» »

Pandemija COVID-19

Pandemija COVID-19

Temo vidijo: vsi
««
25 / 355
»»

FrRoSt ::

blay44 je izjavil:

FrRoSt jst dem pogledal fotrovo masko iz jla in v filtru je v glavnem porzno oglje.
Tko, da tud ti vsega ne veš.

:)):)):)):)):))/:)):)):)):))

VSEGA gotovo ne vem! ;)

Samo o tem, kaj jaz vem in kaj NE, ne odločaš ti! 8-)

Oglje se uporablja tudi v akvaristiki, za filtriranje vode! ;) In ne bom razlagal zakaj in ali ti to veš ali razumeš!? ;)
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Cruz ::

Jazon je izjavil:

D3m je izjavil:

Jazon je izjavil:

Slo-tech ima dopisnika v Singapurju. Se je kaj javil?


Zee se je javil nazadnje 9.jan.

Mogoče je v koncent....mislim primernih taboriščih za neobolele.


:D

V zadnjih 5-ih letih ni manjkal več kot 11 dni v kosu, zdaj pa pa ga ni že cel mesec. Izginil v dnevih, ko je Wuhanska jušna pljučnica prišla v medije.
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

Jazon ::

Če napišem s čim se ukvarja, boste tekli po zalogo konzerv za naslednja tri leta....

tikitoki ::

kixs je izjavil:

tikitoki je izjavil:

kixs je izjavil:

Conini je izjavil:

Z drugimi besedami povedano, če imaš funkcionalen zdravstveni sistem, potem je umrljivost občutno nižja. Kitajski zdravstveni sistem že pred izbruhom ni bil funkcionalen. Zdaj je pa itak kolapsiral.

Do sedaj je mrtvih po ostalih državah zelo malo.


Kot sem ze prej nakazal. Problem je tudi v zdravilih, pravzaprav sestavinah, ki jih spet v 90% proizvaja Kitajska. Kaj se zgodi z nasim ali katerim drugim zdravstvenim sistemom, ko zmanjka zdravil?

Ze novembra lani so bile tezave z dolocenimi zdravili tako v ZDA kot v UK. Jih enostavno ni bilo za dobit. Pa corone se ni bilo na vidiku. Kaj pa danes oz jutri?

U.S. hospitals, FDA grapple with shortages of lifesaving drugs
"I never thought we would get to a point ... where we wouldn't have essential medicines," said a doctor at Massachusetts General Hospital.
https://www.nbcnews.com/health/health-n...


Od kje tebi te cifre? Si bral v ona in, da ima kitajska 90posto vse proizvodnje čez?


Ni direktno 90%... je pa vse povezano in ce manjka en clen, potem ti tudi ostalih 99% nic ne nuca. Kot proizvajalec pa imajo Kitajci petino svetovne proizvodnje. Od oka imas tako 20% sanse, da ti zdaj lahko necesa zmanjka.


Sigurno se bo poznalo. Sam dvomim, da bo kaj kritičnega.
Razen, če se vostoku userje in končno napove apokalipso, kar ni ravno verjetno.

vostok_1 ::

majql je izjavil:

New Coronary Pneumonia Transmission Routes include Aerosol Transmission

https://flutrackers.com/forum/forum/-20...

lp.


Jasno, aerosoli. Kapljica sluzi lahko gosti tisoče teh virusev. Če so kapljice zelo majhne in piha veter lahko celo nekaj časa "letijo".

Jazon je izjavil:

Če napišem s čim se ukvarja, boste tekli po zalogo konzerv za naslednja tri leta....


Saj vemo. On dela na bioinženiringu.

Razlika pa je ali delaš z kvasovkami ali delaš hiv laced corona virus.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

vostok_1 ::

Popravek.

Air transmission se smatra kot to, da lahko preživi na delcih. Kar je po svoje logično. Malo se gredo semantike.
Če preživi zadeva na površini ni razloga, da ne bi preživela na prašnem delcu.

Skratka, netopirji in kače.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Jazon ::

vostok_1 je izjavil:


Jazon je izjavil:

Če napišem s čim se ukvarja, boste tekli po zalogo konzerv za naslednja tri leta....


