» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
26 / 355
»»

feryz ::

Matr, a si lahko mislite? Zdajle sem skočil na kavico. Zraven postrežejo glaž vode.
Kakšen luksuz, da si to še vedno lahko mirne duše privoščiš.

Bwaze6 ::

Potniki so dejansko v svojih sobah, jim nosijo jim sterilizirano posodje, pribor in hrano, razkužujejo skupne površine... Za prenos preko zračnikov pa po mojem ni šans, saj klima ne zajema zraka iz ene sobe in ga spušča v drugega. In za aerosolni prenos bi rabil ljudi s krepkimi sindromi (kašljanjem), te pa takoj osamijo, testirajo in prenesejo v ločeno karanteno.

Po mojem so to vse ljudje, ki so bili s prvotnim bolnikom ali prvimi okuženimi v stiku še pred karanteno, zbolevajo pa zdaj, teden kasneje.

Kar vseh pa ne morejo testirati, ni dovolj testerjev za virus.

DeeJay ::

Mr.B je izjavil:

Sej jih niso zaprli. Problem je da je dovolj da je edene, dovolj da se kdo dotakne predmeta ob predajji, preden je šla dotična oseba v karanteno, potem je ta druga oseba postala kužna na tak ali drugačni način .... dokler je zadeva kapljično prenosljiva, je zelo potrebno pazit na higijeno... veste rokavičke, maska, zašč


So zaprti v kabinah. Tisti brez balkonov imajo 1x na dan izhod za eno uro pod strogim nadzorom.
https://edition.cnn.com/videos/world/20...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Cruz ::

morosito je izjavil:

to so danes javili....kaj naše bolnice imajo kaj poskrbljenega? Izolska SBI pravi da nimajo niti za maske..kje šele prostor za kvaranteno.
Primorska bo karantena.

Bwaze6 je izjavil:

Po mojem so to vse ljudje, ki so bili s prvotnim bolnikom ali prvimi okuženimi v stiku še pred karanteno, zbolevajo pa zdaj, teden kasneje.
Seveda, saj to je lastnost tega virusa.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Cruz ()

HappyPills ::

Ladja je zaprt prostor, ker se gnete veliko ljudi in ta je lahk kašlal samo 1 dan po lokalih dvigalih itd. PR teh penzionistih pa itak vsi mal kašlajo pa to tko da.

Morosito, sevda mi smo prpravljen, edin gripa je naredila vojno stanje ampak smo pripravljeni.

"Britanec iz East Sussexa se je najprej sredi januarja udeležil poslovne konference v Singapurju, kjer naj bi se med štiridnevnim bivanjem okužil z virusom. Iz Singapurja je nato odšel na smučanje v Franciji, ob prihodu domov pa se je 1. februarja ustavil še v lokalni gostilni. V vsem tem času pa moški ni kazal nobenih znakov gripe ali prehlada." Okužu je najmanj 7 ljudi pravijo.

Zgodovina sprememb…

DeeJay ::

HappyPills je izjavil:

Ladja je zaprt prostor, ker se gnete veliko ljudi in ta je lahk kašlal samo 1 dan po lokalih dvigalih itd. PR teh penzionistih pa itak vsi mal kašlajo pa to tko da.

Morosito, sevda mi smo prpravljen, edin gripa je naredila vojno stanje ampak smo pripravljeni.

"Britanec iz East Sussexa se je najprej sredi januarja udeležil poslovne konference v Singapurju, kjer naj bi se med štiridnevnim bivanjem okužil z virusom. Iz Singapurja je nato odšel na smučanje v Franciji, ob prihodu domov pa se je 1. februarja ustavil še v lokalni gostilni. V vsem tem času pa moški ni kazal nobenih znakov gripe ali prehlada." Okužu je najmanj 7 ljudi pravijo.


EasyJet je tud dal opozorilo potnikom, ki so bili na letalu, s katerim je ta Britanec letel.
https://www.mirror.co.uk/news/uk-news/h...

