» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
139 / 355
»»

morosito ::

V ita spet narascajo mrtvi: 743 v zadnjih 24h

Vir: https://www.ansa.it/sito/notizie/cronac...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()

DeeJay ::

"Slovenski zdravnik, ki dela na kliniki v Berlinu, je povedal, da so izdelali simulacijo števila okužb za Slovenijo. Ta kaže, da bi lahko imeli v kratkem na intezivnih oddelkih v bolnišnicah prek tisoč pacientov."
Simulacija: Če je v Sloveniji danes 480 okužb, jih bo čez 10 dni 5000, čez 14 pa 14.500

cebelar123 ::

Nevem no ce je ta simulacija ravno nekaj pametnega. Zadnjih 6 dni je konstantno narascalo nekje po 40 okuzenih. Zdaj pa bi jih mogoce moralo malo vec, ko so napovedali malo bolj obsezna testiranja.

Conini ::

DeeJay je izjavil:

"Slovenski zdravnik, ki dela na kliniki v Berlinu, je povedal, da so izdelali simulacijo števila okužb za Slovenijo. Ta kaže, da bi lahko imeli v kratkem na intezivnih oddelkih v bolnišnicah prek tisoč pacientov."
Simulacija: Če je v Sloveniji danes 480 okužb, jih bo čez 10 dni 5000, čez 14 pa 14.500


Te projekcije so tok fejst.. trenutno imamo cca 2500 okuženih (pravjo x5 od uradne cifre) in koliko na klinikah (60?), od tega na intenzivni (10?).

Realno so hujši primeri tam 2-3%, ne kitajskih 15+%.

Okapi ::

Saj kitajske številke dejansko okuženih so tudi 5x registriranih.

Conini ::

Okapi je izjavil:

Saj kitajske številke dejansko okuženih so tudi 5x registriranih.


Kitajske cifre so iz raziskave cca 40 tisoč registriranih okuženih. Koliko jih je pa bilo še zraven, pa še sami Kitajci ne vejo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Conini ()

BuDi79 ::

DeeJay je izjavil:

"Slovenski zdravnik, ki dela na kliniki v Berlinu, je povedal, da so izdelali simulacijo števila okužb za Slovenijo. Ta kaže, da bi lahko imeli v kratkem na intezivnih oddelkih v bolnišnicah prek tisoč pacientov."
Simulacija: Če je v Sloveniji danes 480 okužb, jih bo čez 10 dni 5000, čez 14 pa 14.500
Važno da dela v Nemčiji. Npr. IJS tudi dela simulacije...
 ijs

ijs

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BuDi79 ()

Telbanc ::

DeeJay je izjavil:

"Slovenski zdravnik, ki dela na kliniki v Berlinu, je povedal, da so izdelali simulacijo števila okužb za Slovenijo. Ta kaže, da bi lahko imeli v kratkem na intezivnih oddelkih v bolnišnicah prek tisoč pacientov."
Simulacija: Če je v Sloveniji danes 480 okužb, jih bo čez 10 dni 5000, čez 14 pa 14.500


https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljan...

https://www.worldometers.info/coronavir...

Avstrija je mela 11 dni nazaj 504 okužene. Naslednji dan pa že 655, nato še dan kasneje pa pa 860....tako je prišlo do preboja in krivulja gre še bolj strmo gor. Danes jih ima 5000. Pari njih mislim da javni promet še deluje. Tako da bomo videli razliko. S tem da so meli avstrijci prvi primer teden pred nami.....Nemci tud imajo še javni prevoz. Videli bomo če je naš ukrep prijel.

Tako kot smo govorili, začenja se četrti teden. V dveh, treh dnevih bo marsikaj jasno. Do sedaj je šlo vse optimalno.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Massacra ::

StarMafijec je izjavil:

Ganon je izjavil:

Dr. Tadeja Kotar z Infekcijske klinike UKCL:

Do zdaj je na Infekcijski kliniki 10 ljudi že zaključilo zdravljenje. Vseh teh 10 je potrjeno negativnih in so že zaključili tako z zdravljenjem kot s spremljanjem.


Dobre novice.

Pa bodo ti imeli kake posledice, na primer na kapaciteti pljuč?


