» »

Pri menjavi kernela samo problemi...

Pri menjavi kernela samo problemi...

root987 ::

Lep pozdrav.

Ne dvomim, da sem pri problemu, katerega bom opisal, tudi sam prisostvoval, vendar mi ni jasno kaj in kje je šlo narobe.

Sistem:
Amd Athlon 2000+, 256mb PC3200, Geforce 2 MX, Debian unstable.

Imel sem kernel 2.4.18 in prekršil pravilo "Don't fix if ain't broken!". Hotel sem namestiti kernel 2.4.22 in prvič naredil nekaj napak in nisem vključil nekaj stvari, katere bi moral. Naredil z standardnim vrstnim redom(make mrproper ; make menuconfig ; make dep && make clean bzImage modules modules_install ; cd arch/i386/boot/ ; cp bzImage /boot), a mi je ob novem zagonu sporočilo razne napake(npr. da ne more modprobe dolocenih naprav - za nekaj zagotovo vem da sem jih vključil, druge pa sploh niso podprte --> npr. zvocna), da ima /dev/hda1(boot particija) neke težave(nekaj povezanega z e2fsk)...

Do originalnega in točnega sporočila pa tudi ne morem več, ker mi od danes naprej pri zagonu namesto lilota pokaže znameniti L xx(pri meni L 99). Torej je problem v lilotu....Ker je copy/paste /usr/src/linux-2.4.22/.config in /etc/lilo.conf predolg, sem ga postavil na internet. Klik!

Popolnoma možno je, da sem ga jaz polomil, vendar sem v kernel vključil vse, kar sem vključil pred nekaj časa v Gentoo kernelu, in tam mi je vse delalo lepo.

P.S. Poskusil sem tudi na "Debian way", a je isto.

P.P.S. Od začetka težav sem še nekajkrat poskusil z različnimi konfiguracijami .config - zgornja je najnovejša, a vedno z istim rezultatom.

Hvala.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell
  • spremenil: root987 ()

BigWhale ::

Si po koncanem postopku pognal lilo? Si vkljucil svoj filesystem v monolitni del kernela? :)

Si driverje, ki jih nucas res vse vklopil? Ce so bile v vanilla 2.4.18 kernelu podprte, potem so tudi v 2.4.22 ;)

> boot=/dev/hda1
> # Specifies the device that should be mounted as root. (`/')
> #
> root=/dev/hda3

skoraj dobro bi bilo popraviti

boot=/dev/hda1 --> boot=/dev/hda

Da se bo vsaj zadeva imela iz kje bootati.. Razen ce nimas *shiver* MS Win boot loaderja od Win2k/XP

moj_nick ::

Jst vedno napišem tako:
image=/boot/bzImage

kwa je sploh razlika med vmlinuz in bzImage???

mile ::

razlika naj bi bila samo v stiskanju

Brane2 ::

Vsakic, ko kaj spremenis pri bootanju, cetudi samo za malenkost, MORAS pognati LILO, da si te spremembe "vknjizi".
Tako na primer LILOtov loader pojma nima o datotecnih sistemih. Tako tudi ne bi uspel med bootom najti kernela na disku. Zato mu pomaga ta LILO programcek. Ko ga pozenes, poisce vse potrebne filetke in bootloaderju prisepne, v katerih sektorjih na disku so. Ta torej ne gre iskat kernela v /boot/bzImage, ampak pobere sektorje npr. 16232, 16233,16234 itd.

Ce ti pozneje stari kernel zbrises ali ga prepises z novim, ni nujno (pravzaprav niti verjetno), da se bo novi kernel zacel na istih sektorjih. Stari loader poskusa pobrati kernel, a ker ga tam vec ni, mu kontrolne vsote ne stimajo in stvar zariba. Poleg tega so pri LILOtu problemi z moduli. Ker kernel rabi dolocene module se preden si zmontira vse particije, se zna zgoditi, da dolocenih modulov sploh ne najde. Tu se diostirkat uporablja zacasni ramdisk, kamor se zloadajo vsi potrebni moduli, ki si ga v obliki filetka v /boot mapi stvar samoa skopira v RAM in pobere tistih nekaj modulov, ko jih rabi...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[Gentoo] Kernel panic, zmešnjava v /boot

Oddelek: Operacijski sistemi
321608 (1360) BigWhale
»

Linux in NTFS

Oddelek: Operacijski sistemi
331787 (1240) moj_nick
»

Prvo prevajanje jedra - Linux

Oddelek: Operacijski sistemi
91268 (1094) Gandalfar
»

Kernel težave - xtime

Oddelek: Operacijski sistemi
91044 (943) operater
»

mount ntfs ?? (win2k particija v linuxu)

Oddelek: Operacijski sistemi
201451 (1159) tico

Več podobnih tem