Mr.B ::

DeeJay je izjavil:

Mr.B je izjavil:

Sej jih niso zaprli. Problem je da je dovolj da je edene, dovolj da se kdo dotakne predmeta ob predajji, preden je šla dotična oseba v karanteno, potem je ta druga oseba postala kužna na tak ali drugačni način .... dokler je zadeva kapljično prenosljiva, je zelo potrebno pazit na higijeno... veste rokavičke, maska, zašč


So zaprti v kabinah. Tisti brez balkonov imajo 1x na dan izhod za eno uro pod strogim nadzorom.
https://edition.cnn.com/videos/world/20...

Da da, relanost je ta da okuženi ni povedal da je natepaval receptorico,ki je itak nebi, ali pa malo šaril po stvareh, kjer nebi smel, ali bil v kuhnji in malo kihnil... Po 14 dneh, se marikj kdo pojavi s simptomi... Smo zgolj ljudje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

DrDre95 ::

Saj vemo kdo bo spet plačal.

US$675 million needed for new coronavirus preparedness and response global plan

To fight further spread of the new coronavirus (2019-nCoV) outbreak in China and globally, and protect states with weaker health systems, the international community has launched a US$675 million preparedness and response plan covering the months of February through to April 2020.

HappyPills ::

Ti?

DeeJay ::

Kaj pa je 675 miljonov za eno kitajsko k non stop miljarde posoja ameriki.

FrRoSt ::

kixs je izjavil:

Kaksna je dejanska smrtnost?
Glede na informacije, ki so na voljo.

Coronavirus recovery rates 'promising', infectious disease expert says
https://www.scmp.com/news/china/article...

Based on a small sample of discharged patients from Wuhan, the city at the centre of the outbreak, Wang said that about 6 per cent had recovered after being in a serious condition, while less than one per cent had recovered after being classed as in critical condition.


V clanku je omenjeno:

- pri resnem stanju prezivi 6% obolelih
- v kriticnem stanju prezivi manj kot 1% obolelih

Kaksen je delez med blazjem, resnem in kriticnem stanju?
https://www.scmp.com/news/china/society...

An initial analysis of 17,000 coronavirus infections in mainland China shows that 82 per cent of the cases are classified as mild and 15 per cent as severe, and that 3 per cent of patients have developed critical symptoms, the World Health Organisation said on Friday.


Blazje simptome ima 82%
Resno stanje ima 15%
Kriticno stanje ima 3%

Kaksna je smrtnost?

0% pri lazjih simpotmih, 94% pri resnih in 99% pri kriticnih.

Kaksna je skupna smrtnost?

14,1% + 2,97% = 17,07%

Povzeto po spodnjem clanku. Dodal sem samo delez resnih in kriticnih, ki v clanku manjka.
https://www.naturalnews.com/2020-02-08-...

Morda bi morali še ugotoviti in napisati kaj o starostni strukturi umrlih, resnih in kritično obolelih?!

perci je izjavil:


Moje mnenje je, da je zdej počasi že jasno, da Kitajci za nek faktor lažejo o številu okuženih - mogoče je to x2, x3, lahko pa da je x10. Ta laž pa morda niti ni toliko laž, kot zavajanje in molčanje.

To sedaj nima več nobenega pomena!

Krivulja je dovolj dobro znana, glede na take (in drugačne) pogoje!
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

tikitoki ::

darkolord je izjavil:

Ne razumeš. Vzameš edine kitajske uradne številke do sedaj, sestaviš kvadratni polinom, in boš dobil točno številko za jutri, pojutrišnjem ...


Točne niso, podobne pa so.

HappyPills ::

675 miljonov je itak smeh. Apple bo take dnarje zgublal v dnevih, če se fabrke ne odpro :).