Najbrž bodo: sklepi, mišice, pljučna funkcija...
Tukaj je en info v zvezi s sars-cov-1:

https://www.thestar.com/life/health_wel...

HappyPills ::

Mislim, da ni tako enostavno kar napovedat glede na podatke kitajske Italije. Vsaka država ima tudi svoje specfike npr. Slovenija ima izjemno razpršeno poseljenost, nimamo velikih mest, ukinl smo javni promet z lahkoto, ker ima vsak svoj avto praktično itd. To da smo mali nam gre pri teh stvareh lahko na roko. Če smo ujeli vlak bo jasno do konca tedna.

Okapi ::

BuDi79 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

"Slovenski zdravnik, ki dela na kliniki v Berlinu, je povedal, da so izdelali simulacijo števila okužb za Slovenijo. Ta kaže, da bi lahko imeli v kratkem na intezivnih oddelkih v bolnišnicah prek tisoč pacientov."
Simulacija: Če je v Sloveniji danes 480 okužb, jih bo čez 10 dni 5000, čez 14 pa 14.500
Važno da dela v Nemčiji. Npr. IJS tudi dela simulacije...
 ijs

ijs

Evo, moja simulacija, na osnovi trenutnih številk, pravi, da jih bo čez 10 dni 1000 (+- 150).

Na število potrjenih okuženih utegne vplivati spremenjen način testiranja (vsi v domovih za stare in podobno). Manj bo vplivalo na število hospitaliziranih. Teh bo po moji simulaciji čez 10 dni 150-200, 30-40 kritičnih.

Pa da vidimo, kdo ima boljšo kristalno kroglo.;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

dstr17_ ::

Danes jih imamo 30 na dan in skupaj 480, s tem tempom čez 10 dni ne bomo niti do 1000 prišli (ampak do cca 780). Da pridemo do 1000 bi moralo dnevno rasti, pa bolj slabo raste. Jaz pravim 800 okuženih čez 10 dni, in 20-30 kritičnih (danes jih je 10).

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: pedalo ()

FormerUser ::

Trampuž je napovedal 5000 okuženih čez teden dni, 14500 čez 14 dni in 10% na intenzivni negi.

Massacra ::

dstr17_ je izjavil:

Danes jih imamo 30 na dan in skupaj 480, s tem tempom čez 10 dni ne bomo niti do 1000 prišli (ampak do cca 780). Da pridemo do 1000 bi moralo dnevno rasti, pa bolj slabo raste. Jaz pravim 800 okuženih čez 10 dni, in 20-30 kritičnih (danes jih je 10).


Okapijeva simulacija pravi 1000 +/- 150. Tu nekje sta obadva!

Telbanc ::

FormerUser je izjavil:

Trampuž je napovedal 5000 okuženih čez teden dni, 14500 čez 14 dni in 10% na intenzivni negi.


Če nas je primerjal z Avstrijo, oni testirajo manj kot mi, in imajo javni prevoz še aktivem. Ne vem pa koliko testira Nemčija. Avstrija ma tud tud velike dnevne mgracije z Italijo. Okoli 60.000 italijanov dela v Avstriji.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

PreviousUser ::

V Italiji se bodo zaprle vse bencinske črpalke. Kako bo potem funkcioniral transport?

buttcrack ::

Verjetno se bo župa samo preko kartic plačevala.

Cange ::

Kako to da se ne izpelje statistike iz obolelih ma prebivalca?

PreviousUser ::

buttcrack je izjavil:

Verjetno se bo župa samo preko kartic plačevala.


A imajo avtomate za plačevanje?

feryz ::

Ja, tako kot mi. S tem, da so pri njih bili že 30 let nazaj.

morosito ::

Vir: https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca...

Na 1 paket na sliki iz letala je napis "VEnia"

Sprasujem se: kitajska je donirala 1,5 milionov mask..kaj niso to tiste slovenske ki so bile dane od Slovenije???

harvey ::

FormerUser je izjavil:

Trampuž je napovedal 5000 okuženih čez teden dni, 14500 čez 14 dni in 10% na intenzivni negi.

