» »

Prvi rezultati Googlove dražbe iskalnikov

1
2
»

poweroff ::

sparovcek2 je izjavil:

Tole glede linuxa pa tudi... Mene bi bilo sram trditi, da je linux uporabniku prijazna izkusnja. To trdijo vase zagledani geeki.

Tako kot mene ni sram trditi, da je BMW največji jajc med avti..? Čeprav v njem še nisem sedel. Sem pa bral na internetih, da ga vozijo v glavnem kreteni... :))
sudo poweroff

MrStein ::

Psst, en namig: če nimaš argumentov, začni pretepati slamnatega moža!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Ja, točno tako.

Ko ti ljudje pokažejo, da se motiš, boš pač nabijal še naprej v tri krasne in ponavljal PR mantre, ki so bile že stokrat dokazane kot bullshit.

Pozdravljen. ;)
sudo poweroff

proto ::

sparovcek2 je izjavil:


Ves ta bav bav glede zasebnosti je vse skupaj ena farsa.


Dragi pacient, taksne kozlarije so pisali pred snowdenom razno razni clovecki. So se ugriznili v jezik. Ko se bos ti ugriznil v jezik bo veliko hujse, saj bo tvoja zavarovalnica dobila podatke o tvoji voznji in o tvojem zdravstvenem stanju, pa ravno v trenutku, ko bos hotel vzeti kredit za stanovanje, hipoteke pa ne bos imel na kaj vzeti. Kdorkoli se danes tolazi, da podatki niso ogromno vredni, je, oprosti izrazu, "vosu", google in facebook kujeta miljarde iz njihove zlorabe, razni tepci pa se se kar prepricujejo, da njihovi podatki niso nic vredni in da jim je vseeno za njih. Sorry. Zelo omejeno razmisljanje, jaz ga ne bi siril naokrog, lahko izpades idiot, ko se pojavi nova zloraba podatkov. Pac lej, ce nimas nic pametnega za povedat si tiho. Preprosto, nebolece za vse.

sparovcek2 je izjavil:

Tole glede linuxa pa tudi... Mene bi bilo sram trditi, da je linux uporabniku prijazna izkusnja. To trdijo vase zagledani geeki.

Glede na to, da vecina uporabnikov racunalnikov nabija android, je linux za njih fantasticna izkusnja. Browser dela. Masina dela hitro. Drugega pa ne rabijo. Za take, male salabajzerje, ki so se nekje naucili desen miskin gumb uporabljat in so se zato sposobni spravit v tezave, ko pridejo na drug OS, pa ni linux kriv. So pac povprecnezi, ki nekaj klikarijo, ceprav je vse razen browserja prevec za njih.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: proto ()

MrStein ::

poweroff je izjavil:


Ko ti ljudje pokažejo, da se motiš, boš pač nabijal še naprej v tri krasne in ponavljal PR mantre, ki so bile že stokrat dokazane kot bullshit.

Zanimiv slamnati mož.... mimogrede, se je že našlo iskanje, kjer je bing boljši kot gugl? Ne? Nič hudega. Bo že kaka slama pri roki.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

poweroff ::

Bing seveda ne more biti boljši, saj je Microsoftov. :))

Se je pa našel vsaj en primere (no, vsaj dva), kjer je bil DuckDuck boljši od Goolaga.
sudo poweroff

itsme ::

Googlova dražba v Franciji ne bo imela smisla. Tam bo od aprila dalje, v državni upravi, mogoče uporabljati le iskalnik Qwant

https://www.telegraph.co.uk/news/2020/0...

Last summer, Florian Bachelier, a member of France's cybersecurity and digital sovereignty task-force, pushed for the change, saying: "We have to set the example. Security and digital sovereignty are at stake here."

feryz ::

Noro. Podjetje dejansko fasa kazen, ker so ljudje prezabiti, da bi v vrstico vpisali bing namesto gugl. Ali duck bla bla. In si to nastavili za vse večne čase.
Da ne govorimo, da je namestitev drugega brskalnika postala misija nemogoče.

Celo tukajšnji znanstveniki bodo raje udrihali po nekom, kot preprosto zamenjali iskalnik. Za takega, ki daje njim relevantne rezultate.
Kot da si imam jaz kaj pomagati s tem, kar gugl servira Jurčku. Njemu servira v glavnem nacistične povezave, jaz ne vem, kaj bi počel s tem.
BTW gugl omogoča tudi anonimno iskanje, z drugačnimi rezultati. Za tiste, ki jih moti, da ugane kaj želijo poiskati.

Gavran ::

MrStein je izjavil:


Zanimiv slamnati mož.... mimogrede, se je že našlo iskanje, kjer je bing boljši kot gugl? Ne? Nič hudega. Bo že kaka slama pri roki.


Yandex...

https://siol.net/digisvet/nasveti/stras...
Bodimo strpni do virusov. Tudi virusi gripe, prehlada in AIDSa morajo živeti.

ejresnevem ::

Precej firm je, ki uporabljajo Google suite, ni 2x reči, da tudi vaša. Si predstavljate, kaj šele tam 'vidi' google, vso vašo službeno zgodovino. Osebno bi sicer bil vesel, da bi mi google izračunal optimum življenja nasploh, naložb, nakupov, prodaj itn. Če bi mi zato še (!) plačal, me ne bi motilo, ampak ok. Edino, kar pa je res, da reklam sploh ne opazim, kot da bi imel nekakšno slepo pego, ne vidim jih in konec, mogoče jih ignoriram podzavestno ali kaj... Ali pa res vidim samo kakšne v kontekstu iskanja na parih web shopih. Ne vem, jaz nimam tako slabega mnenja, sledenje, hmm, kaj pa vem. No, razne variante 24ur so vsebinsko obup, to pa ja.

