» »

škoda ali toyota

škoda ali toyota

mirator ::

škoda fabia 1.0 style ima manjšo moč in večji navor kot toyota yaris 1,5 sol. Kakšno mnenje imate predvsem pa izkušnje z enim ali drugim avtom?

jest10 ::

Škoda.
Vozil boš tako ali tako v nižjih obratih zaradi solidnega navora in ti max moč ni pomembna.
Če pa ti mašina ne bo dovolj močna, se jo lahko poboljša na 130 konjičkov.

ziga1990 ::

Toyote imajo sloves po zanesljivosti tako da, če ti je zanesljivost pomembna glej Toyoto. Trenutno vozim Toyoto Yaris 1.0 2002 katera je pri nas že 17 let in do sedaj ni bilo nobene okvare samo redni servisi in ličarska dela zaradi trka v tegelce
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Arzen28 ::

ziga1990 je izjavil:

Toyote imajo sloves po zanesljivosti tako da, če ti je zanesljivost pomembna glej Toyoto. Trenutno vozim Toyoto Yaris 1.0 2002 katera je pri nas že 17 let in do sedaj ni bilo nobene okvare samo redni servisi in ličarska dela zaradi trka v tegelce

To velja za te letnike, novejši niso več tak zanesljivi.

KAVINSKY ::

Yaris je atmosferc, tako da vsa moč nastopi relativno pozno na visokih obratih. Škoda (verjetno 1.0 TSI) pa ima moč razporejeno čez širše področje obratov zaradi turbine - je precej bolj "elegantno" za voziti in prehitevati. Dodatna prednost fabie je precej večji prtljažnik (ista velikost kot na Golfu 4).

Če rabiš večji avto lahko pogledaš še novo Skalo. Druga alternativa za manjši avto pa je Suzuki Swift ali pa večja Ford Fiesta.

mirator ::

Hvala za mnenja. Tudi sam se nagibam bolj proti škodi. Nekoliko me je sicer mučila malenkost, ki se ji reče 1000 evrov razlike v ceni.

hojnikb ::

sj mas razlicne izvedbe, lahk tut easy vzames
#brezpodpisa

mirator ::

Seveda, samo če primerjaš enakovredno opremljenost, bo razlika v ceni vedno obstajala.

J.McLane ::

Trenutni Yaris je v odhodu, še letos pride novi, tako da je Yaris že malo zastarel, ampak kar se zanesljivosti tiče verjetno zelo dobro izpiljen, pa glede na to da odhaja pojdi v salon in se začni menit za dejanska vozila iz zaloge, morda pride še kakšen dodaten popust.
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

IL_DIAVOLO ::

ziga1990 je izjavil:

Toyote imajo sloves po zanesljivosti tako da, če ti je zanesljivost pomembna glej Toyoto. Trenutno vozim Toyoto Yaris 1.0 2002 katera je pri nas že 17 let in do sedaj ni bilo nobene okvare samo redni servisi in ličarska dela zaradi trka v tegelce


Sloves dolgočasnih in pocasnih jajc ja.

link_up ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Toyote imajo sloves po zanesljivosti tako da, če ti je zanesljivost pomembna glej Toyoto. Trenutno vozim Toyoto Yaris 1.0 2002 katera je pri nas že 17 let in do sedaj ni bilo nobene okvare samo redni servisi in ličarska dela zaradi trka v tegelce


Sloves dolgočasnih in pocasnih jajc ja.


To se moram zal strinjat, ker sem nekdaj imel sluzbene Toyote. Ne samo, da se zanic vozi in ni zabavna, se dolge luci/blendanje ima obrnjeno. Trapasti azijci. :)
In and Out

Cveto ::

Prvi Yaris je bil res neuničljiv. Pri kolegu ga imajo za drugi avto in kar "noče" crknit (avto je star 20 let). Novejši pa menda niso več tako. Zadnje generacije sicer nisem vozil, je pa bil v prejšnji izvedbi motor precej len, razen če si ga steral v obrate (kar ga večina ne). Škoda (vozil sem prejšni 86ps model) deluje dosti bolj uporabno.

mirator ::

Hvala še enkrat za vaša mnenja. Kocka je padla, zamagala je Škoda.

J.McLane ::

Čakaj, a si sploh šel na testno vožnjo? A to se bo kar Slo-tech namesto tebe odločil?

Kaj pa novi Clio, Corsa...
Simplicity is the ultimate sophistication - Leonardo da Vinci

Cveto ::

Morda pa gleda samo tiste, ki imajo brezobrestno financiranje. Za to obstaja več razlogov, ne samo to, da nekdo ne more "skeširati" avta.

