» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
136 / 355
»»

PreviousUser ::

Machete je izjavil:

No ja, v Slo umre kakih 50-60 ljudi na dan, da je ravno pokojni g. Jerman edini umrli star 67 danes, je malo brezvezno ugibanje.


Po neuradnih informacijah, ki smo jih prejeli v uredništvo, naj bi bil prav Jerman menda tretja žrtev koronavirusa v Sloveniji. Informacijo še preverjamo pri pristojnih.

https://www.slovenskenovice.si/bulvar/d...

Machete ::

Možno. Covid je v večini samo zadnji žebelj v krsto, saj, kot že vsi vemo, umrejo že prej zelo bolni. Se mi zdi vseeno pravilno, da se tudi če je tako, vseeno upošteva covid19 kot razlog smrti.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

harvey ::

Mladi zdravniki o uporabi mask. Kje hudiča so bili prej 8-O aja čakali so na objavo v The Lancetu.


 maske covid-19

maske covid-19

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Okapi ::

In potem pričakujejo, da bodo ljudje kar veejeli vsemu, kar jim od zgoraj servirajo. Vsaka taka laž in zavajanje ali prikrivanje se slej ko prej maščuje.

morosito ::

vir: https://www.tgcom24.mediaset.it/cronaca...

italjan izumil respirator ki ti lahko reši življenje in se lahko poveže na kisik v bolnici. maska je od decathlona za 19€. zaenkrat daja odlične rezultate predvsem za tiste ki potrebujejo respirator.








boolsheat ::

Zadnjih 24 ur se ni kaj veliko testiralo - 199 testov:
https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljan...

Včeraj:
V Sloveniji je bilo v nedeljo do 14. ure 414 potrjenih primerov okužbe novega koronavirusa.

28 novih primerov za 199 testov je nekje 15% pozitivnih.

Baja ::

podatki na grafu so do 10h

tule kaze 13812 testov

https://www.nijz.si/sl/pojav-novega-kor...

Hamez83 ::

boolsheat je izjavil:

Zadnjih 24 ur se ni kaj veliko testiralo - 199 testov:
https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljan...

Včeraj:
V Sloveniji je bilo v nedeljo do 14. ure 414 potrjenih primerov okužbe novega koronavirusa.

28 novih primerov za 199 testov je nekje 15% pozitivnih.


Ne glej za podatke zadnjega dne, ker so vedno "napačni" zaradi načina, kako prikazujejo podatke na tem grafu.

Uradni podatek za 22.3. je 1088 testov, 46 pozitivnih, 55 hospitaliziranih, 10 na intenzivni negi, 3 mrtvi:

https://www.gov.si/teme/koronavirus/

HappyPills ::

Prvič sem malo bolj optimističen. Še za Mahonija in podobne, ki bi najraje se šli naravno selekcijo. Če uspemo zajezit pri nas in virus ustavit bo prišlo do sproščanja ukrepov najprej za Slovenijo, kasneje za posamezne države EU ter na koncu za EU kot celoto. Zato se je tudi zaprlo zunanje meje EU, ker je plan zajezit znotraj EU napjrepj, da lahko poženemo procese nazaj. Torej bo zelo pomembno, da se podpre slovensko gospodarstvo ter kasneje tudi evropsko. S tem. To je edini način. Bo pa potrebno veliko časa, mesece morda leta, odvisno od zdravil in cepiva.

FormerUser ::

Jaz sem tudi optimistična, glede na krivuljo obolelih, glede na ukrepe vlade, glede na angažma prizadevnih posameznikov, sliko kvarijo le razvajene, egoistične snežinkice, ki se nikakor nočejo držati navodil in pa antivladni histeriki, ampak verjamem, da so v manjšini in da bomo iz situacije izšli relativno dobro.

Zgodovina sprememb…

3p ::

Okapi je izjavil:

In potem pričakujejo, da bodo ljudje kar veejeli vsemu, kar jim od zgoraj servirajo. Vsaka taka laž in zavajanje ali prikrivanje se slej ko prej maščuje.


Trditve, da maske nimajo nobenega učinka za splošno javnost, so bilo prozorne in nepotrebne.
Blesav PR, da narod ne bi razgrabil vseh mask, ki pa so dejansko bolj koristne drugje.

https://www.nytimes.com/2020/03/17/opin...

boolsheat ::

Hamez83 je izjavil:

boolsheat je izjavil:

Zadnjih 24 ur se ni kaj veliko testiralo - 199 testov:
https://www.nijz.si/sl/dnevno-spremljan...