FrRoSt ::

Bwaze6 je izjavil:

Potniki so dejansko v svojih sobah, jim nosijo jim sterilizirano posodje, pribor in hrano, razkužujejo skupne površine... Za prenos preko zračnikov pa po mojem ni šans, saj klima ne zajema zraka iz ene sobe in ga spušča v drugega. In za aerosolni prenos bi rabil ljudi s krepkimi sindromi (kašljanjem), te pa takoj osamijo, testirajo in prenesejo v ločeno karanteno.

Po mojem so to vse ljudje, ki so bili s prvotnim bolnikom ali prvimi okuženimi v stiku še pred karanteno, zbolevajo pa zdaj, teden kasneje.

Kar vseh pa ne morejo testirati, ni dovolj testerjev za virus.

Morda je bil samo eden okužen! PRVI. Potem bi se dalo malo razložiti, kako je potekala okužba...

Biotehničnih lastnosti virusa (in njegovih mejnih vrednosti preživetja) ni še nihče objavil.

Morda so tem revežem na turistični križarki naredili pravo medvedjo uslugo, ko so jih zaprli v zaprto karanteno!? 8-O

Bodo pa dobra osnova za potrditev modela in statistike. 8-) Menda je na njej tudii 6 slovencev!? Ima kdo stik z njimi!? Mislim, preko telefona ali neta! ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

HappyPills ::

Kitajska namenja 10 miljard za boj proti virusu.
Samsung, Amazon, Sony vse odpovedal udeležbo v Barceloni zaradi virusa :).

darkolord ::

tikitoki je izjavil:

darkolord je izjavil:

Ne razumeš. Vzameš edine kitajske uradne številke do sedaj, sestaviš kvadratni polinom, in boš dobil točno številko za jutri, pojutrišnjem ...


Točne niso, podobne pa so.
Napaka je tako majhna, da lahko slučaj izključiš.

PS. Kitajci so spremenili definicijo obolelih na tiste, ki so pozitivni na test IN kažejo simptome:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

clancy ::

Ali še velja tista teorija, o kateri se je pisalo na forumu, da je azijska rasa bolj dovzetna za coronavirus, zaradi nekega encima v pljučih, ki ga imajo azijci meda več, kot ostale rase? Ali je pa vseeno in coronavirus ne izbira?

Scaramouche ::

Največji problem je politika in gospodarstvo, pripravljeni so žrtvovati tisoče samo da show must go on...

Mi ne vemo ali lahko na EU tleh mutira in postane še bolj odporen vendar vsak mora imeti svojo lučko in hrano iz Azije...
Za to smo pripravljeni žrtvovati vse...

HappyPills ::


Ah evo končno take slike iz hmm ne ni več EU. UK :).

Temu superspreaderju je kr dobr uspelo, okužu med drugim svojega osebnega zdravnika in med. sestro. Vprašanje, koliko drugih je bilo tudi v zdravstvenem domu. V UK je duh zapustil flaško, tega ni mogoče več nadzirat pomoje.

Conini ::

HappyPills je izjavil:


Ah evo končno take slike iz hmm ne ni več EU. UK :).

Temu superspreaderju je kr dobr uspelo, okužu med drugim svojega osebnega zdravnika in med. sestro. Vprašanje, koliko drugih je bilo tudi v zdravstvenem domu. V UK je duh zapustil flaško, tega ni mogoče več nadzirat pomoje.


Oseba, ki ne kaže znakov bolezni je več tisočkrat manj kužna, kot pa tista, ki jih kaže. Neumnega paničenja ne rabimo.

darkolord ::

Conini je izjavil:

Oseba, ki ne kaže znakov bolezni je več tisočkrat manj kužna, kot pa tista, ki jih kaže.
Vir?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

mahoni ::

Ste kaj racunali stevilo smrti? Cez pol leta, ce se bo takole nadaljevalo bo sla cifra ze na 1 miljardo umrlih. Je to res lahko scenarij?

energetik ::

mahoni je izjavil:

Ste kaj racunali stevilo smrti? Cez pol leta, ce se bo takole nadaljevalo bo sla cifra ze na 1 miljardo umrlih. Je to res lahko scenarij?
Za take cifre bi nas moralo biti na Zemlji najmanj 47,6 milijard :))
Realno pa precej več, kajti 2,1% smrtnosti je le med potrjenimi okužbami, nepotrjenih je po mojem mnenju vsaj x10...

mahoni ::

energetik je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ste kaj racunali stevilo smrti? Cez pol leta, ce se bo takole nadaljevalo bo sla cifra ze na 1 miljardo umrlih. Je to res lahko scenarij?
Za take cifre bi nas moralo biti na Zemlji najmanj 47,6 milijard :))
Realno pa precej več, kajti 2,1% smrtnosti je le med potrjenimi okužbami, nepotrjenih je po mojem mnenju vsaj x10...


Ni videt, da je to res. Jaz sem 05.02.2020 napisal, da jih je umrlo 493...potem sem mislil, da je to krneki in da so to mjhne stevilke, a v resnici se podvajajo. Torej?

FrRoSt ::

Conini je izjavil:


Oseba, ki ne kaže znakov bolezni je več tisočkrat manj kužna, kot pa tista, ki jih kaže. Neumnega paničenja ne rabimo.

Res je oseba ki kaže znake bolezni veliko bolj kužna! Ni treba pančariti, je pa verjetno malo bolj nalezljiva kakor gripa.... Jaz bi takole, na oko in čez palec dejal, da vsaj 2 X toliko kot gripa!

Danes ni nobenih novih podatkov, ki bi bili kaj bolj uporabni. Sem malo pogledal, nič kaj pametno novega, ...

What are the symptoms caused by the Wuhan coronavirus?

The virus causes pneumonia. Those who have fallen ill are reported to suffer coughs, fever and breathing difficulties. In severe cases there can be organ failure. As this is viral pneumonia, antibiotics are of no use. The antiviral drugs we have against flu will not work. If people are admitted to hospital, they may get support for their lungs and other organs as well as fluids. Recovery will depend on the strength of their immune system. Many of those who have died were already in poor health.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

Mato989 ::

mahoni je izjavil:

energetik je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ste kaj racunali stevilo smrti? Cez pol leta, ce se bo takole nadaljevalo bo sla cifra ze na 1 miljardo umrlih. Je to res lahko scenarij?
Za take cifre bi nas moralo biti na Zemlji najmanj 47,6 milijard :))
Realno pa precej več, kajti 2,1% smrtnosti je le med potrjenimi okužbami, nepotrjenih je po mojem mnenju vsaj x10...


Ni videt, da je to res. Jaz sem 05.02.2020 napisal, da jih je umrlo 493...potem sem mislil, da je to krneki in da so to mjhne stevilke, a v resnici se podvajajo. Torej?


Kako se podvajajo? Če bi se števike DNEVNO podvajale recimo potem bi bila zdaj apokalipsa! Niti potrjene okužbe se ne podvajajo na ravni 24 ur... Dejansko bi bilo tole alarmantno SAMO če/ko bo potrjenih okužb tam nekje 50 mil+ samo v Aziji... to bi pa bilo alarmantno, ker po mojih ocenah je dejansko VSEH okuženih tudi vsaj x5 če ne bliže x10... in če bi bilo v Aziji kdaj potrjenih tam cca. 50mil NAENKRAT... potem to pomeni da je dejansko okuženih vsaj 250mil... no to pa je cifra ki je zastrašujoča... ne pa cifre ki ne presegajo niti števila prebivalcev SLO!
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Bwaze6 ::

Mato989 je izjavil:



Kako se podvajajo? Če bi se števike DNEVNO podvajale recimo potem bi bila zdaj apokalipsa! Niti potrjene okužbe se ne podvajajo na ravni 24 ur... Dejansko bi bilo tole alarmantno SAMO če/ko bo potrjenih okužb tam nekje 50 mil+ samo v Aziji... to bi pa bilo alarmantno, ker po mojih ocenah je dejansko VSEH okuženih tudi vsaj x5 če ne bliže x10... in če bi bilo v Aziji kdaj potrjenih tam cca. 50mil NAENKRAT... potem to pomeni da je dejansko okuženih vsaj 250mil... no to pa je cifra ki je zastrašujoča... ne pa cifre ki ne presegajo niti števila prebivalcev SLO!


