» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
271 / 355
»»

Smurf ::

perci je izjavil:


Prav možno, da si v pravem velikostnem razredu in prav tako je zelo možno, da si usekal mimo.

Vzel sem konzervativno oceno, mozno, da bi jih bilo se 10x vec, 10x manj pa definitivno ne.

Smrekar1 je izjavil:

Badwolff je izjavil:


Če skopiraš Švedsko k nam?


Švedska ima 10,22 milijona prebivalcev in dobrih 5600 mrtvih zaradi Covid-19.

Njihovo številko je treba deliti s pet, dobimo nekje 1100 mrtvih. Do danes smo jih pridelali 113.

Faktor 10x je za nas švedski scenarij. Zanimivo, v ZDA še ni tako hudo kot na švedskem. Sicer bo kmalu, ampak zaenkrat je bilo švedskem po številu smrti še vedno huje kot v ZDA.

Imam obcutek, da ZDA porocajo o smrtnih zrtvah manj vestno kot Svedska, glede na pritisk iz vrha, da naj prikazejo, da zadeve niso tako hude. Ampak ja tudi, ce reportajo vse so se zmeraj v tem velikostnem razredu.

UganiKdo je izjavil:


Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center.

Doloceni domovi za ostarele sploh niso imeli okuzb tako, da informacija, ki si jo dodal ne predstavlja ravno neke dodane vrednosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smurf ()

Smrekar1 ::

Slopek je izjavil:

Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center. Na vprasanje, ali je letos umrlo vec starostnikov in oskrbovancev vseh teh domov, je bil odgovor, da ni nobene razlike napram prejsnjim letom. Torej je res vse manipulacija stevilk in podatkov.


Ali to, ali pa smo imeli učinkovite ukrepe proti Covid-19 in smo zadevo zatrli preden je postala resna.

Koliko gre za manipulacijo vidimo v ZDA in še kje.

Smrekar1 ::

T743 je izjavil:

Prav tako kot nič ne vemo o dolgoročnih učinkih tega virusa, ne vemo ama ništa ali maske kaj ščitijo ali ne, s strojniškega vidika o merah ne morem mimo tega da so maske 2 mikronske virus pa 1/10 tega, se pravi 0,2 mikrona. (nekako mi zdrava pamet pravi, da je približno tako, kot nositi vodo v situ- saj mogoče gre, nima pa nobenega smisla...)


Fora je v tem, da virus okuženega zapusti v kapljicah, ki se ujamejo v masko. Zato so učinkovite, to je vedno bil način delovanja kirurških mask.

Je pa res, da koristijo predvsem kot zaščita ostalih pred okuženim, ki ima masko. Če nosiš masko si zase naredil bolj malo, ampak če jih nosimo vsi s tem zaščitimo drug drugega.

Zato je WHO sprva tudi odsvetoval maske - dokler ni bilo dokazov, da se virus lahko hitro širi tudi brez simptomov, je bila vsesplošna nošnja mask odsvetovana. Razni diletanti tipa Mužević se zaradi tega zdaj delajo pametne, češ da so "oni že vseskozi zagovarjali maske". Kot najboljši dokaz potem navedejo graf okužb držav, kjer nosijo maske in citirajo kot najboljši dokaz Japonsko.

Da je Japonska kmalu za tem doživela precej resen izbruh in zgolj pregovorni samodisciplini Japoncev se je zahvaliti, da Tokio ni imel resne karantene, potem 'pozabi' omeniti. Saj je samo najboljši dokaz kajne? To je menda ja malenkost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

RockyS ::

Koliko ima Hrvaška indeks okuženosti? So že cez 30?

UganiKdo ::

Bi znali bit. 30 je v povprečju 85 okužb na dan v 14 dneh. Sam 40 vseeno še en čas ne bodo (glede na uradne številke).

GupeM ::

T743 je izjavil:

Prav tako kot nič ne vemo o dolgoročnih učinkih tega virusa, ne vemo ama ništa ali maske kaj ščitijo ali ne, s strojniškega vidika o merah ne morem mimo tega da so maske 2 mikronske virus pa 1/10 tega, se pravi 0,2 mikrona. (nekako mi zdrava pamet pravi, da je približno tako, kot nositi vodo v situ- saj mogoče gre, nima pa nobenega smisla...)
Se pa strinjam, da higiena rok in socialna distanca absolutno lahko pripomorejo k počasnejšemu širjenju virusa...torej mask jaz ne bom nosil z ostalimi ukrepi bi se pa še nekako strinjal.

Maske seveda pomagajo. Čeprav trdim, da je ta virus malo močnejši prehlad, oz nekaj v rangu gripe, sem popolnoma za to, da se v zaprtih javnih prostorih nosijo maske in ohranja primerna medsebojna razdalja, dokler ne bo učinkovitega cepiva. Seveda pod pogojem, da vse ostalo poteka normalno. Torej da lahko prideš do zdravnika, če ga potrebuješ. Da lahko greš normalno na dopust itd ...

Nisem pa za to, da se dela lockdown in podobne neumnosti.

Glede učinkovitosti mask pa samo tale sličica.


Aja, pa pri preverjanju uporabe mask bi kaznoval tiste, ki tega ne upoštevajo. Tiste, ki nosijo masko pod nosom, namesto čez njega, bi pa dvakratno kaznoval, zraven pa še po smrčku mahnil, da bi si zapomnili, kam maska sodi.

T743 ::

Fora je v tem, da virus okuženega zapusti v kapljicah, ki se ujamejo v masko. Zato so učinkovite, to je vedno bil način delovanja kirurških mask.

