» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
140 / 355
»»

boolsheat ::

Ja, objavljeno: Jan 14, 2020.

Pač povsem verjetno, da takrat še niso vedeli...

Sploh verjetno po tem:
https://www.southampton.ac.uk/news/2020...

The research also found that if interventions in the country could have been conducted one week, two weeks, or three weeks earlier, cases could have been reduced by 66 percent, 86 percent and 95 percent respectively - significantly limiting the geographical spread of the disease. However, if NPIs were conducted one week, two weeks, or three weeks later than they were, the number of cases may have shown a 3-fold, 7-fold, or 18-fold increase, respectively.

Zgodovina sprememb…

dmi ::

Moj povzetek, zelo rado se izpostavlja število okuženih in mrtvih med trenutno situacijo. Za situacije, ki pa sem jih jaz napisal se pa sploh ne vodi uradne statistike. Da sploh ne govorimo koliko ljudi je in bo umrlo ker ne morejo pod nujno za medicinsko pomoč za druge zadeve.

tiborrr ::

Barakuda1 je izjavil:

tiborrr je izjavil:

Malo za intermezzo od prepucavanj. Pojavila se je teorija, da je pri velikemu številu obolelih za COVID-19 v prvi fazi edini simptom izguba vonja. To bi lahko služilo kot dober samopokazatelj okuženosti:
Izguba vonja se - tako video - pojavlja tudi pri okužbah z drugimi virusi, a v kasnejši fazi.


......
:D
Tud če sem prehlajen in imam zamašen nos, izgubim vonj :D8-)
Tolk o resnosti tega prispevka

Oprosti, ampak to je tvoj argument ali kaj? Lepo je razloženo v linku v opisu youtube filma, da ni govora o nobenih drugih simptomih, niti zamašenemu nosu. Človek bi pričakoval malo več bralnega razumevanja od obiskovalcev slo-techa.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

qwertyy ::

528 okuženih, koliko so jih pa danes že testirali?

lexios ::

@nomo&com: Svobode očitno nisi imel že do sedaj, to kot praviš ni bil lajf. V čem je problem, če "pozabimo" na padanje domin v gospodarstvu, do tega bi prej ali slej prišlo? Zakaj se vam zdi, da se vam s "samokaranteno" kakorkoli krči svoboščine? Motivacije v življenju nimate, krajšanje življenske dobe pa Mato&com že sedaj zagovarjate.

husky1 ::

qwertyy je izjavil:

528 okuženih, koliko so jih pa danes že testirali?

16.113

scipascapa ::

528, že 5....pa smo na 1%

se meni samo zdi ampak narašča nam cifra, nikakor se ne umirja..

kaj se čaka, na 1000+ in 10+ mrtvih za 2mio narod?

Zgodovina sprememb…

Baja ::

scipascapa je izjavil:

528, že 5....pa smo na 1%

spet 38, kaj je to zmenjeno, 38 vsak dan kot včeraj?...

kaj se čaka, na 1000+ in 10+ mrtvih za 2mio narod?


kje si najdo 38, potrjenih je danes 50.

Potrjenih je novih 50 primerov okužbe z novim koronavirusom; skupaj je 528 okuženih, je na izjavi za javnost sporočil minister za zdravje Tomaž Gantar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Baja ()

scipascapa ::

a ni bilo včeraj 480?

Baja ::

odvisno ob katei uri gledaš. pa tudi 528 - 480 = 48

scipascapa ::

zatipkal, v glavnem, narašča nam, namesto, da bi nam padalo.....konec meseca potem skoraj 1000....to je že cifra, neuradno potem 2-3k.

Ganon ::

scipascapa je izjavil:

zatipkal, v glavnem, narašča nam, namesto, da bi nam padalo.....konec meseca potem skoraj 1000....to je že cifra, neuradno potem 2-3k.


Seveda narašča, to je za pričakovati, ampak bistveno je, da narašča zmerno in ne naenkrat. Kar nekaj jih je tudi že ozdravelo. Vidi se, da so ljudje zadevo vzeli resno.

boolsheat ::

Okužbo širimo že z navadnim govorom
Med dokazi je, da že z navadnim govorom okužbo širimo, je povedal Gantar v izjavi za javnost. Zato je vsaka zaščita, tudi v medsebojni komunikaciji smiselna, tudi če to niso kirurške ali posebne maske. Mi bomo v trenutku, ko bo opreme dovolj, širili tudi na druga področja socialnih zavodov.


https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/50...