Govorimo o bolezni, ki je pred decembrom 2019 ni imel nihče, in ki jo je imelo 20. januarja uradno manj kot 300 ljudi, ko so začelu uvajati karantene in so se začeli novoletni dopusti. Razmere so bile idealne za zajezitev širjenja, pa imamo slabe tri tedne kasneje 40.000 okuženih in posamezne primere po precej državah sveta.

Tega nima smisla gledati skozi število mrtvih do sedaj, ali glede na trenutno število okuženih (uradno ali uganjeno nekajkrat večje)...

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Kako se podvajajo? Če bi se števike DNEVNO podvajale recimo potem bi bila zdaj apokalipsa! Niti potrjene okužbe se ne podvajajo na ravni 24 ur... Dejansko bi bilo tole alarmantno SAMO če/ko bo potrjenih okužb tam nekje 50 mil+ samo v Aziji... to bi pa bilo alarmantno, ker po mojih ocenah je dejansko VSEH okuženih tudi vsaj x5 če ne bliže x10... in če bi bilo v Aziji kdaj potrjenih tam cca. 50mil NAENKRAT... potem to pomeni da je dejansko okuženih vsaj 250mil... no to pa je cifra ki je zastrašujoča... ne pa cifre ki ne presegajo niti števila prebivalcev SLO!


Govorimo o bolezni, ki je pred decembrom 2019 ni imel nihče, in ki jo je imelo 20. januarja uradno manj kot 300 ljudi, ko so začelu uvajati karantene in so se začeli novoletni dopusti. Razmere so bile idealne za zajezitev širjenja, pa imamo slabe tri tedne kasneje 40.000 okuženih in posamezne primere po precej državah sveta.

Tega nima smisla gledati skozi število mrtvih do sedaj, ali glede na trenutno število okuženih (uradno ali uganjeno nekajkrat večje)...


A imamo kak dejansko 101% dokaz da je pred decembrom 2019 ni imel nihče? Ali je to samo dokaj dober educated guess! Mi lahko poveš koliko ljudi ima danes v EU gripo? Hint: Cifra je zagotovo večja kot pri corona virusu in hint2, cifra je zagotovo nekajkratnik cifre pred 6 meseci ko skoraj nihče ni imel gripe...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mahoni ::

Ne podvajajo se DNEVNO, temvec tedensko. Poglej si moj post iz 05.02.2020 - mrtvih 493, danes 910.

Torej cez 7 dni jih bo cirka 2030 mrtvih. Dejmo shrant tale post, pa da vidmo...

Mato989 ::

mahoni je izjavil:

Ne podvajajo se DNEVNO, temvec tedensko. Poglej si moj post iz 05.02.2020 - mrtvih 493, danes 910.

Torej cez 7 dni jih bo cirka 2030 mrtvih. Dejmo shrant tale post, pa da vidmo...


Morda boš celo imel prav, ampak so te številke v absolutnem smislu tako smešno nizke, da dokler ne bo številka v 6 mestna je to podvajanje tedensko brezvezno... pa itak grem stavit da se ne bo v "nedogled" podvajalo... ali upaš trdit da se bo podvajalo tam ene 15 tednov zapored? =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

mahoni ::

Ne upam si nic vec stavit. Dejmo samo upat, da nimam prav.

darkolord ::

FrRoSt ::

Mato989 je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ne podvajajo se DNEVNO, temvec tedensko. Poglej si moj post iz 05.02.2020 - mrtvih 493, danes 910.