Včeraj:
V Sloveniji je bilo v nedeljo do 14. ure 414 potrjenih primerov okužbe novega koronavirusa.

28 novih primerov za 199 testov je nekje 15% pozitivnih.


Ne glej za podatke zadnjega dne, ker so vedno "napačni" zaradi načina, kako prikazujejo podatke na tem grafu.

Uradni podatek za 22.3. je 1088 testov, 46 pozitivnih, 55 hospitaliziranih, 10 na intenzivni negi, 3 mrtvi:

https://www.gov.si/teme/koronavirus/


A, boljše, hvala.

qwertyy ::

Baje bomo zdaj še več testirali

https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

sbawe64 ::

Coronavirus: The Hammer and the Dance
What the Next 18 Months Can Look Like, if Leaders Buy Us Time
https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi...


Ko se že gremo "raztegovanje krivulje", do kakšne številke trajanja pridemo, da Slo zdravstvo ne pogrne ? Je to že kdo izračunal ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

FormerUser ::

qwertyy je izjavil:

Baje bomo zdaj še več testirali

https://www.24ur.com/novice/slovenija/z...

Testiramo največ med državami EU, kljub temu, da testov primanjkuje, tako da dvomim, da se bo tole kaj veliko poznalo na številkah.

Pika na i ::

Dajte nehat že s temi maskami.
Pokupili ste jih, tisti, ki jih zares potrebujejo, so pa brez.
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

boolsheat ::

Potrebujemo jih vsi... Če se ne bi širil fake news, da jih ne, bi jih zmanjkalo bistveno hitreje in bi jih tako še pravi čas lahko dobavili, ko so bile še na voljo...

Zgodovina sprememb…

harvey ::

3p je izjavil:


Trditve, da maske nimajo nobenega učinka za splošno javnost, so bilo prozorne in nepotrebne.


Točno, čedalje več glav se oglaša na to temo in potrjuje zgoraj navedeno.

Dr. David Stopar o virusu, aerosolu, maskah, cepivu...Zanimiv pogovor. Priporočam naročilo na omenjeni podkast Koronavirus

https://4d.rtvslo.si/arhiv/koronavirus-...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

dstr17_ ::

Maske ne rabijo biti 100% zanesljive, da so uporabne. Tudi če nudijo le 50% zaščito je to veliko. To pomeni 50% manj novookuženih in s tem bistveno počasnejše širjenje bolezni (namesto da en človek v povprečju okuži 3, okuži le enega in pol). To je ogromno!

Iz vidika gospodarstva je obvezno nošenje mask za 1 mesec bistveno boljši ukrep kot pa lockdown cele države.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dstr17_ ()

3p ::

boolsheat je izjavil:

Potrebujemo jih vsi... Če se ne bi širil fake news, da jih ne, bi jih zmanjkalo bistveno hitreje in bi jih tako še pravi čas lahko dobavili, ko so bile še na voljo...


Koristno bi bilo, če bi jih recimo v štacuno nosili vsi. Bi manj širili virus. Sem dvomil (nekje na strani N) v trditev, da ne učinkujejo. Vseeno jih nisem kupoval. Če bojo za obisk trgovine predpisane, si jo bom pač nabavil ali pa zaštrikal. :D

Še vedno pa drži, da je bolj koristo za vse, da jih imajo namesto naju zdravniki, in tisti, ki delajo z ogroženimi skupinami.

Bistveno pa je, da se tako pač ne komunicira. S tem le množiš flat-eartherje in sorodnike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 3p ()

Pika na i ::

Glede na to, da ste menda vsi doma, me zanima, zakaj rabite maske. Za delo na vrtu?
Za telovadbo?
Za sprehod?

Samo tega se manjka zdaj, da si boste maske nabili na obraz in mislili, kako ste varni, ko bose šli v trgovino.

In ja - umivajte si roke in skrbite za higieno!
Nahajate se v štabu SDS.
Pravila ne veljajo za naše.
Troli dobrodošli.

Hamez83 ::

Pika na i je izjavil:

Glede na to, da ste menda vsi doma, me zanima, zakaj rabite maske. Za delo na vrtu?
Za telovadbo?
Za sprehod?

Samo tega se manjka zdaj, da si boste maske nabili na obraz in mislili, kako ste varni, ko bose šli v trgovino.

In ja - umivajte si roke in skrbite za higieno!