Saj vemo. On dela na bioinženiringu.

Razlika pa je ali delaš z kvasovkami ali delaš hiv laced corona virus.


Glede na to, da se tukaj ukvarjate s teorijami zarote ekstrapoliranimi iz umazanije nohta netopirja, ki je bil / ni bil pojeden na wuhanski tržnici, se mi zdi to zanimiv spin-off (čeprav so razlogi za zee-jevo izginotje drugje).

vostok_1 ::

Bo že povedal ko bo lahko.

Ampak ponavljam. Zaenkrat brez panike. Če niste azijec zaenkrat še ni razloga za preplah.
Calm the fuck down plebs.

Zaenkrat še niste na vrsti za eksterminacijo.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Poldi112 ()

blay44 ::

FrRoSt je izjavil:


Samo o tem, kaj jaz vem in kaj NE, ne odločaš ti! 8-)


To kaj Ti veš in kaj ne, ni moja stvar.
Jaz sem samo nakazal rešitev filtra za delce pod 10u.
Če še katera ženska zna šivat:D
Kdor razume pač razume...

Jazon ::

vostok_1 je izjavil:

Bo že povedal ko bo lahko.

Ampak ponavljam. Zaenkrat brez panike. Če niste azijec zaenkrat še ni razloga za preplah.
Calm the fuck down plebs.

Zaenkrat še niste na vrsti za eksterminacijo.


:D
Cel mesec nas filaš s teorijami zarote, zdaj pa naj se - plebejci - umirimo. Kaj se je zgodilo?

Reycis ::

Če je bolanih res toliko kot pravijo alarmisti potem je logično, da partija o temu laže. Mora, če želi ohraniti javni mir. Pri nas nebi bilo nič drugače.

FrRoSt ::

blay44 je izjavil:

Jaz sem samo nakazal rešitev filtra za delce pod 10u.
Če še katera ženska zna šivat:D
Kdor razume pač razume...

:)):)):))

Če pa ne zna šivati, ali ne poznaš nikogar, ki bi znal šivati, Alibaba je pa tudi v blokadi :))….

…. nimš pri sebi vojaške plinske maske in ne veš, kako je sestavljen njen filter in kako deluje …. 8-) ….

…. naj se v primeru izbruha večje epidemije tega virusa v Sloveniji, še posebno če mislijo, da se nahajajo na spisku izpostavljenih ljudi za težji potek bolezni ;) …. lahko skrijejo in zaprejo v zajčjo luknjo, ker verjetnost, da bo virus prišel tudi tja, zelo nemogoča, … ali katerokoli luknjo podobne velikosti.... se pravi: tudi jazbine, čeravno te so že malo večje, lisičji brlogi, … v skrajnem primeru tudi volčji, če bo stiska velika 8-O, …. medvedjih pa se v vsakem primeru raje izogibajte :))…. ker to zna biti še veliko bolj riskantno kot sam virus. :)):)):))

Zgornja navodila seveda vsem polagam na srce kot NAMIG! ;):))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

nsa_ag3nt ::

vostok_1 je izjavil:

Popravek.

Air transmission se smatra kot to, da lahko preživi na delcih. Kar je po svoje logično. Malo se gredo semantike.
Če preživi zadeva na površini ni razloga, da ne bi preživela na prašnem delcu.

Skratka, netopirji in kače.

Je mogoče znano, kdo je prvi začel s to basnijo ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

FrRoSt ::

Reycis je izjavil:

Če je bolanih res toliko kot pravijo alarmisti potem je logično, da partija o temu laže. Mora, če želi ohraniti javni mir. Pri nas nebi bilo nič drugače.

Zamočili in zavajali, če lahko tako rečem; zadeve niso vzeli dovolj resno, že na začetku!

Zdaj, da je zadeva 100 X slabša in hujša, sam ne verjamem! Se bo pa kmalu izkazalo, sedaj, ko je virus tudi izven Kitajske! ;)

Tako da: Ne oremenjujte se preveč, vse boste še pravočasno ivedeli!

