» »

iPhone nasveti

iPhone nasveti

1 2 3
4
5

jakan123 ::

Prižgeš novega in imaš wizard za prenos podatkov iz starega. Vneseš apple ID, poskeniraš nek vzorec na starem in počakaš, da vse skopira. Lahko pa na star način, da narediš na starem backup in na novem restore.

klinker ::

Ce se ne motim je ajfona pametno izpisat iz trenutnega racuna pred factory resetom. Frend je imel par let nazaj tezave z vpisom v rabljen ajfon.

Map ::

          ::

Ko vključiš nov telefon zraven starega, te stari vpraša, če želiš prenos vsebine na novega.

louser ::

klinker je izjavil:

Ce se ne motim je ajfona pametno izpisat iz trenutnega racuna pred factory resetom. Frend je imel par let nazaj tezave z vpisom v rabljen ajfon.

V icloudu je nujno potrebno odjaviti napravo iz računa. V nasprotnem primeru pomaga samo menjava treh čipov na plati, kar bi pri nas stalo verjetno kar krepko preko 500eur ali nakup icloud free matične iz Kitajske in upati, da je res odklenjena.

klinker ::

On je to pol resu s prodajalcem, ne vem pa kako.

buttcrack ::

Nov iphone, first timer, sedaj pa ni šanse naložit ničesar preko itunesov.
Jamra da nimam tv ali video appa pa da naj grem v store ponj. Store tega nima...
Kakšen hint prosim.

hojnikb ::

tole je zelo cudno. Si sploh prijavljen v iCloud? Pa slikaj kaj tocno ti napise.
#brezpodpisa

buttcrack ::

itunes cannot sync movies or tv shows to the iphone because the tv app or the videos app is not installed. You must download the tv app or the videos app from te app store on your iphone in order to sync movies or tv shows.

tole, prijavljen menda sem :)

hojnikb ::

kater iOS in kater iPhone?
#brezpodpisa

buttcrack ::

13.6, 11ka

že zrihtal...

Zgodovina sprememb…

buttcrack ::

sedaj se pa ubadam z mail appom, ki mi nikakor noče javit, da sem prejel nov mail.
outlook app dela u nulo, gmail je tudi javljal BP, ampak se mi res ne da imeti teh alternativ, če lahko vse združim v klasiko. Ima kdo idejo kaj bi lahko bilo?

MrStein ::

V app-u se vidi nov email?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

seveda, dodal dva gmaila. oba se posodobita ko swipneš oz. odpreš app, da bi pa sam od sebe zapiskal da je nov mail to pa ne :(

bronco ::

Od hčere sem dobil Iphone 8, še vedno je na njem njenID in geslo, kateri pa pri meni ne prime. rad bi ga popolnoma resetiral na moje podatke.Kako je možno?

shadeX ::

Prvo se mora Odjaviti iz iClouda.

drvo ::

bronco je izjavil:

Od hčere sem dobil Iphone 8, še vedno je na njem njenID in geslo, kateri pa pri meni ne prime. rad bi ga popolnoma resetiral na moje podatke.Kako je možno?


Settings/general/reset/erase all content and settings.

buttcrack ::

nikakor se ne morem znebiti lagga mail synca... enostavno ne posodablja.
sumim, da bi bil lahko kakšen vpn (blokada) kriv za to, ker tudi hotspot ne dela kadar je aktiven.

ker se na safari ne bom nikoli navadu in sem precej vezan še na MS, uporabljam chrome, zato bi prosil za kakšen free adblock app, da ne bo potrebno non stop vpn ugašat.

Hikari ::

Ima kdo kako idejo kako iz iphone (ios 13.x) najlažje preneseti fotografije na Win10 PC? Itunes in USB prenos enasotavno neha delat med prenašanjem in je vse skupaj užas od UX.

hojnikb ::

iCloud ali Google Photos je najlazje
#brezpodpisa

dj_uro ::

Hikari je izjavil:

Ima kdo kako idejo kako iz iphone (ios 13.x) najlažje preneseti fotografije na Win10 PC? Itunes in USB prenos enasotavno neha delat med prenašanjem in je vse skupaj užas od UX.

ja tole prenašanje preko kabla je mukotrpno..

ne razumem, najbrž je nalašč nastavljeno, da podaja neke random errorje ipd...
vw-klub.si

MrStein ::

"zjahan" kabel?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dj_uro ::

MrStein je izjavil:

"zjahan" kabel?

