» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
355 / 355
»
»»

imagodei ::

Mimogrede, glede učinka social distancinga in nošenja mask NA GRIPO na južni polobli, kjer se sedaj zaključuje sezona gripe, smo imeli na slo-techu novico: Distanciranje zaradi covida-19 odpihnilo številne nalezljive bolezni

Beremo lahko:
V Avstraliji so januarja in februarja, še preden se je covida-19 razširil, imeli 7000 potrjenih primerov gripe. Marca in aprila, ko bi moralo biti primerov čedalje več, pa so jih imeli čedalje manj. Aprila so tako zabeležili le 229 primerov gripe, medtem ko jih je bilo lani aprila 19.000. Na Novi Zelandiji, kjer običajno za gripo zboli 3-4 odstotka prebivalstva, je o simptomih poročalo le 0,7 odstotka ljudi.

In še:
Podobno je tudi v Južni Ameriki, kjer je bilo med januarjem in julijem letos 64 odstotkov manj primerov gripe kot lani. Celo v Braziliji, ki se s covidom-19 spopada zelo slabo in precej dolgo ni uvedla nobenih resnih ukrepov, je število primerov gripe padlo za 40 odstotkov.


Skratka, podatki kažejo, da se incidenca gripe z uvedbo social distancinga ter nošnje mask statistično pomembno zmanjša.
- Hoc est qui sumus -

suzej ::

Skratka, podatki kažejo, da se incidenca gripe z uvedbo social distancinga ter nošnje mask statistično pomembno zmanjša.

torej letos cepljenje proti gripi ni potrebno

PacificBlue ::

imagodei je izjavil:

;-) je izjavil:

seveda je saj pa je v 8 mesecih potolkla lep % manj ljudi kot gripa:))

poleg vsega za gripo padajo mala in mlada trupla za covid pac ne.

Limanje linkov ne pomaga ce imamo na dlani stevilke ki govorijo o dejanskem stanju.


po katerem merilu je covid "hujša" zadeva maskerji?

Še vedno po tem, da smo imeli 160 smrti za gripo brez social distancinga, brez mask, brez zaustavitve javnega prevoza in brez šole in dela od doma. Za Covid19 pa je umrlo 150 ljudi KLJUB NAVEDENIM UKREPOM.

Pa enkrat se boš že moral odločit: a zaupaš uradnim številkam ali ne? A jim zaupaš samo takrat, ko se strinjajo s tvojimi prepričanji? Ker to pove največ o tvoji lastni verodostojnosti (ki nam je sicer že vsem jasna: na nuli je).


Mal poglej datum objave podatkov stevila smrti -160 smrti v treh mesecih zaradi gripe. Covid pa traja ze vec kot pol leta, pa se vprasanje ali je imel kak primer smrti drugi vzrok v celi paniki, ki se je dogajala.
Kripto nasveti žal niso več zastonj!
0.0005 $BTC per advice!
bc1qj2hpx76zdq45kkv0vq0z4u690egrt0r8qurrl6

jojw ::

PacificBlue je izjavil:

Mal poglej datum objave podatkov stevila smrti -160 smrti v treh mesecih zaradi gripe. Covid pa traja ze vec kot pol leta, pa se vprasanje ali je imel kak primer smrti drugi vzrok v celi paniki, ki se je dogajala.

Zanimivo mi je, kako vsi veselo poudarjate do marca je umrlo 160 ljudi. Mimogrde sezona gripe je od decembra in marca s peakom v februarju. Od marca dalje je obolenj občutno manj, kot tudi mrtvih...

Pa še to, če boš brskal globje boš tudi prišel do članka, ki pravi, da smo lansko leto imeli peak gripe, ki pa ni značilen.

Slopek ::

@PacificBlue, točno to. In pomembno je tudi to, da je bilo največ smrti ob najstrožjih ukrepih. Saj vem zima pa to. Ampak to je vsem jasno, saj vedno je bilo in bo tako. Zdaj, so vas samo fajn napsihirali. Vseen pa gre zima not, ali po domače, winter is coming.