Seveda, če ne boste med tistimi, ki bodo umrli od Strahu, Panike ali Nevednosti! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

FrRoSt ::

Za vse tiste, ki se veselite vsakega preživelega trenutka in ki cenite smisel za Humor! :)):)):))

https://9gag.com/gag/aL0reVv

https://9gag.com/gag/a5RDoKO

https://9gag.com/gag/aWEdBoK
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FrRoSt ()

D3m ::

Damn.
|HP EliteBook|R5 6650U|

FrRoSt ::

Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

bozicje ::

Tisti, ki pravite, da ze ne boste financirali za bmw sllovenskega prodajalca, ce je tako, no potem si tudi vi ne zasluzite svojega bmw-ja ali katerega drugega avtomobila podobnega cenovnega razreda. Zakaj bi vas financirali z 700 eur, 1000 eur ali celo 3000 eur in vec mesecne place? Ce lahko dobimo pocen delovno silo iz bliznjega vzhoda in azije. Dvignemo socialno pomoc za slovence, da stimuliramo lenobo slovenskih delavcev, da spraznejo cim vec delovnih mest za pocen tujce in zacnemo placevat nizje place in prisparamo. Zakaj bi jaz kot sef vam placeval bmw? Ce lahko tujcu placam rabljen avto nizjega cenovnega razreda? Mislm, s taksnim razmisljanjem si samo standard drzave zmanjsas.

vostok_1 ::

nsa_ag3nt je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

Popravek.

Air transmission se smatra kot to, da lahko preživi na delcih. Kar je po svoje logično. Malo se gredo semantike.
Če preživi zadeva na površini ni razloga, da ne bi preživela na prašnem delcu.

Skratka, netopirji in kače.

Je mogoče znano, kdo je prvi začel s to basnijo ?


Hmm. Najbrž kar oblasti same, ker so kmalu po tem, ko je virus prišel v mednarodne medije prepovedali wet markets...as a source of it.
Ampak je znano, da zadeva ni originirala v wet marketu, ampak je prišla od zunaj tam. Idealen cover za ta bioweapon.

bozicje je izjavil:

Tisti, ki pravite, da ze ne boste financirali za bmw sllovenskega prodajalca, ce je tako, no potem si tudi vi ne zasluzite svojega bmw-ja ali katerega drugega avtomobila podobnega cenovnega razreda. Zakaj bi vas financirali z 700 eur, 1000 eur ali celo 3000 eur in vec mesecne place? Ce lahko dobimo pocen delovno silo iz bliznjega vzhoda in azije. Dvignemo socialno pomoc za slovence, da stimuliramo lenobo slovenskih delavcev, da spraznejo cim vec delovnih mest za pocen tujce in zacnemo placevat nizje place in prisparamo. Zakaj bi jaz kot sef vam placeval bmw? Ce lahko tujcu placam rabljen avto nizjega cenovnega razreda? Mislm, s taksnim razmisljanjem si samo standard drzave zmanjsas.


To se ti zmeni z jypetom, ki uničuje delovni trg v evropi zavoljo ideološke spranosti.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: vostok_1 ()

jype ::

vostok_1 je izjavil:

Zgodovina še ni videla tako agresivnega virusa, ever. Da je to narava spontano naredila je malo vrjetnosti.
Ampak tudi, če slučajno ni bioweapon...it will soon become one.
A si lahko še bolj otrok hollywooda?

bozicje je izjavil:

potem si tudi vi ne zasluzite svojega bmw-ja ali katerega drugega avtomobila podobnega cenovnega razreda.
Saj nismo idioti, da bi si želeli uničiti planet samo zato, da nam bodo sosedje zavidali "udobje", ki na dolgi rok povzroča celo vrsto težkih zdravstvenih posledic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

vostok_1 ::

https://www.24ur.com/novice/tujina/kita...

