» »

grafična kartica in matična plošca

grafična kartica in matična plošca

1
2
3 4

Geforce123 ::

Geforce123 je izjavil:

Geforce123 je izjavil:

klinker je izjavil:

Ce je napajalec gonu 8800GTS, bi mogu tudi 1660ko, ker TDP imata podoben.
Tu nekaj heca plata po moje, samo ce itak mislis kupit vse novo, menjaj ta napajlec in poskusi spet.



15 let mi je se segrevala grafična nad 75 -80 C (stopinj celzija) slika je še vedno bila lepa celih 15 let brez artefaktov in danes pred 3 tedni pa mi je umirala izgubil je ram 512 mb informacije postopoma na dan enkrat ko se je malo segrela 2 uri je spet delala resolucija z z nekaj zelenimi artekati z običajnimi windows resoluciji 1920x1080p pci express 2.0 je vredu..ampak (asus gtx 1660 tuf gaming) 6 gb ta nova ki sem jo kupil zdaj pred 10 dnevoma ..(asus gtx 1660 gaming 6 gb) ki ima pci express vodilo 3.0 stara plata pred 15 leti asus p5k3 deluxe.ima.pci express vodilo 2.0 in nova grafična se seveda tepeta z 3.0 in 2.0 pci express podatke hitrosti zato ne dobi signala (je no signal na grafični kartici pred omogočenim grafičnim gonilnkom za to novo grafično asus gtx 1660 tuf gaming 6 gb..lahko je kriv napajalec to imaš prav tudi da ne uspe slike zagnati signala pred vklopjenim grafičnega gonilnika za to grafično novo kartico (asus gtx 1660 tuf gaming 6 gb.(vendar lc power napajalec verzije 2.0 ima pci express 1x 4 pimske konektor
zato sem mogel kupiti pretvornik molex na 8 pinskega za novo grafično gtx 1660...tako je bilo to

pred leti postopoma ko sem windows10 nvidiaInspector vklopil ki ima funkcija fan in stem so se rami hladili odlično nad 65 c celzija je bilo potem..vendar progam ni imel auto funkcijo da bi po restartu imel v windows shranjeno pa nisem vedno softwersko hladil ga ker mi je šel program na živce ker sem moral vse ročno vklopit fan na 100% ventilatorja..

rami so se seveda segrevali z ročnim izklopom fan (ventilator)nvidiaInspector-ja, ventilator se zdaj še vrti celih 15 let asus je zakon

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

m0LN4r je izjavil:

Jaz bi prej na PCI-E stavil, sam sem imel ogromne probleme z eno MSI Z68 plato, pa sem potem neke Beta Biose z MSI Foruma gor flashal, eno plato bricknil (dobil napacna navodila), na drugi je potem koncno delalo. Slo se je celo za starejso robo GTX 1070.


flashanje bios-a za dodane nove funkcije v plati pa ni dobro preveč ..veiko straha občutiš preden se kaj zgodi lahko z biosom pred flashanjem biosa in će ti elektrike zmanjka je bios zanič potem

Zgodovina sprememb…

Vuli ::

ma dej, malo pretiravas. ...večina plat ima pa itak 2 biosa
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

m0LN4r ::

I am out.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

hojnikb ::

Geforce123 je izjavil:

m0LN4r je izjavil:

Jaz bi prej na PCI-E stavil, sam sem imel ogromne probleme z eno MSI Z68 plato, pa sem potem neke Beta Biose z MSI Foruma gor flashal, eno plato bricknil (dobil napacna navodila), na drugi je potem koncno delalo. Slo se je celo za starejso robo GTX 1070.


flashanje bios-a za dodane nove funkcije v plati pa ni dobro preveč ..veiko straha občutiš preden se kaj zgodi lahko z biosom pred flashanjem biosa in će ti elektrike zmanjka je bios zanič potem

seveda je dobro, sicer nebi dodajal funkcij. Also, če brikneš bios, se da rešit z 3$ programatorjom.
#brezpodpisa

Geforce123 ::

Vuli je izjavil:

ma dej, malo pretiravas. ...večina plat ima pa itak 2 biosa


ja tako je novejše in najnovejše nekatere plate imajo 2 biosa to vem..samo pisanje stavke me malo mantra ker moram pisati veliko če hočem kaj povedati

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

danes sem dobil atx ,eatx ohišje http://www.sharkoon.com/product/NIGHTSH... ki sem ga kupil pri funtech..kako to da ni priloženih vijakov samo za matično ploščo privijaćit..zalman ohišje ležečo z lcd ekranom ki sem ga kupil pri mlacomu ga imam že 15 let pa so priložili firme vijake za privijačit matične plošče atx..če kdo ve kje bi dobil pri trgovinah pri nas vijake za matične plošče v ohišje privijaćit..vnaprej se vam zahvalim za prihajoče odgovore

