» »

[VS Code - Python] - No module named

[VS Code - Python] - No module named

marjan_h ::

Začel sem uporabljati VS Code, vendar kljub temu, da imam pravilno izbran interpreter ter imam inštalirano knjižnico (numpy), ko kliknem gumb za Run Code oziroma kombinacija tipk Ctrl + Alt + N, izpiše napako "No module named numpy" v outputu. Samo, če dam desni klik in izberem Run in terminal, pa se stvar lepo zažene in dobim izpis v terminalu.

Je kdo naletel na podobno težavo, ki uporablja VS Code? Z googlom sem prišel do tega, da moram ponovno inštalirati VS code, samo tega ne bom naredil, ker lahko ponovno dobim error, in naj potem vsakič reinštaliram Code?

SeMiNeSanja ::

Sinu, ki to uporablja, sem nekoč nekaj pomagal pri tem, samo se bolj malo spomnim, kaj je že bila fora teh modulov.

Python je v bistvu lahko že prednameščen z VS, ali pa ga samostojno naložiš in to potem VS dopoveš...

Podobno je tudi z moduli - lahko jih nameščaš kar iz VS ali pa greš v konzolni način in to tam narediš na roke.

Ravno to, da lahko delaš tako ali drugače, pa lahko hitro naredi kakšno zmedo - da na koncu nameščaš (in preverjaš nameščenost) v drugi inštalaciji Pythona, kakor jo v resnici uporablja VS.

Glede na opis tvojih težav, je čisto možno, da se ti dogaja nekaj v tej smeri?

Žal ne vem več (sploh pa ne na pamet) kje v VS preveriš / nastaviš, katero inštalacijo Pythona uporablja.
Alternativno lahko narediš en search za python.exe po celem diskovju, da preveriš, ali imaš eno ali več namestitev (in če si naložil numpi v vseh...).
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

marjan_h ::

Jaz sem naložil exstension z imenom Code runner in naj bi poganjal Python, Java, C#, itd. Ampak očitno ne deluje, včasih je. Sem pa naložil zadnjo verzijo in upgrade-al sistem, pa še vedno nič. Sem mislil, da kdo bolj uporablja na tem forumu VS Code.

bluefish ::

Ga. Jaz sicer v povezavi s condo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov Steam Play za Linux podpira igre z Windows

Oddelek: Novice / Igre
296867 (2792) Zvezdica27
»

Python najbolj vroč programski jezik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
12227472 (21826) BigWhale
»

Kje se kaj učite online?

Oddelek: Programiranje
486140 (4053) scipascapa
»

IDE, nadomestek MS VS

Oddelek: Programiranje
121109 (908) camx
»

Prišel je Visual Studio 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
5018917 (15407) Qushaak

Več podobnih tem