Raptor F16 ::

Vzemi jarisa, če ti kaj pomeni imet hibrida in avtomatika. Če ti dol visi za to dvoje, vzameš škodo.

J.McLane je izjavil:

Trenutni Yaris je v odhodu, še letos pride novi, tako da je Yaris že malo zastarel, ampak kar se zanesljivosti tiče verjetno zelo dobro izpiljen, pa glede na to da odhaja pojdi v salon in se začni menit za dejanska vozila iz zaloge, morda pride še kakšen dodaten popust.


Če mu trgovc zdaj ne bo dal popusta na vozilo iz zaloge, ki je tik pred menjavo generacije, je neumen.

mirator je izjavil:

Hvala še enkrat za vaša mnenja. Kocka je padla, zamagala je Škoda.


Namesto da kockaš si greš avto lahko drugiš tudi ogledat in zaprosit za testno vožnjo.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Zgodovina sprememb…

broken/link ::

@mirator - sem bil v isti dilemi.
Sem bil že praktično odločen za Yaris, šel na testno vožnjo - na kratko: razočaranje. Ampak mogoče zaradi previsokih pričakovanj.
pozna se, da avto nima turbine in je atmosferc. tako da mu pri pospeških tistih cca 110konjev nič ne pomaga. ko sem šel po avtocesti in poskusil prehitet kamion ... nisem vedel, ali vozim twingota ali 110konjski avtič. ampak to še ni bil konec razočaranj. največje razočaranje je bilo to, kako izjemno slabo je zvočno izolirana kabina. pri 130 sem se moral skoraj dret, da sem lahko komuniciral s sopotnikom. In avto notri res izgleda ceneno. Na koncu me je itak že vse motilo :) Aja, pa na testni vožnji mi je preglavice delala še 1.prestava oz. speljevanje - sklopka je bila namreč zelo občutljiva in ali sem speljal presunkovito, 2x mi je pa celo avto ckrnil :D jebatga - prevelika navajenost na dizla.
Se pa baje Yaris hibrid čisto drugače vozi - nisem poskusil, tko da morebiti če si v tej dilemi se ti splača poskusit. Ampak hibrid je leto dni nazaj presegal moje cenovne zmožnosti.
Aja, na koncu sem čisto po naklučju dobil 3leta staro škodo TSI od poznanega lastnika. in sem še vedno happy with it.
če kupuješ novo se ti vsekakor splača it na testno vožnjo. V tisti urci boš marsikaj opazil, kaj ti je kul in čaj te moti.

Cveto ::

Sosed ima Yaris hibrida, pa ni najbolj zadovoljen. Predvsem (pa gre za starejšega gospoda, ki ni "norec na cesti"), ga moti prepočasno speljevanje oziroma prepočasen odziv. Ko se moraš recimo vključiti v promet, zna to kar motiti. Ta gospod avtomatika še ni imel, zato ga moti še bolj. Drugo je poraba goriva, ki ni kaj dosti nižja (če ne celo višja) kot jo je imel prej pri dizlu. Moti ga tudi nepregleden infotainment, ampak to te starejše ljudi, ki so navajeni za vse imeti gumbe, itak moti.

IL_DIAVOLO ::

Mestna vozila pac niso za avtocesto. Vsak 100 konjski turbo dizel bo boljsi od takih avtov, ki pac niso namenjeni avtocestni voznji.

mirator ::

J.McLane je izjavil:

Čakaj, a si sploh šel na testno vožnjo? A to se bo kar Slo-tech namesto tebe odločil?

Kaj pa novi Clio, Corsa...

V igri je bilo več različnih tipov avtomobilov. Z nekaterimi je bila opravljena tudi testna vožnja,tako da sta za finale ostala omenjena dva. Forum se ni odločal namesto mene, mi je pa potrdil mojo izbiro.

Polozweii :: včeraj, 16:05:00

mirator je včeraj ob 14:44:11 izjavil:

Hvala še enkrat za vaša mnenja. Kocka je padla, zamagala je Škoda.

Namesto da kockaš si greš avto lahko drugiš tudi ogledat in zaprosit za testno vožnjo.

Izraz "kocka je padla", metaforično pomeni, da je prišlo do odločitve.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Iskanje rabljenega avta do 1500 evrov in nateguni (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7312782 (7819) zobnik
»

Nov avto

Oddelek: Na cesti
313507 (1688) GrX
»

Pomoč pri nakupu rabljenega avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
506899 (5105) next3steps
»

Seat Leon ali Toyota Auris (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5515193 (13168) MaticKregar

Več podobnih tem