» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
78 / 355
»»

Pika na i ::

mahoni je izjavil:

Se 84 drzav in bo imela vsaka drzava svoj primer korone. Do konca tedna bo razglasena pandemija 100%.

A to je zdaj tekmovanje?

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mahoni ()

Mr.B ::

mahoni je izjavil:

Se 84 drzav in bo imela vsaka drzava svoj primer korone. Do konca tedna bo razglasena pandemija 100%.

A je ze mijardo mrtvih al okuzenih pa tp.

Ej ker si exprt, ko pridem domov, si umijem roke 2x, potem se razkuzilo, potem pa se dva stamprla v grlo, pa splaknem s korono. Vprasane ? A moram dati kondom na telefon preden grem ven, ali potem ko pridem domov ?
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: mahoni ()

perci ::

DeeJay je izjavil:

Jep... samo nujne službe še delajo. Vse ostalo je zaprto.
Španija bo next.

Zdajle sem bil v Benetkah (letališče). Nekaj ljudi je zunaj, enga kolesarja na specialko sem srečal, avtomobilov malo. Avtocesta sicer polna tovornjakov in nekaj kombijev, osebnih avtomobilov 5-10%. Nisem šel v stavbo, samo po avto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

DeeJay ::

perci je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jep... samo nujne službe še delajo. Vse ostalo je zaprto.
Španija bo next.

Zdajle sem bil v Benetkah (letališče). Nekaj ljudi je zunaj, enga kolesarja na specialko sem srečal, avtomobilov malo. Avtocesta sicer polna tovornjakov in nekaj kombijev, osebnih avtomobilov 5-10%.

Od jutri naprej se začne izvajat

thetech ::

Očitno imajo tudi v Španiji probleme.. Danes preko 550 novih primerov.

Samael ::

Dag je izjavil:

Naši bi morali zdaj takoj zapreti mejo, da ne fašemo Italijanov, ki bodo bežali ven preden začne učinkovati lockdown.

Lepo te prosim, kam bodo pa bežali?
Virus gor ali dol, doma imaš zaloge, poznaš sistem, še vedno si v domači državi, le žurat ne hodiš ... ali pa boš mogoče recimo pred lockdownom Slovenije za kakšen mesec pobral šila in kopita kampirati na Madžarsko? Ker tam boš pa na boljšem?

Massacra ::

LeQuack ::

WizzardOfOZ je izjavil:


Dovoljeno je it samo v službo


Lol jaki lockdown je to. Se pravi na milijone ljudi se gre vsak dan lepo pomešat in okužit v službe in to je kao karantena? Bolj da jo ni potem.
Quack !

Dag ::

25 primerov v SLO. Odmevi, pravkar.

Mr.B ::

perci je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jep... samo nujne službe še delajo. Vse ostalo je zaprto.
Španija bo next.

Zdajle sem bil v Benetkah (letališče). Nekaj ljudi je zunaj, enga kolesarja na specialko sem srečal, avtomobilov malo. Avtocesta sicer polna tovornjakov in nekaj kombijev, osebnih avtomobilov 5-10%. Nisem šel v stavbo, samo po avto.

Ja od kje ps mislis da merkator dobi zelenjavo in sadje, pa ja ne s kitajske ? Pa ob 22.00 bos bore malo kolesarjev videl.

LeQuack je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Dovoljeno je it samo v službo


Lol jaki lockdown je to. Se pravi na milijone ljudi se gre vsak dan lepo pomešat in okužit v službe in to je kao karantena? Bolj da jo ni potem.

Ja tako kot pri gripi, pa se cepi bore malo cepcev, ane.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mr.B ()

spegli ::

Vso medicinsko osebje vam bo ušlo. lol. Mater ste geniji.

Massacra ::

Kitajci se nam trenutno smejejo v brk!

Kaj pa je naredil Tajvan, pa je za vse učbenike katastrofne medicine.

https://jamanetwork.com/journals/jama/f...