Torej cez 7 dni jih bo cirka 2030 mrtvih. Dejmo shrant tale post, pa da vidmo...


Morda boš celo imel prav, ampak so te številke v absolutnem smislu tako smešno nizke, da dokler ne bo številka v 6 mestna je to podvajanje tedensko brezvezno... pa itak grem stavit da se ne bo v "nedogled" podvajalo... ali upaš trdit da se bo podvajalo tam ene 15 tednov zapored? =)

Za enkrat tako kaže! Kar ne pomeni, da se zadeva ne more spremeniti! :) To pomeni, da se na mesec poveča število oboleloh s simptomi in tudi mrtvih 15 X! ;)

Vendar se to lahko spremeni, se pravi - ZMANJŠA!

Videlo se po in pri novih zariščih po svetu, vključno z Evropo! :)

Bo potrebno še kakšen mesec počakati za zadovljive podatke, tudi kar se časovnice tiče. 8-)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Bwaze6 ::

Mato989 je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ne podvajajo se DNEVNO, temvec tedensko. Poglej si moj post iz 05.02.2020 - mrtvih 493, danes 910.

Torej cez 7 dni jih bo cirka 2030 mrtvih. Dejmo shrant tale post, pa da vidmo...


Morda boš celo imel prav, ampak so te številke v absolutnem smislu tako smešno nizke, da dokler ne bo številka v 6 mestna je to podvajanje tedensko brezvezno... pa itak grem stavit da se ne bo v "nedogled" podvajalo... ali upaš trdit da se bo podvajalo tam ene 15 tednov zapored? =)


Številke so res "za crknit smešno nizke", ja. 700 ljudi tedensko povprečno na Kitajskem umre v prometnih nesrečah. A glede na to, da praktično celotna Kitajska stoji in čaka, bi temu težko rekel "pretiravanje". Če spet zaženejo proizvodnjo in javni transport gremo stavit, da podvajanje obolelih in mrtvih ne bo le na teden. Se bo pa enkrat definitivno nehalo povečevati, če ne prej, je maksimalna cifra le nekaj čez 7 milijard, tako da bi stavo vsekakor dobil.

FrRoSt ::

darkolord je izjavil:

Imperial College London ocenjuje smrtnost v provinci Hubei na 18%

To je že @kixs povedal... zgoraj,

Bolj je sedaj vprašanje, kdo so najprizadetejši po letih, ... in morda kakšne izjeme in preživeli med hudim potekom bolezni!? In čas prebolevanja ter drugi (čisto praktični) podatki!?
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Mr.B ::

energetik je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ste kaj racunali stevilo smrti? Cez pol leta, ce se bo takole nadaljevalo bo sla cifra ze na 1 miljardo umrlih. Je to res lahko scenarij?
Za take cifre bi nas moralo biti na Zemlji najmanj 47,6 milijard :))
Realno pa precej več, kajti 2,1% smrtnosti je le med potrjenimi okužbami, nepotrjenih je po mojem mnenju vsaj x10...

Samo še čakam množična grobišča ker recimo 50k mrtvih je kar resen problem tako odpeljati in zakuriti. Ampak sej vemo Kitajci znajo delati za mase, domačini v Sloveniji le butično, pa še to nimajo kupcev...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

FrRoSt ::

Bwaze6 je izjavil:

Številke so res "za crknit smešno nizke", ja. 700 ljudi tedensko povprečno na Kitajskem umre v prometnih nesrečah. A glede na to, da praktično celotna Kitajska stoji in čaka, bi temu težko rekel "pretiravanje". Če spet zaženejo proizvodnjo in javni transport gremo stavit, da podvajanje obolelih in mrtvih ne bo le na teden. Se bo pa enkrat definitivno nehalo povečevati, če ne prej, je maksimalna cifra le nekaj čez 7 milijard, tako da bi stavo vsekakor dobil.

Tudi to je eden izmed scenarijev, tisti najslabši ali najbolj ČRN.

