» »

Kako se povezati na javni WiFi

Kako se povezati na javni WiFi

HyperGL ::

Zdravo,

kjer živim (100-150m zračne linije, brez nikakršne prepreke vmes in višina je skoraj identična), imamo public WiFi, ki ga časti EU.
Dokler sem v sobi, ki ima pogled na anteno tega WiFi-ja, se lahko povežem (preko telefona, pc,...). Težava je, ko se pomaknem v druge prostore v stanovanju, ta signal izgine. Kako ga lahko razširim po celotnem stanovanju?

Na voljo imam en starejši router TP-LINK

Ga je možno uporabiti kot neke vrste repetitor (sprejemnik-oddajnik)?

Aja, public WiFi je seveda odklenjen.

Najlepša hvala za pomoč!

DeeCoy ::

Verjetno bo šlo, vklopi WDS, ga poveži na to omrežje in upaj, da bo delalo.

HyperGL ::

Ja, točno to sem naredil, po pregledu nekaj tutorialov na internetu. Zmeden sem bil, ker precej tutorialov prikaže to opcijo kot BRIDGE oz. ACCESS POINT, moj router pa tega nima. Zaenkrat dela s približno 7.5Mbps v obe smeri. Not bad!

Je pa res, da se routerček očitno obesi vsake toliko, sploh če odpreš kakšen FULL HD Youtube posnetek. Čeprav lučke na routerju še kar žmigajo, ni znakov, da bi se obesil, deluje pa tudi čisto nič!

Kako bi lahko ojačal signal? Spajky Tetrapak (se še kdo spomni?)?

starfotr ::

Ne moreš ojačati signala. Kupi namensko anteno in jo usmeri ter kupi malo boljši router.

mzakelj ::

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/mre...

To daj zunaj in usmeri v anteno. Nato skonfiguriraj kot station in to je to. Boš dobil po kablu net, katerega pelješ na svoj router in imaš pokrito. Je pa zanesljiva ta oprema in deluje res kot mora. Sam uporabljam na 5.8 omrežju njihovo opremo in nikdar ne počepne. Podobno kot Mikrotik.

HyperGL ::

mzakelj je izjavil:

https://www.pcplus.si/racunalnistvo/mre...

To daj zunaj in usmeri v anteno. Nato skonfiguriraj kot station in to je to. Boš dobil po kablu net, katerega pelješ na svoj router in imaš pokrito. Je pa zanesljiva ta oprema in deluje res kot mora. Sam uporabljam na 5.8 omrežju njihovo opremo in nikdar ne počepne. Podobno kot Mikrotik.


Zveni super, iščem po bolhi, če se kaj najde... Kaj pa Tenda antene oz. dostopne točke? Gledal sem Tenda O3 CPE enoto? Kakšno mnenje o tej?

HyperGL ::

No, včeraj sem izmeril zračno linijo med balkonom in stavbo, kjer je public Wifi antena (usmerjena proti balkonu), celih 75m!

Gledam AP antene (ali kako se jim reče) za zunanjo uporabo. Wifi analyzer kaže da je 5ghz območje popolnoma čisto, razen tega public wifi-ja.

Kakšen predlog za AP anteno poleg zgoraj omenjene in linkane Ubiquiti? Kakšne so kaj TP-Link? Malo lažje jih je dobiti rabljene na bolhi in drugih portalih.

profii ::

Kaj pa usmerjena DIY antena?

Ali mogoče kaj boljšega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: profii ()

DeeCoy ::

Iščeš poceni varianto tam, kjer je ni. Tukaj bo veljalo mal dnarja mal muske.. Investiraj 1x malo več in bo mir. Ali investiraj 10x in ne bo nikoli miru, pa še končni strošek bo večji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

srus ::

"Je pa res, da se routerček očitno obesi vsake toliko, sploh če odpreš kakšen FULL HD Youtube posnetek. Čeprav lučke na routerju še kar žmigajo, ni znakov, da bi se obesil, deluje pa tudi čisto nič!"

Hmmmm, verjetno boš razočaran, če od trenutne ali bodoče opreme pričakuješ HD video streaming v tvoji situaciji.