Torej je dovolj primerna distanca, higiena rok in kašljanje v rokav. Ko ti pa nekdo kihne (zrak zapusti pljuča tudi z nadzvočno hitrostjo) direktno v masko s pol metra pa prav tako nisi naredil nič, kljub temu da imaš masko ti in on...(aerosoli= The liquid or solid particles have diameters typically less than 1 um)da ne omenjam, da se jih povečini nosi dokler ne razpadejo, ne mi reči, da jo menjaš na predpisan interval...

Smrekar1 ::

UganiKdo je izjavil:

Bi znali bit. 30 je v povprečju 85 okužb na dan v 14 dneh. Sam 40 vseeno še en čas ne bodo (glede na uradne številke).


Zavedati se moramo, da je pri njihovem obsegu testiranj treba te številke množiti vsaj z 1,5 da so primerljive z našimi.

T743 je izjavil:


Torej je dovolj primerna distanca, higiena rok in kašljanje v rokav. Ko ti pa nekdo kihne (zrak zapusti pljuča tudi z nadzvočno hitrostjo) direktno v masko s pol metra pa prav tako nisi naredil nič


Si, zmanjšal si količino virusa, ki ga dobi drugi. S tem zmanjšaš verjetnost okužbe in zmanjšaš verjetnost resnega poteka bolezni. Ne eno in ne drugo ni zanemarljivo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

Slopek ::

UganiKdo je izjavil:

Slopek je izjavil:

Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center. Na vprasanje, ali je letos umrlo vec starostnikov in oskrbovancev vseh teh domov, je bil odgovor, da ni nobene razlike napram prejsnjim letom. Torej je res vse manipulacija stevilk in podatkov. No, vsaj se en podatek, ki kaze, da je temu tako. Prej verjamem tej, meni dragi osebi, kot podatkom raznih organizacij, ki jih potem trobila in naivni, poslusni, prestraseni, prodajajo naprej.


Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center. Na vprasanje, ali je letos umrlo vec starostnikov in oskrbovancev vseh teh domov, je bil odgovor, da je razlika napram prejsnjim letom očitna. Torej je res vse manipulacija stevilk in podatkov. No, vsaj se en podatek, ki kaze, da je temu tako. Prej verjamem tej, meni dragi osebi, kot podatkom raznih organizacij, ki jih potem trobila in naivni, poslusni, prestraseni, prodajajo naprej.

Verodostojno, ni kaj.

Kaj pa bi sploh rad? Ime vira, ustanove, regije? kaj tocno? V casih, ko se brise, kritizira in celo prezira, mnenja nobelovih nagrajencev, to nikakor nima smisla, a zame je se kako verodostojno.

HappyPills ::

Zdravljenje z beljakovino interferon beta, Prvi rezultati so pokazali, da se je število bolnikov s covidom-19, ki so imeli hude bolezenske znake in so potrebovali umetno predihavanje, zmanjšalo za 79 odstotkov.

T743 ::

Glej ali meniš da je maska 100% zanesljiva? Jaz pravim, da ne ter da si že s higieno in distanco naredil največ, kar je v posameznikovi moči. Prav tako je trditev, da je treba HR številke množiti z vsaj x1,5 navaden buxxxit, ki ga ne moreš na noben način utemeljiti oziroma dokazati.
Jaz verjamem samo to, da virus s tem imenom obstaja vsega ostalega medijskega pompa pa pač ne...

Slopek ::

Smrekar1 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center. Na vprasanje, ali je letos umrlo vec starostnikov in oskrbovancev vseh teh domov, je bil odgovor, da ni nobene razlike napram prejsnjim letom. Torej je res vse manipulacija stevilk in podatkov.


Ali to, ali pa smo imeli učinkovite ukrepe proti Covid-19 in smo zadevo zatrli preden je postala resna.

Koliko gre za manipulacijo vidimo v ZDA in še kje.

Katere ucinkovite ukrepe? Najvec umrlih, je verjetno starostnikov iz teh domov, kjer pa v vsem tem casu niso uspeli resiti problema z osamitvijo obolelih, zdravih. Skoraj vsi starostniki, pa so umrli v DSO, ne na intenzivni. Podatek, da v teh ustanovah(gledano regijsko) ni vec smrti kot prejsnja leta, mi torej pove kar veliko. Kakorkoli balinas, smrtnosti ne bos pridelal. Bi bil pa vesel, poglobljene raziskave na to temo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

T743 ::

Točno tako, ravno tam, kjer so vnaprej pridigali, da so najbolj ogroženi, niso naredili popolnoma nič. Niso mogli obvarovati tisti % prebivalstva, ki je bil najbolj ogrožen najebali smo pa vsi ostali.
Vseh domov v celi Sloveniji je 59 v njih pa prostora za cca 20 000. Da ni možno izolirati 59 stavb v celi Sloveniji je naravnost neverjetno, medtem bi pa radi z nekimi cunjami na frisih obvarovali vse preostale...
Dovolj bo te komedije.

UganiKdo ::

Slopek je izjavil:

UganiKdo je izjavil:

Slopek je izjavil:

Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center. Na vprasanje, ali je letos umrlo vec starostnikov in oskrbovancev vseh teh domov, je bil odgovor, da ni nobene razlike napram prejsnjim letom. Torej je res vse manipulacija stevilk in podatkov. No, vsaj se en podatek, ki kaze, da je temu tako. Prej verjamem tej, meni dragi osebi, kot podatkom raznih organizacij, ki jih potem trobila in naivni, poslusni, prestraseni, prodajajo naprej.


Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center. Na vprasanje, ali je letos umrlo vec starostnikov in oskrbovancev vseh teh domov, je bil odgovor, da je razlika napram prejsnjim letom očitna. Torej je res vse manipulacija stevilk in podatkov. No, vsaj se en podatek, ki kaze, da je temu tako. Prej verjamem tej, meni dragi osebi, kot podatkom raznih organizacij, ki jih potem trobila in naivni, poslusni, prestraseni, prodajajo naprej.