Trampuž je marsikaj napovedoval, Tamiflu zgodbe, gripe, ebola... in se nekako ni izšlo po njegovih napovedih. Pred nekaj časa je hvalil, da smo najbolj pripravljeni, videlo se je kako. Tako da malo bolj z rezervo njegove napovedi :'( Sicer pa on ni ravno referenca za epidemiologijo, bolj za septiko.

 A. Trampuž

A. Trampuž

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

DeeJay ::

Conini je izjavil:

DeeJay je izjavil:


- Bo od zadnjega pozitivnega minilo vsaj 14 dni


14 od zadnjega pozitivnega? Niti pod razno. Pozabi. V tem primeru smo vsi mrtvi, gospodarsko in kot družba.


Sej verjetno bo veliko prej učinkovito zdravilo. Dosti jih že testirajo in majo tud vzpodbudne rezultate.

energetik ::

BuDi79 je izjavil:

DeeJay je izjavil:

"Slovenski zdravnik, ki dela na kliniki v Berlinu, je povedal, da so izdelali simulacijo števila okužb za Slovenijo. Ta kaže, da bi lahko imeli v kratkem na intezivnih oddelkih v bolnišnicah prek tisoč pacientov."
Simulacija: Če je v Sloveniji danes 480 okužb, jih bo čez 10 dni 5000, čez 14 pa 14.500
Važno da dela v Nemčiji. Npr. IJS tudi dela simulacije...
 ijs

ijs


Meni se zdi tale IJS simulacija glede na trenutni potek še najbolj realna. Trampuž pa močno pretirava, ne moreš kar iz IT direktno preslikat na nas.
Zato pa sem nekje v drugi temi omenil, da bi se znali tam sredi aprila ukrepi morda že malce mehčati. Seveda bo potrebno še vedno bit izolirani v SLO, da ne bomo začeli spet uvažati primerov, ampak vsak znotraj bi se lahko kaj sprostilo, npr. tehnični pregledi, vulkanizerji, kakšne tehnične štacune, nenujni pregledi pri zdr. Itd.

harvey ::

DeeJay je izjavil:

scipascapa je izjavil:

pri nam pa čisto nič ne upada....vsak dan 35 cca novih.....pa dobro, no...bo kaj mir kmalu?

Karantena bo trajala vsaj do enega od teh treh pogojev:
- Bo od zadnjega pozitivnega minilo vsaj 14 dni
- Bomo dobili učinkovito zdravilo
- Bomo dobili cepivo

Do takrat pa kr čiči pa čaki, zna trajat še neki časa.

Ko bo R0 pod 1 bomo zadihali.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mahoni ::

Telbanc je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Trampuž je napovedal 5000 okuženih čez teden dni, 14500 čez 14 dni in 10% na intenzivni negi.


Če nas je primerjal z Avstrijo, oni testirajo manj kot mi, in imajo javni prevoz še aktivem. Ne vem pa koliko testira Nemčija. Avstrija ma tud tud velike dnevne mgracije z Italijo. Okoli 60.000 italijanov dela v Avstriji.

In ti se zmeraj delajo ali kaj?

tiborrr ::

Malo za intermezzo od prepucavanj. Pojavila se je teorija, da je pri velikemu številu obolelih za COVID-19 v prvi fazi edini simptom izguba vonja. To bi lahko služilo kot dober samopokazatelj okuženosti:
Izguba vonja se - tako video - pojavlja tudi pri okužbah z drugimi virusi, a v kasnejši fazi.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Barakuda1 ::

tiborrr je izjavil:

Malo za intermezzo od prepucavanj. Pojavila se je teorija, da je pri velikemu številu obolelih za COVID-19 v prvi fazi edini simptom izguba vonja. To bi lahko služilo kot dober samopokazatelj okuženosti:
Izguba vonja se - tako video - pojavlja tudi pri okužbah z drugimi virusi, a v kasnejši fazi.


......
:D
Tud če sem prehlajen in imam zamašen nos, izgubim vonj :D8-)
Tolk o resnosti tega prispevka

Pika na i ::

harvey je izjavil:

Sicer pa on ni ravno referenca za epidemiologijo, bolj za septiko.