Dag ::

Samael je izjavil:

Dag je izjavil:

Naši bi morali zdaj takoj zapreti mejo, da ne fašemo Italijanov, ki bodo bežali ven preden začne učinkovati lockdown.

Lepo te prosim, kam bodo pa bežali?
Virus gor ali dol, doma imaš zaloge, poznaš sistem, še vedno si v domači državi, le žurat ne hodiš ... ali pa boš mogoče recimo pred lockdownom Slovenije za kakšen mesec pobral šila in kopita kampirati na Madžarsko? Ker tam boš pa na boljšem?

Italijani imajo vikende pri nas, na Hrvaškem ... tudi sorodnike, prijatelje.

perci ::


Ja od kje ps mislis da merkator dobi zelenjavo in sadje, pa ja ne s kitajske ? Pa ob 22.00 bos bore malo kolesarjev videl.

Najbrž si narobe razumel moj post. Nisem presenečen nad tovornjaki, hotel sem povedati, da osebnih vozil praktično ni, tovornjakov pa skoraj normalno. Predvsem tuji tovornjaki, sicer.

Sicer pa sem bil v Benetkah ob 17h, vrnil sem se malo po 19h. Se opravičujem, če si iz mojega nejasnega pisanja razumel, da sem bil pred petimi minutami tam.

Dag ::

Okužen zdravnik iz UKCLJ. Minister Šabeder, ravnokar na Odmevih.

tikitoki ::

Mr.B je izjavil:

perci je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jep... samo nujne službe še delajo. Vse ostalo je zaprto.
Španija bo next.

Zdajle sem bil v Benetkah (letališče). Nekaj ljudi je zunaj, enga kolesarja na specialko sem srečal, avtomobilov malo. Avtocesta sicer polna tovornjakov in nekaj kombijev, osebnih avtomobilov 5-10%. Nisem šel v stavbo, samo po avto.

Ja od kje ps mislis da merkator dobi zelenjavo in sadje, pa ja ne s kitajske ? Pa ob 22.00 bos bore malo kolesarjev videl.

LeQuack je izjavil:

WizzardOfOZ je izjavil:


Dovoljeno je it samo v službo


Lol jaki lockdown je to. Se pravi na milijone ljudi se gre vsak dan lepo pomešat in okužit v službe in to je kao karantena? Bolj da jo ni potem.

Ja tako kot pri gripi, pa se cepi bore malo cepcev, ane.


Nehaj ze delati norca iz sebe z maloumnimi primerjavami z gripo.

DeeJay ::

Dag je izjavil:

Okužen zdravnik iz UKCLJ. Minister Šabeder, ravnokar na Odmevih.

Ne panike zganjat.
"Okužena tudi oseba iz vodstva UKC Ljubljana, ki nima stikov z bolniki."

Samael ::

Dag je izjavil:

Samael je izjavil:

Dag je izjavil:

Naši bi morali zdaj takoj zapreti mejo, da ne fašemo Italijanov, ki bodo bežali ven preden začne učinkovati lockdown.

Lepo te prosim, kam bodo pa bežali?
Virus gor ali dol, doma imaš zaloge, poznaš sistem, še vedno si v domači državi, le žurat ne hodiš ... ali pa boš mogoče recimo pred lockdownom Slovenije za kakšen mesec pobral šila in kopita kampirati na Madžarsko? Ker tam boš pa na boljšem?

Italijani imajo vikende pri nas, na Hrvaškem ... tudi sorodnike, prijatelje.

To že drži, ampak saj to, da greš na vikendico v državo, ki ima v porastu svoje probleme, ne pomeni, da si nekaj bistveno svobodnejši, al kaj? Lockdown ali ne, še vedno si pač doma, le ne skačeš naokoli eno obdobje. Povsem prepričan sem, da za marsikoga na s/t lockdown ne bi bila niti najmanjša sprememba. Da le ne crkne internet :P

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Pika na i ::

Mr.B je izjavil:


Ja tako kot pri gripi, pa se cepi bore malo cepcev, ane.