Verodostojno, ni kaj.

Kaj pa bi sploh rad? Ime vira, ustanove, regije? kaj tocno? V casih, ko se brise, kritizira in celo prezira, mnenja nobelovih nagrajencev, to nikakor nima smisla, a zame je se kako verodostojno.


Zanimivo, kljub temu da smo dnevno soočeni z banalno diskretizacijo verodostojnih virov, ti verjameš naj bi bil verodostojen vir, naključnega uporabnika foruma, ki nekoga pozna?

Kaj bi rad? nekaj povsem utopičnega: Argumentirano debato, ki ne temelji na anekdotičnih pripovedkah, ki sodijo za gostilniški šank.

Slopek je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Slopek je izjavil:

Pravkar sem dobil info iz prve roke, od prvega cloveka ene od slo regij, kateri vodi tamkajsnje domove ostarelih oz. rehabilitacijski center. Na vprasanje, ali je letos umrlo vec starostnikov in oskrbovancev vseh teh domov, je bil odgovor, da ni nobene razlike napram prejsnjim letom. Torej je res vse manipulacija stevilk in podatkov.


Ali to, ali pa smo imeli učinkovite ukrepe proti Covid-19 in smo zadevo zatrli preden je postala resna.

Koliko gre za manipulacijo vidimo v ZDA in še kje.

Katere ucinkovite ukrepe? Najvec umrlih, je verjetno starostnikov iz teh domov, kjer pa v vsem tem casu niso uspeli resiti problema z osamitvijo obolelih, zdravih. Skoraj vsi starostniki, pa so umrli v DSO, ne na intenzivni. Podatek, da v teh ustanovah(gledano regijsko) ni vec smrti kot prejsnja leta, mi torej pove kar veliko. Kakorkoli balinas, smrtnosti ne bos pridelal. Bi bil pa vesel, poglobljene raziskave na to temo.


Če tvoj anekdotični znanec dela v domu, kjer okužb ni bilo potem je povsem logično, da ni umrlo nič več starostnikov kot pretekla leta. Če bi delal v domu, kjer je do okužbe prišlo, bi prišli do drugačnega rezultata.

Je pa zanimimivo kako si na podlagi že tak neverodostojnega vira (znanec v ki kao pozna eno regijo (ali celo en sam DSO)) precej slaboumno posplošuješ, da je smrtnost v DSO kot celoti ostala nespremenjena. Ja, se strinjam, da je to podatek ki pove kar veliko, predvsem o tebi in tvojih sposobnostih argumentiranja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UganiKdo ()

Slopek ::

Se to je to. Meni to nekaj pove, za razliko od tebe, ker zame ne gre pac za nekega znanca, itd in govorim o regiji, ne eni ustanovi in verjemi, da ima taka oseba boljsi vpogled tudi na sirso sliko, pa o tem niti ne bi, saj je ze ena vrzena kost prevec. Gotovo boljsi vpogled, kot midva tukaj in forumske debate, v bistvu so moderne sankovske debate, saj te za sank niti ne spustijo vec.
Grem naprej uzivat dopust. Lep dan se naprej!
Edit: zgleda, da niti nisi razumel, da ne govorim o nekem negovalcu, ampak o prvem cloveku regijske organizacije, kakorkoli to ze imamo postimano. Ne vem tega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Smurf ::

Slopek je izjavil:

Se to je to. Meni to nekaj pove, za razliko od tebe, ker zame ne gre pac za nekega znanca, itd in govorim o regiji, ne eni ustanovi in verjemi, da ima taka oseba boljsi vpogled tudi na sirso sliko, pa o tem niti ne bi, saj je ze ena vrzena kost prevec. Gotovo boljsi vpogled, kot midva tukaj in forumske debate, v bistvu so moderne sankovske debate, saj te za sank niti ne spustijo vec.

Se enkrat ta trditev "kolega" nima nobene dodane vrednosti iz nje ne moremo sklepati prav nicesar.

Samuel ::

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Slopek ::

Smurf je izjavil:

Slopek je izjavil:

Se to je to. Meni to nekaj pove, za razliko od tebe, ker zame ne gre pac za nekega znanca, itd in govorim o regiji, ne eni ustanovi in verjemi, da ima taka oseba boljsi vpogled tudi na sirso sliko, pa o tem niti ne bi, saj je ze ena vrzena kost prevec. Gotovo boljsi vpogled, kot midva tukaj in forumske debate, v bistvu so moderne sankovske debate, saj te za sank niti ne spustijo vec.

Se enkrat ta trditev "kolega" nima nobene dodane vrednosti iz nje ne moremo sklepati prav nicesar.

Pa saj to pravim. Zame jo ima, zate, ki me ne poznas, niti ne ves, kdo je oseba, ki mi je nekako zeelooo blizu in je na preeeeceeej visokem polozaju, v sektorju zdravstva, ki naj bi bil najbolj prizadet. Pa niti ne bom vec o tem pisal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Slopek ()

Smurf ::

Slopek je izjavil:


Pa saj to pravim. Zame jo ima, zate, ki me ne poznas, niti ne ves, kdo je oseba, ki mi je nekako zeelooo blizu. Pa niti ne bom vec o tem pisal.

Kako pa ves, da moja zelooo bliznja oseba ne ve vec, kot tvoja?

Slopek ::

Smurf je izjavil:

Slopek je izjavil:


Pa saj to pravim. Zame jo ima, zate, ki me ne poznas, niti ne ves, kdo je oseba, ki mi je nekako zeelooo blizu. Pa niti ne bom vec o tem pisal.

Kako pa ves, da moja zelooo bliznja oseba ne ve vec, kot tvoja?

Povej, mogoce ti verjamem. Kaj se sploh oglasas, ce nimas nic za povedati.