Pika na i je izjavil:

Glede na to, da ste menda vsi doma, me zanima, zakaj rabite maske. Za delo na vrtu?
Za telovadbo?
Za sprehod?

Samo tega se manjka zdaj, da si boste maske nabili na obraz in mislili, kako ste varni, ko bose šli v trgovino.


In ja - umivajte si roke in skrbite za higieno!


...

Zgodovina sprememb…

hator ::

Španija je po število smrti zaradi COVID-19 prehitela Kitajsko.
https://orf.at/#/stories/3159310/

scipascapa ::

Španci bodo imeli 10k kmalu....potem je še ZDA na vrsti...Za Italijo ne vem, bi bil že čas, da se umiri malo in pade.

fikus_ ::

Katera država se je ustavila za dve leti? Kitajci so v ~dveh mesecih, ko so resno vzeli zadevo, uspeli zajeziti virus. Sedaj se pripravljajo na opuščanje ukrepov.

Oberyn ::

fikus_ je izjavil:

Katera država se je ustavila za dve leti? Kitajci so v ~dveh mesecih, ko so resno vzeli zadevo, uspeli zajeziti virus. Sedaj se pripravljajo na opuščanje ukrepov.

Mene resno zanima, kako bo država sestavila proračun po 2 mesecih zastoja v gospodarstvu? Jaz v 2. tednu shut downa razmišljam o zaprtju in likvidaciji firme, s katero sem se prebil skozi zadnjih 26 let. Enoosebna firma je to. Dobivam odpovedi na projektih in zapreti moram, predno se mi začne dolžniška spirala. Šele drugi teden smo, remember. Odločiti se moram najkasneje naslednji teden. Pa bo en košček davkov manj in en košček sociale več.

BuDi79 ::

Oberyn je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Katera država se je ustavila za dve leti? Kitajci so v ~dveh mesecih, ko so resno vzeli zadevo, uspeli zajeziti virus. Sedaj se pripravljajo na opuščanje ukrepov.

Mene resno zanima, kako bo država sestavila proračun po 2 mesecih zastoja v gospodarstvu?
Vlada je sestavila posvetovalno skupino strokovnjakov za gospodarske ukrepe, ki jo sestavljajo Mojmir Mrak, Marko Jaklič, Janez Šušteršič, Žiga Turk, Igor Masten, Sašo Polanc, Dušan Mramor, Jure Knez, Dušan Olaj, Tomaž Štih, Ivan Simič, Ema Pogačar in Matej Lahovnik.

.....
Nevmesen komentar pobrisam.
Drugič bo pobrisan cel post

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barakuda1 ()

Pika na i ::

boolsheat je izjavil:

Okužbo širimo že z navadnim govorom
Med dokazi je, da že z navadnim govorom okužbo širimo, je povedal Gantar v izjavi za javnost. Zato je vsaka zaščita, tudi v medsebojni komunikaciji smiselna, tudi če to niso kirurške ali posebne maske. Mi bomo v trenutku, ko bo opreme dovolj, širili tudi na druga področja socialnih zavodov.


https://www.rtvslo.si/zdravje/novice/50...


Pika na i je izjavil:

Glede na to, da ste menda vsi doma, me zanima, zakaj rabite maske. Za delo na vrtu?
Za telovadbo?
Za sprehod?

Samo tega se manjka zdaj, da si boste maske nabili na obraz in mislili, kako ste varni, ko bose šli v trgovino.


In ja - umivajte si roke in skrbite za higieno!


...

S kom se pogovarjaš ko si v karanteni??? Saj si, a ne? Sam s sabo? Zato rabiš masko???
Kaj si res tako butast, da misliš, kako se v zavodih zaposleni sprehajajo brez mask??

Pojdi pa si jih nakupi. In naj zaslužijo na takih.......




Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Okapi ::

Oberyn je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Katera država se je ustavila za dve leti? Kitajci so v ~dveh mesecih, ko so resno vzeli zadevo, uspeli zajeziti virus. Sedaj se pripravljajo na opuščanje ukrepov.