Če pa koga zanima, da so mi všeč 20-25 letne bujne rjavolaske, pa naj povem, da tudi proti biondam nimam res ničesar.

Praskalec ::

feryz je izjavil:

Noro. Podjetje dejansko fasa kazen, ker so ljudje prezabiti, da bi v vrstico vpisali bing namesto gugl. Ali duck bla bla. In si to nastavili za vse večne čase.
Da ne govorimo, da je namestitev drugega brskalnika postala misija nemogoče.

Celo tukajšnji znanstveniki bodo raje udrihali po nekom, kot preprosto zamenjali iskalnik. Za takega, ki daje njim relevantne rezultate.
Kot da si imam jaz kaj pomagati s tem, kar gugl servira Jurčku. Njemu servira v glavnem nacistične povezave, jaz ne vem, kaj bi počel s tem.
BTW gugl omogoča tudi anonimno iskanje, z drugačnimi rezultati. Za tiste, ki jih moti, da ugane kaj želijo poiskati.


Na Androidu te je Google prisilil uporabljati Google search na domačem zaslonu in naložil Chrome, ki se ga ne da zbrisati. Tudi v Chrome se iskalnika ni dalo zamenjati. Naj vsi vsakič najprej pogooglajo DuckDuckGo in šele potem poiščejo zadevo?
Pa še en problem: Predstavljaj si, da ima nekdo telefon z malo prostora, ampak bi raje uporabljal Firefox namesto Chrome. Je res fer, da ti en brskalnik porabi efektivno 0 prostora (ker, ga itak ne moreš zbrisati), drugi pa 200-500MB?

MrStein ::

WTF ima brskalnik porabiti pol giga prostora????
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

MrStein je izjavil:

poweroff je izjavil:


Ko ti ljudje pokažejo, da se motiš, boš pač nabijal še naprej v tri krasne in ponavljal PR mantre, ki so bile že stokrat dokazane kot bullshit.

Zanimiv slamnati mož.... mimogrede, se je že našlo iskanje, kjer je bing boljši kot gugl? Ne? Nič hudega. Bo že kaka slama pri roki.

Jup.
Karkoli v zvezi s programiranjem c# in windows okoljem se da ponavadi dobiti boljse rezultate na Bingu.
Ce isces slike v specificnih pozicijah s specificnimi temami in te dejansko zanima ce so royalty free ali ne, si po mojih osebnih izkusnjah z Bingom hitreje prisel do bolj zahtevnih iskanjih.
Je pa res, da to vecine ljudi ne zanima.
Vecina ljudi isce tisto, kar je AKUTALNO. Kar je pa na zalost AKTUALNO je tisto, kar google servira, ker novice, ki jih beremo dejansko na koncu dneva temeljijo na iskanju/scrappanju servisov, ki so naslonjeni na googlove storitve.
Torej je logicno, da so "boljsi rezultati" pri viru iz katerega izhaja tvoje "subjektivno" mnenje o temu, kaj je boljsi rezultat :D
Ce jutri tretji iskalnik prevzame monopolni polozaj nad podatki o nasih navadah/brskalnik navadah/interesih in cel ekosistem zgradi okoli tega, bodo zelo hitro tudi njihovi zadetki "subjektivno" boljsi.

Oh mimogrede, kot sem ze napisal. Tudi sam sem kriv tega, da rajsi uporabljam google, ker sem navajen na izgled iskalnih rezultatov. Torej dokler dobim pri Googlu tisto, kar iscem ostanem tam.
Ampak v omenjenih primerih sem pa veckrat prisel do odgovorov, ki sem jih iskal na Bingu. In to hitreje. Takoj za tem sem skocil nazaj na Google, ker sem pac ovca, ki se je navadila na rezultate.
Plus vecina IM aplikacij podpira google in daje lepe preview slike in dodatne moznosti pa je zato "lepse" za sheranje.
To je pa potem tisti glavni razlog zakaj se z veseljem zaklenemo v ta subjektivni svet, kjer je vse "boljse" od alternative.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Praskalec ::

MrStein je izjavil:

WTF ima brskalnik porabiti pol giga prostora????

Se strinjam, da so absurdne velikosti, ampak tako pač je. Pri meni je Firefox 200MB, Google search 350, Chrome 425, Google Play services 610... Če imaš take zelo hitro zmanjka prostora na telefonu z 16GB prostora.

MrStein ::

Looooooka je izjavil:


Torej je logicno, da so "boljsi rezultati" pri viru iz katerega izhaja tvoje "subjektivno" mnenje o temu, kaj je boljsi rezultat :D

Mnenje je objektivno. Razen če se ne izpodbije z nasprotnim objektivnim mnenjem. Do zdaj ga ni bilo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Priljubljenost iskalnika DuckDuckGo raste

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
369686 (3179) dunda
»

Google v Androidu dodal okno za izbiro brskalnika in iskalnika (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Android
7615137 (12557) videc
»

Alternativni spletni iskalniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7211719 (10710) matej_jack

Več podobnih tem