Kaj zdej ti bluziš?
Piše: LETOS JE UMRLO

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

Slopek je izjavil:

Točno to. In pomembno je tudi to, da je bilo največ smrti ob najstrožjih ukrepih. Saj vem zima pa to. Ampak to je vsem jasno, saj vedno je bilo in bo tako. Zdaj, so vas samo fajn napsihirali. Vseen pa gre zima not, ali po domače, winter is coming.

Kaj zdej ti bluziš?
Piše: LETOS JE UMRLO

Kje se ti zatakne? Katerega dela nisi razumel? Kje vidiš koga napsihiranega?

Slopek ::

jojw je izjavil:

Slopek je izjavil:

Točno to. In pomembno je tudi to, da je bilo največ smrti ob najstrožjih ukrepih. Saj vem zima pa to. Ampak to je vsem jasno, saj vedno je bilo in bo tako. Zdaj, so vas samo fajn napsihirali. Vseen pa gre zima not, ali po domače, winter is coming.

Kaj zdej ti bluziš?
Piše: LETOS JE UMRLO

Kje se ti zatakne? Katerega dela nisi razumel? Kje vidiš koga napsihiranega?

Stanje družbe je napsihirano. Not happy times. Kje se je tebi zataknilo?

imagodei ::

Slopek je izjavil:

In pomembno je tudi to, da je bilo največ smrti ob najstrožjih ukrepih.

Katerih najstrožjih ukrepih?

Da gre za podatke od cele sezone gripe 2018/19 (ne glede na to, da piše "letos") smo že ugotovili, pobrskaj malo nazaj po temi.
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

Slopek ::

imagodei je izjavil:

Slopek je izjavil:

In pomembno je tudi to, da je bilo največ smrti ob najstrožjih ukrepih.

Katerih najstrožjih ukrepih?

Da gre za podatke od cele sezone gripe 2019/20 (ne glede na to, da piše "letos") smo že ugotovili, pobrskaj malo nazaj po temi.

Ta del se nanaša na covid karanteno, ko je umrlo največ ljudi, medtem, ko za zdaj ŠE ne umirajo, pa čeprav je okužb več. Ampak zdej zima pa to.
Za gripo, pa piše jasno LETOS.
Mogoče sem malo nejasno napisal.
Ok, ampak zakaj tako pisanje? Sam tega ne razumem. Priznam. Napišejo letos in to sploh ni letos in tako naprej. Kdo bi razumel vse te termine, ki so skregani s časom, kot ga poznam sam. Priznam.zmoto

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

Slopek je izjavil:

jojw je izjavil:

Slopek je izjavil:

Točno to. In pomembno je tudi to, da je bilo največ smrti ob najstrožjih ukrepih. Saj vem zima pa to. Ampak to je vsem jasno, saj vedno je bilo in bo tako. Zdaj, so vas samo fajn napsihirali. Vseen pa gre zima not, ali po domače, winter is coming.

Kaj zdej ti bluziš?
Piše: LETOS JE UMRLO

Kje se ti zatakne? Katerega dela nisi razumel? Kje vidiš koga napsihiranega?

Stanje družbe je napsihirano. Not happy times. Kje se je tebi zataknilo?

Si bil ti zadnje mesece kaj zunaj? Lokali polni, restavracija polne, shopping centri polni, Bled poln, Kranjska Gora polna, mestna središča polna, obala polna.. Sosedove mamce so pod lipo celo poletje čebljale kot prejšnja leta.. Poleti smo bili v Španiji, leteli smo iz Dunaja, na letalu je bilo tudi nekaj Slovencev. Meni se to ne zdi napsihirana družba. Psihirate se pač posamezniki z raznimi Billiji, HAARPi, chemtraili, 3. sv. vojno, ipd..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

StFrRo ::

Noč je še mlada. :))

Tudi, kar se covida tiče! ;)

HVALJEN bodi Janša!