Virus bi v tem postal klasika/standard in bi se urstil ob/nad gripo!

In potem bi postal nepomemben in nezanimiv! O njem ne bi poročali, tako kaor sedaj ne poročajo o mrtvih zaradi gripe! ;)

Kdor bo preživel cunami, če bo do njega prišlo, bo preživel! 8-) In življenje bo šlo dalje! :D

Mr.B je izjavil:


Samo še čakam množična grobišča ker recimo 50k mrtvih je kar resen problem tako odpeljati in zakuriti. Ampak sej vemo Kitajci znajo delati za mase, domačini v Sloveniji le butično, pa še to nimajo kupcev...

Verjetno bi se že prej precej ZATAKNILO! Recimo s posteljami v bolnišnicah!

Menda so naši zdravstveniki pripravljeni!? ;) Vsaj tako zatrjujejo! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

mahoni ::

Treba je se racunat, da bo se vec okuzenih, ker bo vec preplaha med ljudmi. Gres k zdravniku zarad navadnega prehlada, ker mislis da je koroncek, potem ga pa res fases...ker si bil nepreviden pri odpiranju vrat, saj si se moral nujno popraskat po nosu in po riti.

HappyPills ::

Conini je izjavil:

HappyPills je izjavil:


Ah evo končno take slike iz hmm ne ni več EU. UK :).

Temu superspreaderju je kr dobr uspelo, okužu med drugim svojega osebnega zdravnika in med. sestro. Vprašanje, koliko drugih je bilo tudi v zdravstvenem domu. V UK je duh zapustil flaško, tega ni mogoče več nadzirat pomoje.


Oseba, ki ne kaže znakov bolezni je več tisočkrat manj kužna, kot pa tista, ki jih kaže. Neumnega paničenja ne rabimo.


Super spreader v UK, ki ni imel znakov bolezni je okužil najmanj 11 ljudi. Your point?
https://www.theguardian.com/world/2020/...

mahoni ::

Ameriški predsednik Donald Trump je medtem danes novinarjem v Beli hiši dejal, da pričakuje, da se bo izbruh končal aprila, ko nastopi vročina

Več na: https://www.zurnal24.si/zdravje/na-kita... - www.zurnal24.si

To je to, glih do aprila ene par sto miljonov manj starckov...

Mato989 ::

Bwaze6 je izjavil:

Mato989 je izjavil:

mahoni je izjavil:

Ne podvajajo se DNEVNO, temvec tedensko. Poglej si moj post iz 05.02.2020 - mrtvih 493, danes 910.

Torej cez 7 dni jih bo cirka 2030 mrtvih. Dejmo shrant tale post, pa da vidmo...


Morda boš celo imel prav, ampak so te številke v absolutnem smislu tako smešno nizke, da dokler ne bo številka v 6 mestna je to podvajanje tedensko brezvezno... pa itak grem stavit da se ne bo v "nedogled" podvajalo... ali upaš trdit da se bo podvajalo tam ene 15 tednov zapored? =)


Številke so res "za crknit smešno nizke", ja. 700 ljudi tedensko povprečno na Kitajskem umre v prometnih nesrečah. A glede na to, da praktično celotna Kitajska stoji in čaka, bi temu težko rekel "pretiravanje". Če spet zaženejo proizvodnjo in javni transport gremo stavit, da podvajanje obolelih in mrtvih ne bo le na teden. Se bo pa enkrat definitivno nehalo povečevati, če ne prej, je maksimalna cifra le nekaj čez 7 milijard, tako da bi stavo vsekakor dobil.

Napisal sem sicer ce kdo upa trdit da se bo 15 tednov zapored podvajalo oboje... Okuzeni in umrli torej pridem na kaj... Cca 35mil mrtvih... Mocno dvomim

Stvar je ta da delamo paniko za 900 mrtvih... Koliko ljudi vsak dan umre zaradi nenaravnih vzrokov???
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

harvey ::

Pregled kar je do sedaj znanih obvestil, priporočil, stanje
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

perci ::

Predvsem pa je problem hitrost širjenja. Smrtnost pri takih boleznih pa je seveda odvisna tudi od medicinske oskrbe, lajšanja simptomov, skrbi za hidracijo itd.