Drugo leto številka ne bo nič večja, ni "bojazni" za to.
Pa tudi štetja iz "minute v minuto" ne bo.

Jaz samo upam, da se je pogumni perci javil pristojnim, ker se je gibal na visoko kužnem območju.
Pametno, moderator, pametno.

Massacra ::

DeeJay je izjavil:

Dag je izjavil:

Okužen zdravnik iz UKCLJ. Minister Šabeder, ravnokar na Odmevih.

Ne panike zganjat.
"Okužena tudi oseba iz vodstva UKC Ljubljana, ki nima stikov z bolniki."


Najbrž je smučala v Italiji v zadnjem obdobju!

Res mi ni jasno: šolske počitnice so bile pred 2 in 3 tedni. Kriza v Italiji je bila že takrat na nivoju epidemije (v določenih deželah).

NIJZ pa nič! Jih bi treba poklicat na odgovornost (in jim preko Tajvanske študije razložit, kje so fundamentalno zajebali). Ne bo druge!

(sicer je res, da smo po vojni lahko vsi generali, ampak za to stanje pa bi skoraj moral nekdo odgovarjati).

Pika na i ::

Ja pizz kakšno stanje?? 25 okuženih je, ne 2500!

DeeJay ::

Pika na i je izjavil:

Ja pizz kakšno stanje?? 25 okuženih je, ne 2500!

Upejmo, da tako ostane, sam glede na situacijo drugje, bomo na tej številki lahko prej kot v 10 dneh.

tikitoki ::

Pika na i je izjavil:

Ja pizz kakšno stanje?? 25 okuženih je, ne 2500!


Pocakaj se par tednov. Mogoce ti bo koncno kapnilo kako kratkovidna si bila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: tikitoki ()

harvey ::

;-) je izjavil:

Logicno pol bi vsi lahko rekli da amo bili v stiku...

Ja, saj te finte se že dogajajo, recimo situacija na sodišču

Blaž Kovačič Mlinar
@KovacicMlinar
Izbruh #COVID19 je tudi priložnost za zlorabe. Danes sem opazoval, kako so bile tri kazenske obravnave preložene, vse zato, ker so se obdolženci sklicevali na slabo počutje in možnost, da so okuženi s #coronavirus. To bo postal dobrodošel izgovor za vse...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Pika na i ::

Skylord ::

-Mene pa zanima kje se nahaja tisti "prvi" okuženi, ki je prišel iz "Maroka"
In kakšno je njegovo stanje?
-Je kdo iz Metlike ali okolice? Kakšno je tam stanje? Ni nobenega novega primera v okolici?

harvey ::

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

s1m0n ::

Mene bi samo zanimalo, če že kje ni omenjeno zakaj je tak poudarek na Italiji?
Zakaj je tam takšno število okuženih ter seveda tudi mrtvih?

Drugje po evropi ni opazit takšne statistike..., a še do tega ni prišlo ali igra pri tem kaj drugega glavno vlogo?

mahoni ::

Pika na i je izjavil:

Vrhunski znanstvenik i epidemiolog Igor Rudan, jedan od naših najcitiranijih znanstvenika, za Index je napisao opširan tekst u kojem odgovara na 20 ključnih i aktualnih pitanja o koronavirusu.

Branje, za mirno spanje.

Toliko kontradiktornosti na enem mestu pa se ne.

Vazn, da ima Trump najbrz prav...

Zbog svega navedenog, predsjednik SAD-a Donald Trump najvjerojatnije ima pravo kada kaže da je taj broj svakako manji od 1%, a vjeruje da bi mogao biti i puno manji od 1%

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: Samael ()

Utk ::

Nič strašno posebnega ni tam kar ne bi čakalo vseh držav, razen če se otopli in če bo to pomagalo. Če gledamo Španijo je na poti Italije, najbrž tudi Nemčija, samo da ima Nemčija morda kaj večjo kapaciteto, ko pa grejo okuženi čez njo, se zgodi Italija, ali pa Iran. No, pa Nemci dejansko ukrepajo na načine kot se jih tu ne sme pisat, ker bi bilo to vzganjanje panike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

WizzardOfOZ ::

s1m0n je izjavil:

Mene bi samo zanimalo, če že kje ni omenjeno zakaj je tak poudarek na Italiji?
Zakaj je tam takšno število okuženih ter seveda tudi mrtvih?

