verjetno nazaj meni poslali.

prebral sem kokainski obročki :D
bmw = brings me women

Arzen28 ::

Pa vedno zadaj napiši svoj naslov, da dobiš vsaj nazaj v najslabšem primeru.

lolipop2 ::

vilicarist je izjavil:

lolipop2 je izjavil:

Težava je, ker je bilo navadno, nepriporočeno. Zato me skrbi.
Notri so neki koinski obročki-fotooprema. Ni bilo težko.
Moj naslov je gor, bomo videli. Če ne bo kaj šlo skozi izvozno carino, bodo verjetno nazaj meni poslali.

prebral sem kokainski obročki :D


haha... če mi jebena tipkovnica ne dela :))

Arzen28 je izjavil:

Pa vedno zadaj napiši svoj naslov, da dobiš vsaj nazaj v najslabšem primeru.


Sem napisal zgoiraj levo svoj naslov, pa je pošta očitno dopisala še EUROPE. Ampak ja, presenečen sem bil. Za 1,85€ je paket prišel v Brunei. 12 delovnih dni. Pohvalno.
Je pa tudi pohvalno to, da je folk pošten in je kupec javil, da je prejel.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lolipop2 ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pošta Slovenije - šalabajzerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8815649 (5720) dice7
»

Pošiljanje v nemčijo

Oddelek: Loža
74953 (4553) toplakd
»

Pošiljanje paketa

Oddelek: Loža
378096 (5875) valkyrie
»

Pošiljanje vrednih stvari po pošti v tujino

Oddelek: Loža
3610632 (9981) lexios
»

Poštar mi je v kaslcu pustil prazno odprto koverto (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8116602 (12817) Janac

Več podobnih tem