Smurf ::

Slopek je izjavil:

Smurf je izjavil:

Slopek je izjavil:


Pa saj to pravim. Zame jo ima, zate, ki me ne poznas, niti ne ves, kdo je oseba, ki mi je nekako zeelooo blizu. Pa niti ne bom vec o tem pisal.

Kako pa ves, da moja zelooo bliznja oseba ne ve vec, kot tvoja?

Povej, mogoce ti verjamem. Kaj se sploh oglasas, ce nimas nic za povedati.

Do polovice si ze prisel, sedaj pa samo apliciraj to nase.

olegq ::

fikus_ je izjavil:

Vednar se morate zavedati, da smo z ukrepi omejili širjenje gripe in smrti zaradi nje.
Brez ukrepov bi imeli več smrti zaradi gripe (pač primerljivo prejšnjim letom) + (veliko) več smrti zaradi Covid-19.


Oprosti ampak kje imas ti dokaze, da so preventive zaustavile sirjenje gripe in smrti zarad nje? Kako lahko preprecis nekaj cesar sploh ni bilo. To je visoke smrtnosti. Kako jo lahko preprecis ce nikdar ni obstajala? A ti ves, da Belorusija ni imela posebnih korona ukrepov. Verjetno se kaksna druga drzava ne. Nekateri trdijo, da ni bilo potrebe, saj so okoliske drzave okrog Belorusije imele ukrepe. Saj so jo tudi druge drzave imele okoliske drzave z ukrepi, ne samo Belorusija. Mi smo celo obcine zapirali. Torej bi lahko rekli, da ni bilo potrebe zapirat obcine, saj so ze okoliske obcine zaprte.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

Samael ::

Samuel je izjavil:

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.

Če imaš težave z angleščino povprašaj tu, pa ti bomo pomagali. Posebej s poudarkom na besede may/could/itd ...
Samael != Samuel

Smurf ::

olegq je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Vednar se morate zavedati, da smo z ukrepi omejili širjenje gripe in smrti zaradi nje.
Brez ukrepov bi imeli več smrti zaradi gripe (pač primerljivo prejšnjim letom) + (veliko) več smrti zaradi Covid-19.


Oprosti ampak kje imas ti dokaze, da so preventive zaustavile sirjenje gripe in smrti zarad nje? Kako lahko preprecis nekaj cesar sploh ni bilo. To je visoke smrtnosti. Kako jo lahko preprecis ce nikdar ni obstajala? A ti ves, da Belorusija ni imela posebnih korona ukrepov. Verjetno se kaksna druga drzava ne. Nekateri trdijo, da ni bilo potrebe, saj so okoliske drzave okrog Belorusije imele ukrepe. Saj so jo tudi druge drzave imele okoliske drzave z ukrepi, ne samo Belorusija. Mi smo celo obcine zapirali. Torej bi lahko rekli, da ni bilo potrebe zapirat obcine, saj so ze okoliske obcine zaprte.

Belorusija je slab primer, ker ni ravno drzava, ki deluje transparentno. Najdi kaksno drugo.

zasekamroz ::

Samael je izjavil:

Samuel je izjavil:

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.

Če imaš težave z angleščino povprašaj tu, pa ti bomo pomagali. Posebej s poudarkom na besede may/could/itd ...

Sepravi te isti may/could/.. ki se pojavljajo v vseh predvidevanjih okoli korone?

Torej lahko rečemo coronavirus could kill x people, ne moremo pa reči lockdowns could kill more than x people?

...

Smurf je izjavil:

olegq je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Vednar se morate zavedati, da smo z ukrepi omejili širjenje gripe in smrti zaradi nje.
Brez ukrepov bi imeli več smrti zaradi gripe (pač primerljivo prejšnjim letom) + (veliko) več smrti zaradi Covid-19.


Oprosti ampak kje imas ti dokaze, da so preventive zaustavile sirjenje gripe in smrti zarad nje? Kako lahko preprecis nekaj cesar sploh ni bilo. To je visoke smrtnosti. Kako jo lahko preprecis ce nikdar ni obstajala? A ti ves, da Belorusija ni imela posebnih korona ukrepov. Verjetno se kaksna druga drzava ne. Nekateri trdijo, da ni bilo potrebe, saj so okoliske drzave okrog Belorusije imele ukrepe. Saj so jo tudi druge drzave imele okoliske drzave z ukrepi, ne samo Belorusija. Mi smo celo obcine zapirali. Torej bi lahko rekli, da ni bilo potrebe zapirat obcine, saj so ze okoliske obcine zaprte.

Belorusija je slab primer, ker ni ravno drzava, ki deluje transparentno. Najdi kaksno drugo.

Milijonov mrtvih ne moreš skrit. Transparentna država gor al pa dol.

Zgodovina sprememb…

olegq ::


Belorusija je slab primer, ker ni ravno drzava, ki deluje transparentno. Najdi kaksno drugo.


Velika Britanija je začasno nehala objavljati statistiko o smrtnih žrtvah covida 19, potem ko so raziskovalci opozorili na statistične napake pri izračunih. Vlada je sporočila, da napako odpravljajo, začasno pa ne bodo objavljali dnevne statistike o mrtvih. Problem je nastal, ker so v statistiko mrtvih zajeli vse mrtve osebe v Angliji, pri katerih so potrdili okužbo z novim koronavirusom. Ob tem niso upoštevali vzroka oziroma ali so res umrli zaradi covida 19.

Problem so med prvimi izpostavili profesorji z univerz East Anglija in Oxford. Vlada ne upošteva, pred koliko časa je bil opravljen test za koronavirus, niti ali so osebo uspešno pozdravili in jo odpustili iz bolnišnice.

https://www.vecer.com/so-res-vsi-umrli-...
https://siol.net/novice/svet/velika-bri...

