» »

Postavitev side bara z navigacijo po glavnem oknu

Postavitev side bara z navigacijo po glavnem oknu

sajdbar ::

Izdelujem spletno stran in se mi je malo zataknilo, zato bi potreboval pomoč.

Stran ima na vrhu klasičen vseskozi aktiven navbar s 5-imi podstranmi. Na enem od teh navbarov pa moram dodati, na sami strani, še levi side bar, kjer bodo naštete osebe. Klik na vsako od njih prikaže podatke v osrednjem oknu. Lahko je to osrednje okno tudi le eno in klik na side bar poscrolla na ustrezen del.

Kako to naredim? Vidim, da če ima stran iz navbara recimo uporabniki.html, potem ima ta nova uporabniki.html#uporabnik1.html. Ne znam pa narediti, da se to prikaže v glavnem oknu.

Recimo nekaj takega. Primer v meniju Features. Na levi se odpre side bar, kjer se s kliki pomikaš po podmenijih.

Kako se to naredi na najhitrejši način oz. kje je kak dober tutorial?

Hvala :)

Netrunner ::

Nisem prav dobro razumel vendar .... če imaš vse osebe na isti strani se lahko pomikaš do posamezne z anchor-ji. V link daš a href="#ime" in kamor želiš da gre daš a name="ime". Če nočeš da direkt skoči tja moraš uporabiti javascript za kak slide efekt.

Če hočeš da se v centralnem delu prikazuje brez refreshanja strani potem boš moral poseči spet po javasciptu. Lahko prikažeš vseelemente in le skriješ s CSSji in z pomočjo javascripta vklapljaš izklapljaš željene elemente. PAmetneje pa je da z ajaxom pridobiš podatke in jih prikažeš v osrednjem delu.

Guglaj: javascript anchor slide to, load html with ajax, .... pa namesto javascript kot ključno besedo uporabi jquery ki ti vse skupaj poenostavi.

Če daš kak primer za videti ti bom znaj pomagati kaj več
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

sajdbar ::

https://www.free-css.com/free-css-templ...

Tole je bil primer, ki sem ga pozabil nalepiti. Primer v meniju Features. Na levi se odpre side bar, kjer se s kliki pomikaš po podmenijih.

Imam pa na levi ta meni in, ko kliknem nanj bi se to moralo pokazati v desnem oknu. Ta povezava pa mi ni jasna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sajdbar ()

Netrunner ::

Premikanje po menijih imaš 4 opcije:

1. Anchor menu => da imaš vse na eni strani (Primer)
2. Klasičen menu, tako da se stran osveži. To je tečno za urejat saj za vsak popravek v menuju moraš popravljat na vseh podstraneh (če uporabljaš samo html).
3. Prikazovanje skrivnje vsebin brez refresha z javascriptom (primer)
4. PRikazovanje oz. nalaganje vsebin preko ajaxa (primer)
5. Mogoče še kaj pa mi ne pade na pamet :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Frame

Oddelek: Izdelava spletišč
251642 (1370) Mesar
»

Ubuntu dopolnil 7 let

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
299691 (7771) donfilipo
»

pomoč začetniku

Oddelek: Izdelava spletišč
131105 (988) ANGEL_B
»

Ajax, da ali ne

Oddelek: Izdelava spletišč
212611 (1915) snajko
»

Izdelava menija? (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
766861 (5868) Jackass

Več podobnih tem