» »

Turbo folk

Turbo folk

«
1
2 3

uporabnik832 ::

Sprva sem mislil pisati o nočnem življenju v Ljubljani, vprašati za kakšen nasvet, kam hodite zvečer ven oz. kateri nočni klubi v Ljubljani so vam všeč, kam je za iti, kje se dobro počutite ipd. in kakšna na splošno ponudba se vam zdi.
Sem pa danes našel spl. stran , ki prav pride pri iskanju in lažji izbiri kam se odpraviti.
https://mynight.si/

Kaj Ljubljana ponuja? V centru Ljubljane je nekaj nočnih klubov, ob 4.00 zjutraj pa se mnogi premaknejo za konec še v tisti nočni klub, ki je v Šentvidu.

Ker sem bil sam priča kar nekaj pretepom, izgredom z razbijanju pepelnikov, steklenic, fizičnih napadov v lokalih tipa, kot ga omenjam zgoraj, bi po mojih izkušnjah sodeč rekel, da je obiskovanje takšnih lokalov povezano z določeno mero tveganja. Kar se meine tiče, ne pride v poštev, da bi se spuščal v kakršnakoli verbalna ali fizičnega konfrontiranja, do katerih v takšnih okoliščinah lahko pride. Pogosto se najde kakšen osebek, ki iz tega ali onega razloga išče razlog, da bi do česa takšnega prišlo. V povezavzi z alkholom, ali drugimi substancami je zavor teh posaemznikov v grupah še manj.


Ne morem kaj, da ne omenim konkretnega primera včerajšnje noči in glasbenega komada, ki sem ga slišal. Gre za t.i. turbo folk, kakršnega se dandanes posluša.
Bom navedel konkreten primer komada, od včeraj:

RELJA X COBY X STOJA - SAMO JAKO
Euri i franci samo troše se na flaše i na kurve
BMW automatik
Samo da po gradu besna kola bruje
Sa mnom niko nista ne moze
Ni zakon

Brate moj ovo je Balkan
Dobro znaju šta je to
Mafija novčanice pevačice i turbo folk

Mi pušteni sa lanca
Sanjamo zlatne lance
Ne pitaj je zašto ona
Voli kriminalce

To je komad, ki ima 54 milijonov ogledov in ni najhujše, kar je možno slišati.


THCF X COBY - KRVAVI BALKAN
Danas vozi se BMW, sutra čeka te CZ
Ispred kluba čuješ samo ratatata
Danas imaš sve, a već sutra nema te
Tvoj atentat sprema se - krvavi Balkan

U desnoj traci vozim na distanci, duge cevi, fantomke na faci
Posle pljačke kurve, zlatni lanci, u klubu piče narodnjaci
Svi se plaše - banda svaka, znaju biće - blaka, blaka
CZ kalaš - bam iz mraka, vreo asfalt - Balkan, Balkan
I svi hoće da mi sude, a nisam im'o druge
Mi smo deca devedesetih, oči boje duge




Kdo producira takšno "glasbo" ? So lahko mladi, ki to poslušajo sploh normalni?

Cruz ::

Ja, to je novodobni glavobol. Autotune s primitivnim besedilom, v videospotu pa znane znamke in lepa dekleta.

uporabnik832 je izjavil:

So lahko mladi, ki to poslušajo sploh normalni?
Če poslušajo takšno glasbo samo pijani/na žuru, ja. Če jo poslušajo trezni, ne.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

Vazelin ::

Enjoy:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

jype ::

Cruz je izjavil:

lepa dekleta.
Tako kot vse ostalo, je tudi tole bolj stvar trenutne mode, kot trajni ideal.

uporabnik832 je izjavil:

Kdo producira takšno "glasbo" ? So lahko mladi, ki to poslušajo sploh normalni?
Producirajo jo tisti, ki boljše ne znajo, konzumirajo pa konformisti.

Cruz ::

Obstaja pa tudi kul turbo folk, kot je:



Čeprav je bolj nostalgija se mi zdi. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

uporabnik832 ::

Cruz je izjavil:

Obstaja pa tudi kul turbo folk, kot je:



Čeprav je bolj nostalgija se mi zdi. :)


Jp. Pa vrtijo kje v Lj to?

2dark ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

Scaramouche ::

Pri nas je malo bolje so pa razni Fredi Milerji,Atomik harmonik, lojtrca domačih kjer pač ni tako obsceno, ni pa glih nad IQ 80!