Nikakor. Dogaja se pri vseh ishitih, ki sem si jih kadarkoli lastil.
In seveda na vecih PCjih.
vw-klub.si

MrStein ::

Sem že večkrat delal kompleten backup ajfona v iTunes na Windows in to celo v VM, tako da...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MacGyver141 ::

Hikari je izjavil:

Ima kdo kako idejo kako iz iphone (ios 13.x) najlažje preneseti fotografije na Win10 PC? Itunes in USB prenos enasotavno neha delat med prenašanjem in je vse skupaj užas od UX.


dj_uro je izjavil:

Hikari je izjavil:

Ima kdo kako idejo kako iz iphone (ios 13.x) najlažje preneseti fotografije na Win10 PC? Itunes in USB prenos enasotavno neha delat med prenašanjem in je vse skupaj užas od UX.

ja tole prenašanje preko kabla je mukotrpno..

ne razumem, najbrž je nalašč nastavljeno, da podaja neke random errorje ipd...



Settings -> Photos -> Transfer to MAC or PC -> Keep Originals

buttcrack ::

našel sila enostavno rešitev za problem s syncam mail appa, uninstall mail app in gmail gor.

updejta v real timeu bp.

se da kje mogoče nastavit default dialer, ker me truntno vedno na viber meče.

          ::

dj_uro je izjavil:

MrStein je izjavil:

"zjahan" kabel?

Nikakor. Dogaja se pri vseh ishitih, ki sem si jih kadarkoli lastil.
In seveda na vecih PCjih.


pol pa ne more biti drugega kakor PBKAC.

flameir ::

Jaz sem zadnjič tud hotel prenest prek kabla nekaj slik, pa sploh niso ble v eni mapi, ampak v treh različnih, pa še to je pol slik manjkalo (pa samo od enega tedna dopusta slike). Ne vem zakaj, mam v spominu, da je to včasih čist ok delovalo.

Na koncu sem naložil na cloud in potem iz clouda na PC. Take zadeve me res odvračajo od jabuka in upam, da se uspem prisilit, da bo naslednji telefon pixel. :D

dj_uro ::

          je izjavil:

dj_uro je izjavil:

MrStein je izjavil:

"zjahan" kabel?

Nikakor. Dogaja se pri vseh ishitih, ki sem si jih kadarkoli lastil.
In seveda na vecih PCjih.


pol pa ne more biti drugega kakor PBKAC.

seveda je problem v meni...kakopak drugače..
je pa vsak tak šaljivec dobrodošel, da pride osebno pogledat to dogajanje:))
vw-klub.si

XS!D3 ::

flameir je izjavil:

Jaz sem zadnjič tud hotel prenest prek kabla nekaj slik, pa sploh niso ble v eni mapi, ampak v treh različnih, pa še to je pol slik manjkalo (pa samo od enega tedna dopusta slike). Ne vem zakaj, mam v spominu, da je to včasih čist ok delovalo.

Na koncu sem naložil na cloud in potem iz clouda na PC. Take zadeve me res odvračajo od jabuka in upam, da se uspem prisilit, da bo naslednji telefon pixel. :D

Sicer že dolgo nisem tega počel na Win, ampak če se prav spomnem imaš možnost za prenos slik (tole?) brez da sam iščeš po folderjih, kje je kaj. Pa če imaš slučajno vklopljen iCloud Photos moraš posebaj obkljukat, da se vsi originali hranijo na telefonu, kot je nekdo zgoraj napisal.

          ::

flameir je izjavil:

Jaz sem zadnjič tud hotel prenest prek kabla nekaj slik, pa sploh niso ble v eni mapi, ampak v treh različnih, pa še to je pol slik manjkalo (pa samo od enega tedna dopusta slike). Ne vem zakaj, mam v spominu, da je to včasih čist ok delovalo.

Na koncu sem naložil na cloud in potem iz clouda na PC. Take zadeve me res odvračajo od jabuka in upam, da se uspem prisilit, da bo naslednji telefon pixel. :D


Prenos slik na Windows preko kabla je očitno narejen z namenom, da se ga ne uporablja. Otrokom sem zato uredil sinhronizacijo fotografij preko iClouda.

MacGyver141 ::

Bom bolj jasno napisal :)
Settings -> Photos -> Transfer to MAC or PC -> Keep Originals (prednastavljeno je na automatic).
Ko to narediš, ni več problemov z prenosom slik iz iPad/iPhone na PC.

flameir ::

@XS!D3
Sem sprobal, pa ne deluje. Hvala vseeno.