Mene resno zanima, kako bo država sestavila proračun po 2 mesecih zastoja v gospodarstvu? Jaz v 2. tednu shut downa razmišljam o zaprtju in likvidaciji firme, s katero sem se prebil skozi zadnjih 26 let. Enoosebna firma je to. Dobivam odpovedi na projektih in zapreti moram, predno se mi začne dolžniška spirala.
Kakšna dolžniška spirala? Častili ti bomo 400 € prispevkov in nakazali 490 evrov na račun. Kakšne stroške imaš, da jih to ne pokrije? In kako si shajal doslej, da te dva tedna pahneta v pogubo. Si šel v 26 letih kdaj na dopust?

Pika na i ::

"Že pred širjenjem virusa so domovi za ostarele poročali o pomanjkanju kadra. Predsednica zbornice zdravstvene in babiške nege Monika Ažman je poudarila, da natančne ocene o pomanjkanju danes še ni, vsekakor so se povečale in se bodo v prihodnjih dnevih, tednih še bolj. "Spreminjale se bodo verjetno iz ure v uro." Pozvali so dodatne izvajalce zdravstvene nege k pomoči na posameznih domovih in regijah. Ne le njih, na pomoč prosijo tudi ostale prostovoljce izven stroke. "V tem trenutku lahko postane prostovoljec vsak, ki je zdrav. Tudi tisti, ki nimajo ustrezne izobrazbe zdravstvene smeri."

Izvolite, prijavite se.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: matobeli ()

Buggy ::

Okapi je izjavil:

Oberyn je izjavil:

fikus_ je izjavil:

Katera država se je ustavila za dve leti? Kitajci so v ~dveh mesecih, ko so resno vzeli zadevo, uspeli zajeziti virus. Sedaj se pripravljajo na opuščanje ukrepov.

Mene resno zanima, kako bo država sestavila proračun po 2 mesecih zastoja v gospodarstvu? Jaz v 2. tednu shut downa razmišljam o zaprtju in likvidaciji firme, s katero sem se prebil skozi zadnjih 26 let. Enoosebna firma je to. Dobivam odpovedi na projektih in zapreti moram, predno se mi začne dolžniška spirala.
Kakšna dolžniška spirala? Častili ti bomo 400 € prispevkov in nakazali 490 evrov na račun. Kakšne stroške imaš, da jih to ne pokrije? In kako si shajal doslej, da te dva tedna pahneta v pogubo. Si šel v 26 letih kdaj na dopust?


tole bi tudi jaz rad vedel kako nobenmu ne gre, ko je toliko tarnanja. Ne recem da določeni res niso brez prometa (frizerji, lokali, cvetlicarji,...) in imajo za placevat se najemnino. Za te je tezje, ce si prej niso akumulirali neke vsote za primer suhih dni oz bozenedaj bolniske. Imas pa zdaj cas za kaksne druge opravke, ki jih sicer nimas casa opravit, so pa verjetno tudi potrebni za delovanje firme.

Tukaj lokalni S.P ki ima gradbeno mehanizacijo nima trenutno nobenih problemov s poslom pa vsi, ki delajo remote s strankam in niso ravno direkten servis tudi.
Ce so pa razni lizingi za avto in se kaj nepotrebnega vezani na firmo pa razumem tezave, samo je tudi to resljivo, ce je volja. Vecina (sploh ob trenutnih ukrepih) pa nebi smela imeti vecjih tezav. Da bo pa isto kot je bilo pa zal ne gre...za vse se je nacin zivljenja spremenil. Eni delajo se vec da se bojo zgarali, drugi se pa prilagajamo in navajamo na drugacen nacin dela kot sicer.
Najbolj so ga pa nasankali ljudje v proizvodnji a vsak pameten delodajalec bo svoj kader zelel cimbolj obvarovati, da bo po krizi spet konkurencen. K temu naj bi stremeli tudi ukrepi vlade, kako uspesno se bodo pa tega lotili, bomo pa videli. Upam na najbolje.

DeeJay ::

"China's Hidden Symptom-Free Virus Cases Means Epidemic Not Over"
China's exclusion of people without symptoms from its official count of confirmed coronavirus cases is renewing concerns over whether its outbreak has truly come under control.
https://www.bloomberg.com/news/articles...

HappyPills ::

Itak da ni konec, to bo zdaj the dance, ko bo treba whack-a-molat žarišča v valovih. Dokler ne pride cepivo.

boolsheat ::

Številke so zaenkrat majhne, ampak krivulja pa ni tako lepa več:

kow ::

@boolsheat

Naredili so rekordno stevilo testov, zato so tudi nasli vec.

Conini ::

kow je izjavil:

@boolsheat

Naredili so rekordno stevilo testov, zato so tudi nasli vec.