Raptor F16 ::



:D
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Vazelin ::

Fredi miler je car
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Scaramouche ::

Vazelin je izjavil:

Fredi miler je car


Men on zgleda k da je s te scene ušel..

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

uporabnik832 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Obstaja pa tudi kul turbo folk, kot je:



Čeprav je bolj nostalgija se mi zdi. :)


Jp. Pa vrtijo kje v Lj to?
Hm ne vem, dvomim. Verjetno, če bi prosil DJ-ja, bi naštimal, ker je znan komad.

Načeloma se izogibam diskotek z balkan glasbo. Sem se zadosti šetal v takšne kraje, ko sem bil v srednji šoli, zdaj pa mi ni pomembno samo to, da sem v družbi in da pijem. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

2dark ::

Raptor F16 je izjavil:



:D



VAUKS je našel pravo nišo.


Zgodovina sprememb…

Raptor F16 ::

2dark je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:



:D



VAUKS je našel pravo nišo.




Najboljš so balkanski hiti zapeti v slovenščini. Pr Kitiču me je pobralo 🤣 ampak ta priredba DEVITA je pa: GOAT
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

2dark ::

Zgodovina sprememb…

Cruz ::

One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

2dark ::

8-)

jype ::

Se strinjam, ampak to niso edine veje, ki so izšle iz slovenske glasbene scene. Seveda raja posluša tisto, kar se bogatim splača stlačit v njihova ušesa, dobiš pa tudi druge reči:





BladE_ ::

uporabnik832 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Obstaja pa tudi kul turbo folk, kot je:



Čeprav je bolj nostalgija se mi zdi. :)


Jp. Pa vrtijo kje v Lj to?


To je turbo folk?

EDIT: Sem zgooglal... Zvrst: Pop... Turbo folk, OMFG...
Akcija - Reakcija

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BladE_ ()

Cruz ::

BladE_ je izjavil:

uporabnik832 je izjavil:

Cruz je izjavil:

Obstaja pa tudi kul turbo folk, kot je:



Čeprav je bolj nostalgija se mi zdi. :)


Jp. Pa vrtijo kje v Lj to?


To je turbo folk?

EDIT: Sem zgooglal... Zvrst: Pop... Turbo folk, OMFG...
Te oznake in predalčkanje je itak brezvezno. Če mene kdo vpraša, kaj si predstavljam pod turbo folk, bi linkal ta komad.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Dr_M ::

No, zdaj vemo: Neonacisti so navdušeni nad turbofolkom, ker jim intelektualno ustreza, a se morajo zaradi ideologije pretvarjati, da so nad njim ogorčeni.


No, zdaj vemo: Ker turbofolk kar dobro poznas, vemo kje si. Hvala za razjasnitev.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

esel ::

Moderna glasba, ki jo mladina poluša je meni popolnoma nerazumljiva in mi daje občutek da je res namenjena poneumljanju.
Tudi v Sloveniji imamo svoje predstavnike8-)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: esel ()

Raptor F16 ::

esel je izjavil:

Moderna glasba, ki jo mladina poluša je meni popolnoma nerazumljiva in mi daje občutek da je res namenjena poneumljanju.
Tudi v Sloveniji imamo svoje predstavnike8-)



In ironično to poje najbolj ne-fukabilna ženska, kar si jo lahk zamisliš.

Ne vem kaj je fora ... je bil ta komad zgolj ventil nad frustracijami, ker je nobeden ni hotel tuckat ?

Ah..m sedaj ko bo rekla "chicken", bodo fantje v slogu Marty McFlya navalili na njeno antipatijo
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Cruz ::

Raptor F16 je izjavil:

Ne vem kaj je fora ... je bil ta komad zgolj ventil nad frustracijami, ker je nobeden ni hotel tuckat ?
Kolikor vem so to študentke&študentje AGRFT-ja. Namen je bil le provokacija.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Raptor F16 ::

Cruz je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Ne vem kaj je fora ... je bil ta komad zgolj ventil nad frustracijami, ker je nobeden ni hotel tuckat ?
Kolikor vem so to študentke&študentje AGRFT-ja. Namen je bil le provokacija.


Provokacija ?

Šur de, "it's just a prank bruv".

Mene bi blo legit sram da me dajo v ta video.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

In ironično to poje najbolj ne-fukabilna ženska, kar si jo lahk zamisliš.
Veš kaj je še bolj zaskrbljujoče? Da od pevke pričakuješ, da bo spolno privlačna.