Zgodovina sprememb…

strumf666 ::

Si prepričan, da jih ni zraven? Pa kateri del ti manjka, matica, ki gre v ohišje ali vijak ki potem drži matično?
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Geforce123 ::

strumf666 je izjavil:

Si prepričan, da jih ni zraven? Pa kateri del ti manjka, matica, ki gre v ohišje ali vijak ki potem drži matično?


sploh jih ni bilo zraven priloženih dodatnih malih šraufov za ploščo .vijaki na steni so za matično ..pri sharkoon ohišju..za matično ki drži matično ploščo za v ohišje dat http://www.sharkoon.com/product/NIGHTSH... pa je tako zelo lepo ohišje dal sem 85 evrov pri funtech-u usb kabli so pa priloženi in za vklop in reset computera

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

Geforce123 je izjavil:

strumf666 je izjavil:

Si prepričan, da jih ni zraven? Pa kateri del ti manjka, matica, ki gre v ohišje ali vijak ki potem drži matično?


sploh jih ni bilo zraven priloženih dodatnih malih šraufov za matično ploščo .vijaki znotraj na steni so za matično priloženi..pri sharkoon ohišju..za matično ki drži matično ploščo za v ohišje dat http://www.sharkoon.com/product/NIGHTSH... pa je tako zelo lepo ohišje dal sem 85 evrov pri funtech-u usb kabli v ohišju so pa priloženi in za vklop in reset computera

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

Geforce123 je izjavil:

Geforce123 je izjavil:

strumf666 je izjavil:

Si prepričan, da jih ni zraven? Pa kateri del ti manjka, matica, ki gre v ohišje ali vijak ki potem drži matično?


sploh jih ni bilo zraven priloženih dodatnih malih šraufov za matično ploščo .vijaki znotraj na steni so za matično priloženi..pri sharkoon ohišju..za matično ki drži matično ploščo za v ohišje dat pa je tako zelo lepo ohišje dal sem 85 evrov pri funtech-u usb kabli v ohišju so pa priloženi in za vklop in reset computera


http://www.sharkoon.com/product/NIGHTSH...
http://www.sharkoon.com/product/NIGHTSH...

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

semi zdi da nekaj manjka v ohišju
Package Contents
NIGHT SHARK
Accessory Set - tole se mi zdi da manjka ni priloženo
Manual
kaj naj naredim zdaj ko nimam tega Accessory Set (Set dodatne opreme)

Zgodovina sprememb…

Gapi ::

Accessory Set se mogoče kje v ohišju skriva.
No person is rich enough,to buy back his past.

Han ::

Škatla z vijaki je ponavadi v kletki za diske...

Geforce123 ::

Gapi je izjavil:

Accessory Set se mogoče kje v ohišju skriva.



samo skozi stekla v ohišju sem samo malo pogledal Accessory Set nisem videl skozi stekla ohišja..bom pa danes pogledal če se v ohišju kje skriva ...bom potem vam poročal če je notri

Han je izjavil:

Škatla z vijaki je ponavadi v kletki za diske...


kletke za diske tudi skozi stekla nisem videl jih ni notri sem pogledal skozi stekla .ker še nisem odprl vratic

Zgodovina sprememb…

strumf666 ::

Če našteto res manjka, boš kontaktiral funtech; vsekakor pa najprej preglej celo ohišje...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Geforce123 ::

sem pogledal na you tube video zdaj vem kje so vijaki..hvala vam za odgovore

Geforce123 ::

strumf666 je izjavil:

Če našteto res manjka, boš kontaktiral funtech; vsekakor pa najprej preglej celo ohišje...


sem pogledal na you tube video zdaj vem kje so vijaki..hvala vam za odgovore
NIGHT SHARK blue imam ohišje.. pri bratrancu bom skupaj za vgraditev plošče mi bo pomagal držati ploščo prišraufati cpu hladilnik..katero termalno pasto naj uporabim prevodno ali neprevodno..v mislih imam keramično pasto ali je dobra srebro termalna pasta katero termalno pasto naj kupim ? je keramična termalna pasta dobra da bi držala vsaj 15 let notri v cpu(proccesor)..imel sem 15 let termalno pasto ki je bila priložena notri v cpu hladilniku z rebri to je bil zalman hladilnik z zelenim obročom okoli hladilnika (led diode) ki jo imam namešeno v stari plošči asus p5k3 deluxe 15 let .še zdaj je pasta odlična deluje pri intel core 2 duo procesorju hladi 30 c celzija vedno mi kaže na indikatorju v biosu na plošči asus p5k3 in še vedno funkcionira že celih 15 let termalna pasta notri nič na novo namazani z sloji paste v cpu..zalman hladinik je bil zakon tiste čase