And another one bites the dust.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

jype ::

bozicje je izjavil:

Mislm, s taksnim razmisljanjem si samo standard drzave zmanjsas.
Tako je, zato pa ne razmišljamo tako, ampak tako:

Če kdo ima dovolj, da delavcem plača BMWje, pa namesto tega raje Kitajcem plača škart robo, naj lepo plača visoke davke, pa bomo potem s tem zgradili elektrificirane železnice po vsej državi.

tardusm ::

Rad bi najprej bral nove odgovore.
Zato se opravičujem za najbrž neumno vprašanje, ki s temo ni povezano:
Ali se da na slo-tech zaporedje odgovorov / objav obrniti - od (naj)novejšega k starejšemu...?

borut_p ::

Ta tema se pa bere ze kot bi nekdo tegale prevec resno jemal

kixs ::

Kaksna je dejanska smrtnost?
Glede na informacije, ki so na voljo.

Coronavirus recovery rates 'promising', infectious disease expert says
https://www.scmp.com/news/china/article...

Based on a small sample of discharged patients from Wuhan, the city at the centre of the outbreak, Wang said that about 6 per cent had recovered after being in a serious condition, while less than one per cent had recovered after being classed as in critical condition.


V clanku je omenjeno:

- pri resnem stanju prezivi 6% obolelih
- v kriticnem stanju prezivi manj kot 1% obolelih

Kaksen je delez med blazjem, resnem in kriticnem stanju?
https://www.scmp.com/news/china/society...

An initial analysis of 17,000 coronavirus infections in mainland China shows that 82 per cent of the cases are classified as mild and 15 per cent as severe, and that 3 per cent of patients have developed critical symptoms, the World Health Organisation said on Friday.


Blazje simptome ima 82%
Resno stanje ima 15%
Kriticno stanje ima 3%

Kaksna je smrtnost?

0% pri lazjih simpotmih, 94% pri resnih in 99% pri kriticnih.

Kaksna je skupna smrtnost?

14,1% + 2,97% = 17,07%

Povzeto po spodnjem clanku. Dodal sem samo delez resnih in kriticnih, ki v clanku manjka.
https://www.naturalnews.com/2020-02-08-...

BigWhale ::

Aliexpress in vase potrosniske navade so kar off-topic. Prav tako so vse neargumentirane trditve.

Dvignite nivo.

energetik ::

Glede virusa, ali me skrbi? Nekoliko me, tako kot gripa. Očitno je zadeva precej nalezljiva. Ali se kako pripravljam? Ne kaj dosti, hrane in ostalih zalog imamo itak vedno za nekje 14dni doma, morda bom zalogo povečal na 4 tedne. Inverter + aku mi 24h gonita ITK, luči in hladilnik, v avtu je za 50h delovanja bencina(za nekje 35x nafilat aku, torej za nekje 35dni).

Ker kakor vidim je najučinkovitejša zaščita karantena. Bi rekel da bi bilo najpametneje v primeru hitrega širjenja v SLO pač ostati doma par tednov. Problem bi bil samo pravočasno in na sploh dobiti 4 tedne dopusta.

HappyPills ::

Za virusom zboli zelo malo otrok, kar sovpada z izbruhi MERSa, SARSa ter tudi navadne gripe. Pri SARS in MERS med otroci ni bilo žrtev. Večinoma otroci stari do 12 let sploh nimajo simptomov, kar pa ne pomeni, da virusa ne prenašajo. Najbolj ogroženi so starejši od 45let.

In other news. V Braziliji odkrili nov virus, ki ima genom popolnoma nov za znanost. Yaravirus so mu dali ime.
Zgleda kot potomoc orjaškega virusa, nisem vedel, da je tudi to obstajalo. Malo offtopic a zanimivo. :)

Hudobec ::

energetik je izjavil:

Glede virusa, ali me skrbi? Nekoliko me, tako kot gripa. Očitno je zadeva precej nalezljiva. Ali se kako pripravljam? Ne kaj dosti, hrane in ostalih zalog imamo itak vedno za nekje 14dni doma, morda bom zalogo povečal na 4 tedne. Inverter + aku mi 24h gonita ITK, luči in hladilnik, v avtu je za 50h delovanja bencina(za nekje 35x nafilat aku, torej za nekje 35dni).