TheBlueOne ::

jype je izjavil:

Veš kaj je še bolj zaskrbljujoče? Da od pevke pričakuješ, da bo spolno privlačna.


Ni nujno, morda na zacetku. Imas tudi skoraj bakice, ki furajo turbofolk. Pa ne njim prodajat feminizma, te bodo nabutale njihove bejbe, tipi se takih se usmilijo. :D

On topic, za obcutek kako je med njimi kul dokuemntarec...

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

In ironično to poje najbolj ne-fukabilna ženska, kar si jo lahk zamisliš.
Veš kaj je še bolj zaskrbljujoče? Da od pevke pričakuješ, da bo spolno privlačna.


Kaj ma taka druge za kritizirat, sebe pa postavljat za zgled ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

vostok_1 ::

Raptor F16 je izjavil:

esel je izjavil:

Moderna glasba, ki jo mladina poluša je meni popolnoma nerazumljiva in mi daje občutek da je res namenjena poneumljanju.
Tudi v Sloveniji imamo svoje predstavnike8-)



In ironično to poje najbolj ne-fukabilna ženska, kar si jo lahk zamisliš.

Ne vem kaj je fora ... je bil ta komad zgolj ventil nad frustracijami, ker je nobeden ni hotel tuckat ?

Ah..m sedaj ko bo rekla "chicken", bodo fantje v slogu Marty McFlya navalili na njeno antipatijo


Nič hudega.

V roku par desetletji se bo drugačna glasba vrtela po evropi....if you catch my drift.
In ja, izkazalo se bo, da so naši tipi res pičke. Pičke pa...well, spoznale bodo bodo "prave" tipe.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Meiniken ::

Se mi zdi, da mi je po poslušanju komadov linkanih zgoraj IQ padel za kakšnih 50% :D

"So lahko mladi, ki to poslušajo sploh normalni?" Definiraj kaj je zate normalno.
Če sistem dopušča, da se ga zlorablja bo ta tudi zlorabljen. Brez izjeme.

jype ::

Raptor F16 je izjavil:

Kaj ma taka druge za kritizirat, sebe pa postavljat za zgled ?
Ti tud nisi lep, pa vseeno kritiziraš druge?

Raptor F16 ::

jype je izjavil:

Raptor F16 je izjavil:

Kaj ma taka druge za kritizirat, sebe pa postavljat za zgled ?
Ti tud nisi lep, pa vseeno kritiziraš druge?


Pa imam bar pravo, da uzvratim.

Navsezadnje čisti računi dobri prijatelji, an ?
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

jype ::

2dark ::

Raptor F16 je izjavil:

esel je izjavil:

Moderna glasba, ki jo mladina poluša je meni popolnoma nerazumljiva in mi daje občutek da je res namenjena poneumljanju.
Tudi v Sloveniji imamo svoje predstavnike8-)



In ironično to poje najbolj ne-fukabilna ženska, kar si jo lahk zamisliš.

Ne vem kaj je fora ... je bil ta komad zgolj ventil nad frustracijami, ker je nobeden ni hotel tuckat ?



Same grde babe. zakaj lepe niso tako zafrustrirane? Zakaj noben lačen človek ni podhranjen?

vostok_1 je izjavil:



V roku par desetletji se bo drugačna glasba vrtela po evropi....if you catch my drift.


Dejansko bo tako kto je v filmu 1984, če si ga gledal. Strogo nadzorovana družba, in ves čas vojne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

uporabnik832 ::

vostok_1 ::

2dark je izjavil:


Dejansko bo tako kto je v filmu 1984, če si ga gledal. Strogo nadzorovana družba, in ves čas vojne.


Pozabil si najpomembnejši del. Prepoved družin. Naraščaj v lasti države.

" The sex impulse was dangerous to the Party, and the Party had turned it to account. They had played a similar trick with the instinct of parenthood. The family could not actually be abolished, and, indeed, people were encouraged to be fond of their children, in almost the old-fashioned way. The children, on the other hand, were systematically turned against their parents and taught to spy on them and report their deviations. The family had become in effect an extension of the Thought Police. It was a device by means of which everyone could be surrounded night and day by informers who knew him intimately."

Družina so nevarna tvorba. Lojalnost partiji mora biti prva.
Na zahodu sicer to počnemo malce drugače, a efekt je isti.

V nevarno smer ste krenili, ljudje moji.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

Ej, vostok!

2dark ::

vostok_1 je izjavil:

2dark je izjavil:


Dejansko bo tako kto je v filmu 1984, če si ga gledal. Strogo nadzorovana družba, in ves čas vojne.