Drugje po evropi ni opazit takšne statistike..., a še do tega ni prišlo ali igra pri tem kaj drugega glavno vlogo?


Italija je država ene najstarejših populacij v evropi. Poleg tega jim je v navadi objemanje in poljubljanje. Tako se pa potem hitro prenaša. Poleg tega so zdravniki največ prenašali naokoli. Zdravi ljudje pa veš da ne hodijo k zdravniku. To pomeni da so okužili take, ki so že imeli probleme. Zato tudi toliko smrti.

feryz ::

Zanimivo. V Sloveniji se pa vseh 25 okuženih ali pa recimo bolnih, počuti dobro.

DeeJay ::

A nebi blo bolš za vse zdej v Sloveniji narest lockdown za 20 dni, nobenga spustit nikamor, izolirat okužene in pol sprostit zadevo v normalo ter zavarovat meje in dat v karanteno vsakega, ki pride v Slovenijo iz okuženih predelov.
Ker če se gleda ostale države, je na konc koncev to kar se trenutno dela, slabš za gospodarstvo in ljudi, ker maš itak več obolelih, karantene so bolj dolgoročne, več je smrti itd.

Telbanc ::

DeeJay je izjavil:

A nebi blo bolš za vse zdej v Sloveniji narest lockdown za 20 dni, nobenga spustit nikamor, izolirat okužene in pol sprostit zadevo v normalo ter zavarovat meje in dat v karanteno vsakega, ki pride v Slovenijo iz okuženih predelov.
Ker če se gleda ostale države, je na konc koncev to kar se trenutno dela, slabš za gospodarstvo in ljudi, ker maš itak več obolelih, karantene so bolj dolgoročne, več je smrti itd.


To bi morali narediti takoj ko se je pojavilo v Italiji. Zgleda da smo zdej v prvem krogu, ki bo trajal še 5-6 dni, pol gremo pa gor. V bistvu sem si podoben graf, kot ga je en postavil gor, že danes predstavljal v mislih in premišljeval koliko časa še mamo.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

mahoni ::

DeeJay je izjavil:

A nebi blo bolš za vse zdej v Sloveniji narest lockdown za 20 dni, nobenga spustit nikamor, izolirat okužene in pol sprostit zadevo v normalo ter zavarovat meje in dat v karanteno vsakega, ki pride v Slovenijo iz okuženih predelov.
Ker če se gleda ostale države, je na konc koncev to kar se trenutno dela, slabš za gospodarstvo in ljudi, ker maš itak več obolelih, karantene so bolj dolgoročne, več je smrti itd.


Dobra ideja, ampak bi jo morali sprejeti vse drzave sveta. Ker s tem si le ustavil lokalno sirjenje. Cez 20 dni bodo ljudje spet zaceli potovat in bo spet enako.

Okuzba je potrjena ze v 111tih drzavah...ni vec samo Italy problem.

Utk ::

WizzardOfOZ je izjavil:

s1m0n je izjavil:

Mene bi samo zanimalo, če že kje ni omenjeno zakaj je tak poudarek na Italiji?
Zakaj je tam takšno število okuženih ter seveda tudi mrtvih?

Drugje po evropi ni opazit takšne statistike..., a še do tega ni prišlo ali igra pri tem kaj drugega glavno vlogo?