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

Geforce123 je izjavil:

strumf666 je izjavil:

Če našteto res manjka, boš kontaktiral funtech; vsekakor pa najprej preglej celo ohišje...


sem pogledal na you tube video zdaj vem kje so vijaki..hvala vam za odgovore
NIGHT SHARK blue imam ohišje.. pri bratrancu bova skupaj si pomagla za vgraditev plošče in mi bo pomagal držati ploščo prišraufati cpu hladilnik..katero termalno pasto naj uporabim prevodno ali neprevodno..v mislih imam keramično pasto ali je dobra srebro termalna pasta ? in katero termalno pasto naj kupim ? je keramična termalna pasta dobra da bi držala vsaj 15 let notri v cpu(proccesor)..imel sem 15 let termalno pasto ki je bila priložena notri v cpu hladilniku z rebri to je bil zalman hladilnik z zelenim obročom okoli hladilnika (led diode) ki jo imam namešeno v stari plošči asus p5k3 deluxe 15 let .še zdaj pasta odlično deluje pri intel core 2 duo procesorju hladi 30 c celzija vedno mi kaže na indikatorju v biosu na plošči asus p5k3 in še vedno funkcionira že celih 15 let termalna pasta notri nič na novo namazani z sloji paste v cpu..zalman CPU hladinik je bil zakon tiste čase

Zgodovina sprememb…

strumf666 ::

Ponavadi je pri hladilnikih priložena termalna pasta, če boš nabavil dober hladilnik je ponavadi priložena spodobna termalna pasta in jo lahko brez skrbi uporabiš.
Če bi rad pa boljšo, je od neprevodnih Thermal Grizzly hydronaut dobra izbira, od prevodnih pa Conductonaut; je pa uporaba tekoče kovine (prevodna "pasta"), če nimaš res zelo dobrega hlajenja nesmiselna, pa še potem je odvisno od uporabe, v tvojem primeru dvomim, da se splača.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Geforce123 ::

strumf666 je izjavil:

Če našteto res manjka, boš kontaktiral funtech; vsekakor pa najprej preglej celo ohišje...


vse je ok v ohišju

Geforce123 ::

strumf666 je izjavil:

Ponavadi je pri hladilnikih priložena termalna pasta, če boš nabavil dober hladilnik je ponavadi priložena spodobna termalna pasta in jo lahko brez skrbi uporabiš.
Če bi rad pa boljšo, je od neprevodnih Thermal Grizzly hydronaut dobra izbira, od prevodnih pa Conductonaut; je pa uporaba tekoče kovine (prevodna "pasta"), če nimaš res zelo dobrega hlajenja nesmiselna, pa še potem je odvisno od uporabe, v tvojem primeru dvomim, da se splača.


ali bo hladil zelo dobro ?
https://noctua.at/en/nh-u12a/specificat... sem prepričan da bo hladil zelo dobro..v tisti časih pred 15 leti so bili zalman hladilniki dobri pa mi še vedno hladi celih 15 let dobro..v starem .računalniku se nikoli ni sesul..pred obremenjeno toploto



https://noctua.at/en/nh-u12a/specificat... ta hladilnik je najboljši tudi za 2066 podnožje ki ga uporablja moja nova matična plošča Asus Prime x299 Deluxe II

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

ali bodo ti DDR4 rami združljivi za mojo novo matično ploščo ASUS PRIME X299 DELUXE II ?

Corsair DIMM 32 GB DDR4-3600 Quad-Kit Vengeance RGB PRO ?

kaj je boljše 4x8 GB ali 2x16 GB ?

vnaprej se vam zahvaljujem za odgovore z špoštovanjem

Zgodovina sprememb…

strumf666 ::

Hladilnik dvomim, da je najboljši, izgleda pa solidno. Za vsak slučaj je priporočljivo preverit kompatibilnost z osnovno ploščo.
Procesor, ki si ga izbral ima 4 kanalni mem kontroler, tako, da bodo 4 palčke bolj primerna izbira, pa zopet se splača preverit, če so na seznamu podpritih ramov za osnovno ploščo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Gapi ::

Pa višino rama poglej da se ti ne zatakne hladilnik gor.

First things first. The modules are unusually tall, standing at 51mm high, up 7mm on regular Vengeance RGB. Most enthusiast RGB modules tend to measure 40-44mm tall, so do be aware of the extra height restriction if contemplating for a small-form-factor PC.
No person is rich enough,to buy back his past.