Pozabil si najpomembnejši del. Prepoved družin. Naraščaj v lasti države.

Družina so nevarna tvorba. Lojalnost partiji mora biti prva.
Na zahodu sicer to počnemo malce drugače, a efekt je isti.

V nevarno smer ste krenili, ljudje moji.


Po tvoje je boljše, da reveži delajo otroke, za katere niso zmožni poskrbet in potem to breme pade na vse.

Otrok bi moral biti nagrada nekomu, ki se trudi, se je pridno izobraževal, ni skozi srednjo šolo in fakx na polno žural, ponočeval in luftal, nato pa joka, kako mu gre v življenju težko.

Morda bi se ljudje potem bolj potrudili. Dokler bo pravica do otrok splošno dobro, jih bodo revni štepal kot zajce.

Scaramouche ::

2dark je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

2dark je izjavil:


Dejansko bo tako kto je v filmu 1984, če si ga gledal. Strogo nadzorovana družba, in ves čas vojne.


Pozabil si najpomembnejši del. Prepoved družin. Naraščaj v lasti države.

Družina so nevarna tvorba. Lojalnost partiji mora biti prva.
Na zahodu sicer to počnemo malce drugače, a efekt je isti.

V nevarno smer ste krenili, ljudje moji.


Po tvoje je boljše, da reveži delajo otroke, za katere niso zmožni poskrbet in potem to breme pade na vse.

Otrok bi moral biti nagrada nekomu, ki se trudi, se je pridno izobraževal, ni skozi srednjo šolo in fakx na polno žural, ponočeval in luftal, nato pa joka, kako mu gre v življenju težko.

Morda bi se ljudje potem bolj potrudili. Dokler bo pravica do otrok splošno dobro, jih bodo revni štepal kot zajce.



V prihodnosti tudi to ne bo dovolj, otroke bi morali delati vsi ki so iq 120 plus, pa sebe not ne štejem, ker tudi če boš priden to v prihodnosti robotizacije ne bo dovolj, padeš na breme države!

2dark ::

Scaramouche je izjavil:


V prihodnosti tudi to ne bo dovolj, otroke bi morali delati vsi ki so iq 120 plus, pa sebe not ne štejem, ker tudi če boš priden to v prihodnosti robotizacije ne bo dovolj, padeš na breme države!


Se strinjam. Otroke bi morali imet resnično pametni. Tisti se ne odločajo, da jih bodo imeli 4-5. Padeš na breme sistema in sistem je preveč prijazen, sploh v SLoveniji, da to dopušča.

Morda jim v bližnji prihodnosti uspe, da bodo ljudem vgradili podkožno čipe, s katereimi bi jim onemogočili plodnost.

jype ::

2dark je izjavil:

Otroke bi morali imet resnično pametni.
Ja, sej jih mam.

Meizu ::

Turbo folk je muzika, ki sploh ni muzika, pa vendarle je nekako uspelo tako, da ji danes mnogi tako recejo.

Kar se mene tice je to anomalija glasbe, precej podobno kot tisti "dark side of youtube", ko enkrat nagazis nanj in potem 2 uri gledas neke izprijene posnetke. Tu je pomoje precej podoben efekt, IQ poslusalcev pa vecinokrat nekje na nivoju pavijanov s posebnimi potrebami.

Scaramouche ::

Meizu je izjavil:

Turbo folk je muzika, ki sploh ni muzika, pa vendarle je nekako uspelo tako, da ji danes mnogi tako recejo.

Kar se mene tice je to anomalija glasbe, precej podobno kot tisti "dark side of youtube", ko enkrat nagazis nanj in potem 2 uri gledas neke izprijene posnetke. Tu je pomoje precej podoben efekt, IQ poslusalcev pa vecinokrat nekje na nivoju pavijanov s posebnimi potrebami.




Je za poslušanje lojtrce domačih potrebno veliko več IQ točk?
Ali je to pač nekaj kar je hoch in ni dol z juga?

Meizu ::

Ne bo slo mesat turbofolka in ostalih zanrov. Slovenskega turbofolka primerljivega s tem kar je v tej temi prakticno ni, tisti, ki pa delajo taksne neumnosti itak vsi delajo v srbohrvascini in to prodajajo okrog.

Kaj it mislis da je hoch in kaj z juga pa nima kaj dosti veze.