Če tole pride v Indijo, boš videl hudiča.

Španska gripa ni nič kaj hujša od tega virusa, pa je pobila več deset milijonov ljudi svoj cajt.

harvey ::

Mato989 je izjavil:



Stvar je ta da delamo paniko za 900 mrtvih... Koliko ljudi vsak dan umre zaradi nenaravnih vzrokov???

Verjetno ne bi takole hodili in škropili po Wuhanu, če je vse tako preprosto in ena malo rkav nos in prehlad..

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

mahoni ::

perci je izjavil:

Predvsem pa je problem hitrost širjenja. Smrtnost pri takih boleznih pa je seveda odvisna tudi od medicinske oskrbe, lajšanja simptomov, skrbi za hidracijo itd.

Če tole pride v Indijo, boš videl hudiča.

Španska gripa ni nič kaj hujša od tega virusa, pa je pobila več deset milijonov ljudi svoj cajt.


Plus ne pozabit panike med ljudmi. In pri panikah nastanejo tudi smrtne zrtve.

perci ::

Ko vidiš, kako takale zadeva ohromi celotno državo, si res ne moreš mislit nič dobrega o antivaxerjih (ošpice, rdečke, mumps).

Mimogrede, ošpice v osnovi (s pravo oskrbo) imajo precej nižjo smrtnost kot tale virus. Vidimo pa, zakaj panika in taki ukrepi vsakič, ko najdejo v Slo okuženega.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: perci ()

harvey ::

perci je izjavil:



Španska gripa ni nič kaj hujša od tega virusa, pa je pobila več deset milijonov ljudi svoj cajt.

Podobno so takrat pisali časopisi, da je to le novo ime za znano zadevo..


 spanish flu

spanish flu

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

perci je izjavil:

Ko vidiš, kako takale zadeva ohromi celotno državo, si res ne moreš mislit nič dobrega o antivaxerjih (ošpice, rdečke, mumps).

Mimogrede, ošpice v osnovi (s pravo oskrbo) imajo precej nižjo smrtnost kot tale virus. Vidimo pa, zakaj panika in taki ukrepi vsakič, ko najdejo v Slo okuženega.

Virulentnost je pri ošpicah štos, zato taki ukrepi.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

perci ::

harvey je izjavil:

perci je izjavil:

Ko vidiš, kako takale zadeva ohromi celotno državo, si res ne moreš mislit nič dobrega o antivaxerjih (ošpice, rdečke, mumps).

Mimogrede, ošpice v osnovi (s pravo oskrbo) imajo precej nižjo smrtnost kot tale virus. Vidimo pa, zakaj panika in taki ukrepi vsakič, ko najdejo v Slo okuženega.

Virulentnost je pri ošpicah štos, zato taki ukrepi.

Kaj hočeš povedat, da so ošpice bolj virulentne od te krone?

Oberyn ::

mahoni je izjavil:

Plus ne pozabit panike med ljudmi. In pri panikah nastanejo tudi smrtne zrtve.

To po moje za ta specialni primer panike ne drži. Panika pri takem izbruhu se verjetno ne izraža tako, da ljudje brezglavo dirkajo po ulicah gor in dol in teptajo padle. Izraža se tako, da si nabavijo kolikor se da zalog in za zabarikadirajo doma. Kar je proti tako virulentni zadevi v bistvu najboljša obramba in se celo priporoča, kot sem zadnje dneve bral na več mestih. Dodatno se izraža mogoče še s pretiranimi zaščitnimi ukrepi, kot so prozorne vreče čez glavo do kolen, kar vidim na enih slikah, ampak to spet ne more škoditi, lahko pa koristi.
««
26 / 355
»»