Hvalite mi Hojsa! :)

Hvalite mi Hypatijo!! 8-)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

Slopek ::

jojw je izjavil:

Slopek je izjavil:

jojw je izjavil:

Slopek je izjavil:

Točno to. In pomembno je tudi to, da je bilo največ smrti ob najstrožjih ukrepih. Saj vem zima pa to. Ampak to je vsem jasno, saj vedno je bilo in bo tako. Zdaj, so vas samo fajn napsihirali. Vseen pa gre zima not, ali po domače, winter is coming.

Kaj zdej ti bluziš?
Piše: LETOS JE UMRLO

Kje se ti zatakne? Katerega dela nisi razumel? Kje vidiš koga napsihiranega?

Stanje družbe je napsihirano. Not happy times. Kje se je tebi zataknilo?

Si bil ti zadnje mesece kaj zunaj? Lokali polni, restavracija polne, shopping centri polni, Bled poln, Kranjska Gora polna, mestna središča polna, obala polna.. Sosedove mamce so pod lipo celo poletje čebljale kot prejšnja leta.. Poleti smo bili v Španiji, leteli smo iz Dunaja, na letalu je bilo tudi nekaj Slovencev. Meni se to ne zdi napsihirana družba..

Precej hodim ven...ne obiskujem pa turističnih destinacij ob teh vaših romanjih. Niti jih ne spremljam. Sem doma v neposredni bliżini dveh zgoraj naštetih destinacij, a grem raje drugam.

Že forum je popolnoma napsihiran. To, kar se dogaja sedaj z družbo, definitivno ni ok. Kovid je skanaliziral mnogo pizdarij in tko. Ne vem kakšen človek si, ampak če tega ne opaziš, je človeka bore malo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

Romanjih? I don't get it. Torej je obisk določene turistične destinacije z družbo ali družino romanje? Zakaj ima to negativno konotacijo. Ti svojemu otroku ne bi pokazal npr: Bleda? Oh..

Na forumu večini psihira Billi teorijo, 5G teorija, ipd.. Dvomim, da se samega virusa sploh kdo boji..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Slopek ::

Si preveč osebno vzel, pa lahko povem, da tudi na Triglav ne grem, zaradi teh enakih romarskih procesij. Več pa o tem ne bi.

Zakaj potem tako krčevito napadati tiste, ki se ga zares ne bojijo? V strahu za svoje življenje? Glej.....če boš covid dobu, ga boš skoraj gotovo od familije, ali enega sodelavca, kaj vem. Ne pa zaradi Potrča.
Tudi sam se ga ne bojim. Niso mi pa ok karantene, ko si zdrav doma, delo in vse pa trpi. Te karantene, se seveda lahko ponavljajo in kaj hitro si lahko ujet v eno dolgo sranje na domačem kavču.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

Mirimo zgolj teoretike zarot, ki so že 10x napovedali konec sveta, 6x prisilno ceplenje in 3x sv. vojno. Vse to berem na spletu že od leta 2000.

Slopek ::

jojw je izjavil:

Mirimo zgolj teoretike zarot, ki so že 10x napovedali konec sveta, 6x prisilno ceplenje in 3x sv. vojno. Vse to berem na spletu že od leta 2000.

Dej spokej se s takimi. Mešaš jabolka in gnil krompir.

jojw ::

Super.. Je tudi tebi zmanjkalo argumentov? Si se našel v omenjeni skupini? Nič ne de..

PS: Ti s socialno fobijo si pač zadnji, ki bo veleval kam se bom spokal.

Slopek ::

Dej romar spat pejt.
Kakšnih argumentov?
Praviš, da se virusa ne bojiš. Zakaj potem tako? Zgoraj sem te že sprašval. In ti takoj napad. Reva
Socialno fobijo? Le takih kot si ti se ogibam na veliko, če že morem povedat. Sploh ne dojameš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

ROF, ROFL.... Vidim.. Si pač vernik v vsemožne teorije zarot, trenutno ti je nabolj pri srcu Billi.. Tipično!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Slopek ::

A mi lahko odgovoriš? Se bojiš ali ne bojiš?

jojw ::

Sem že napisal, 2x ne bom..