Italija je država ene najstarejših populacij v evropi. Poleg tega jim je v navadi objemanje in poljubljanje. Tako se pa potem hitro prenaša. Poleg tega so zdravniki največ prenašali naokoli. Zdravi ljudje pa veš da ne hodijo k zdravniku. To pomeni da so okužili take, ki so že imeli probleme. Zato tudi toliko smrti.

V vsaki državi slej ko prej pride do starejših ljudi in v vsaki lahko pride do več primerov kot jih je sposobna oddelat. Najprej Kitajska, potem je bil Iran, zdaj je Italija, čez čas bo katera druga država, mi se bomo pa še naprej norca delali iz njihovih navad in zdravstva, dokler ne bo tako pri nas. Če nas ne bo rešilo poletje.

DeeJay ::

mahoni je izjavil:


Dobra ideja, ampak bi jo morali sprejeti vse drzave sveta. Ker s tem si le ustavil lokalno sirjenje. Cez 20 dni bodo ljudje spet zaceli potovat in bo spet enako.

Okuzba je potrjena ze v 111tih drzavah...ni vec samo Italy problem.


Niti ne, ker kokr sm napisal, bi se dajal v karanteno ljudi, ki prihajajo iz tujine.
Sej slej, ko prej bo lockdown v večini evropskih držav, škoda je samo to, ker bo za tak prepozen ukrep plačalo veliko ljudi.

zmaugy ::

Pika na i je izjavil:

Ja pizz kakšno stanje?? 25 okuženih je, ne 2500!

In ko bo okuženih 2500 boš napisala, da je vse v redu, ker jih ni 250000?
Biseri...
PS: MENSA klub ST, obvoz. ŠIC! Ne zanimajo me vaše neštetokrat reciklirane
neumnosti.

perci ::

Pika na i je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ja tako kot pri gripi, pa se cepi bore malo cepcev, ane.

Drugo leto številka ne bo nič večja, ni "bojazni" za to.
Pa tudi štetja iz "minute v minuto" ne bo.

Jaz samo upam, da se je pogumni perci javil pristojnim, ker se je gibal na visoko kužnem območju.
Pametno, moderator, pametno.

Nisem vedel, da ti virus lahko skoči v avto. Zajebana tale corona. Torej priporočila NIJZ o 1.5 oddaljenosti niso dovolj?

imagodei ::

tikitoki je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Ja pizz kakšno stanje?? 25 okuženih je, ne 2500!


Pocakaj se par tednov. Mogoce ti bo koncno kapnilo kako kratkovidna si bila.

Pa saj nam je menda vsem že tedne dolgo jasno, da okužba prihaja? Ali pa mislite, da je bilo to jasno samo alarmistom, tistim, ki so hiteli kupovat maske in delat zaloge hrane pred tremi tedni? No, ne - glede na to, da je Covid-19 že samo na Kitajskem že tam nekje konec januarja presegel 10.000 okuženih in s tem bistveno prehitel tako SARS kot MERS, smo mnogi že takrat predvidevali, da se bo to razširilo izven Kitajske, po večjem delu sveta, in da zadeve ne bo možno 100% obvladovat. Hkrati pa trezno že vsaj od sredine februarja ugotavljamo več stvari:
1.) kopičenje zalog mask je nesmiselno; okužba se prenaša kapljično, pomembno je pogosto umivanje rok, kihanje in kašljanje v robček oziroma v rokav, pomaga tudi razkuževanje rok in - morda najtežje od vsega - prenehati se dotikati obraza z rokami, si trebit zobe, gristi nohte, mencat oči, vrtat po nosu,
2.) da se ljudem, mlajšim od 50, morda 60 let, ki nimajo drugih kroničnih obolenj, ni treba pretirano bati te bolezni,
3.) da ravno ta skupina, ki predstavlja tudi bolj aktiven del populacije, lahko s pravilno higieno in obnašanjem, izogibanju nepotrebnim obiskom in druženjem, primernim ukrepom na delovnem mestu (zračenje, razkužila za roke, omejitev sestankovanj, pozivanju k higieni pri kihanju, kašljanju, izogibanju rokovanju s poslovnimi partnerji, ipd.) lahko najbolj omeji širjenje virusa IN
4.) da lahko ta skupina pomembno pripomore tudi k omejitvi širjenja virusa med starejšo in kronično bolno populacijo: preprosto ne hodimo na obiske k staršem in starim staršem po nepotrebnem. Če pa že gremo in sploh če gremo na obisk h kronično bolnim svojcem, pa po potrebi (odvisno od vrste kontakta) uporabljamo tudi zaščitna sredstva - masko, rokavice).