Geforce123 ::

strumf666 je izjavil:

Hladilnik dvomim, da je najboljši, izgleda pa solidno. Za vsak slučaj je priporočljivo preverit kompatibilnost z osnovno ploščo.
Procesor, ki si ga izbral ima 4 kanalni mem kontroler, tako, da bodo 4 palčke bolj primerna izbira, pa zopet se splača preverit, če so na seznamu podpritih ramov za osnovno ploščo.


torej moram vzet rame 32 gb do frekvenceDDR4: 2666 MHz ? processor ima Podporo DDR4: 2666 MHz do 128GB

processor bo Intel Core™ i9 9820X "BOX" Unlocked

Tehnični podatki:
Tip procesorja: Core™ i9
Jedro: Skylake-X
Frekvenca procesorja: 3300 MHz
Podnožje procesorja: Socket 2066
Tehnologija izdelave: 0.014 µm
Predpomnilnik: 10240 kB
Frekvenca FSB/HT:
Tip jedra: Ten Core

Opis:

Desetjederni procesor Intel Core i9-9820X je del nove serije procesorjev s kodnim imenom Skylake-X in je narejen v 14 nanometrskem proizvodnem procesu. Deluje na frekvenci 3,3 GHz, s Turbo Boost tehnologijo pa se frekvenca poveča na 4,2 GHz. Na voljo je 16,5 MB L3 Cache predpomnilnika. Optimiziran je za uporabo skupaj z Intel® Optane™ Memory. Za delovanje porablja 165 W (TDP) energije.

Hladilnik ni priložen!

Dodatne lastnosti procesorja Intel® Core™ i9 9820X:
* Model: BX80673I99820X
* Podnožje: Socket 2066 / R4 / LGA2066
* Število jeder (cores): 10
* Število niti (threads): 20
* Turbo frekvenca: 4,2 GHz
* Množilnik: 33
* TDP: 165 W
* Direct Media Interface 3.0
* PCI Express 3.0 linij: 44x
* število kanalov spomina: 4 (Quad-Channel)
* Podpora DDR4: 2666 MHz do 128GB
Inštrukcije:
MMX
SSE / Streaming SIMD Extensions
SSE2 / Streaming SIMD Extensions 2
SSE3 / Streaming SIMD Extensions 3
SSSE3 / Supplemental Streaming SIMD Extensions 3
SSE4 / SSE4.1 + SSE4.2 / Streaming SIMD Extensions 4
AES / Advanced Encryption Standard instructions
AVX / Advanced Vector Extensions
AVX2 / Advanced Vector Extensions 2.0
AVX-512 / Advanced Vector Extensions 512
BMI / BMI1 + BMI2 / Bit Manipulation instructions
F16C / 16-bit Floating-Point conversion instructions
FMA3 / 3-operand Fused Multiply-Add instructions
EM64T / Extended Memory 64 technology / Intel 64
HT / Hyper-Threading technology
VT-x / Virtualization technology
VT-d / Virtualization for directed I/O
TBT 3.0 / Turbo Boost technology 3.0

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

Geforce123 je izjavil:

strumf666 je izjavil:

Hladilnik dvomim, da je najboljši, izgleda pa solidno. Za vsak slučaj je priporočljivo preverit kompatibilnost z osnovno ploščo.
Procesor, ki si ga izbral ima 4 kanalni mem kontroler, tako, da bodo 4 palčke bolj primerna izbira, pa zopet se splača preverit, če so na seznamu podpritih ramov za osnovno ploščo.


torej moram vzet rame 32 gb 4x8 GB do frekvenceDDR4: 2666 MHz ? processor ima Podporo DDR4: 2666 MHz do 128GB
corsair-dimm-32-gb-ddr4-3600-quad-kit-vengeance-rgb-pro-cmw32gx4m4c3600c18
ti rami imajo frekvenco 3600 mhz (kar je 3.6 Ghz) ali bodo uspešno delovali na tej frekvenci če ima processor Podpora DDR4: 2666 MHz do 128GB ?

processor bo Intel Core™ i9 9820X "BOX" Unlocked

Tehnični podatki:
Tip procesorja: Core™ i9
Jedro: Skylake-X
Frekvenca procesorja: 3300 MHz
Podnožje procesorja: Socket 2066
Tehnologija izdelave: 0.014 µm
Predpomnilnik: 10240 kB
Frekvenca FSB/HT:
Tip jedra: Ten Core

Opis:

Desetjederni procesor Intel Core i9-9820X je del nove serije procesorjev s kodnim imenom Skylake-X in je narejen v 14 nanometrskem proizvodnem procesu. Deluje na frekvenci 3,3 GHz, s Turbo Boost tehnologijo pa se frekvenca poveča na 4,2 GHz. Na voljo je 16,5 MB L3 Cache predpomnilnika. Optimiziran je za uporabo skupaj z Intel® Optane™ Memory. Za delovanje porablja 165 W (TDP) energije.