Prebiram svoje komentarje in res ne vem s čim točno sem te tako prizadel, da so iz tebe privrela tako močna čustva. Groza

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Slopek ::

jojw je izjavil:

Sem že napisal, 2x ne bom..

In zakaj nosiš masko? Še boljše, zakaj napadaš tiste, ki se očitno ne bojijo in ne nosijo maske? Mimogrede, jo jaz tudi nosim. Povsod, kjer je predpisano, ali zahtevano.
Sem pač čustven človek.

Sem.pa.čisto lepo najprej odgovotil, vprašal in dobil takoj po nosu s.teorijami zarote. Ne da se mi. Dolgčas. Lahko noč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

Slopek je izjavil:

jojw je izjavil:

Sem že napisal, 2x ne bom..

In zakaj nosiš masko? Še boljše, zakaj napadaš tiste, ki se očitno ne bojijo in ne nosijo maske? Mimogrede, jo jaz tudi nosim. Povsod, kjer je predpisano, ali zahtevano.

Masko nosim, predvsem zato, ker imam v hiši dve starejši osebi (80+). V shopping grem 1-2x na teden, masko si nadenem za 10 minut. Ne bo me pobralo. In ja super bi bilo, če bi masko vsi nosili.

Zdaj pa te prosim, da lepo prekopiraš komentar, v katerem sem jaz osebno kogarkoli napadel, ker ne nosi maske.. Bil bi zelo hvaležen.

PS: Počni kar želiš, nisem oseba ki te bi podila...

Aha, se mi je zdelo. Zdaj mi je jasno, zakaj si tako reagiral. Vostok style. Vsi me nekam pošiljate, jaz sem pa tisti, ki napada. Pa vi ste komedijanti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Slopek ::

No še to. Si zaslužiš. Tko je naletelo, da sem ravno v tvoj post uletu in potem se je nadaljevalo s teorijami zarote, medtem, ko si gladko ignoriral začetno vprašanje? To je to. Zdaj si povedal kako in kaj. Štekam zdej. Prej nisem in če.bi takoj odgovoril normalno, ne s teorijami zarote, bi se verjetno tole drugače odvijal. Pa.kdo zares.koga podi no? Bodi kjer hočeš. Jaz ti ne odrekam nobenih pravic, za razliko od drugih. Zaradi mene nosi masko 24/7, ali pa tudi ne. Vseeno mi je tudi, če si v avtu nepripet. Ampak dej se raj kr pripni.
Lahko noč.
Še sendaš ne, že laja spet čivava.
Kakšen vostok?
In kdo si ti? Kateri style si ti? RealTruth style? Kaj si domišljaš, ko se tako dviguješ nad nas komedijante, ko pa si sam horror scifi monstrum?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

Mislim, da sem ti odgovoril tukaj. V množino sem štel tudi sebe.

Napisal sem tudi, da mirimo teoretike zarot, v kar tebe nisem štel. Prosim prečitaj moje poste natančno.

vostok_1 tudi zaključuje debate v stilu "spokaj nekam"..

PS: Še vedno te civilizirano prosim, da prekopiraš moj post, v katerem sem jaz napadel osebo, ker ne nosi maske...

Ti meni lahko rečeš "spokaj nekam", jaz pa tebi ne smem komedijant. Si takoj užaljen. Kaj naj ti rečem drugega na takšne komentarje? Ti si šel korak dlje in me označil za "horror scifi monstrum". Ja sure, jaz sem tisti "tagrdi", ker sem ti napisal zgolj komedijant. Ne bom te nikamor podil, niti te žalil. Ni v moji naravi, ti pa kar, če si tako navajen in imate tako urejeno doma. Se ne bom spuščal na tvoj nivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jojw ()

Slopek ::