Skratka, celotni ideji sta bili dve: eno je zmanjšati ekonomski negativni učinek, kjer smo očitno že pogoreli. Drugo je (kar trobimo že tedne, se mi zdi), da krivuljo okuženih raztegnemo na daljše časovno obdobje. Če nam to ne bo uspelo, je dejansko možen kitajski oz. italijanski scenarij, kjer zaradi preobremenjenosti osebja in pomanjkanja resursov žal morajo izbirati komu bodo sploh še pomagali. To bi bilo sranje, ampak vsaj v Sloveniji je to zaenkrat še mogoče doseči.

Če se bo izkazalo, da nam slednje ne bo uspelo, bo to izključno na račun neodgovornih posameznikov, ki ne upoštevajo pravil higiene in kašljanja, omejevanja nepotrebnih kontaktov in neupoštevanja obnašanja v primeru, ko sumimo, da smo zboleli za koronavirusom. Skratka, zaradi neupoštevanja navodil strokovnjakov.
- Hoc est qui sumus -

Pika na i ::

perci je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ja tako kot pri gripi, pa se cepi bore malo cepcev, ane.

Drugo leto številka ne bo nič večja, ni "bojazni" za to.
Pa tudi štetja iz "minute v minuto" ne bo.

Jaz samo upam, da se je pogumni perci javil pristojnim, ker se je gibal na visoko kužnem območju.
Pametno, moderator, pametno.

Nisem vedel, da ti virus lahko skoči v avto. Zajebana tale corona. Torej priporočila NIJZ o 1.5 oddaljenosti niso dovolj?

Do avta si pa prišel kako, v zaščitni obleki?
Meri si temperaturo in se samoopazuj in se nehaj zajebavat.

Malo manj kot križali so tule tiste, ki so "špilali turiste" po Italiji.

perci ::

Do avta sem prišel z avtom, se presedel in odpeljal. Kaj ti ni jasno? Si mislila, da sem šel z vlakom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

xxxul ::

nemci so predstavili eno študijo, še ni peer reviewed...
https://www.statnews.com/2020/03/09/peo...

glavna opazka (IMO):
The researchers found very high levels of virus emitted from the throat of patients from the earliest point in their illness --when people are generally still going about their daily routines. Viral shedding dropped after day 5 in all but two of the patients, who had more serious illness. The two, who developed early signs of pneumonia, continued to shed high levels of virus from the throat until about day 10 or 11.

Edit: o tem se tukaj govori že dolgo, se pa spomim ko so naši dohtarji še prejšnji teden govoril da pacijenti niso kužni dokler ni simptomov...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: xxxul ()

Vazelin ::

Moram reči, da si kar pogumen, Perci.
V času ko si se vračal iz Benetk bi lahko ITA ali SLO stran zaprla mejo in ti bi se z avtom, sladki Volvo če se ne motim,zagozdil nekam v Italiji
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

vilicarist ::

xxxul je izjavil:

nemci so predstavili eno študijo, še ni peer reviewed...
https://www.statnews.com/2020/03/09/peo...

glavna opazka (IMO):
The researchers found very high levels of virus emitted from the throat of patients from the earliest point in their illness --when people are generally still going about their daily routines. Viral shedding dropped after day 5 in all but two of the patients, who had more serious illness. The two, who developed early signs of pneumonia, continued to shed high levels of virus from the throat until about day 10 or 11.