Hladilnik ni priložen!

Dodatne lastnosti procesorja Intel® Core™ i9 9820X:
* Model: BX80673I99820X
* Podnožje: Socket 2066 / R4 / LGA2066
* Število jeder (cores): 10
* Število niti (threads): 20
* Turbo frekvenca: 4,2 GHz
* Množilnik: 33
* TDP: 165 W
* Direct Media Interface 3.0
* PCI Express 3.0 linij: 44x
* število kanalov spomina: 4 (Quad-Channel)
* Podpora DDR4: 2666 MHz do 128GB
Inštrukcije:
MMX
SSE / Streaming SIMD Extensions
SSE2 / Streaming SIMD Extensions 2
SSE3 / Streaming SIMD Extensions 3
SSSE3 / Supplemental Streaming SIMD Extensions 3
SSE4 / SSE4.1 + SSE4.2 / Streaming SIMD Extensions 4
AES / Advanced Encryption Standard instructions
AVX / Advanced Vector Extensions
AVX2 / Advanced Vector Extensions 2.0
AVX-512 / Advanced Vector Extensions 512
BMI / BMI1 + BMI2 / Bit Manipulation instructions
F16C / 16-bit Floating-Point conversion instructions
FMA3 / 3-operand Fused Multiply-Add instructions
EM64T / Extended Memory 64 technology / Intel 64
HT / Hyper-Threading technology
VT-x / Virtualization technology
VT-d / Virtualization for directed I/O
TBT 3.0 / Turbo Boost technology 3.0

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

odločil sem za ta napajalnik za mojo osnovno ploščo Asus prime X299 Deluxe II
be quiet! Dark Power Pro P11 650W


tukaj sem vzel odgovore iz knjige pdf Asus prime X299 Deluxe II osnovno ploščo


Ensure to connect the 8-pin power plug

- We recommended that you use Psu With a higher power output when configuring a system
with more power- consuming devices.the system may become unstable or may not boot up if the power is inadeguate-


-if you want to use two or more hight end PCIe x16 cards ,use psu with 1000w power or above to ensure the system
stability

ali bo dowvolj stabilno Dark Power Pro P11 650W ..?

imel bom samo eno grafično ki rabi 450w

vendar ne razumem tega pri P4+4 (CPU)
1

P4 (CPU)

-

ali sta sploh 2 x 8 pinska za napajanje cpu


Lastnosti:
oblika napajalnika

ATX
moč napajalnika

od 470W do 660W
tip napajalnika

navadni enojni
učinkovitost napajalnika

80plus platinum
modularen

da
EPS12V 2.9x

da
podpora SLI / NVLink

da
podpora Crossfire

da

General

Model

DARK POWER PRO 11 | 650W

General Data

Continuous power (W)

650

Peak power (W)

720

Form factor ATX 12V

Version 2.4

Form factor EPS 12V

Version 2.92

Modular cable management



Topology

Half bridge + LLC + SR + DC/DC

Voltage (Vac)

100 - 240

Frequency (Hz)

50 - 60

Input current (A)

8 / 4

PFC

active

Power factor at 100% load

>0.99

Compliant to Intel C6/C7



Compliant to Intel C6 mode



Power consumption in standby (W)

0.14W

Average life time (h / 25°C)




100.000

Operating temperature up to (°C)

40

Output

12V rails (multi-rail operation)

4

12V single rail operation



Overclocking key



+3.3V (A)

25

+5V (A)

25

+12V1 (A)

20

+12V2 (A)

20

+12V3 (A)

25

+12V4 (A)

25

+12V5 (A)

-

+12V6 (A)

-

-12V (A)

0.5

+5Vsb (A)

3

Max. combined power 12V (W)

648

Max. combined power 3.3V + 5V (W)

125

Hold-up time (ms @ 100%)

18.4

Fan / Cooling technology

Fan type

be quiet! SilentWings

+SilentWings



Motor technology

6-pole fan motor

Bearing technology

FDB

Fan size (mm)

135

Max. fan speed (rpm), temperature-dependent

1,500

Temperature control for case fans



dB(A) at 20% load

9.2

dB(A) at 50% load

10

dB(A) at 100% load

14.6

Protection

OCP (over current protection)



OVP (over voltage protection)



UVP (under voltage protection)



SCP (short circuit protection)



OTP (over temperature protection)



OPP (over power protection)



Safety certification

CE



CB



TÜV



Nemko (N)

-

Semko (S)

-

Fimko (FI)

-

Demko (D)

-

FCC



cRUus

-

cTUVus



RCM (Australia)