A dej no. Začela sva z napsihirano družbo in to. Sam.pač pravim, da je noro vse skupaj. Sam toleriram vse, dokler nisem neposredno ogrožen jaz in/ali "moje pleme". Drugo mi dol visi. Se ne vtikam v druge in to pričakakujem od drugih, katerim pa sicer privoščim vse najboljše. Spet dokler......
In ja oba nosiva maske, se drživa predpisov, jaz se cepil ne bom iz osebnih razlogov, da se razumeva. Ne zaradi tebe. Meni dol visi al se cepiš ali ne. To se moreš ti odločit. Ne bom pa obsojal tvoje odločitve, kakršna že bo. Odgovarjam samo sebi.
Se.mi dobr zdi pa.napišem. pač kontra komediji an.
Preveč odebno.jemlješ vse skupaj.
Ne bom iskal. Tukaj v tej debati definitivno tega nisi napisal. Sem kar posplošil in te vrgel med gnil krompir.
Saj pravim. Če bi takoj podal odgovor, bi šlo drugače. Pa pravim. Ne jemlji osebno takih stvari.itak vsi lajamo tukaj. V teh časih mal bolj na glas. To je pa tut vse.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

jojw ::

No jaz pa sem ti lepo napisal, da se mi izven spletne sfere družba ne zdi napsihirana. V tem primeru bi bila mesta prazna.....

Sem v sosednji temi napisal, da se ne bom cepil. Ne vidim razloga za to. Bom pa kot vsako leto, ojačal imunski sistem, pa ne zaradi covida, ampak drugih obolenj.

Slopek ::

jojw je izjavil:

No jaz pa sem ti lepo napisal, da se mi izven spletne sfere družba ne zdi napsihirana. V tem primeru bi bila mesta prazna.....

Sem v sosednji temi napisal, da se ne bom cepil. Ne vidim razloga za to. Bom pa kot vsako leto, ojačal imunski sistem, pa ne zaradi covida, ampak drugih obolenj.

Ja folk se itak druži in to. Ampak so previdni. Je napetost. Hitro si lahko v karanteni in vse to je stresno. Strah pred izgubo službe je prav gotovo bolj prisoten kot prej. Mnogo že odpiščenih. Vse to, se pozna na ljudeh. Dobivamo sporočil, kako se moramo distancirati in vse do ni več rok. To niso pozitivna sporočila. Verjetno planetarna kolektivna zavest, že dolgo ni bila v takem krču. In ker prihaja zima, se bo stanje samo še poslabšalo. Več prehlada, več vsega. Ampak saj bomo dobil navodila.

dexterboy ::

imagodei je izjavil:

Mimogrede, glede učinka social distancinga in nošenja mask NA GRIPO na južni polobli, kjer se sedaj zaključuje sezona gripe, smo imeli na slo-techu novico: Distanciranje zaradi covida-19 odpihnilo številne nalezljive bolezni Beremo lahko:
V Avstraliji so januarja in februarja, še preden se je covida-19 razširil, imeli 7000 potrjenih primerov gripe. Marca in aprila, ko bi moralo biti primerov čedalje več, pa so jih imeli čedalje manj. Aprila so tako zabeležili le 229 primerov gripe, medtem ko jih je bilo lani aprila 19.000. Na Novi Zelandiji, kjer običajno za gripo zboli 3-4 odstotka prebivalstva, je o simptomih poročalo le 0,7 odstotka ljudi.
In še:
Podobno je tudi v Južni Ameriki, kjer je bilo med januarjem in julijem letos 64 odstotkov manj primerov gripe kot lani. Celo v Braziliji, ki se s covidom-19 spopada zelo slabo in precej dolgo ni uvedla nobenih resnih ukrepov, je število primerov gripe padlo za 40 odstotkov.
Skratka, podatki kažejo, da se incidenca gripe z uvedbo social distancinga ter nošnje mask statistično pomembno zmanjša.
Pojdi na Veliko Planino ahtat krawe. Pa se ne vrni več v dolino... nikoli. Amen.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

bigsmally ::

jojw je izjavil:

teoretike zarot


Meni ni jasno kako lahko kdo nasprotuje bogatenju Bezosa in Zuckerberga, ko pa je že samo v sloveniji 20 milijonov smrtnih žrtev covida!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

imagodei ::

dexterboy je izjavil:

imagodei je izjavil:

Mimogrede, glede učinka social distancinga in nošenja mask NA GRIPO na južni polobli, kjer se sedaj zaključuje sezona gripe, smo imeli na slo-techu novico: Distanciranje zaradi covida-19 odpihnilo številne nalezljive bolezni Beremo lahko:
V Avstraliji so januarja in februarja, še preden se je covida-19 razširil, imeli 7000 potrjenih primerov gripe. Marca in aprila, ko bi moralo biti primerov čedalje več, pa so jih imeli čedalje manj. Aprila so tako zabeležili le 229 primerov gripe, medtem ko jih je bilo lani aprila 19.000. Na Novi Zelandiji, kjer običajno za gripo zboli 3-4 odstotka prebivalstva, je o simptomih poročalo le 0,7 odstotka ljudi.
In še:
Podobno je tudi v Južni Ameriki, kjer je bilo med januarjem in julijem letos 64 odstotkov manj primerov gripe kot lani. Celo v Braziliji, ki se s covidom-19 spopada zelo slabo in precej dolgo ni uvedla nobenih resnih ukrepov, je število primerov gripe padlo za 40 odstotkov.
Skratka, podatki kažejo, da se incidenca gripe z uvedbo social distancinga ter nošnje mask statistično pomembno zmanjša.
Pojdi na Veliko Planino ahtat krawe. Pa se ne vrni več v dolino... nikoli. Amen.

Hud argument! Kje spiš, da te ne ukradejo?
- Hoc est qui sumus -

;-) ::

jojw je izjavil:

Slopek je izjavil:

jojw je izjavil:

Sem že napisal, 2x ne bom..

In zakaj nosiš masko? Še boljše, zakaj napadaš tiste, ki se očitno ne bojijo in ne nosijo maske? Mimogrede, jo jaz tudi nosim. Povsod, kjer je predpisano, ali zahtevano.

Masko nosim, predvsem zato, ker imam v hiši dve starejši osebi (80+). V shopping grem 1-2x na teden, masko si nadenem za 10 minut. Ne bo me pobralo. In ja super bi bilo, če bi masko vsi nosili.

Zdaj pa te prosim, da lepo prekopiraš komentar, v katerem sem jaz osebno kogarkoli napadel, ker ne nosi maske.. Bil bi zelo hvaležen.

PS: Počni kar želiš, nisem oseba ki te bi podila...

Aha, se mi je zdelo. Zdaj mi je jasno, zakaj si tako reagiral. Vostok style. Vsi me nekam pošiljate, jaz sem pa tisti, ki napada. Pa vi ste komedijanti.

Koga ti ščitiš nevem, samo če bi hotel zaščitit starce s katerimi živiš bi masko nosil v stiku z njimi-doma. V trgovini pa ščitiš ves preostali svet.

;-) ::

https://www.unzensuriert.de/content/112...

Ne pravim da je vse iz linka res, ampak če projeciramo razmerje okuženih in obolelih na nas (na Slovenijo) zadeva dobi smisel.

Zdaj pa ali imamo mi false teste in večino pozitivnih testov lažnih, ali pa je covid le lažja oblika gripe. Odločte se paničarji, meni je vseeno kaj je narobe-nekaj pa je.

nomo ::

Ja saj to je mogoče še najbolj fer ocena - odziv za ta tip virusnega obolenja s temi parametri.. s temi statistikami po več kot pol leta.. ni NORMALEN. Smo imeli že epidemije, so bile ravno tako "nove bolezni" in z običajnim strašenjem s hipotetičnimi scenariji, ampak tovrstne militantnosti in defenzivnega položaja glede kritik s strani oblasti še nismo videli.

Zakaj je tako, ne vem. Nisem teoretik zarot in ne verjamem, da gre za kako zaroto ali celo profit (prej bomo vsi imeli izgubo). Sumim nek butast refleksen odziv, psihologijo.