Edit: o tem se tukaj govori že dolgo, se pa spomim ko so naši dohtarji še prejšnji teden govoril da pacijenti niso kužni dokler ni simptomov...

se pravi ko enkrat kažeš simptome 10 dni karantena ni potrebna več
bmw = brings me women

perci ::

Vazelin je izjavil:

Moram reči, da si kar pogumen, Perci.
V času ko si se vračal iz Benetk bi lahko ITA ali SLO stran zaprla mejo in ti bi se z avtom, sladki Volvo če se ne motim,zagozdil nekam v Italiji

True, zato sem pa šel danes, ker sem to predvideval. Ampak ja, lahko bi imel smolo.

Je pa tko... V slabih petih urah vožnje, sem videl eno policijsko patruljo, ki je bila parkirana na izhodni strani cestninske postaje, policista sta bila v vozilu in nadzirala ne vem kaj. Skratka, ta lockdown se dejansko ni izvajal, vprašanje kaj bo jutri.

perci ::

Mimogrede, po IT avtocestah se vozi polno slovenskih tovornjakarjev in ni sans, da njih ne bi spustili nazaj, tudi če se meja zapre, kar se še par dni ne bo, pomojem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

imagodei ::

xxxul je izjavil:

nemci so predstavili eno študijo, še ni peer reviewed...
https://www.statnews.com/2020/03/09/peo...

glavna opazka (IMO):
The researchers found very high levels of virus emitted from the throat of patients from the earliest point in their illness --when people are generally still going about their daily routines. Viral shedding dropped after day 5 in all but two of the patients, who had more serious illness. The two, who developed early signs of pneumonia, continued to shed high levels of virus from the throat until about day 10 or 11.

Edit: o tem se tukaj govori že dolgo, se pa spomim ko so naši dohtarji še prejšnji teden govoril da pacijenti niso kužni dokler ni simptomov...

No, ta ugotovitev, če drži, je definitivno neprijetna. O njej se špekulira že nekaj časa in bi znala biti dobro spremljajoče pojasnilo, zakaj se virus ponekod širi zelo uspešno.

Dejansko se postavlja vprašanje, zakaj ne bi bili raje malo bolj previdni in testirali raje malo več kot pa malo manj. Ali pa spremenili definicijo "visoko rizičnega kontakta" v primeru CoVid-19.

Sicer pa virus pričakovano mutira/"experimentira". Čisto možno je, da so nekatere izvedenke virusa razvile načine, zaradi katerih je oseba kužna že pred pojavom simptomov; druge izvedenke pa te lastnosti nimajo.
- Hoc est qui sumus -

Okapi ::

perci je izjavil:

Pika na i je izjavil:

Mr.B je izjavil:


Ja tako kot pri gripi, pa se cepi bore malo cepcev, ane.

Drugo leto številka ne bo nič večja, ni "bojazni" za to.
Pa tudi štetja iz "minute v minuto" ne bo.

Jaz samo upam, da se je pogumni perci javil pristojnim, ker se je gibal na visoko kužnem območju.
Pametno, moderator, pametno.

Nisem vedel, da ti virus lahko skoči v avto. Zajebana tale corona. Torej priporočila NIJZ o 1.5 oddaljenosti niso dovolj?

A te je kdo nategnil, da je dovolj? Dovolj je, da kaj neprevidno pošlataš in si ne umiješ dovolj hitro rok. Si lahko prevzel avto, ne da bi se česarkoli dotaknil? Gumb za listek na cestninski postaji recimo? Ki se ga je pred tabo dotaknilo tisoč Lahov. Če imaš dovolj smole, je to dovolj.

perci ::

Listka sem se štirikrat dotaknil in vsakič paranoično razkužil roke. Gumba sicer ni treba pritiskat, listek sam ven pride.

Za vsak primer sem imel s sabo še Ffp2 masko ampak je nisem uporabil, ker ni imelo smisla.

Je pa joke, da je Marco Polo se vedno operativen.

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: perci ()
««
78 / 355
»»