» »

Telekom IP-TV + Internet preko Cisco SG-300

Telekom IP-TV + Internet preko Cisco SG-300

Techserract ::

Pozdravljeni.

Ze nekaj dni se ukvarjam z tem, da bi nekako spravil IP-TV preko switcha na ostale napreve ampak mi nikakor ne gre.
Namen temu je, da bi trenutni STB dal babici in bi si jst na TV/PC/kjerkoli nastimal KODI.

Da vam najprej zrišem mojo trenutno shemo za lazje razumevanje:
 Network shema

Network shema



Za test sem uporabljal port Gi7(prenosnik) Gi8 (router LAN4):
 VLAN memberships

VLAN memberships



A bi mi kdo lahko malo razlozil kljub temu da je taggan VLAN 3999 se kar ne dobi noben device slike, niti PC niti STB ko dam skozi switch? Pac STB gre na net ker youtube app dela in dobi EPG katera stvar se trenutno predvaja na kjerem kanalu (ker po defaultu dobi VLAN1) ampak slike pa ni.
Ko pa dam STB na LAN4 na routerju direkt pa dobi posledicno tudi sliko. Edino sedaj ko to pisem mi je padlo na pamet...ko spreminjas kej VLAN-e je treba switch kej restartat? Telekom kej preko MAC address-a filtrira pa da zato dobi samo STB sliko?!?

A mi res lahko kdo prosim pomaga skonfigurirat zadevo da gre skozi?

Ce rabi se kaksna dodatna info posredujem z veseljem ker bi se ful rad naucil te multicast zadeve pa na splosno kako preko enega kabla furat razlicne subnete pa tako.
I see your 3D world in a 2D way!

Mikrohard ::

Pa si na računalniku tudi skonfiguriral 3999 VLAN?

Sicer pa se mi zdi, da bi ti rad imel multicast na lokalni mreži netagiran. Imam prav? Potem je najboljša opcija IGMP proxy, kateremu za upstream nastaviš 3999 VLAN, downstream pa LAN.

Techserract ::

Hmmm ok to nisem vedu da moram se kje rocno na NIC-u nastavit (na Windows 10 na main PCju te opcije nimam). Sicer v najslabsem primeru pozenem eno virtualko in pol na linuxu resim amapk...

Ja tako je, najbolj elegantna opcija bi bla da dobim multicast not pol pa majo Ciscoti itak IGMP snooping...s tem da specificno na Ciscotu ne vem kje se nastima IGMP proxy.

Verjetno lahko tle to nastimam a?
 IGMP/MLD

IGMP/MLD



Tnx za info!
I see your 3D world in a 2D way!

Zgodovina sprememb…

Techserract ::

Meni je žal ampak še vedno nisem uspel rešit ničesar. A bi mel kdo cajt da se preko ZS slišimo (skoraj najrajši preko telefona) pa da mi kdo zadevo malo razloži kako tej multicasti delujejo?

Kako iz enega subneta dostopat do drugega preko vlan tagging-a. Neki se mi sanja ampak je vse megla :)

Mam tudi obcutek da je kej vezano na MAC address STBja? Al se motim?

Thanks!
I see your 3D world in a 2D way!

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Telekom Neo in Asus router (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7621405 (9761) Ghost007
»

Siol TV preko layer 2 switcha

Oddelek: Omrežja in internet
3910959 (4346) Daniel
»

EdgeRouter nastavitve za Telekom Neo box

Oddelek: Omrežja in internet
72514 (2205) BrankoH
»

Amis TV komunikator za usmerjevalnikom (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
6113433 (9101) Master_Yoda
»

SIOL TV na računalniku brez VLAN tagiranja

Oddelek: Omrežja in internet
154080 (3439) veso266

Več podobnih tem