Po moje so se drugače organizirali. Sprva so bili samo trije laboratoriji na voljo za testiranje, zdaj jih je pa že najmanj OSEM.

Hrvati pa manj kot 4000 testov, pa 418 okuženih.

sbawe64 ::

Eu solidarnost je vsak dan večja:
https://www.kurir.rs/planeta/3434175/ov...

boolsheat ::

kow je izjavil:

@boolsheat

Naredili so rekordno stevilo testov, zato so tudi nasli vec.


Grafa kažeta št. ljudi na intentivni in v bolnišnici zaradi covid-19, dvomim, da ima št. testov kaj veliko povezave s tem. Je pa res, da verjetno delajo teste tudi na tistih, ki so že tam in so prišteti statistiki, kar pa odpira drug problem, če niso bili predhodno izolirani...

Pika na i ::

harvey je izjavil:

Pika na i je izjavil:

harvey je izjavil:

Sicer pa on ni ravno referenca za epidemiologijo, bolj za septiko.

Če bi se morala odločati med septikom ali slotechovcem.....>:D

Itak :)), verjamem, samo njegove izjave/napovedi, so se zelo slabo postarale, sploh recimo ptičja gripa, ko je bil še v Švici leiter. Verjamem, da je bolj kredibilen na svojem ožjem področju, a tule mu nekako ne uspeva, žal. Gotovo se tudi odločaš enako kot meni dr. Avberšek, ki čepi v luknji skrit s svojimi strokovnimi zapisi.

Sicer pa je zelo zanimivo, da so navadni slotechovci premogli podati precej bolj stvarne ocene in nasvete kot prenekateri strokovnjaki...Očitno le niso tako butasti, kot bi se jih rado predstavilo ali etiketiralo :)


Ocene, narejene s pomočjo kristalne krogle, niso stvarne.>:D

Glej poročila ob 17ih.
V njih ti bo dr. Beovič povedala, da so njegove simulacije precej vkup s tistimi iz IJS.
Ampak verjetno tudi ona nima dovolj referenc, a ne.
Bogvekaj je že izjavila enih 10 let nazaj, da ji danes ni za verjet.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Massacra ::

Sicer pa glede na svetovne podatke gre za tako velika odstopanja, da to niti pod razno ni možno.

Primer držav z največ okužbami
(total cases and deaths)

Italija 74.000 7.500 (10% smrtnost)
Španija 47.000 3.400 (7% smrtnost)
Kitajska 81.000 3.300 (4% smrtnost)
Iran 27.000 2.100 (8% smrtnost)
Francija 22.000 1.100 (5% smrtnost)
Nemčija 36.000 190 (0.6% smrtnost)
USA 60.000 820 (1.4% smrtnost)
UK 8.200 440 (5% smrtnost)
Nizozemska 6.400 360 (6% smrtnost)
Švica 11.000 160 (1.4% smrtnost)
USA, Nemčija, Švica in Italij odstopajo nenormalno.

Ali eni testirajo premalo ali štejejo smrti drugače!

Obstaja sploh neka enotna metodologija tega???

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Telbanc ::

https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljan...

"25. 03. 2020
24. 3. 2020 do 24. ure"

Časovni okvir zajema podatkov je nekoliko drugačen. Do sedaj se je zajelo podatke do 10 ure zjutraj. Tekočega dneva. Sedaj je zajeto do konca preteklega dneva. Torej v tehle podatkih manjka 10 ur. Pa kljub temu je številka nekje na meji. Upam da jutri ne bo kakšnega presenečenja.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

sbawe64 ::

Sem bral članek https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv... , kjer omenjajo okužbo na ladji Diamond Princess in z njo nehote povezani eksperiment.
Na ladji imajo centralni prezračevalni sistem.
Od 3711 potnikov se jih je okužilo 712, 8 jih je umrlo.
Tukaj ni pomoje nobenega "friziranja" številk.

Potniki tudi niso bili neki športniki rekreativni z odličnim zdravstvenim stanjem, prej bi rekel da 50+ letniki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Okapi ::

sbawe64 je izjavil:

Sem bral članek https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/sv... , kjer omenjajo okužbo na ladji Diamond Princess.
Na ladji imajo centralni prezračevalni sistem.
Od 3711 potnikov se jih je okužilo 712, 8 jih je umrlo.
Tukaj ni pomoje nobenega "friziranja" številk.