Če bi se morala odločati med septikom ali slotechovcem.....>:D
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

KAVINSKY ::

Malo za razvedrilo, nekaj je tudi Greta kašljala. :))

https://www.rtvslo.si/svet-zabave/svet-...

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: FormerUser ()

morosito ::

Kako so obcine v Slo zrihtale ko bodo se starsi zdravili za virus v bolnici in ostali brez starsev tiste 4-6 tedne zdravljenje ce so resne komplikacije pri dihanju?

harvey ::

Pika na i je izjavil:

harvey je izjavil:

Sicer pa on ni ravno referenca za epidemiologijo, bolj za septiko.

Če bi se morala odločati med septikom ali slotechovcem.....>:D

Itak :)), verjamem, samo njegove izjave/napovedi, so se zelo slabo postarale, sploh recimo ptičja gripa, ko je bil še v Švici leiter. Verjamem, da je bolj kredibilen na svojem ožjem področju, a tule mu nekako ne uspeva, žal. Gotovo se tudi odločaš enako kot meni dr. Avberšek, ki čepi v luknji skrit s svojimi strokovnimi zapisi.

Sicer pa je zelo zanimivo, da so navadni slotechovci premogli podati precej bolj stvarne ocene in nasvete kot prenekateri strokovnjaki...Očitno le niso tako butasti, kot bi se jih rado predstavilo ali etiketiralo :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

c3p0 ::

Izgubiš sicer voh, vonj se verjetno še ojača :)

bozicje ::

V italiji do 5 let zapora ce zapustis karanteno

https://www.dailysabah.com/world/italy-...

bozicje ::

V italiji po novem do 3000 eur kazni, ce zapustis dom brez dobrega razloga. Prej je bila kazen 206 eur.

https://www.panarmenian.net/eng/news/27...

dmi ::

Čudovit prispevek:
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi...

Moja misel k situaciji.
Nisem zasledil sledečega argumenta. A preden ga povem sam menim da bi morala narediti že v začetku tedna popolni lockdown za 14 dni in nato ga počasi liftat.

Skupnost in politika se nagibata k temu da se rešuje ljudi preko medicine in da je ekonomija pristranska. Kot ponavadi je ta pogled kratkoročen. Gospodarska kriza ki bo nastala bo ponovno podhrnila socialni sektor in s tem na dolgi rok ubila več ljudi. Ljudje bodo na cestah brez zaposlitve in motivacije v življenju kar bo spet pripeljalo do slabih življenskih odločitev in krajšega življenskega pričakovanja. (samo dva primera).

Sem star 31 let in bom moral preživeti dve krizi, sam sem se pobral šele kakšno leto nazaj in vem kakšne učinke je pustila zadnja na meni, pa se štejem izmed enih, ki so dobro prišli skozenj.

Moramo misliti celovito in ne gledati samo kratkoročne žrtve.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dmi ()

J.McLane ::

Mene tudi močno moti da so sedaj kao razpustili to da iščejo po verigi vir od koga si se ukužil. Zelo rad bi slišal plan za naprej, ne more ostati tako kot je oz. da splošne ukrepe za celo populacijo še zaostrujejo.

Pri nas je primerov dokaj malo, zakaj nebi pri vsakem pozitivnem šli preverjat vse njegove stike, zelo koristno bi bilo tudi njegove poti nekje javno obajvit, da bi ljudje imeli malo občutka kje se je tisti, ki je trosil virus gibal.

Ima še kdo občutek da se premalo naredi na tem raziskovanju in razkrivanju lokacij vsakega primera?
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

boolsheat ::

USA:

New York Governor Andrew Cuomo says the rate of infection for coronavirus (COVID-19) is going up and at a rapid pace. Cuomo says the apex is now approaching in about 14-21 days. Last week, it was estimated NYS would reach peak in 45 days. "We need to flatten the curve, but we're not flattening the curve. We're not slowing it.. it's accelerating on its own," Gov. Cuomo said of the virus.

https://www.bizjournals.com/buffalo/new...