Varnejši bomo in druge bomo varovali pred svojimi virusi. Nič ne bi bilo narobe, če bi tudi doma nosili maske v prostorih, kjer se nahaja več družinskih članov. Saj ne ščitijo samo proti cov2 virusu, ampak tudi proti drugim bacilom.

Zgodovina sprememb…

fujtajksel ::

sbawe64 je izjavil:


Ko se že gremo "raztegovanje krivulje", do kakšne številke trajanja pridemo, da Slo zdravstvo ne pogrne ? Je to že kdo izračunal ?


Problem je izračunat z razumno verjetnostjo ker so same neznanke. Koliko je res okuženih, bolnih, prebolelih, koliko bodo ukrepi za raztegovanje dejansko prijeli. Koliko se z organizacijo zmogljivost zdravstva lahko poveča, to ni ravna črta kot jo rišejo na popularnih grafih - zato je važno zdajle bolj stisnit ker kupujemo čas čas.
Pa je še drugi pomemben ekonomski del problema, kako uredit ukrepe da bodo dovolj upočasnili virus, ekonomijo pa čimmanj. Znamo imet večji problem z ekonomsko škodo ukrepov kot od samega virusa. Ekonomska kriza tudi ubija. Tudi če je Kitajcem res uspelo virus *skoraj* zadušit, to mogoče ni najboljša rešitev, če ne bo kmalu cepiva ali zdravila.

HappyPills ::

HappyPills je izjavil:

Zakaj je omemba gripe v kontextu novega virusa bedasta. In zakaj je ta virus bolj resen.

1. R0 gripe je okoli 1.2 R0 Korone pa med 3 in 5
2. Smrtnost gripe je 0.1% Smrtnost Korone trenutno ocenjeno 3%
3. Gripa se prenaša, ko človek že kaže znake okužbe, Korona pa še preden kaže.
4. Za gripo je cepivo. Korona nima cepiva

Sam posebi nisem nek believer v zarote , konec koncev vrjamem v cepiva, okroglo zemljo in znanost na splošno. A zapore mej, milijonske karantene, prisilni dopust mi pač ne zbujajo občutak, da je zadeva čisto banalna.


Wow kako grozno sem imel prav. Bi bilo bolje, da nebi imel.
Dva meseca kasneje. Nič več paničar, samo še nekdo v karanteni...

LightBit ::

V Italiji se očitno rast upočasnjuje: https://www.worldometers.info/coronavir...

Okapi ::

3p je izjavil:

Okapi je izjavil:

In potem pričakujejo, da bodo ljudje kar veejeli vsemu, kar jim od zgoraj servirajo. Vsaka taka laž in zavajanje ali prikrivanje se slej ko prej maščuje.


Trditve, da maske nimajo nobenega učinka za splošno javnost, so bilo prozorne in nepotrebne.
Blesav PR, da narod ne bi razgrabil vseh mask, ki pa so dejansko bolj koristne drugje.
Ampak tule na slo-techu je bilo kar nekaj takšnih, ki so temu lepo nasedli, in so bili potem še vsi pametni, da kako maske res nič ne koristijo, kvečjemu še škodijo.

GrX7 ::

Okapi je izjavil:

3p je izjavil:

Okapi je izjavil:

In potem pričakujejo, da bodo ljudje kar veejeli vsemu, kar jim od zgoraj servirajo. Vsaka taka laž in zavajanje ali prikrivanje se slej ko prej maščuje.


Trditve, da maske nimajo nobenega učinka za splošno javnost, so bilo prozorne in nepotrebne.
Blesav PR, da narod ne bi razgrabil vseh mask, ki pa so dejansko bolj koristne drugje.
Ampak tule na slo-techu je bilo kar nekaj takšnih, ki so temu lepo nasedli, in so bili potem še vsi pametni, da kako maske res nič ne koristijo, kvečjemu še škodijo.

Saj to trdijo še zdaj...

Okapi ::

Pika na i je izjavil:

Glede na to, da ste menda vsi doma, me zanima, zakaj rabite maske. Za delo na vrtu?
Za telovadbo?
Za sprehod?

Samo tega se manjka zdaj, da si boste maske nabili na obraz in mislili, kako ste varni, ko bose šli v trgovino.

In ja - umivajte si roke in skrbite za higieno!
Eni očitno niste sposobni sami sebi priznati, da ste naivno nasedli "lažni novici" o nekoristnostni mask.