Potniki tudi niso bili neki športniki rekreativni z odličnim zdravstvenim stanjem, prej bi rekel da 50+ letniki.

Bolj 60+ letniki. Večina je bila upokojencev.

HappyPills ::

Zbiranje podatkov po Sloveniji. Izpolni ter share?
https://covid-19-stats.si/

morosito ::

Prisel ven posnetek da je RAI ze leta 2015 objavil kako se kitajci igračkajo s takrat klicanim "supervirus" ki so ga jemali ven iz netopirjev....

To je dokaz da kitajska je res se igrackala...



V posnetku pravijo da so izdelali virus ki lahko direktno napade cloveka brez da bi slo prvo na zivali..in daamericani so takrat ukinili vse raziskave in da kitajci so nadaljevali z testiranjem ker so hoteli uniciti SARS

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: jest10 ()

Telbanc ::

Massacra je izjavil:

Sicer pa glede na svetovne podatke gre za tako velika odstopanja, da to niti pod razno ni možno.

Primer držav z največ okužbami
(total cases and deaths)

Italija 74.000 7.500 (10% smrtnost)
Španija 47.000 3.400 (7% smrtnost)
Kitajska 81.000 3.300 (4% smrtnost)
Iran 27.000 2.100 (8% smrtnost)
Francija 22.000 1.100 (5% smrtnost)
Nemčija 36.000 190 (0.6% smrtnost)
USA 60.000 820 (1.4% smrtnost)
UK 8.200 440 (5% smrtnost)
Nizozemska 6.400 360 (6% smrtnost)
Švica 11.000 160 (1.4% smrtnost)
USA, Nemčija, Švica in Italij odstopajo nenormalno.

Ali eni testirajo premalo ali štejejo smrti drugače!

Obstaja sploh neka enotna metodologija tega???


Razlika v opremljenosti zdravstva ni tolikšna, da bi opravičevala takšno razliko. Verjetno nekoliko drugačna metodlogija tudi ne prinese takšne razlike. Možni dejavniki so lahko gostota naseljenosti, faktor uporabe javnega prometa, bivanje skupaj več generacij, genetska osnova posameznega naroda, običaji, vedenske navade, in še kaj.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

gregork ::

Avstrija naj bi zaradi korone dvignila mejo za brezstična plačila brez vnosa pina na 50 eur.
https://www.heute.at/s/bald-kannst-du-b...

zmaugy ::

gregork je izjavil:

Avstrija naj bi zaradi korone dvignila mejo za brezstična plačila brez vnosa pina na 50 eur.
https://www.heute.at/s/bald-kannst-du-b...


Pametna ideja. Se vidi, da imajo v praksi glavo na pravem mestu.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

BuDi79 ::

gregork je izjavil:

Avstrija naj bi zaradi korone dvignila mejo za brezstična plačila brez vnosa pina na 50 eur.
https://www.heute.at/s/bald-kannst-du-b...


The contactless payment limit in the UK will increase to £45 from 1 April 2020, allowing more transactions to be made without handling cash 💳

vir: Revolut

boolsheat ::

Massacra je izjavil:

Sicer pa glede na svetovne podatke gre za tako velika odstopanja, da to niti pod razno ni možno.

Primer držav z največ okužbami
(total cases and deaths)

Italija 74.000 7.500 (10% smrtnost)
Španija 47.000 3.400 (7% smrtnost)
Kitajska 81.000 3.300 (4% smrtnost)
Iran 27.000 2.100 (8% smrtnost)
Francija 22.000 1.100 (5% smrtnost)
Nemčija 36.000 190 (0.6% smrtnost)
USA 60.000 820 (1.4% smrtnost)
UK 8.200 440 (5% smrtnost)
Nizozemska 6.400 360 (6% smrtnost)
Švica 11.000 160 (1.4% smrtnost)
USA, Nemčija, Švica in Italij odstopajo nenormalno.

Ali eni testirajo premalo ali štejejo smrti drugače!

Obstaja sploh neka enotna metodologija tega???


Večinoma se testira premalo.