L.A. County reports first death of a possible coronavirus patient under 18 as COVID-19 cases top 660

https://www.latimes.com/california/stor...

dstr17_ ::

J.McLane je izjavil:

Mene tudi močno moti da so sedaj kao razpustili to da iščejo po verigi vir od koga si se ukužil. Zelo rad bi slišal plan za naprej, ne more ostati tako kot je oz. da splošne ukrepe za celo populacijo še zaostrujejo.

Pri nas je primerov dokaj malo, zakaj nebi pri vsakem pozitivnem šli preverjat vse njegove stike, zelo koristno bi bilo tudi njegove poti nekje javno obajvit, da bi ljudje imeli malo občutka kje se je tisti, ki je trosil virus gibal.

Ima še kdo občutek da se premalo naredi na tem raziskovanju in razkrivanju lokacij vsakega primera?

Jaz bi se kar strinjal. Glede na to, da imamo omejeno število primerov bi bilo lahko več poudarka na tem, da se išče in izolira kontakte okuženih, ne pa zaostruje ukrepe za vse.

Za vse bi imela smisel kvečjemu obvezna uporaba mask (v trgovinah, na delovnem mestu), ne pa ukrepi tipa "ne smeš iz svoje občine".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

lexios ::

dmi je izjavil:

Čudovit prispevek:
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi...

Moja misel k situaciji.
Nisem zasledil sledečega argumenta. A preden ga povem sam menim da bi morala narediti že v začetku tedna popolni lockdown za 14 dni in nato ga počasi liftat.

Skupnost in politika se nagibata k temu da se rešuje ljudi preko medicine in da je ekonomija pristranska. Kot ponavadi je ta pogled kratkoročen. Gospodarska kriza ki bo nastala bo ponovno podhrnila socialni sektor in s tem na dolgi rok ubila več ljudi. Ljudje bodo na cestah brez zaposlitve in motivacije v življenju kar bo spet pripeljalo do slabih življenskih odločitev in krajšega življenskega pričakovanja. (samo dva primera).

Sem star 31 let in bom moral preživeti dve krizi, sam sem se pobral šele kakšno leto nazaj in vem kakšne učinke je pustila zadnja na meni, pa se štejem izmed enih, ki so dobro prišli skozenj.

Moramo misliti celovito in ne gledati samo kratkoročne žrtve.


Po oz. v tej krizi bo potrebno spremenit politiko. Začni mislit celovito že sedaj, ker še vedno misliš zgolj na svojo rit! In če bo tako tudi naprej je povsem vseeno ali ste v samokaranteni ali niste, iskreno povedano.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lexios ()

GupeM ::

dmi je izjavil:

Sem star 31 let in bom moral preživeti dve krizi, sam sem se pobral šele kakšno leto nazaj in vem kakšne učinke je pustila zadnja na meni, pa se štejem izmed enih, ki so dobro prišli skozenj.

Boldani dve frazi ne gresta skupaj niti približno. Prejšnje krize v Sloveniji sploh ni bilo, oz je bila tako majhna, da ni vredno besed.

Kdor je hotel delati, je lahko delal tudi v "največji krizi." mogoče ne za najboljšo plačo, se je pa dalo za povsem normalno preživetje, da je šlo "najhujše" mimo.

MadMen ::

GupeM je izjavil:

dmi je izjavil:

Sem star 31 let in bom moral preživeti dve krizi, sam sem se pobral šele kakšno leto nazaj in vem kakšne učinke je pustila zadnja na meni, pa se štejem izmed enih, ki so dobro prišli skozenj.

Boldani dve frazi ne gresta skupaj niti približno. Prejšnje krize v Sloveniji sploh ni bilo, oz je bila tako majhna, da ni vredno besed.

Kdor je hotel delati, je lahko delal tudi v "največji krizi." mogoče ne za najboljšo plačo, se je pa dalo za povsem normalno preživetje, da je šlo "najhujše" mimo.

Eh, to so take "boomer" izjave, ki ne držijo, prav tako statistika nezaposlenosti pravi drugače...

KAVINSKY ::

MadMen je izjavil:

Eh, to so take "boomer" izjave, ki ne držijo, prav tako statistika nezaposlenosti pravi drugače...


Resnica je nekje vmes. O statistiki brezposelnih pa škoda besed - še kak mesec nazaj so podjetja jokala kako ne najdejo kadra, hkrati pa par deset tisoč prijavljenih na zavodu.