BSMI

-

CU (Russia)



Eco / Efficiency

80PLUS certification

Platinum

Efficiency (%) at 230V, 20% load

92.5

Efficiency (%) at 230V, 50% load

94

Efficiency (%) at 230V, 100% load

92.5

Environmental directives

ENERGY STAR

6.0

ErP



WEEE



RoHS



Cablemanagement / Connectors

Modular cable management



Sleeved cables



Flat Cables

-

Cable length to mainboard (cm)

60

Cable length to first connector (cm)

60

Maximum cable length (cm)

120

All-in-one cable (SATA/PATA/FDD)



No. of cables

17

ATX-Mainboard (20+4 pin)

1

P8 (CPU)

1

P4+4 (CPU)

1

P4 (CPU)

-

PCI-E 6 pin (GPU)

1

PCI-E 6+2 pin (GPU)

4

PATA 4 pin

5

SATA 15-pin (HDD, Drives)

8

FDD (Floppy)

1

Mainboard Connector (PATA 4 pin)

1

External fan connectors

4

GPU compatibility

Multi-GPU ready



Casing

Dimensions without cable (L x W x D), (mm)

180 x 150 x 86

Weight incl. fixed cables (kg)

2.10

Color

black

Accessories

Thumb screws



Screws



Velcro cable ties



Cable ties



AC power cord (mm)

1.500

Box/Bag for PSU/Cables



User manual languages

EN, DE, FR, PL, ES, RU

OCK slot bracket with switch / OCK Jumper



Logistics Data, RRP

Range

Dark Power Pro

Article number

BN251

EAN code

4260052183762

Dimensions, package (L x W x H), (mm)

348 x 272 x 118

Gross weight, package (kg)

3.45

Pieces per packaging unit

strumf666 ::

Za rame imaš tu seznam:
https://www.asus.com/Motherboards/PRIME...

Napajalnik bo zadosti močan. Shema kaže, da imaš priložena 2 kabla za napajanje procesorja, 1x8pin in 1x 4+4pin(ki ga lahko uporabiš tudi kot 1x8pin).
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

strumf666 je izjavil:

Za rame imaš tu seznam:
https://www.asus.com/Motherboards/PRIME...

Napajalnik bo zadosti močan. Shema kaže, da imaš priložena 2 kabla za napajanje procesorja, 1x8pin in 1x 4+4pin(ki ga lahko uporabiš tudi kot 1x8pin).



a potem bo sigurno delovalo dobro vse skupaj za Cpu 1x8 pin in 1 x 4+4 pin (kot 1x8 pin)

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

bi mi prosim pomagali izbrati rame za to novo ploščo tako da bom kupil pri nas v spletni trgovini
vnparej se vam zelo zahvaljujem za odgovore


https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/L...

nagibam se z frekvenco ramov 3600 mhz mislim da gre ta frekvenca ramov gor za to novo ploščo Asus Prime x299 Deluxe II
Corsair DIMM 32 GB DDR4-3600 Quad-Kit Vengeance RGB PRO

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

Geforce123 je izjavil:

bi mi prosim pomagali izbrati rame za to novo ploščo tako da bom kupil pri nas v spletni trgovini
vnparej se vam zelo zahvaljujem za odgovore


https://dlcdnets.asus.com/pub/ASUS/mb/L...

nagibam se z frekvenco ramov 3600 mhz mislim da gre ta frekvenca ramov gor za to novo ploščo Asus Prime x299 Deluxe II


Corsair DIMM 32 GB DDR4-3600 Quad-Kit Vengeance RGB PRO


potem sva 100% prepičana da bo šlo za to novo matično ploščo ASUS PRIME X299 DELUXE II ker je za x299 chipseta združljivo in ima ta plošča chipset x299 PC4-28800 (3600MHz) ( Compatibility Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel X2999)



Lastnosti:
velikost pomnilnika

32 GB
vrsta pomnilnika

DDR4
pakiranje pomnilnika

štirje moduli
hitrost pomnilnika

DDR4-3600
tip pomnilniškega modula

DIMM

Fan Included

No
Memory Series

VENGEANCE RGB PRO
Memory Type

DDR4
Memory Size

32GB Kit (4 x 8GB)
Tested Latency

18-19-19-39
Tested Voltage

1.35V
Tested Speed

3600MHz


Memory Color

BLACK
LED Lighting

RGB
Single Zone / Multi-Zone Lighting

Individually Addressable
SPD Latency

15-15-15-36
SPD Speed

2133MHz
SPD Voltage

1.2V
Speed Rating

PC4-28800 (3600MHz)
Compatibility

Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel X299,
Heat Spreader

Anodized Aluminum
Package Memory Format

DIMM
Performance Profile

XMP 2.0
Package Memory Pin

288

Zgodovina sprememb…

strumf666 ::