HappyPills ::

Vbistvu je čisto vseeno kaj ti antimaskerji govore. V resnici predstavljajo 3% populacije. Da res so glasni in povsod kričijo eno in isto ne glede na dokaze in znanost, zraven so se jim še pridružli tisti, ki ne marajo avtoritete ala čapci in cigoti (stanje duha prosim) ignorance and arrogance go hand in hand. Tudi na portalih je vidno da so skoz prisotni pod vsako novico. Očitno imajo preveč časa in pa glede na kazni ki jih veselo plačujejo za svoj egoizem, tudi preveč denarja. Noben od njih pa ni ne znanstvenik ne doktor ne nič tako, da vse tole je isto kot bi pisali, da je zemlja ravna. Torej, ne bit taki Potrči you can do better.

Yossarian ::

;-) je izjavil:



Žebelj v krsto pa bomo zabili našim vnukom, njihova pričakovana življenska doba bo padla iz sedanjih 81 let za kako desetletje.


Zakaj pa bi ti "pobil" današnje starce samo zato, da bodo naši vnuki lahko dočakali povprečno starost? Zakaj si oni bolj zaslužijo starost kot današnji starci? A vidiš, kakšne kvasiš?
Nikoli se ne prepiraj z idiotom, ker te bo potegnil
dol na svoj nivo in te premagal s svojimi izkušnjami.

Goody ::

imagodei je izjavil:

Goody je izjavil:

eh, pol pa ja, na taksne se mi pa ne ljubi. ko bi vsaj ta članek prebral...

Saj sem ga, ljubi jezus!

Citat, ki sem ga pripopal v odgovor, je prav iz članka. In trdi, da vzročno-posledična zveza med gripo in koronarnimi obolenji ni dokazana. Hkrati sem povedal (full disclosure), da je članek iz leta 2004 in nakazal, da so v 16 letih morda pogruntali kaj novega ter te pozval, da to poiščeš in napišeš.

Tvoje domače naloge pa zate ne bom delal. Ti postavljaš trditev, ti poišči vire za to. Če se ti pa ne ljubi, pa tudi prav. Meni se glede gripe še manj. Tu debatiramo konec koncev o Covid19.


Eh ja, tebi očitno kaj je res in kaj ni, ni popolnoma nič pomembno. Če bi ti bilo bi z enim guglom v trenutku našel par sto člankov na temo influenza in koronarne bolezni. Tebi je zgolj pomembno da "zmagaš" v debati. S takšnimi pa mene debata ne zanima, sorry.

;-) ::

Yossarian
Zgoraj lepo vidiš napačno razmišljanje soforumaša, ki ima starca doma, masko pa nosi v trgovini in s tem misli da ščiti tiste doma.

Ne pravim, da je treba kogarkoli pomorit, le ukrepi bi morali biti taki, da ščitijo rizične skupine, nas zdrave pa pustijo na miru.

Na primero soforumaša, brezveze nosi masko v trgovini, bi pa bilo fajn da jo doma, ko je v stiku s temi 80 letniki, da imajo distanco, razkužujejo roke itd.

Poldi112 ::

Kolega, jaz nisem rizična skupina, pa se tudi nočem okužiti. Verjamem da enako velja za ostale, vključno s teboj.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

;-) ::

gas masko gor, zakaj bi moral jaz pazit na tebe zaradi tvojih pogledov na svet.

Poldi112 ::

Ker je moje zdravje bolj pomembno od tvojega ega.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bigsmally ::

Poldi112 je izjavil:

Kolega, jaz nisem rizična skupina, pa se tudi nočem okužiti. Verjamem da enako velja za ostale, vključno s teboj.



Potem se zakleni v kopalnico, problem rešen. Ali pa v klet in 20 paketov plenic za odrasle.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Dimnik ()

Poldi112 ::

Kolega, kot rečeno, v civilizirani družbi zapiramo ekstremiste, ne njihovih žrtev.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

;-) ::

ekstremisti nosijo ponavadi pokrit obraz ja.

fikus_ ::

;-) deluješ kot razvajen trmoglav otrok, ki se vrže na tla in kriči ter brca okrog, ko ni po njegovem, ker mu mamica ne kupi cokoladice!
Življenje se ne vrti okrog tebe, je še kaj bolj pomembnega v življenju.

Lep dan.

BigWhale ::

Ok, dovolj je bilo.
««
355 / 355
»
»»