GupeM ::

KAVINSKY je izjavil:

MadMen je izjavil:

Eh, to so take "boomer" izjave, ki ne držijo, prav tako statistika nezaposlenosti pravi drugače...


Resnica je nekje vmes. O statistiki brezposelnih pa škoda besed - še kak mesec nazaj so podjetja jokala kako ne najdejo kadra, hkrati pa par deset tisoč prijavljenih na zavodu.

Točno to. Le malo drugače je bilo "med krizo." Precej podjetij je iskalo delavce (predvsem fizične delavce oz take za trakom), pa so eni bili raje doma, ker je pač kriza.

V podjetju kjer dela mati so znižali plače za okrog 15% ker je kao kriza, a delali so nadure. Vmes so sicer imeli kakšen mesec krize, ko so bili na prisilnem dopustu, drugače pa dela kolikor hočeš.

Okapi ::

GupeM je izjavil:

dmi je izjavil:

Sem star 31 let in bom moral preživeti dve krizi, sam sem se pobral šele kakšno leto nazaj in vem kakšne učinke je pustila zadnja na meni, pa se štejem izmed enih, ki so dobro prišli skozenj.

Boldani dve frazi ne gresta skupaj niti približno. Prejšnje krize v Sloveniji sploh ni bilo, oz je bila tako majhna, da ni vredno besed.

Kdor je hotel delati, je lahko delal tudi v "največji krizi." mogoče ne za najboljšo plačo, se je pa dalo za povsem normalno preživetje, da je šlo "najhujše" mimo.
No ja, določene panoge, zlasti gradbeništvo, jo je kar občutilo. V socialni državi, kakršno imamo, pa preživiš tudi brez službe, v bistvu poljubno dolgo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

morosito ::

Vir: https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca...

Skoraj ozdravil od coronavirus in nato cez noc umru od pljucnice v par ur.

29 letni student v Ita.

ZaphodBB ::

No ja, določene panoge, zlasti gradbeništvo, jo je kar občutilo. V socialni državi, kakršno imamo, pa preživiš tudi brez službe, v bistvu poljubno dolgo.

Životariš - pa ne materialno ampak duhovno.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

DeeJay ::

Ja sej to je zaskrbljujoče, ker zmeraj več mladih umira v IT. Vsak dan več novic o tem, da dobivajo mladi zelo hude pljučnice in so na intenzivnih.
Al je to posledica preobremenjenosti zdravstva, al je mogoče virus mutiral, bomo pa še vidl.

MadMen ::

GupeM je izjavil:

KAVINSKY je izjavil:

MadMen je izjavil:

Eh, to so take "boomer" izjave, ki ne držijo, prav tako statistika nezaposlenosti pravi drugače...


Resnica je nekje vmes. O statistiki brezposelnih pa škoda besed - še kak mesec nazaj so podjetja jokala kako ne najdejo kadra, hkrati pa par deset tisoč prijavljenih na zavodu.

Točno to. Le malo drugače je bilo "med krizo." Precej podjetij je iskalo delavce (predvsem fizične delavce oz take za trakom), pa so eni bili raje doma, ker je pač kriza.

V podjetju kjer dela mati so znižali plače za okrog 15% ker je kao kriza, a delali so nadure. Vmes so sicer imeli kakšen mesec krize, ko so bili na prisilnem dopustu, drugače pa dela kolikor hočeš.

Zelo čudno, od leta 2008 ter do 2015(do leta, ko je nezaposlenost naraščala, torej praktično 7 let) je bilo na vrhuncu 14% ljudi nezaposlenih(med mladimi je bilo v istem obdobju če toliko več, vrhunec je bil pri 24%, to so številke večje od ameriške velike depresije iz prejšnega stoletja). Pa tukaj ni upoštevanih raznih ukrepov (ali anomalij kot npr. študentsko delo), s katerimi so umetno zniževali statistiko.

MadMen ::

Preliminary investigations conducted by the Chinese authorities have found no clear evidence of human-to-human transmission of the novel #coronavirus (2019-nCoV) identified in #Wuhan, #China??.
China didn't try to hide anything
««
139 / 355
»»