» »

DSL doza - nemška

DSL doza - nemška

StajercSSS ::

Mi zna kdo povedati, zakaj je to uporabno? Oz. plus in minus tega. Ta mostiček je bil na pinu 1 in 2 (rdeča in črna žica), notri pa sta dva kondenzatorja. To vtičnico je montiral nesposobni avstrijski tehnik od Magente. Priklopil se je DSL internet, ki pa ni delal, ker sploh ni probal, če dela. Jaz pa nisem bil doma, da bi ga nabrsal. :)) Ker so vsi na Magenti nesposobni, sem trenutno sam popravil zadevo. Odstranil pa sem tudi ta mostiček, ker se je z njim povezava vzpostavljala cca. 4 ure. Zdaj pa se vzpostavi v cca 15 min.

Pa še eno vprašanje, če ma mogoče kdo kake izkušnje v Aut. Na Magenti so rekli, da bo šlo 125Mbit, taka je trenutno tudi pogodba. Realno pa je max. cca 80Mbit, po podatkih na modem SW. To so tudi na Magenti priznali, da so se zlagali glede hitrosti, zato ponujajo znižanje paketa. Ker pa je linija vezana preko A1 ponudnika, me zanima, ali bi bila pri A1 potem enaka max. hitrost? Gre pri Magenti in A1 za povsem enako centralo?

Hvala za odg.

Še slike mostička:
 1

1


 2

2


 3

3


 4

4


(Klikni na ikonco, noče naložit slik na slo-tech)
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

SaXsIm ::

2 kondenzatorja? Tole izgleda kot upor in dioda, mogoče plinski odvodnik, slika je precej meglena. Ali gre za zaščito, ali pa linijsko prilagoditev.

Zdej glede na to, da je ISP nesposoben, predlagam, da si kar sam svoj ISP. Potegneš kabel do najbližjega IXa, se priklopiš na backbone, pa gas!
SaXsIm

StajercSSS ::

Moja napaka. Upora, ne kondenzatorja.

Če bi si sam potegnil, bi vsaj delalo. :D Ne more tehnik samo priklopit v vtičnico, pa reči, da naj dve uri počakamo, da modem pride k sebi in vzpostavi povezavo. Ponavadi se vsaj proba, če dela.
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

StajercSSS ::

Nadaljevanje komedije. Prišel drugi tehnik in v njihovi omarici popravil napako, tako da je sedaj DSL povezava konstantno 120/20Mbit. Torej postavi prvega tehnika na laž, ki je rekel, da tu nikakor ni možna hitrost 120Mb, ampak samo 60Mb. Ampak internet od zdaj naprej ne dela. Napaka 'DHCPv4 No answer in DISCOVER'. Je rekel, pokličite podporo in odšel. Zdaj čakamo na tretjega tehnika, oz. verjetno na odpravo napake na centrali. :))
Voziš se v formuli, pred tabo je podmornica, za tabo pa vesoljska ladja.
Kako se rešiš iz te situacije?
Rečeš ciganu naj ustavi vrtiljak.

SaXsIm ::

Pri vseh prenosnih medijih so točke spoja vedno problematične, ker se doda novo odbojnost, na mestu kjer le-ta ni zaželena. To potem rezultira v raznoraznih insertion lossih (vstavitvenih izgubah), ki poslabšujejo karakteristiko prenosnega voda. Hkrati pa imaš seveda problem tudi v staranju takšnega spoja, ker ponavadi zastara precej prej kot sam vod - posledično poslabšuje karakteristiko.

Sam sem pred leti vse lokalne spoje, do katerih sem imel dostop, zaspajkal in zaščitil z termo bužirkami. Rezultat - cca 20% višja sinhronizacija modema.

Sicer pa je lociranje takšnih spojev precej trivialno opravilo, ampak rabiš zanj reflektometer
SaXsIm


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naučimo se vstaviti sliko (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10320521 (351) Kurzweil
»

Kje je Božiček?

Oddelek: Loža
132126 (1258) Apofis
»

Kaj je to?

Oddelek: Pomoč in nasveti
161758 (653) Machete
»

DVB-T ojačevalec

Oddelek: Zvok in slika
5854 (718) BCSman
»

youtube in zelena črta

Oddelek: Pomoč in nasveti
222685 (2001) blackbfm

Več podobnih tem