» »

eno pomoč pri oblikovanju strani prosim

eno pomoč pri oblikovanju strani prosim

Netrunner ::

stvar je taka .... pač zograj bo ena animacija v flashu ki bo imela navigacijske tipke za po strani..... zdaj kako bi jaz naredu da ta flash animacija bi bila vedno prisotna na strani ... edini način ki mi je prišel v glavo je ta da bi naredu stran s frejmi ... sam to mi ne glih paše .... ker i rad da bi bil menu vedno na strani in ko bi scrolal po strani dol bi menu izginil .. pri frejmih pa menu ostane ...

pomoč ... predlog .. prosim

para! ::

Zakaj si ne narediš predloge?
Death before dishonor!

Tody ::

Kar je hotel reči je da narediš N enakih strani potem pa samo vsebino spodaj spreminjaš. Predloge ti to ubistvu olajšajo da narediš samo eno stran jo shraniš kot predlogo in potem ko delaš nov link uporabiš tisto predlogo. Druga stvar je pa da uporabiš php in ukaz include.

Zoidberg ::

include ownz it. Uproba ininclude če le maš na strežniku podporo za php.
Just keep on trying, keep on flying. I will be the light.

upirna ::

Če hočeš kaj boljšega naredit, moraš it k phpju ali podobnim jezikom.

Netrunner ::

Mam stran na Siolu (ne podpira php)zaenkrat in o PHPju njimam blage veze tako da definitivno odpade .... zato iščem alternativo .... animacija mora biti vedno prisotna ... mi ne pomaga da kopiram index na vse podstrani ker animacija se resetira ko se naloži nova stran ... to pa se ne sme zgoditi

upirna ::

Pol so rešitev frejmi, neki pa se je govorilo tudi o iFraimih, sam jaz tega ne poznam.

Tody ::

iframe je zadeva ki je podobna kot frame, samo jest sem mel težave ker sem hotel prepričat iframe na auto strech, ni delalo.Ubistvu je to glavna slabost framov ker se ne razširijo z oknom/resulucijo. Na siolu(plačljivem) maš ASP tehnologijo ali pa frame. Itak če zadeve ne uporabljaš ne cilaš na kak velik obisk in meniji morjo bit tok "lahki" da se na 56k nalagajo največ 10 sekund oziroma naredi celo stran v FLASHU in porini preloader pa bo. Mislim da kej dost izbire nimaš. Frami,server side tehnologija,čisti flash. Izbiraj med temi tremi :))

Netrunner ::

hja .... samo v flashu da bi neredil .... eh raje ne .....

Mam ADSL in zankrat bo stran na serverju k mi ga siol ponija kateri pa ne omogoča prav preveč....

Ales ::

A ti omogoča morda SSI (datoteke s končnico .shtml)? Ker tako se da tudi narediti include, kot npr. uporablja slo-tech...

Sahel ::

ja morlo bi jih saj uporabljajo IIS in tam je po defaultu SSI vklopljen tko da uporabi ukaz #include virtual="imefajla" upam da je pravi kr na pamet pisem... :) :P poskusi...
It's really quite a simple choice: Life, Death, or Las Vegas

upirna ::

lahko si postaviš lasten strežnik. Če nimaš nič resnega, kupiš eno 300 MHz kišto in maš čist dober srver.

alesrosina ::

Kot je ze ales omenil poiskusi takole:
<!--#include file="en_fajl.html"-->
in ce ti ga includa si na konju! :P

pivmik ::

Naredi Menuje in tisto ti je vedno enako v FLASHU, pa še zasedlo bo 4krat manj kot slike.

Drugače pa lahko tudi narediš z Dreamweaverjem TEMPLATE, kjer določiš kaj ostane vedno isto (menuji, naslov) in kaj se spreminja - vsebina.
LP, Gregor GRE^


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Flash animacija čez cel zaslon se zatika

Oddelek: Programska oprema
81105 (872) marco09
»

drsni trak na strani

Oddelek: Izdelava spletišč
202032 (1754) Yunai
»

dreamweaver, flash in framesets

Oddelek: Izdelava spletišč
6870 (845) tec
»

css vs frames

Oddelek: Izdelava spletišč
231767 (1462) b0B3k
»

Kako vstaviš Flash animacijo v html?

Oddelek: Omrežja in internet
121269 (1163) Freak

Več podobnih tem