» »

Italijani na Krasu

Italijani na Krasu

uporabnik832 ::

Tu pa tam me zagrabijo kakšna razmišljanja, ki se nagibajo k teorijam zarote.

ITALIJANI SI ŽELIJO STANOVANJ NA KRASU, INTEGRACIJE PA NE
https://www.rtvslo.si/slovenija/italija...
...Italijanski državljani, ki to ostajajo še naprej in od domačinov zahtevajo, da z njimi govorijo v italijanščini, naj bi največ nepremičnin pokupili v Divači in Lokvi, kjer se že pojavljajo napisi v italijanskem jeziku

ANGLEŽI PRVI V SLOVENIJI, ITALIJANI NA KRASU
https://www.dnevnik.si/1042427864
...Vemo pa, kot opozarja Boris Pahor, da je na italijanski strani še vedno mogoče slišati: "Vojno smo izgubili, ta zemlja pa je še vedno naša." Tako govorita desnica in levica, dodaja Pahor.



>3. 1. 2020
Zdaj tudi uradno. V Sežani pristal zvezdnik svetovnega nogometa.
https://siol.net/sportal/prva-liga/zdaj...
Zvezdnik v Sežani, kje pa bi drugje? Nič nenavadnega pač, milijonar, italijanski prvak nas je počastil in pristal v Sežani.
Nekaj tukaj ne štima.


>13. 1. 2020
V Sežani bodo 15. januarja odprli prvo javno hišo z robotskimi lutkami pri nas.
https://siol.net/novice/slovenija/novos...
Italijani že čakajo v vrsti, da se tudi uradno odprejo vrata hiše na slovenski strani.
Seks s plastičnim objektom, ki spominja na podobo žive ženske. Tukaj pri nas v Sloveniji za italijanske goste.


.....................................
1. "Da si lahko podjarmiš narod, moraš najprej uničiti žensko, arterijo družbe."

2. O športu, v povezavi s politiko piše in govori tudi Ljubodrag Duci Simonović

Vazelin ::

Javna hiša s seks lutkami v Sežani :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

_Denny_ ::

Zanimivo, podobne konspiracije glede zemlje so tu v našem koncu z Avstrijci:
https://www.rtvslo.si/okolje/kmetijstvo...
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

Ganon ::

Lepiš 9 let stare članke.

misticnimrk ::

Ampak v tem času ni šlo nič na bolje - nasprotno tuljotov je vse več in ljudje se uklanjajo.
Stvar je simple kot pasulj. Hočeš prodat nepremičnino ampak je ne moreš, ker je kupna moč v sloveniji taka kot je (in cene tudi... stara hiša, ki še komaj stoji stane 100k€).
Pride pa iz druge strani italjan in ti plača še preden rečeš keks. in ljudem denar diši, ne zaveda pa se tega, da bodo ti ljudje zabrisali meje krasa - slej ali prej.
Prilagajajo se namreč ne. In tudi nevem od kje jim denar - ker kolikor vidim je italija v še večjem dreku kot smo mi.

Zamejstvo se je po vojni poseljevalo z ljudmi iz juga italije, ki so dobili državni denar zato, da so se preselili v slovenske vasi v italiji, da jih nebi poselili slovenci.
Podobno se verjetno dogaja sedaj, le da na slovenski strani.

nevem,... razmišljam naglas & pravim kar vidim.

krucymucy ::

misticnimrk je izjavil:

ker kolikor vidim je italija v še večjem dreku kot smo mi.

Ne ni. Italjansko gospodarstvo je mocno in predvsem razprseno.
Ogromno imajo malih specializiranih podjetij ki so eksperti na svojem podrocju.
Pusti ob strani Alitalio, proracun in Fiat oz. FCA, njihovo gospodarstvo sloni na malih podjetjih.
Tudi turizem ni zanemarljiv. Predvsem v Alpah oz. severu.

Kar se pa tezave tice, kar sicer zame ni, pa lahko op in ti malo bolj delata pa zacneta kupovati na krasu stare hise.

starfotr ::

No, kdo prodaja te nepremičnine? Predvsem kmetijske? Spet je "Ljubljana" kriva? Ali so krivi kateri drugi?

Mislim, trg je odprt, kupujte, če imate denar. Pojdite v AT banke, in naj vam dajo kredit, če ste kreditno sposobni in če vam ga naše banke ne dajo. Ali dajejo kredit samo državljanom AT? Dvomim.

Če govorijo Italijani v tujem jeziku, koga briga. Če ste hlapci in govorite z njimi v IT jeziku, ste pač sami krivi.

Ne morem verjet, kake budale živijo pri nas. V vsem vidijo problem.

KAVINSKY ::

misticnimrk je izjavil:

Prilagajajo se namreč ne.