Podprtih je tudi nekaj rammov s frekvenco 4266, je pa cena precej nesmiselna za povprečnega uporabnika.
32GB quad channel 3600MHz:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Geforce123 ::

strumf666 je izjavil:

Podprtih je tudi nekaj rammov s frekvenco 4266, je pa cena precej nesmiselna za povprečnega uporabnika.
32GB quad channel 3600MHz:
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://www.sestavi.si/index.php/item/d...
https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...
https://www.mimovrste.com/ram-za-osebne...



res je da so cene nesmiselne tisti hyperx ram je nesmisel

bom pa vzel tega https://www.mlacom.si/corsair-dimm-32-g...

je še smiselno pod 300 evri

solatko ::

Geforce123 - Ne limaj vseh specifikacij za vsak kos posebej, dovolj je, da daš link in si tisti, ki bi ti pomagali, sami ogledamo. Ta tema je zaradi tega nepregledna in v bistvu sploh ne vemo, kaj hočeš.
Ali uživaš v tem, da nam kažeš, kakšne so tvoje želje za računalnik 2k€+, zato, da bomo mi cedili sline.
Delo krepa človeka

Geforce123 ::

solatko je izjavil:

Geforce123 - Ne limaj vseh specifikacij za vsak kos posebej, dovolj je, da daš link in si tisti, ki bi ti pomagali, sami ogledamo. Ta tema je zaradi tega nepregledna in v bistvu sploh ne vemo, kaj hočeš.
Ali uživaš v tem, da nam kažeš, kakšne so tvoje želje za računalnik 2kEUR+, zato, da bomo mi cedili sline.


aha oprostite moral sem dati nekaj specifikacij iz trgovine da vidim če je to pravo za mojo osnovno ploščo drugič pa bom dal samo link iz trgovine kjer so specifikacije

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

pozdravljeni strumf666 ... bi se lahko zmenila če bi mi pomagal osnovno ploščo vgraditi vse skupaj complet čez dva meseca pri meni doma sem na pragerskem doma za nagrado dobiš ko boš mi pomagal sestavtit računalnik dobiš 2 palčne ddr3 rame 8 gb hyperx in en napajalnik be quiet straight power 500w version 2 (nikoli uporabljen ram in napajalnik) za sestavo novega računalnika samo še rame in napajalnik kupujem.. drugem mesecu kupujem rame in zadnjem mesecu kupujem napajalnik ..vse ostalo imam ohišje,matično ploščo,Cpu.. tukaj imam telefonsko 070-670-594 po telefonu naj se javi stanislav(stanči)ker jaz ne čujem telefona sem ciril
mi bo bolj teško po novi plati sestavit vse skupaj zato bi rabil vas da mi pomagaš sestaviti
vnaprej se vam zelo lepo zahvaljujem za odgovore

Zgodovina sprememb…

Geforce123 ::

Geforce123 je izjavil:

pozdravljeni strumf666 ... bi se lahko zmenila če bi mi pomagal osnovno ploščo vgraditi vse skupaj complet čez dva meseca pri meni doma sem na pragerskem doma za nagrado dobiš ko boš mi pomagal sestavtit računalnik dobiš 2 palčne ddr3 rame 8 gb hyperx in en napajalnik be quiet straight power 500w version 2 (nikoli uporabljen ram in napajalnik) za sestavo novega računalnika samo še rame in napajalnik kupujem.. drugem mesecu kupujem rame in zadnjem mesecu kupujem napajalnik ..vse ostalo imam ohišje,matično ploščo,Cpu.. tukaj imam telefonsko 070-670-594 po telefonu naj se javi stanislav(stanči)ker jaz ne čujem telefona sem ciril
mi bo bolj teško po novi plati sestavit vse skupaj zato bi rabil vas da mi pomagaš sestaviti
vnaprej se vam zelo lepo zahvaljujem za odgovore

strumf666 ::

Lahko, pokličem popoldne, da se dogovorimo.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Geforce123 ::

pozdravljeni

odločil sem že za ta napajalnik https://www.mlacom.si/evga-750-gq-80-go...
ima 2x8 pin za cpu
in za ram sem že odločil https://www.mlacom.si/corsair-dimm-32-g...

mi prosim z pomagajte za rame z to stevilko preverit corsair CMW32GX4M4C3600C18
še pise pri specifikaciji pri malcomu
da je kompatibilen z vsemi trenutnimi intel chipseti

Zgodovina sprememb…

Han ::

32GB za 300+ eur je čisto preseravanje. Pred enim mesecem sem dal 140 eur za LPX na Amazonu...

https://www.mlacom.si/corsair-vengeance...