Dvomim, da so javna brezplačna wifi omrežja dimenzionirana tako, da podpirajo tvoje želje. Tako, da najprej dobro preveri zmogljivosti javnega wifi omrežja tako, da se priklopiš neposredno nanj.

HyperGL ::

profii je izjavil:

Kaj pa usmerjena DIY antena?

Ali mogoče kaj boljšega...


Sem poizkušal z mojimi routerji, z večjimi in močnejšimi antenami, ampak kljub temu, da se vsi povežejo in načeloma delijo povezavo, imajo težavo s prijavljanjem v omrežje (pop up okno v browserju), redkokdaj ga prikažejo. Mogoče je težava v načinu povezovanja na omrežje? WDS način al karkoli že ima tp-link... Nobeden od routerjev nima Access point opcije torej, da bi samo delil naprej povezavo "as it is".

Sedaj recimo tipkam preko prenosnika, ki je direkt povezan na to stavbo (75m oddaljena) in imam poln signal in nekje med -60 in -80dBm signala in -90dBm noise.

Priznam pa, da sem popolnoma nevešč v tem delu omrežij in te dni prebiram tone člankov na netu, kako bi bilo to najbolj elegantno rešil.

Looooooka ::

Wifi extender/repetitor.
Lahko kupiš malce dražje ali pa kupiš kitajske za par eur(12-15, verjetno se da s kuponi/aukcijami dobiti tudi pod 10 eur). Če nimaš ravno stare napeljave bodo tudi tisti delali normalno(2-5ghz omrežje, tuti muti ni da ni).
Jih pač postaviš v hodnik med sobo z routerjem in sobe, kjer je slab signal. Definitivno bo pa vse na koncu moralo teči čez en wifi router(tisti, ki bo signal celo ulovil).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

mzakelj ::

Jao ljudje kake zadeve ponujate. Če bi rad da vredu dela mora dati pač eno zunanjo anteno, seveda en tolko kvalitetno, ne pa s nekimi ojačevalci signala. Tisto je tko tko vse skupaj. Ne vem res kaj mutite. Kupte eno vredu opremo pa bo za dalj časa. Isti šmorn kot s routerji. Neke pocen zadeve, potem pa to ne dela, zmrzuje, hitrost je nikakšrna.... Kdaj se boste naučili da je mrežna oprema nekaj na kateri se ne špara.

HyperGL ::

srus je izjavil:

"Je pa res, da se routerček očitno obesi vsake toliko, sploh če odpreš kakšen FULL HD Youtube posnetek. Čeprav lučke na routerju še kar žmigajo, ni znakov, da bi se obesil, deluje pa tudi čisto nič!"

Hmmmm, verjetno boš razočaran, če od trenutne ali bodoče opreme pričakuješ HD video streaming v tvoji situaciji.

Dvomim, da so javna brezplačna wifi omrežja dimenzionirana tako, da podpirajo tvoje želje. Tako, da najprej dobro preveri zmogljivosti javnega wifi omrežja tako, da se priklopiš neposredno nanj.


Tipkam, pobiram torrent, gledam YT full HD, direkt povezan na omrežje (antena je 75m proč, vidna), brez težav, niti malo kolcanja. Hitrost torrentov je 5M/s downloada. Bi rekel da je to omrežje kar OK.

mzakelj ::

Ne vem kaj kompliciraš. Kup eno zunanjo anteno, jo postavi na client mode ( ce bos kupoval ubiquiti potem je to station ) in se poveži na to omrežje. Nato pa zadaj svoj router pa je. ...

HyperGL ::

mzakelj je izjavil:

Ne vem kaj kompliciraš. Kup eno zunanjo anteno, jo postavi na client mode ( ce bos kupoval ubiquiti potem je to station ) in se poveži na to omrežje. Nato pa zadaj svoj router pa je. ...


Pozdravljen, čisto nič ne kompliciram, ampak bi se rad tudi kaj naučil, zbiram informacije. Vem, da moram kupiti zunanjo anteno in bom najbrž kupil nekaj kvalitetnega. Sedaj brskam in iščem alternative. Kakšna so kaj vaša mnenja o TP-Link? Ubiquiti? Mikrotik? Še kakšna druga znamka morda?
Ima kdo od vas kakšen konkreten predlog? Recimo kot že predlagana Ubiquiti antena...
Imajo vse 5GHz antene tudi možnost 2.4GHz ali ne?