St235 ::

olegq je izjavil:

Fritz je izjavil:

olegq je izjavil:


Po moji oceni jih verjame bistveno vec kot 10 procentov. Morda se to zdi na internetu, kjer so mladi in iscejo tudi alternativne vire novic. Starejsi, ki predstavljajo vecino prebivalstva se vedno v vecji meri zaupajo medijem.

Vprasanje se glasi. Ce res tako majhen procent verjame novicam o koroni, zakaj se to dogaja samo pri korona novicah? Ce mislijo, da korona novice vsaj delno niso povsem resnicne, zakaj potem pricakujejo, da so vse ostale novice resnicne?

Skepticizem je delno upravičen s čedalje večjim nezaupanjem prebivalstva politični nadstati, ker vsepovsod vidijo, kako politična raven ne dela v njihovem interesu.

Ampak eno je skepticizem in preverjanje trditev, nekaj drugega pa je antiintelektualno in protiznanstveno razmišljanje. Še posebej v času, ko lahko sam z nekaj kliki prebereš in preveriš marsikaj.


To se strinjam. Ampak pri koroni so pomembni tudi strokovnjaki, intelektualci in znanost. Ti so nekako izrinjeni na obrobje. V ospredju je prevec politike. Obstajajo tudi primeri najbolj zaupanjja vrednih znanstvenikov, kot recimo nobelovega nagrajenca za viruse, ki pravi, da obstaja ogromen pritisk na znanstvenike, ki objavljajo znanstvene studije o poreklu covid 19. Umaknili so znanstvene studije. V medijih je bilo zelo malo govora o tem. K vecjemu na youtube si lahko ogledamo mnenja strokovnakov brez cenzure.


A tistega, ki se je prislinil zraven pri HIV, sedaj pa prodaja meglo o teleportaciji? Posamezniki (pa naj bodo znanstveniki, intelekturalci ali pa še akj tretjega) niso pomembni. Pomembna so preverljiva dejstva, ki temelijo na konkretnih podatkih. Ne pa blodnje vsakega senilnega starca, ki naj bi bil kredibilen samo zato, ker je pred 30 leti nekaj naredil. Sklicevanje na osebno avtoriteto je pač drek od argumentacije.

olegq ::

Ne mores diskreditirat najbolj strokovne in zaupanja vredne znanstvenike. Da je senilen nimas dokazov. Tudi v znanstvenih delih in intervjujih tega ni opazit. In ja, je zelo kredibilen na podrocju virusov. Bolj kot politiki ali ljudje, ki se ukvarjajo s proizvajanjem racunalniskih programov. To o teleportaciji si pa verjetno izmislil. Ce ne, bi prosim za vir.

Samael ::

zasekamroz je izjavil:

Samael je izjavil:

Samuel je izjavil:

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.

Če imaš težave z angleščino povprašaj tu, pa ti bomo pomagali. Posebej s poudarkom na besede may/could/itd ...

Sepravi te isti may/could/.. ki se pojavljajo v vseh predvidevanjih okoli korone?

Torej lahko rečemo coronavirus could kill x people, ne moremo pa reči lockdowns could kill more than x people?

...

Ne, medtem ko ti, odkar si naredil ta novi račun, v svojih lastnih zablodah vse dni trobiš ene in iste reči, so se vsi nujni posegi in zdravljenja pri nas še vedno izvajala.
Moja mati je imela še vedno v seriji x terapij vsak torek obisk onkološke LJ, pa tudi oče je prišel do mesečne doze bioloških zdravil (4 ure v žilo) v ZD Trbovlje.
Za napotnico k specialistu se ti sploh ni bilo treba oglasiti v ambulanto ampak si v primeru, da je bilo kolikor toliko nujno, vse uredil preko maila in dobil e-napotnico.

Torej? Tista trditev ob interpretiranju linka zgoraj je navadno zavajanje. Članek NE pravi tega. @Samuel si je besedi "may" in "could" prevedel nekako po svoje in ju interpretiral kot trditev, kar se mi zdi , če se želiš iti neko resno debato, skrajno butasto in eksplicitno glede tega sem ga popravil.


@btw. smrekar, a te še vedno medejo nicki, pa kdo je kaj zapisal? :)
Samael != Samuel

St235 ::

Ne mores diskreditirat najbolj strokovne in zaupanja vredne znanstvenike.

ni res, poglej samo primer, ki si ga dal. In ga ne diskreditiram jaz, ampak drugi znanstveniki. Na povsem enostaven način: Dejstev ki jih navaja ni mogoče preveriti in potrditi z nobeno znanstveno priznano metodo.

Tudi v znanstvenih delih in intervjujih tega ni opazit. In ja, je zelo kredibilen na podrocju virusov.


ti te resno? Poglej si njegovo študijo o teleportaciji.

To o teleportaciji si pa verjetno izmislil. Ce ne, bi prosim za vir.

zakaj bi lagal?
http://www.rexresearch.com/montagnier/m...
Luc Montagnier @ Wikipedia

Še enkrat sklicevanje na lastno avtotriteto je bullshit od argumentacije, pa naj bo to senilen znanstvenik, poklicni trol ali pa šank debater. Kar šteje so preverljiva dejstva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

St235 ::

Če citiram odličen zapis imagodeia:

Hjah, jaz zase vem, kako malo vem. Zato se pri vsaki stvari, ki je sam ne poznam toliko, da bi jo izračunal, izpeljal, modeliral, dokazoval itd, zanašam na znanstveni konsenz. Ne na eno izbrano študijo, ki je nihče nikoli ni mogel ponoviti, ampak na znanstveni konsenz.