Ker kakor vidim je najučinkovitejša zaščita karantena. Bi rekel da bi bilo najpametneje v primeru hitrega širjenja v SLO pač ostati doma par tednov. Problem bi bil samo pravočasno in na sploh dobiti 4 tedne dopusta.


Prvi pravilo food prepperja je: Nobenmu ne povej, da si food prepper!

darkolord ::

Glede 900 umrlih.

Ta model je 5. februarja napovedal število umrlih na Kitajskem za naslednje dni (original komentar je še vedno dostopen na redditu):



Za vsak dan je zgrešil manj kot 0,5%.

Možnosti sta edino dve:
- ali gre za "matematični virus", ki ubija s kirurško natančnostjo
- ali uradne številke nimajo POPOLNOMA NOBENE povezave z realnimi

HappyPills ::

Thor... Imaš druge teme bolj primerne za trolanje...

Darklord vbistvu se lahko do neke mere to napove in izračuna in se tudi je. Vbistvu nič posebnega.

darkolord ::

Do neke mere. Natančno na +- 5 ljudi za 1 teden vnaprej? No fucking way.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Mavrik ::

darkolord je izjavil:

Do neke mere. Natančno na +- 5 ljudi za 1 teden vnaprej? No fucking way.


A imaš še kaj poleg tega, da je matematični model, narejen za napoved širjenja bolezni točen za... napoved širjenja bolezni?

Ker drugače je to vse res sam trollish offtopic pa iskanje zarot.
The truth is rarely pure and never simple.

DrDre95 ::

Ko bi bili le tako inteligentni kot slo tech zdravstveni svetovalci in bi razumeli da je samo prehlad!

Coronavirus Now Deadlier Than the SARS Outbreak as Odds for a Global Supply Chain Deep Freeze Increase

Bwaze6 ::

Placeholder uradni podatki?

Pa ni potrebno neke hude teorije zarot, da gre v resnici za popolno potvarjanje realnega stanja. Ob vseh velikih dogodkih (npr. obširnih naravnih nesrečah) je bilo običajno precej kritik zaradi dolgega časa, da so uradne številke sploh prišle skozi vse kanale zbiranja in poročanja do medijev. Posledično je bilo veliko kritik o spodobnosti pristojnih služb.

Se na Kitajskem ogibajo teh kritik z "ažurnim vsakodnevnim poročanjem" - pa če podatki so, ali pa jih trenutno ni, in so vsakodnevni podatki rezultat matematičnega predvidevanja, interpoliranega iz bolj nerednih pravih poročil?

darkolord ::

Mavrik je izjavil:

darkolord je izjavil:

Do neke mere. Natančno na +- 5 ljudi za 1 teden vnaprej? No fucking way.


A imaš še kaj poleg tega, da je matematični model, narejen za napoved širjenja bolezni točen za... napoved širjenja bolezni?

Ker drugače je to vse res sam trollish offtopic pa iskanje zarot.
To ni "matematični model, narejen za napoved širjenja bolezni".

Je navadna kvadratna enačba, izpeljana izključno iz predhodnih podatkov, ki so jih posredovali Kitajci. Torej v Excel vneseš predhodne podatke in dobiš popolnoma točno napoved za naslednje dni.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

perci ::

darkolord je izjavil:

Mavrik je izjavil:

darkolord je izjavil:

Do neke mere. Natančno na +- 5 ljudi za 1 teden vnaprej? No fucking way.


A imaš še kaj poleg tega, da je matematični model, narejen za napoved širjenja bolezni točen za... napoved širjenja bolezni?

Ker drugače je to vse res sam trollish offtopic pa iskanje zarot.
To ni "matematični model, narejen za napoved širjenja bolezni".

Je navadna kvadratna enačba, izpeljana izključno iz predhodnih podatkov, ki so jih posredovali Kitajci. Torej v Excel vneseš predhodne podatke in dobiš popolnoma točno napoved za naslednje dni.