Morda bo tema pomagala še komu, mogoče ne sedaj ampak v prihodnosti... Bi rad imel čimveč informacij ;)

prowb ::

HyperGL je izjavil:

Kakšna so kaj vaša mnenja o TP-Link? Ubiquiti? Mikrotik? Še kakšna druga znamka morda?
Ima kdo od vas kakšen konkreten predlog? Recimo kot že predlagana Ubiquiti antena...
Imajo vse 5GHz antene tudi možnost 2.4GHz ali ne?


Ubiquiti je top zadeva, vzameš vsaj loco, ali pa nanostation. M2 je 2.4ghz, M5 je 5ghz. Kolikor se spomnem, "anten", ki bile dualband ni.
Mikrotik je tudi za svojo ceno vrhunska oprema, ampak mislim, da za točno ta namen je Ubiquiti celo ceneje. Dobro se obnese LHG 5, vendar je samo 5ghz.
Tp-link, tudi ni slab, primerljiva zadeva z locotom je kake 10e cenejša - bi vseeno vzel vsaj loco...

HyperGL ::

Vzel bom najbrž Ubiquiti LocoM5. Torej po montaži priklopim not kabel nato na kabel PoE adapter (le-ta seveda v 220V vtičnico) in nato naprej do LAN switcha v omarci, od tam pa na router?

Mikrotik LHG5 je preveč vpadljiva, te "palčkaste" Ubiquiti in TP-link se mi bolj dopadejo, ker ne izgledajo ravno kot antena. Hkrati pa za max 100m zračne linije, ne rabim nevem kako močne antene najbrž. ;)

prowb ::

HyperGL je izjavil:

Vzel bom najbrž Ubiquiti LocoM5. Torej po montaži priklopim not kabel nato na kabel PoE adapter (le-ta seveda v 220V vtičnico) in nato naprej do LAN switcha v omarci, od tam pa na router?

Mikrotik LHG5 je preveč vpadljiva, te "palčkaste" Ubiquiti in TP-link se mi bolj dopadejo, ker ne izgledajo ravno kot antena. Hkrati pa za max 100m zračne linije, ne rabim nevem kako močne antene najbrž. ;)


Tako je. Za nateno priporočam kak boljši kabel in pa fajn je da ozemljitev tudi priklopiš.

HyperGL ::

Tako, antena (UBIQUITI nanostation LOCOm5) je prispela včeraj zvečer, danes sem jo priklopil in po nekaj igračkanja z IP-ji, SUBNETI,... imam free internet tudi v bajti. Sedaj moram samo naštudirati, kako speljati kabel iz balkona v notranjost.

Ozemljitve nisem nikjer našel na žalost, bi pa z veseljem jo priklopil. V naslednjih dneh se mislim še malo igrati z nastavitvami in samo postavitvijo antene, da dosežem maksimum povezave (danes sem bil nekje na 3-4MB/s).

Kar me najbolj bega, je dejstvo da se mi sedaj ni potrebno prijavljati (potrjevati pogojev) tega public neta. Avtomatsko deluje brez težav.

HyperGL ::

Še screenshot od danes...
 net

net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: HyperGL ()

Racunalnik ::

Jest sem kupil wifi router, uporabil funkcijo WISP wireless connect to isp hotspot in če se stem priklopim na mobitel hotspot deluje, če isti postopek naredim za wifreeljubljana pa ne deluje, noče pokazati tisto prvo stran za dobit geslo in vpis telefonske stevilke. Vse po istem postopku edino gesla ne vpisujem ker ga ni, uporabim isti wifi kanal pa ne deluje

Kaksne ideje?

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri router? (strani: 1 2 3 4123 124 125 126 )

Oddelek: Kaj kupiti
62881177479 (3554) Daniel
»

WIFI extend

Oddelek: Kaj kupiti
242517 (1587) OK.d
»

Brezžični internet v sosedjo stavbo

Oddelek: Omrežja in internet
4510093 (7838) chort
»

Wifi oddajnik

Oddelek: Operacijski sistemi
186021 (5122) Ahim
»

Prenos povezave na večjo razdaljo

Oddelek: Omrežja in internet
192493 (2037) Daniel

Več podobnih tem