Jaz nič ne mislim, kako sem jaz pameten; smo pa vsi pametni takrat, ko znanosti pustimo, da dela svoje. Znanost je edina do sedaj znana metoda, ki konsistentno rešuje problem za problemom, pojasnjuje prej nepojasnjene pojave, modelira in daje preverljive napovedi. Znanstveniki niso nezmotljivi, jasno, ampak kadar koli so se motili, so zmoto odpravili (ŠOK!) tako, da so se zaprli v laboratorije in delali še več znanosti. Ne pa tako, da so prebirali razne forume in kimali raznim bizarnim idejam, ki so jih pisali forumaši.


In zato je mnenje (ja, mnenje) enega posameznika, ne glede na njegov pedigre ni vredno praktično nič.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

olegq ::

St235 je izjavil:

Ne mores diskreditirat najbolj strokovne in zaupanja vredne znanstvenike.

ni res, poglej samo primer, ki si ga dal. In ga ne diskreditiram jaz, ampak drugi znanstveniki. Na povsem enostaven način: Dejstev ki jih navaja ni mogoče preveriti in potrditi z nobeno znanstveno priznano metodo.

Tudi v znanstvenih delih in intervjujih tega ni opazit. In ja, je zelo kredibilen na podrocju virusov.


ti te resno? Poglej si njegovo študijo o teleportaciji.

To o teleportaciji si pa verjetno izmislil. Ce ne, bi prosim za vir.

zakaj bi lagal?
http://www.rexresearch.com/montagnier/m...
Luc Montagnier @ Wikipedia

Še enkrat sklicevanje na lastno avtotriteto je bullshit od argumentacije, pa naj bo to senilen znanstvenik, poklicni trol ali pa šank debater. Kar šteje so preverljiva dejstva.


Tukaj ni sklicevanja na lastno avtoriteto ampak se gre za znanstvene dokaze vec skupin znanstvenikov, ki so bili nato umaknjeni zarad pritiskov. Bral sem na hitro wikipedio, kjer ga tudi skusajo diskreditirat ampak dokazov se ne da diskreditirat.
edit, si bom prebral o dnk teleportaciji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: olegq ()

olegq ::

Link, ki si ga dal o teleportaciji pojasnjuje, da pojav je morda zelo ohlapno opisan kot ,,teleportacija", le da baze projicirajo ali se vtisnejo v vesolje, ne pa da se preprosto premikajo iz enega kraja v drugega.

Pise tudi, da kvantni učinek - odtis DNK na vodo - sam po sebi ni najbolj sporen element eksperimenta, kolikor so razmeroma dolgi časovni okviri, v katerih se zdi, da se manifestirajo.
"Težko je razumeti, kako se lahko informacije shranijo v vodi v časovnem razponu, ki je daljši od picosekund," je dejal univerzi Ruhr v Bochumu Klaus Gerwert, ki jo navaja revija New Scientist, ki je zgodbo pretrgala (zahteva registracijo).

konec citata. dodal bi, da takoimenovan spomin vode ni nic novega in da so ga ze dokazovali stevilni drugi znanstveniki.

Samuel ::

Samael je izjavil:

Samuel je izjavil:

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.

Če imaš težave z angleščino povprašaj tu, pa ti bomo pomagali. Posebej s poudarkom na besede may/could/itd ...


Ne telebani in ne pametuj. Vse raziskave so may/could etc. Zaradi tega pa različne razsikave prihajajo do diametralnih nasprotujočih ugotovitev.

To, da so smrti zaradi lockdowna, je common sense. Če ga nimaš, se ne oglašaj.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Samael ::

Samuel je izjavil:

Samael je izjavil:

Samuel je izjavil:

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.

Če imaš težave z angleščino povprašaj tu, pa ti bomo pomagali. Posebej s poudarkom na besede may/could/itd ...


Ne telebani in ne pametuj. Vse raziskave so may/could etc.

Nisem se obregnil ob raziskave, ampak eksplicitno v tvoje zavajanje, interpretiranje članka "malce po svoje", ki si ga lahko razložim samo na dva načina.

Prvi je, da ti angleščina povzroča tržave, da nisi povsem točno razumel kaj bereš, pa si nam zato to prevedel nekoliko po svoje. Drugi pa, da si v premočni želji po samopotrjevanju lastnih stališč malce tako po svoje prilagodil interpretacijo članka, vsebino in upal, da ne bo nihče opazil. No, bilo je opaženo.
V vsakem primeru pa si se hote ali nehote v svoji trditvi zlagal. Ja?
Bo tvoj ego to prenesel?
Samael != Samuel

Samuel ::

Samael je izjavil:

Samuel je izjavil:

Samael je izjavil:

Samuel je izjavil:

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.

Če imaš težave z angleščino povprašaj tu, pa ti bomo pomagali. Posebej s poudarkom na besede may/could/itd ...


Ne telebani in ne pametuj. Vse raziskave so may/could etc.

Nisem se obregnil ob raziskave, ampak eksplicitno v tvoje zavajanje, interpretiranje članka "malce po svoje", ki si ga lahko razložim samo na dva načina.

Prvi je, da ti angleščina povzroča tržave, da nisi povsem točno razumel kaj bereš, pa si nam zato to prevedel nekoliko po svoje. Drugi pa, da si v premočni želji po samopotrjevanju lastnih stališč malce tako po svoje prilagodil interpretacijo članka, vsebino in upal, da ne bo nihče opazil. No, bilo je opaženo.
V vsakem primeru pa si se hote ali nehote v svoji trditvi zlagal. Ja?
Bo tvoj ego to prenesel?


Še enkrat zelo počasi. NE TELEBANI.
V Sloveniji je v za časa karantene diagnosticiranih med 10% in 30% manj rakov kot v enakem obdobju lani. Samo s tem smo ubili več ljudi, kot jih statistika daje med covid mrtve.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Samael ::

Samuel je izjavil:

To, da so smrti zaradi lockdowna, je common sense. Če ga nimaš, se ne oglašaj.