To pa je problem slovenceljna, da se prilagaja drugim. Italjani niso prav nič drugačni od južnih bratov. Pridejo gor, zakaj bi se sploh trudil, če me pa ja razumejo. Za 1. maj pojejo Vstala primorska, ko se oglasi Tuljo pa takoj si, si, come no. Pompino e vino 10€.

misticnimrk ::

Ma zaradi mene se lahko preselijo v slovenijo, ampak nej se potem prilagodijo okolici, ne da se okolica njim.
Ko je bila nona še živa so prišle njene kolegice (slovenke) iz zamejstva k nam na kosilo - govorilo so v italjanščini. Jaz sem se temu upru in se upiram še danes.
Tudi ko grem v IT, govorim slovensko (v zamejstvu seveda). Redko se zgodi, da se nebi uspeli zmenit sam traja mal dlje, da dojamejo poanto.
In ja starejše generacije so se uklanjale, mlajše ne več tako.

Težava s hišami še ni tako vidna. Predvsem tistim, ki so oddaljeni od tega. Bomo videli čez recimo 10 let, ko bodo v Lokvi ali kakšni drugi obmejni vasi živeli pretežno ali samo italjani in si bodo hoteli to prilastit (kot država). Boste tudi takrat tiho?

Zamejce (in na sploh slovence) v IT dobesedno zatirajo (ali jih tretirajo kot tretje berme), na drugi strani meje jim pa veselo hiše prodajamo. nevem kdo je tu nor.
Vem, pa da usem denar zelo lepo diši.

rawwer ::

Kja pa slovenci v okolici savudrije - umaga...

stara mama ::

Zakaj imajo Italjani denar? V drugačni davkariji od naše.
Plače manj obdavčene, bolj obdavčene pa dobrine. Grejo pa kupovat ven, kjer je manj davka.

gruntfürmich ::

slovenci enako na hrvaškem...

angleži pa se počasi pobirajo iz prekmurja; kar nekatere čisto nič ne moti, ker je šlo po večini za upokojence, ki se prav tako ne želijo integrirati niti naučiti slovenskega jezika, ter za nižji razred ljudi. ampak ker so pokojnine majhne, cene pri nas pa ne nizke, se odseljujejo. nobene škode...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krucymucy ::

misticnimrk je izjavil:

Težava s hišami še ni tako vidna. Predvsem tistim, ki so oddaljeni od tega. Bomo videli čez recimo 10 let, ko bodo v Lokvi ali kakšni drugi obmejni vasi živeli pretežno ali samo italjani in si bodo hoteli to prilastit (kot država). Boste tudi takrat tiho?

Obrazlozi prosim na kaksni osnovi bodo zahtevali integracijo z maticno drzavo?
S podporo zahoda, kot Kosovo?
Ne gre to tako.

fuck_it_ ::

pač kupujte hiše na krasu pa bo problem rešen.

Stari ljudje tam umirajo, hiše se prodajajo in če jih slovenci ne kupijo bodo pač lastniki stavbo prodali italijanu.

uporabnik832 je izjavil:


ITALIJANI SI ŽELIJO STANOVANJ NA KRASU, INTEGRACIJE PA NE


ma ja. Glih tako kot slovenci ki kupujejo stanovanja v stari gorici ker so smešno poceni (ker se italijani selijo ven iz stare gorice).
Pač slovenci živijo v stari gorici (Italiji), delajo pa v Sloveniji. Integracije nikakršne. Samo če bi kak italijan kaj rekel čez njih bi ga ljudje najbrž takoj označili za fašista ane?........

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: fuck_it_ ()

zavajon ::

stara mama je izjavil:

Zakaj imajo Italjani denar? V drugačni davkariji od naše.
Plače manj obdavčene, bolj obdavčene pa dobrine. Grejo pa kupovat ven, kjer je manj davka.

Pa si prepričan, da imajo plače manj obdavčene? Sam sem pred mnogimi leti delal v Italiji in takrat so bile tam plače zelo obdavčene.

Sicer pa, mi lahko kdo razloži, v čem je point te teme? Nekaj o italijanskem kupovanju nepremičnin na Krasu, kar je nesmisel, saj so tam nepremičnine precej dražje kot v Italiji, pa neki kupleraj z lutkami, pa lastništvo sežanskega fuzbal kluba ... Ne vidim nobene rdeče niti tu.

Glugy ::

Dokler smo v EU mi lahko brez omejitev kupujemo v katerikoli članici; in tud katerakoli članica lahko kupuje pri nas. Tako to je. Nimaš kej nardit. Edino tisto da morajo table biti v slovenskem jeziku; če so potem še dodatno v drugih jezikih ni problem. Mora biti pa slovenski na prvem mestu pri tablah in napisih.

KAVINSKY ::

Ja nič dečki, gremo ponovno zavzeti Trst:

https://www.immobiliare.it/annunci/7828...

wajdujc ::

stara mama je izjavil:

Zakaj imajo Italjani denar? V drugačni davkariji od naše.
Plače manj obdavčene, bolj obdavčene pa dobrine. Grejo pa kupovat ven, kjer je manj davka.