In ja, ko greš enkrat na teden v trgovino, daš gor masko. Nisi varen, si pa varnejši kot brez nje. In varnejši so tudi drugi, ker mogoče si kužen, pa sploh ne veš, ker nimaš nobenega simptoma.

Okapi ::

fujtajksel je izjavil:

sbawe64 je izjavil:


Ko se že gremo "raztegovanje krivulje", do kakšne številke trajanja pridemo, da Slo zdravstvo ne pogrne ? Je to že kdo izračunal ?


Problem je izračunat z razumno verjetnostjo ker so same neznanke. Koliko je res okuženih, bolnih, prebolelih, koliko bodo ukrepi za raztegovanje dejansko prijeli. Koliko se z organizacijo zmogljivost zdravstva lahko poveča, to ni ravna črta kot jo rišejo na popularnih grafih - zato je važno zdajle bolj stisnit ker kupujemo čas čas.

Jaz sem pred nekaj dnevi na hitro "izračunal", ampak s precej domnevami, ker podatkov nimam.

1. predpostavka: Recimo, da je za silo dovolj, da bo okuženih (in posledično imunih) 600-800 tisoč ljudi, in lahko stroge karantenske ukrepe odpravimo.

2. predpostavka: Recimo da naš zdravstveni sistem zdrži 100 kritično bolnih naenkrat (na aparaturah).

3. predpostavka: Če je kritično bolnih 1% vseh okuženih (ne samo tistih, ki jih s testi odkrijemo), to pomeni, da imamo lahko naenkrat 10.000 okuženih.

4. predpostavka: Recimo, da kritična faza bolezni traja 2 tedna. To pomeni, da imamo lahko na mesec 20.000 okuženih. Do 600.000 okuženih bi torej trajalo 2,5 leti.

Če sistem zdrži 500 kritično bolnih, se ti strogi ukrepi skrajšajo na pol leta.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

FormerUser ::

Torej je treba kapaciteto dvigniti na 1000, da bomo v treh mesecih zaključili, oziroma niti toliko ne. Vsekakor je rešitev v povišanju kapacitete, zato se toliko pehamo za respiratorji.

Zgodovina sprememb…

xxxul ::

bojda je trenutno v SLO frej 20 ventilatorjev, od 168

Kitajski ventilator je 10k EUR, SLO dohterji jih nebi hotl vidt (bi rajš nemške al pa švicarske), seveda vsi znani prekupčevalci z medicinsko opremo že 1 mesec kampirajo okol vlade, zdejšnje in prejšnje...

tud če naročijo zdej 1k ventilatorjev iz Kitajske, jih le ti ne bodo dostavl prej k v enem mescu, pol bodo pa dohtarji jamral kako niso dovolj dobri, JJ-ja bodo pa itak vsi obesl za jajca da je ukradu 10mio EUR

Tako da - kako "kvalitetno" dvign kapacitete?

Telbanc ::

Okapi je izjavil:

fujtajksel je izjavil:

sbawe64 je izjavil:


Ko se že gremo "raztegovanje krivulje", do kakšne številke trajanja pridemo, da Slo zdravstvo ne pogrne ? Je to že kdo izračunal ?


Problem je izračunat z razumno verjetnostjo ker so same neznanke. Koliko je res okuženih, bolnih, prebolelih, koliko bodo ukrepi za raztegovanje dejansko prijeli. Koliko se z organizacijo zmogljivost zdravstva lahko poveča, to ni ravna črta kot jo rišejo na popularnih grafih - zato je važno zdajle bolj stisnit ker kupujemo čas čas.

Jaz sem pred nekaj dnevi na hitro "izračunal", ampak s precej domnevami, ker podatkov nimam.

1. predpostavka: Recimo, da je za silo dovolj, da bo okuženih (in posledično imunih) 600-800 tisoč ljudi, in lahko stroge karantenske ukrepe odpravimo.

2. predpostavka: Recimo da naš zdravstveni sistem zdrži 100 kritično bolnih naenkrat (na aparaturah).

3. predpostavka: Če je kritično bolnih 1% vseh okuženih (ne samo tistih, ki jih s testi odkrijemo), to pomeni, da imamo lahko naenkrat 10.000 okuženih.

4. predpostavka: Recimo, da kritična faza bolezni traja 2 tedna. To pomeni, da imamo lahko na mesec 20.000 okuženih. Do 600.000 okuženih bi torej trajalo 2,5 leti.

Če sistem zdrži 500 kritično bolnih, se ti strogi ukrepi skrajšajo na pol leta.