In evo, še en tipičen primer, ko človek dejansko nima argumenta na povedano, pa iz žepa potegne nekaj tretjega in položi to človeku v usta.
Nihče v repliki na tvoje pisanje neumnosti ni trdil, da ne bodo zaradi lockdowna tudi smrti. Ampak to ni bila tvoja prvotna izjava, s tem se ven vlečeš zdaj, ko ti je bilo razloženo, da pišeš neumnosti.

Torej, nam lahko razložiš, kako si na osnovi članka, ki si ga linkal, tako suvereno zaključil in nam razložil da bodo Lockdowni pobrali več življenj kot pa sama bolezen? Namreč članek tega ne trdi, to je tvoja trditev.

Lahko verjamemo, da imaš zgolj težave z angleščino, ali pa...?
Samael != Samuel

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Samuel ::

Samael je izjavil:

Samuel je izjavil:

To, da so smrti zaradi lockdowna, je common sense. Če ga nimaš, se ne oglašaj.

In evo, še en tipičen primer, ko človek dejansko nima argumenta na povedano, pa iz žepa potegne nekaj tretjega in položi to človeku v usta.
Nihče v repliki na tvoje pisanje neumnosti ni trdil, da ne bodo zaradi lockdowna tudi smrti. Ampak to ni bila tvoja prvotna izjava, s tem se ven vlečeš zdaj, ko ti je bilo razloženo, da pišeš neumnosti.

Torej, nam lahko razložiš, kako si na osnovi članka, ki si ga linkal, tako suvereno zaključil in nam razložil da bodo Lockdowni pobrali več življenj kot pa sama bolezen? Namreč članek tega ne trdi, to je tvoja trditev.

Lahko verjamemo, da imaš zgolj težave z angleščino, ali pa...?


Jaz se s tvojo shizofrenijo ne mislim ukvarjat. Za Slovenijo si lahko brez skrbi, da je/bo lockdown pobral več življenj kot pa covid.
If you notice this notice, you will notice that this notice is
noticably not worth noticing.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Samuel ()

Samael ::

Glej, še enkrat, ponovno, te bom vprašal kratko in jedrnato, kako si na osnovi članka, ki si ga linkal, prišel do interpretacije, da bodo lockdowni pobrali več življenj kot pa sama bolezen. Namreč, to, kar si prebral v članku si povzel tu kot trditev. A nisi razumel napisanege, imaš težave z angleščino ali pa si se zavestno zlagal, interpretiral napisano v članku tako, kot ti ustreza?

Da ti osvežim spomin:

Samuel je izjavil:

Lockdown may cost 200,000 lives, government report shows

Lockdowni bodo pobrali več življenj kot pa sama bolezen.


A ti je vprašanje pretežko?
Razumem, da imaš na splošno tu naokoli težave s komunikacijo, da si pogosto nerazumljen, pa da tudi sam v veliki meri ne razumeš najbolj osnovih reči, vendar verjamem, da sem vprašanje zgoraj zastavil kolikor je mogoče jasno, enostavno in da celo ti ne bi smel imeti težave s tem.
Bo šlo, ali pa boš iz riti ponovno potegnil nekaj tretjega in upal, da se bomo vrteli okoli tistega?
Samael != Samuel

Badwolff ::

Samuel je izjavil:



Jaz se s tvojo shizofrenijo ne mislim ukvarjat.


Sem bil prepričan, da gre res za eno shizofreno reakcijo in se kregaš sam s sabo. Zdaj pa sem opazil, da sta dva account s skoraj istim imenom. In nisem več prepričan, da gre za istega človeka.

:D

Samael ::

:))

Najbolje naju boš razločil tako, da se boš spomnil, da je Samael oni, ki ima stil, pa da je Samuel tisti, ki je večno jezen.
Na cel svet. :)
Samael != Samuel

Pac-Man ::

V McAllen, Teksas imajo čisto štalo. Glavno bolnico želijo ohranit "čisto", zato COVID paciente tlačijo v neustrezne prostore bivšega hospica brez elektrike, kisika in s polno mravljami. Mrtvašnica je polna, trupla hranijo v neklimatiziranih sobah...

nit:
https://twitter.com/shesinscrubs/status...
The ideal subject of totalitarian rule is not the convinced Nazi or
the convinced Communist, but people for whom the distinction between fact and
fiction and the distinction between true and false no longer exist.

St235 ::

olegq je izjavil:

St235 je izjavil:

Ne mores diskreditirat najbolj strokovne in zaupanja vredne znanstvenike.

ni res, poglej samo primer, ki si ga dal. In ga ne diskreditiram jaz, ampak drugi znanstveniki. Na povsem enostaven način: Dejstev ki jih navaja ni mogoče preveriti in potrditi z nobeno znanstveno priznano metodo.

Tudi v znanstvenih delih in intervjujih tega ni opazit. In ja, je zelo kredibilen na podrocju virusov.


ti te resno? Poglej si njegovo študijo o teleportaciji.

To o teleportaciji si pa verjetno izmislil. Ce ne, bi prosim za vir.

zakaj bi lagal?
http://www.rexresearch.com/montagnier/m...
Luc Montagnier @ Wikipedia

Še enkrat sklicevanje na lastno avtotriteto je bullshit od argumentacije, pa naj bo to senilen znanstvenik, poklicni trol ali pa šank debater. Kar šteje so preverljiva dejstva.