Geforce123 ::

pozdravljeni

odločil sem že za ta napajalnik https://www.mlacom.si/evga-750-gq-80-go...
ima 2x8 pin za cpu
in za ram sem že odločil https://www.mlacom.si/corsair-dimm-32-g...

mi prosim z pomagajte za rame z to stevilko preverit corsair CMW32GX4M4C3600C18
če piše pri specifikaciji pri mlacom trgovini
da je kompatibilen z vsemi trenutnimi intel chipseti Intel 100 Series,Intel 200 Series,Intel 300 Series,Intel X299

torej je tudi združljiv za X299 intel chipset ki ga ima asus prime x299 deluxe II matična plošća
potem bo deloval normalno v tej matični plošći asus prime x299 deluxe II ?

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

In kaj je narobe z Be Quiet napajalnikom? Sej 500W in 1x8 pin napajanje mora bit dovolj za tvoj sistem.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Geforce123 ::

Han je izjavil:

32GB za 300+ eur je čisto preseravanje. Pred enim mesecem sem dal 140 eur za LPX na Amazonu...

https://www.mlacom.si/corsair-vengeance...



vem da je malo nesmiel visokih cen vendar trgovine prosto spreminjajo cene prehitro.popustov pa ne vidim da bi imeli popuste vsaj -15 ali -30 % to jaz ne razumem zakaj

Han ::

Bo delovalo, nima pa ravno smisel takšen RAM, ker razlike v hitrosti ne boš opazil...

https://www.asus.com/Motherboards/PRIME...

Za takšno platformo bi pričakoval minimalno 64GB RAM.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Han ::

Za dobrih 300 eur lahko dobiš 4 × 16 GB RAM.

4×8 GB je danes zgrešen nakup...

Geforce123 ::

DarwiN je izjavil:

In kaj je narobe z Be Quiet napajalnikom? Sej 500W in 1x8 pin napajanje mora bit dovolj za tvoj sistem.



ja veš ne zaupam nemcem preveč..pred 15 leti sem kupil fantec škatlo za raid diska v polje za 2 trda diska
nemci so dali pri fantec firmi za raid diske aluminij papir ovit trak okoli majhnega psu napajalnika 220 v 12 v za za napajanje trdega diska ..vzadaj za napajanje je tako počilo pred par dnevi po tistem pred 15 leti na srečo ni bil priključen ESATA priključek vzadaj k računalniku lahko bi se vžgal računalnik imel sem srečo..majhnen napajalnik 12v molex za napajanje diska pri fantec raid ohišju je bilo tiskano vezje majhnega vgrajenega 12 v napajalniku ožgano in prekinjeno vezje majhnem vgrajenem napajalniku v fantec raid ohišje je imel seveda 220 v 12 v.ko sem se na smrt ustrašil ko je počilo ..računalnik je bil potem nepoškodovan ker ni bil na srečo priključen esata kabel vzadaj k računalniku


bi moral to pokazat firmi pa nisem pokazal

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

DarwiN je izjavil:

In kaj je narobe z Be Quiet napajalnikom? Sej 500W in 1x8 pin napajanje mora bit dovolj za tvoj sistem.


Do zdaj so mi najboljši napajalniki. Prej sem imel corsairove, glasni u pm..

Geforce123 ::

Alien123 je izjavil:

DarwiN je izjavil:

In kaj je narobe z Be Quiet napajalnikom? Sej 500W in 1x8 pin napajanje mora bit dovolj za tvoj sistem.


Do zdaj so mi najboljši napajalniki. Prej sem imel corsairove, glasni u pm..



sej evga je dober napajalnik izdelujejo grafične kartice in plate...tega pa ne vem če je glasen evga pać me ne bo motilo..če pa me bo motil glasnost bom pač v prihodnosti nekaj časa kupil tišjega napajalnika..ker so zdaj te plate komaj pred letom ali dve prišle ven pa bodo napajalniki izboljšani od takat pa bom počakal..je pa res da so proizvajalci malo leni in to sranje zakaj takega pričakovat

Zgodovina sprememb…

DarwiN ::

Ampak zakaj si potem kupil novega Be quiet 500W pred tedni?

Če prav razumem boš laufal 10-core intela, nvidia 1660 in 32Gb rama, plus diski.. Za takšno sestavo je 500W napajalnik prek dovolj.
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DarwiN ()
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova kišta | 1000€ | video obdelava (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
13611006 (6802) Yenk
»

Intel 7820x - težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
353509 (2712) Predator X
»

Nov build - dilema (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
678217 (6520) D3m
»

Kupiti gaming comp sedaj ali počakati,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
545603 (3789) alpha1

Več podobnih tem