Regeton je tudi podobna minestra enega in istega, prezveceno izpetega, ter pol retardiranega, pa ni iz nasega juga. Toliko, da ne bos rekel, da sem anti juzen.

Scaramouche ::

Meizu je izjavil:

Ne bo slo mesat turbofolka in ostalih zanrov. Slovenskega turbofolka primerljivega s tem kar je v tej temi prakticno ni, tisti, ki pa delajo taksne neumnosti itak vsi delajo v srbohrvascini in to prodajajo okrog.

Kaj it mislis da je hoch in kaj z juga pa nima kaj dosti veze.

Regeton je tudi podobna minestra enega in istega, prezveceno izpetega, ter pol retardiranega, pa ni iz nasega juga. Toliko, da ne bos rekel, da sem anti juzen.



Razlika je samo to da so južne verzije polne seksualnih podob,vulgarnosti in poveličevanja denarja.

Slovenska verzija deluje pa kot da je narejena za težke kmetavze ki ne razumejo več kot gnoj kidat.
Repetitivno in brez kakršne koli senzibilnosti, narejeno iz nemške koračnice. Že samo imel lojtrca pove od kod izvira!

Niti eno in drugo ni za resnega intelektualca!

jype ::

Scaramouche je izjavil:

Je za poslušanje lojtrce domačih potrebno veliko več IQ točk?
Ne, ni.

Scaramouche je izjavil:

Razlika je samo to da so južne verzije polne seksualnih podob,vulgarnosti in poveličevanja denarja.
Tudi lojtrca domačih je takšna, če poslušaš "prave".

Scaramouche je izjavil:

Niti eno in drugo ni za resnega intelektualca!
Drži, resni intelektualci poslušamo glasbene skupine, ki sploh še nastale niso.

          ::

uporabnik832 je izjavil:

Kdo producira takšno "glasbo" ? So lahko mladi, ki to poslušajo sploh normalni?


Producirajo to, za kar je povpraševanje. Zadnjič sem zasledil, da celo celovečerne filme s tovrstno glasbo snemajo. Okusi so različni, zato sam ne bi uporabljal besede "nenormalni" za ljudi, ko tovrstno glasbo konzumirajo.

uporabnik832 ::

Scaramouche je izjavil:

Meizu je izjavil:

Turbo folk je muzika, ki sploh ni muzika, pa vendarle je nekako uspelo tako, da ji danes mnogi tako recejo.

Kar se mene tice je to anomalija glasbe, precej podobno kot tisti "dark side of youtube", ko enkrat nagazis nanj in potem 2 uri gledas neke izprijene posnetke. Tu je pomoje precej podoben efekt, IQ poslusalcev pa vecinokrat nekje na nivoju pavijanov s posebnimi potrebami.




Je za poslušanje lojtrce domačih potrebno veliko več IQ točk?
Ali je to pač nekaj kar je hoch in ni dol z juga?


Vseeno je razlika. Jaz se ne počutim ogroženega v lokalu kjer vrtijo takšno glasbo, ki jo omenjaš. Na Vodnikovi cesti, je lokal kjer s takšno glasbi, in je ambient meni čisto prijeten.

mr_chai ::

Meni se tudi iz vidika glasbenika zgornji komadi dopadejo, ker na njih gledam, kot na igrivno umetniško izražanje in ne kot medij z ideološkimi sporočili.
Nekaterim tukaj, ne bi škodovalo, če bi kdaj izklopili svoje ideološke senzorje, ker tako ne bi bili takoj alergični na vse. Če so zgori posnele punce glasbeni spot in pojejo kako so tipi pičke, nimam čist nobenga problema s tem, dobim lepo nasmešek na obrazu ko to poslušam in tud IQ mi nč ne pade...upam ;) Enako bi bilo, če bi nekdo pel, da so pičke glupe, me ne gane.

Evo še mal za popestritev dneva.

Evo celo najdu komad z glupimi pičkami.



Kurac Pička Govno Sisa - Rambo Amadeus




Pa še mal resne muzike, pač iz vidika glasbenika resne muske, moj top kitarist ever in najboljši skladatelj v zadnjih 200 letih, za mene :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mr_chai ()

mr_chai ::

No, tole je pa cvet slovenske rap scene :)):))

«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Late night show with Stephen Colbert (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
877937 (5420) Leaker49
»

RIAA: pretočne glasbene storitve zaslužne za večino prihodkov

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
316905 (5302) mtosev

Je bil Hitler levičar ali desničar (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
7114401 (12311) jype

Več podobnih tem