Tukaj ni sklicevanja na lastno avtoriteto ampak se gre za znanstvene dokaze vec skupin znanstvenikov, ki so bili nato umaknjeni zarad pritiskov. Bral sem na hitro wikipedio, kjer ga tudi skusajo diskreditirat ampak dokazov se ne da diskreditirat.
edit, si bom prebral o dnk teleportaciji


bullshit. O kakih študijah sanjaš, da so bile skrite? Če o njegovih niti ena ni skrita in lahko popolnoma vse najdeš online. Njihov problem je da niso z do znanstvenih in jih noben resen medij ni hotel objavit. Med tem, da je nekaj umaknjeno in med tem, da je tako sranje, da ga nihče noče objavit je velika razlika. V 21 stoletju interneta, deep weba, takih in drugačnih žvižgačev je zgornji argument naravnost absurden.

In ja, to da trdiš, da je nekdo verodostojen zgolj na podlagi njegovega imena/naziva/whatever je točno to, sklicevanje na ničvredno avtoriteto posameznika. ampak kot vsem vernikom so tebi dejstva irelavantna.

olegq je izjavil:

Link, ki si ga dal o teleportaciji pojasnjuje, da pojav je morda zelo ohlapno opisan kot ,,teleportacija", le da baze projicirajo ali se vtisnejo v vesolje, ne pa da se preprosto premikajo iz enega kraja v drugega.

Pise tudi, da kvantni učinek - odtis DNK na vodo - sam po sebi ni najbolj sporen element eksperimenta, kolikor so razmeroma dolgi časovni okviri, v katerih se zdi, da se manifestirajo.
"Težko je razumeti, kako se lahko informacije shranijo v vodi v časovnem razponu, ki je daljši od picosekund," je dejal univerzi Ruhr v Bochumu Klaus Gerwert, ki jo navaja revija New Scientist, ki je zgodbo pretrgala (zahteva registracijo).

konec citata. dodal bi, da takoimenovan spomin vode ni nic novega in da so ga ze dokazovali stevilni drugi znanstveniki.


Tako kot so številni znanstveniki dokazovali da je zemlja ploščata, pa to ne naredi zadeve nič bolj verodostojne. Tudi to je eden od tvojih famoznih umaknjenih člankov, pa je samo navadno skropucalo, ki ni prestalo peer review in ga nihče ni hotel objavit. Še vedno se ga pa, tako kot praktično vse drugo, brez težav najde online.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

zasekaroza ::

Pac-Man je izjavil:

V McAllen, Teksas imajo čisto štalo. Glavno bolnico želijo ohranit "čisto", zato COVID paciente tlačijo v neustrezne prostore bivšega hospica brez elektrike, kisika in s polno mravljami. Mrtvašnica je polna, trupla hranijo v neklimatiziranih sobah...

nit:
https://twitter.com/shesinscrubs/status...

Skratka ljudi se načrtno ubija.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Fritz ()

hator ::

Čisto prav je, da se poskuša preprečit okužbe drugih pacientov. Pred kakim tednu sem bral, da so v Teksasu z odraslimi napolnili pediatrične bolnišnice.
Točno tega scenarija se bojijo zdravstvene občasti po svetu. Če pa je komu za te ljudi vseeno, so pač psihopati!!!
Zelo velik krivec za razmere je pa opica v Beli hiši. Pred COVID krizo sem podpiral Trumpa,ampak....

https://abcnews.go.com/US/texas-childre...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hator ()

Smrekar1 ::

Samuel je izjavil:


V Sloveniji je v za časa karantene diagnosticiranih med 10% in 30% manj rakov kot v enakem obdobju lani. Samo s tem smo ubili več ljudi, kot jih statistika daje med covid mrtve.


Ob predpostavki, da ti raki ostanejo nediagnosticirani in jih nismo diagnosticirali kmalu po koncu karantene, seveda.

V Sloveniji letno sproduciramo 11 900 diagnoz raka, karantena je trajala 3 mesece. Povprečje bomo vzeli za 1000/mesec, če vzamemo 30% manj diagnoz kot tisto, kar smo zgrešili in ti ljudje zaradi tega vsi pomrejo je to nekje 900 smrti, ki bi jih sicer preprečili.

Alternativa je recimo švedski scenarij, ki bi za Slovenijo pomenil 1100 smrti - t.j. 940 več smrti kot smo jih imeli v celotnem obdobju od začetka epidemije do danes.

Na osnovi tega lahko zaključim, da si imel matematiko nezadostno.

In večino teh rakov, ki bi jih diagnosticirali v času epidemije, smo še vedno pravočasno ujeli ko je vlada preklicala ukrep epidemije. Ampak to je najbrž čisto preveč kompleksno za tak preprost 'um'.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

KAVINSKY ::

hator je izjavil:

Zelo velik krivec za razmere je pa opica v Beli hiši. Pred COVID krizo sem podpiral Trumpa,ampak....


> privatno zdravstvo
> oblast na nivoju zveznih držav

Kako točno je pri vsemu temu kriv Trump?

Slopek ::

zasekaroza je izjavil:

Pac-Man je izjavil:

V McAllen, Teksas imajo čisto štalo. Glavno bolnico želijo ohranit "čisto", zato COVID paciente tlačijo v neustrezne prostore bivšega hospica brez elektrike, kisika in s polno mravljami. Mrtvašnica je polna, trupla hranijo v neklimatiziranih sobah...

nit:
https://twitter.com/shesinscrubs/status...

Skratka ljudi se načrtno ubija.

Skratja ljudi ni videti. A je zmanjkalo pacientov al so vsi umrli?

Badwolff ::

Al pa jih ne slikajo, ker ni etično, pa še protizakonito je objavljat, vsaj pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Badwolff ()

Slopek ::

Badwolff je izjavil:

Al pa jih ne slikajo, ker ni etično, pa še protizakonito je objavljat, vsaj pri nas.

In jih ob pomankanju prostora, postelj, premaknejo v klet, slikajo pa pokrito truplo, kar je visek etike.
««
271 / 355
»»