@MacGyver141
Dejansko tole deluje. Hvala, zdaj vem nekaj novega. :D

XS!D3 ::

Ravno na to kar je MacGyver141 zdaj še enkrat napisal, sem opozoril, da je že zgoraj ... :)

dj_uro ::

MacGyver141 je izjavil:

Hikari je izjavil:

Ima kdo kako idejo kako iz iphone (ios 13.x) najlažje preneseti fotografije na Win10 PC? Itunes in USB prenos enasotavno neha delat med prenašanjem in je vse skupaj užas od UX.


dj_uro je izjavil:

Hikari je izjavil:

Ima kdo kako idejo kako iz iphone (ios 13.x) najlažje preneseti fotografije na Win10 PC? Itunes in USB prenos enasotavno neha delat med prenašanjem in je vse skupaj užas od UX.

ja tole prenašanje preko kabla je mukotrpno..

ne razumem, najbrž je nalašč nastavljeno, da podaja neke random errorje ipd...



Settings -> Photos -> Transfer to MAC or PC -> Keep Originals

HVALA!!!
vw-klub.si

buttcrack ::

nabavil sem par kitajskih kablov pa bi rad sprobal kateri najbolj polni...

na andoridu se tepejo appi za to, ios pa najdem enega pa še ta ni free.

ima kdo kaj na lagerju?

Furbo ::

Kupi si gadget za med kabel in telefon in boš videl, koliko 'vleče'.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

tiktoktak ::

Furbo je izjavil:

Kupi si gadget za med kabel in telefon in boš videl, koliko 'vleče'.


Ko smo ravno pri stvari - kateri gadget bi priporočali čim ceneje, da še dela ok?

lolipop2 ::

Bi še jaz nekaj vprašal:

trenutno mi javlja da je iCloud storage full in mi novh fotk ne shranjuje več. Zanima me, ali ima ta storage shranjene tudi tiste fotke, ki sem jih v preteklosti že zbrisal?
Ker tudi če pobrišem vse trenutne fotke na telefonu, je storage še vedno poln.
In podvprašanje: če pobrišpem icloud storage, ali bo potem naredil nov backup na npr. današnji dan?

Hvala

buttcrack ::

tiktoktak je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kupi si gadget za med kabel in telefon in boš videl, koliko 'vleče'.


Ko smo ravno pri stvari - kateri gadget bi priporočali čim ceneje, da še dela ok?

verjamem da je tudi to rešitev, sicer dražja in precej dolgo trajajoča... ampak kako potem izmeriš kolk vleče preko wireless polnjenja?

MacGyver141 ::

buttcrack je izjavil:

nabavil sem par kitajskih kablov pa bi rad sprobal kateri najbolj polni...

na andoridu se tepejo appi za to, ios pa najdem enega pa še ta ni free.

ima kdo kaj na lagerju?


Če nima MFi certifikata, potem fastcharging ne bo deloval (če slučajno hočeš to sprobat).
En primer kabla, ki preverjeno deluje:
https://www.ugreen.com/products/mfi-usb...

flameir ::

buttcrack je izjavil:

nabavil sem par kitajskih kablov pa bi rad sprobal kateri najbolj polni...

na andoridu se tepejo appi za to, ios pa najdem enega pa še ta ni free.

ima kdo kaj na lagerju?


Kot jaz vem, se tega ne da vidt na iOSu. Sicer pa Anker, Baseus, Ugreen. Anker je malo dražja, druga dva sta tam tam. Vsi trije so zelo kvalitetni. AliExpres,s razvrstiš po orderjih in vidiš takoj, kerega naročit.

Furbo ::

buttcrack je izjavil:

tiktoktak je izjavil:

Furbo je izjavil:

Kupi si gadget za med kabel in telefon in boš videl, koliko 'vleče'.


Ko smo ravno pri stvari - kateri gadget bi priporočali čim ceneje, da še dela ok?

verjamem da je tudi to rešitev, sicer dražja in precej dolgo trajajoča... ampak kako potem izmeriš kolk vleče preko wireless polnjenja?