Jep, fuuuul nižji davki proti našim:
scaglioni di reddito in € aliquota IRPEF
fino a 15.000 23%
da 15.000,01 a 28.000 (23% e) 27%
da 28.000,01 a 55.000 (23%, 27% e) 38%
da 55.000,01 a 75.000 (23%, 27%, 38% e) 41%
oltre 75.000 (23%, 27%, 38%, 41% e) 43%

Dohodnina
do 8.021,34 16 %
od 8.021,34 do 20.400,00 27 %
od 20.400,00 do 48.000,00 34 %
od 48.000,00 do 70.907,20 39 %
od 70.907,20 50 %

ja... kar je čez 70k se zihr splača... sam potem manjka še lokalna dohodnina (addizionale IRPEF)

MasterTade ::

Itak, kdo pa nima nižjih davkov kot mi. Mi imamo davke največje na svetu, če bi zmanjšali bi delodajalci 100% dali višje plače kolikor zdaj dajo davka
Mors omnia aequat

uporabnik832 ::

fuck_it_ je izjavil:

pač kupujte hiše na krasu pa bo problem rešen.

Stari ljudje tam umirajo, hiše se prodajajo in če jih slovenci ne kupijo bodo pač lastniki stavbo prodali italijanu.

uporabnik832 je izjavil:


ITALIJANI SI ŽELIJO STANOVANJ NA KRASU, INTEGRACIJE PA NE


ma ja. Glih tako kot slovenci ki kupujejo stanovanja v stari gorici ker so smešno poceni (ker se italijani selijo ven iz stare gorice).
Pač slovenci živijo v stari gorici (Italiji), delajo pa v Sloveniji. Integracije nikakršne. Samo če bi kak italijan kaj rekel čez njih bi ga ljudje najbrž takoj označili za fašista ane?........


Mi smo mali dvomilijonski narod in ne moreš vleči takšnih vzporednic in primerjav.

To, da imamo svojo državo, je samo po sebi mali precedent. Če bi jo želeli in ohraniti v prihodnje bi se morali malo drugače vesti.

Po mojem mnenju, Katalonci, Baski ali Galičani npr. v Španiji nikoli ne bodo imeli svoje države.

Kje je jype, ko ga rabiš, da kaj pripomni ?

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

MasterTade je izjavil:

Itak, kdo pa nima nižjih davkov kot mi. Mi imamo davke največje na svetu, če bi zmanjšali bi delodajalci 100% dali višje plače kolikor zdaj dajo davka


Mhhhhhmmmm.....

louser ::

Obdavčitev pri nas je majhna, minimalko pa mora od delodajalcev izsiliti država.
Hmmm, nekaj ne štima.

OrkAA ::

MasterTade je izjavil:

Itak, kdo pa nima nižjih davkov kot mi. Mi imamo davke največje na svetu, če bi zmanjšali bi delodajalci 100% dali višje plače kolikor zdaj dajo davka


Sveta preproscina. Se posebej je alarmantno, da ne znas niti prebrat posta nad sabo, ki ti pokaze razliko v davkih.

zavajon ::

MasterTade je izjavil:

Itak, kdo pa nima nižjih davkov kot mi. Mi imamo davke največje na svetu, če bi zmanjšali bi delodajalci 100% dali višje plače kolikor zdaj dajo davka

Ja, komaj čakajo, da bi lahko dali višje plače. Sploh tisti "uspešni podjetniki", ki izplačijejo minimalca :D

MasterTade ::

OrkAA je izjavil:

MasterTade je izjavil:

Itak, kdo pa nima nižjih davkov kot mi. Mi imamo davke največje na svetu, če bi zmanjšali bi delodajalci 100% dali višje plače kolikor zdaj dajo davka


Sveta preproscina. Se posebej je alarmantno, da ne znas niti prebrat posta nad sabo, ki ti pokaze razliko v davkih.


Ja, zato ker sem ga prebral je bil post sarkastičen
Mors omnia aequat

OrkAA ::

O fak, ujel sem se na dvojni sarkazem. Se opravicujem in me veseli, da se strinjamo. :)

Raptor F16 ::

Vazelin je izjavil:

Javna hiša s seks lutkami v Sežani :D


Bratan, karoche, gre za servis, kjer "rentaš" Ančko.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kje v Sloveniji se splača živeti, zakaj? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15620008 (14318) Vitez
»

Manjšine, zapis v ustavo, predlog Levice, SDS (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
12723222 (20159) thramos
»

Zaščitna klavzula - podpis peticije

Oddelek: Problemi človeštva
264711 (4278) Vikking
»

Postojnsko jamo (koncesijo) - najboljšemu ponudniku! (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
746127 (4464) gzibret

Več podobnih tem