Moje mnenje je, da je zdej počasi že jasno, da Kitajci za nek faktor lažejo o številu okuženih - mogoče je to x2, x3, lahko pa da je x10. Ta laž pa morda niti ni toliko laž, kot zavajanje in molčanje.

darkolord ::

Sodeč po tem, da ne glede na vse napore, ki jih vlagajo, uradno število umrlih skozi vse dni popolnoma ustreza navadni kvadratni enačbi, mislim, da nimajo nekega faktorja, ampak so te številke popolnoma izmišljene - pripravljene vnaprej - in nepovezane z realnimi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

feryz ::

Samo obveščam, da sem preživel.
Drugače v Nemčiji vse leži. Ampak od gripe, ne od korone.
Kogar iščeš, se skriva, da ne okuži drugih. Ali pa se samo skriva.

Tako je, če ne uživaš Nuttele redno. Potem podležeš vsakemu prepihu. Tak enako, kot so pravilno že ugotovili, Nuttela nuca tudi proti koroni.
Ne kupujte fižola na zalogo, ampak vsaj 3 kilska vedra le te. Če se to razširi.
Jaz imam eno kanglo vedno zadaj v prtljažniku. Drugače padem v abstinenčno krizo.

Kaj lažejo? Stvar izgublja sapo. Brez veze so vse skupaj zablokirali. Do zdaj bi ga že vsi dali skozi in se dodatno imunizirali. Kar ma z iti, bi pa šlo. Tako ali tako.

DrDre95 ::

feryz je izjavil:

Stvar izgublja sapo.


:))

feryz ::

No ja, ti bom pripopal, čez 14 dni, slike naših maškar.
Nase navlečeš lahko karkoli. Kar ne pomeni, da je upravičeno ali racionalno.

Je pa res, da bi lahko malo nadgradili statistiko umrlih. Da ne letimo đabe v diskont po zaloge. Meni še malo fali do 5 križev in nisem čist ziher, da sem na varni strani.

blay44 ::

:D
O starejših sem izvedel kako poteka koda psihopatov.

zanikanje();
ustrahovanje(&teror, *likvidacije);
samokritika(gasilsko_reševanje, teror, *likvidacije) ;
propaganda(&teror, marketing, *standard);
:D

tikitoki ::

darkolord je izjavil:

Do neke mere. Natančno na +- 5 ljudi za 1 teden vnaprej? No fucking way.


Kitajci naredijo 10.000 napovedi. Ena se uresniči. Res neverjetno.

darkolord ::

Ne razumeš. Vzameš edine kitajske uradne številke do sedaj, sestaviš kvadratni polinom, in boš dobil točno številko za jutri, pojutrišnjem ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Bwaze6 ::

Kako problematična je zajezitev virusa, kaže tudi primer križarke Diamond Princess pred Yokohamo. Po tednu karantene, ko potniki praktično nimajo stikov in ostajajo v sobah, okužene pa odstranjujejo iz ladje v karanteno na Japonskem, se je samo danes števili potrjenih okužb podvojilo na 138. In to so praktično vse ljudje, ki so bilu v stiku z obolelim(i) nazadnje pred enim tednom.

HappyPills ::

Tam je pomoje problem v ventilaciji, ki je virus razšopal povsod.

juroz ::

ma ne vem če so tako neumni da bi pustili ventilacijo da se vse skupaj širi, to je res na ravni imbecilov.

energetik ::

In kako naj bi potem zračili tisti nesrečneži, ki so v notranjih kabinah brez balkonov?

Mr.B ::

Sej jih niso zaprli. Problem je da je dovolj da je edene, dovolj da se kdo dotakne predmeta ob predajji, preden je šla dotična oseba v karanteno, potem je ta druga oseba postala kužna na tak ali drugačni način .... dokler je zadeva kapljično prenosljiva, je zelo potrebno pazit na higijeno... veste rokavičke, maska, zašč
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

morosito ::


In an evolving public health emergency, all countries must step up efforts to prepare for #2019nCoV's possible arrival and do their utmost to contain it should it arrive. This means lab capacity for rapid diagnosis, contact tracing and other tools in the public health arsenal.


to so danes javili....kaj naše bolnice imajo kaj poskrbljenega? Izolska SBI pravi da nimajo niti za maske..kje šele prostor za kvaranteno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: morosito ()
««
25 / 355
»»