Gre se za 200.000 oziroma 20%, ki imajo malo težji potek. Ostali ali nimajo nobenih znakov ali nekaj malega. Teh 200.000 se lahko razdeli nekaj na to sezono nekaj na drugo. Niso pa vsi za na aparate. Lahko pa da bo še prej cepivo, ali konkretno zdravilo. Od ukrepov je odvisno koliki del populacije se bo prekužil. To velja tako za tiste ki bodo preboleli brez posledic in ostale.

Je pa potrebno upoštevat še, da ko bo del populacije prekužen, bo virus imel težjo nalogo pri širjenju, ker bo del populacije nanj že odporen.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

FormerUser ::

xxxul je izjavil:

bojda je trenutno v SLO frej 20 ventilatorjev, od 168

Kitajski ventilator je 10k EUR, SLO dohterji jih nebi hotl vidt (bi rajš nemške al pa švicarske), seveda vsi znani prekupčevalci z medicinsko opremo že 1 mesec kampirajo okol vlade, zdejšnje in prejšnje...

tud če naročijo zdej 1k ventilatorjev iz Kitajske, jih le ti ne bodo dostavl prej k v enem mescu, pol bodo pa dohtarji jamral kako niso dovolj dobri, JJ-ja bodo pa itak vsi obesl za jajca da je ukradu 10mio EUR

Tako da - kako "kvalitetno" dvign kapacitete?

Naši inženirji so razvili prototip za 500 evrov, ki lahko zaporedoma oskrbi 3 paciente. Zdaj pa lahko izračunaš, koliko denarja rabimo za ventilatorje.

xxxul ::

FormerUser je izjavil:

Naši inženirji so razvili prototip za 500 evrov, ki lahko zaporedoma oskrbi 3 paciente. Zdaj pa lahko izračunaš, koliko denarja rabimo za ventilatorje.

in pripravljenih bo 500 bodo naslednji teden? ker bojda jih naslednji teden rabimo ker bo takrat špica.

moj point je predvsem to da najti take zadeve, v času ko jih hkrati išče cel svet, niti slučajno ni lahko...

FormerUser ::

zato je pa treba zagnati lastno izdelavo. In mislim, da malo pretiravaš, danes je v intezivni negi 10 ljudi, ni šans, da jih bo drug teden 500, ne z našo krivuljo potrjenih okužb.

Zgodovina sprememb…

xxxul ::

da bo špica naslednji teden je prjavu dohter na 24kur; kot sama praviš, pa rabmo 1000 postelj predem lahko vsaj malo popustimo karanteno, do takrat bo pa tud zdravilo že na vaoljo - verjetno...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

FormerUser ::

Če bo naslednji teden špica, potem smo zmagali, ker ne vidim možnosti, da bi presegli številko 100 na intenzivni negi, glede na umirjeno krivuljo, glede na ukrepe, ki smo jih sprejeli... Kot pravim, jaz sem optimistična in mislim, da se bomo dobro izvlekli.

Okapi ::

FormerUser je izjavil:

Naši inženirji so razvili prototip za 500 evrov, ki lahko zaporedoma oskrbi 3 paciente. Zdaj pa lahko izračunaš, koliko denarja rabimo za ventilatorje.
Ja, brez dvoma so. Eni res verjamete čisto vsemu, kar piše na netu.;((

FormerUser ::

Jaz sem podala svojo oceno, lahko jo konkretno še ti, pa bomo videli kdo je bolje podatke bral.

@okapi

Ni bilo samo na forumu, tudi v resnih časopisih.

xxxul ::

FormerUser je izjavil:

Če bo naslednji teden špica, potem smo zmagali, ker ne vidim možnosti, da bi presegli številko 100 na intenzivni negi, glede na umirjeno krivuljo, glede na ukrepe, ki smo jih sprejeli... Kot pravim, jaz sem optimistična in mislim, da se bomo dobro izvlekli.

Karantena bo pa for ever?

Če hočmo državo čimprej nazaj zalaufat, bo treba opremt postelje, pa dobit zalogo zdravil; prej ko to dvoje dobimo boljš bo.
zdej, a je 10mio EUR za kitajske respiratorje veliko proti 1 mescu karantene je pa vprašanje za ekonomiste...