Daš med wireless polnilec in njegov usb kabel? Think people.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

buttcrack ::

hitrost polnjenja je odvisna tako od adapterja kot od kabla.

na tvoj način izveš samo kaj se dogaja v adapterju, kaj gre po kablu dalje je še vedno neznanka.

andorid ima npr ampere app, ki ti pokaže s kakšnim tokom se telefon polni.

flameir ::

Pri iPhone je hitro polnjenje itak raketna znanost. Da ne govorim, da v boxu pri najnovejšem za 1500 EUR dobiš 5 W charger. Mislm, a resno??? Je pa 18 W polnilec čisto dovolj (VIR), tako da te zaenkrat za lighting kable ne rabi skrbet, če ravno nisi nabavil najslabših.


Pri Androidu je seveda druga zgodba, npr. pri novem Mi 10 Ultra v boxu dobiš 120 W charger (24x več od Apple chargerja), stane 2x manj (LOL!) in se iz 0-100 nafila v 23 minutah! (VIR)

edit: sem sicer trenutno še lastnik iPhone X-a, tako da nisem največji Android fan, mi gre pa tole počasno filanje počasi že precej na živce...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: flameir ()

MrStein ::

buttcrack je izjavil:

nabavil sem par kitajskih kablov pa bi rad sprobal kateri najbolj polni...

na andoridu se tepejo appi za to, ios pa najdem enega pa še ta ni free.

ima kdo kaj na lagerju?

Amperes Lite battery charging
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

buttcrack ::

preverim, hvala

XS!D3 ::

flameir je izjavil:

Pri iPhone je hitro polnjenje itak raketna znanost. Da ne govorim, da v boxu pri najnovejšem za 1500 EUR dobiš 5 W charger. Mislm, a resno??? Je pa 18 W polnilec čisto dovolj (VIR), tako da te zaenkrat za lighting kable ne rabi skrbet, če ravno nisi nabavil najslabših.


Pri Androidu je seveda druga zgodba, npr. pri novem Mi 10 Ultra v boxu dobiš 120 W charger (24x več od Apple chargerja), stane 2x manj (LOL!) in se iz 0-100 nafila v 23 minutah! (VIR)

edit: sem sicer trenutno še lastnik iPhone X-a, tako da nisem največji Android fan, mi gre pa tole počasno filanje počasi že precej na živce...

Nobena raketna znanost, uporabljajo čisto standarden USB-PD, vse kar rabiš je USB-PD polnilec poljubne znamke (sam poleg original Applovega, ki je prišel skupaj z novim iPhoneom uporabljam še Aukey, Hyperjuice in v avtu Satechi), ter USB-C to Lightning kabel (spet poleg original kabla, ki je prišel poleg telefona in Air Pods Pro, tudi Ankerjevi in Aukeyevi delujejo super oziroma jih imam še raje). USB-A kolikor vem nima pinov preko katerih gre negotiation za USB-PD.

Če so ti zraven najnovejšega iPhonea za 1500€ dali navaden 5W charger, te je nekdo grdo nategnil. Zraven mojega 11 Pro Max je bil kar lepo Applov original 18W USB-C polnilec.

flameir ::

Kar se tiče polnilca pri 11 Pro Max - se pardoniram, če dobiš 18 W, je vsaj majehn napredek treba priznat. Pri hitrem googlanju sem očitno slabo bral. Sory. :)

Sicer pa je zame 2 uri je še zmeraj obupno počasi. One Plus star 2 leti se kolegu nafila v 40-45min.

XS!D3 ::

Res da ima kar nekaj telefonov hitrejše polnenje, ampak mene ne moti, v 99% ga filam čez noč in hitrejše polnjenje kvečemu škodi. Če je pa nuja nekje na hitro, je pa dovolj tistih 25% v 15min oz. pol urce za 50%.

Imam tudi OnePlus doma, na tistem njihovem proprietary chargerju se res fila hitreje, kjerkoli drugje pa nažalost ne, saj si omejen na 5-10W zaradi nepodpore QC ali USB-PD standardov (vsaj na mojem, čeprav nazadnje ko sem gledal tudi OP8 ni podpiral drugih fast charge standardov). Za v avto je tako edina opcija njihov original car charger za 50€, ki pa hkrati ne zmore nobene druge naprave hitro polnit (72W Satechi me je recimo prišel ceneje, pa še laptop fila po potrebi), za power bank pa pomoje sploh nimaš opcije.
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iphone se 2020? ja/ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12714882 (9006) billy
»

Zevajoča luknja v Mail aplikaciji na iPhonih

Oddelek: Novice / Varnost
285454 (2676) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023978 (20793) Mavrik
»

Začetek prodaje iPhona 5 v Sloveniji, Apple se opravičuje zaradi slabih zemljevidov v (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5928534 (24065) bdoxx

Več podobnih tem