Za Nemčijo pa je nekdo nekje v tej temi zapisal, da štejejo smrti drugače - večina držav vsakega umrlega, ki je covid-19 pozitiven, štejejo pod covid-19 žrtev, neglede na druge bolezni, ki jih ima, Nemci pa ne. Recimo naša žrtev št. 3 je imela raka in je covid-19 samo zabil žebelj v krsto, mi smo ga šteli v covid-19 statistiko, Nemci ga ne bi.

nomo ::

boolsheat je izjavil:



Za Nemčijo pa je nekdo nekje v tej temi zapisal, da štejejo smrti drugače - večina držav vsakega umrlega, ki je covid-19 pozitiven, štejejo pod covid-19 žrtev, neglede na druge bolezni, ki jih ima, Nemci pa ne. Recimo naša žrtev št. 3 je imela raka in je covid-19 samo zabil žebelj v krsto, mi smo ga šteli v covid-19 statistiko, Nemci ga ne bi.


Edino pravilno. Šteti bi se moralo najbolj verjeten vzrok smrti - samo potem pa nastane en drug problem: vse kaže da je korona sama zase redko vzrok.

Gregor P ::

Kakor sem sam razumel, te na koncu, ko virus preobremeni in izniči tvoj imunski sistem, predvsem pokončajo bakterije&co (začnejo odpovedovati vitalni organi itd.) ... in ravno to je tisti kritični moment, ko bi moral biti na intenzivni negi v bolnici, a zaradi preobremenjenosti zdravstvenega sistema ne moreš dobiti ustrezne oskrbe. Seveda, če si že tako kronično bolan, so tvoje možnosti za preživetje še toliko manjše tudi če te ustrezno zdravijo.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

nomo ::

Gregor P je izjavil:

Kakor sem sam razumel, te na koncu, ko virus preobremeni in izniči tvoj imunski sistem, predvsem pokončajo bakterije&co (začnejo odpovedovati vitalni organi itd.) ... in ravno to je tisti kritični moment, ko bi moral biti na intenzivni negi v bolnici, a zaradi preobremenjenosti zdravstvenega sistema ne moreš dobiti ustrezne oskrbe. Seveda, če si že tako kronično bolan, so tvoje možnosti za preživetje še toliko manjše tudi če te ustrezno zdravijo.


Manjše? Tip je bil v zadnjem stadiju.

Massacra ::

Ravnokar poslušam na CNN, da v USA dejansko nihče ne ve, koliko testov so opravili (+problem privatnih bolnic...).

Skratka: skoraj nič od vhodnih podatkov, ki so povezani s številom teatiranj, ni statistično uporabno (number of cases are irrelevant).

Vse kar ostane (in tudi retrogradno) bo: število hospitaliziranih, ozdravljenih in umrlih.

Sicer najbrž obstajajo države, kjer je št. testiranj natančno izmerjeno (Južna Koreja naprimer) in pri teh državah bo možno narediti neke statistično relevantne zaključke (aproksimacija na druge države).

Kaj menite drugi?

PgSurfer ::

Pri nas kot kaže nekatere štejejo dvakrat.
NIJZ:
Po epidemioloških podatkih, ki smo jih prejeli do sedaj, gre za 526 oseb. Pri štirih osebah je bil test ponovljen, dve osebi pa sta testiranje opravili v tujini.

Massacra ::

PgSurfer je izjavil:

Pri nas kot kaže nekatere štejejo dvakrat.
NIJZ:
Po epidemioloških podatkih, ki smo jih prejeli do sedaj, gre za 526 oseb. Pri štirih osebah je bil test ponovljen, dve osebi pa sta testiranje opravili v tujini.


Ravno sem želel dopolniti moj post s tem, da se nekatere testira tudi večkart!

nomo ::

Ne se sekirati zaradi teh cifer s testi - testi za virusne okužbe so dostikrat famozno nezanesljivi v inkubacijski dobi pa dostikrat še malo čez. Verjetno je to v resnici pravi razlog zakaj se jih vsi tako otepajo delat ne pa pomankanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: nomo ()

Telbanc ::

Massacra je izjavil:

PgSurfer je izjavil:

Pri nas kot kaže nekatere štejejo dvakrat.
NIJZ:
Po epidemioloških podatkih, ki smo jih prejeli do sedaj, gre za 526 oseb. Pri štirih osebah je bil test ponovljen, dve osebi pa sta testiranje opravili v tujini.


Ravno sem želel dopolniti moj post s tem, da se nekatere testira tudi večkart!


Število ponovljenih testov lahko zanemarimo, ker je majhno. Ne se obešat na malenkosti, dosti testiramo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

DeeJay ::

A vi ste dejansko mislil, da je števillo testov = število ljudi?
««
140 / 355
»»