HappyPills ::

Kdor sanja na naravno prekuženost naj kar neha. Kupuje se izključno čas, da se razvije primerno cepivo, poveča kapacitete ter da znanost opravi svoje. Do takrat bo življenje bolj na razdaljo. Tako da get use to it.

dstr17_ ::

Kupuje se čas za zdravila, ne za cepivo. Zdravila čez 1 mesec, cepivo čez 1 leto.

HappyPills ::

No tako, karkoli bo prej. V najslabšem primeru pač cepivo čez 1 leto.

Okapi ::

V bistvu se v glavnem improvizira. Nihče točno ne ve, kakšna bi bila najboljša strategija, in omejitev gibanja ter zapiranje lokalov in šol je najpreprostejši ukrep. V kakšni meri deluje, pa nihče zanesljivo ne ve.

poweroff ::

FormerUser je izjavil:

Jaz sem podala svojo oceno, lahko jo konkretno še ti, pa bomo videli kdo je bolje podatke bral.

sudo poweroff

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: poweroff ()

zmaugy ::

dstr17_ je izjavil:

Kupuje se čas za zdravila, ne za cepivo. Zdravila čez 1 mesec, cepivo čez 1 leto.

Tako je. Cepivo je rešitev na dolgi rok, karantena, omejitev bivanja in zdravila na kratek rok. Vmes so še ventilatorji.
Pa treba je aktivirat domačo farmacevtsko industrijo, da skopira zdravila, ki delujejo in to po hitrem postopku. Z licencami se bomo ukvarjali po epidemiji.
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

FormerUser ::

xxxul je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Če bo naslednji teden špica, potem smo zmagali, ker ne vidim možnosti, da bi presegli številko 100 na intenzivni negi, glede na umirjeno krivuljo, glede na ukrepe, ki smo jih sprejeli... Kot pravim, jaz sem optimistična in mislim, da se bomo dobro izvlekli.

Karantena bo pa for ever?

Če hočmo državo čimprej nazaj zalaufat, bo treba opremt postelje, pa dobit zalogo zdravil; prej ko to dvoje dobimo boljš bo.
zdej, a je 10mio EUR za kitajske respiratorje veliko proti 1 mescu karantene je pa vprašanje za ekonomiste...


Jaz si že ogledujem designerske obrazne maske, ki se bodo podale k oblačilom :) Poleg flaške z vodo bo pa sedaj v torbici tudi pumpica z razkužilom. Računam, da se bo po 2-3 mesecih življenje sprostilo, preventivni ukrepi bodo pa ostali še dolgo.

Zgodovina sprememb…

mile ::

Imamo okužene v DSO Trnovo in DSO Bokalci, o tem se nič ne govori v javnosti, v zdravstvenih krogih te informacije že krožijo. Glede na to, kakšen kaos vlada na urgenci v Ljubljani, bo kmalu porast tudi pri nas.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Okapi ()

zmaugy ::

xxxul je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Če bo naslednji teden špica, potem smo zmagali, ker ne vidim možnosti, da bi presegli številko 100 na intenzivni negi, glede na umirjeno krivuljo, glede na ukrepe, ki smo jih sprejeli... Kot pravim, jaz sem optimistična in mislim, da se bomo dobro izvlekli.

Karantena bo pa for ever?

Če hočmo državo čimprej nazaj zalaufat, bo treba opremt postelje, pa dobit zalogo zdravil; prej ko to dvoje dobimo boljš bo.
zdej, a je 10mio EUR za kitajske respiratorje veliko proti 1 mescu karantene je pa vprašanje za ekonomiste...


10 milijonov EUR je nič v primerjavi s karanteno. Kje sta zdaj feryz in joggi79, ki sta bila tako glasna pred mesecem ob omembi preventivne nabave odmerkov klorokina, remdesivirja ipd. za nekaj tisoč ljudi?

https://slo-tech.com/forum/t759444/p662...
https://slo-tech.com/forum/t759444/p662...
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zmaugy ()

dstr17_ ::

WHO organizira globalne klinične teste:

When a person with a confirmed case of COVID-19 is deemed eligible, the physician can enter the patient's data into a WHO website, including any underlying condition that could change the course of the disease, such as diabetes or HIV infection.
...
After the physician states which drugs are available at his or her hospital, the website will randomize the patient to one of the drugs available or to the local standard care for COVID-19.

https://www.sciencemag.org/news/2020/03...


Ne, v 14 dneh (ali kasneje) se pričakuje učinke.
Zakaj 14 dni? Inkubacijska doba je 5-6 dni, zato bi se učinki morali videti že po tem času.
««
136 / 355
»»