» »

Pasivno hlajenje AMD

Pasivno hlajenje AMD

The dark lord ::

Ali je mozno hladiti procesor (XP 1900+) brez ventilatorja!

Razmisljam da bi kupu zalmanovega CNPS6000-AlCu brez da bi vgradil ventilatorja. A je mozno?

Zheegec ::

Mogoče Cu verzijo, pa znižaš napetost, pa upaš, da bo stabilno :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Vesoljc ::

seveda je možno... sam nekam na sever se preseliš, hmm grenlandija zveni čisto zadosti mrzla...:)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

burkiburke ::

Edino kaj pasivno lahko hladi ta proc je hladilnik z Heat pipeom. Tud na te hladilnike je priporočljivo dati vent ampak več ali manj uspešno hlade proc tudi brez venta...

frenk ::

ja loh nardiš pasivno vodno hlajenje, ampak a se ti splača??:\

DSmidgy ::

Ti hočeš imet tih računalnik ane.

Probej tole: Thermalright SK-7 (al SL-t al neki tacga) - more bit plac za 80mm ventilator. Pol pa poglej na www.cool-pc.org (al neki tacga) in kup SY (al neki tacga :) ventilator, ki proizvaja samo 17dB hrupa na 12V. In če je to še preglasno (kar močno dvomim - glede da diska ne moreš utišat) lahko to še znižaš. Pomoje bo ta ventilator dost hladiu, če ga boš laufal na default frekvenci. Pa še dost pocen te bo tole pršlo (glede na kakšn heat-pipe).

Spajky ::

Pri današnjih procih, če hočeš zračno hladit, je težko pasivno (poletje problem!). Če si ravno bolan na tišino in se nočeš ukvarjat z vodnim, pač nabaviš najbolj "konjski" kuler kot gre na plato in daš en tih vent na 7V za poleti, če pa dela tudi na 5V lahko tudi tako za pozimi (manj ne dajat!!!- poglej si primer mojih temperatur proca na moji strani pod benchmarki in tudi rešitev, če vent noče štartat na 5V sigurno pod elektroniko). Pa malo moraš tudi poskrbet tudi za soliden pretok zraka; malo idej boš tudi tam dobil, vzame pa seveda rihtanje tega malo časa, ampak rezultati se splačajo ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

Jebiveter ::

Priporocam ti, da si nabavis Zalman CNPS7000A in en fan-controler (al pa si ga sam nardis). Ta hladilnik je dost konjski, da bi pri minimalnih obratih lahko shladil proc med normalnim delovanjem (cca. 5-10% load). Ko pa se lotis cesa bolj procesorsko bolj zahtevnega, pa pac dvignes voltazo ventilatorju.
Sej, ko spilas igrice, ga itak ne slisis! :D

V skrajnem primeru, lahko namesto default 92mm ventilatorja, kje staknes kak 24V 120mm vent (alien-w syle) ali kaj podobnega in ga nekako skombiniras gor. Ce pa ti bo to na minimalnih obratih preglasno potem pa ti res ni pomoci!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Vesoljc ::

d dark lord:
govoriš samo o zračnem pasivnem sistemu? ;)
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

The dark lord ::

Ja samo za zracno. Ocitno brez ventilatorja ne gre! Konc koncu, je tu se nadlezen HDD in napajalnik, tako da! Res je tudi da ko igras igre ne slisis hrupa. Vodno je tiho, ampak se mi ne da zaj****** s tem. Bom si vseno nabavu zalmanovega ze zaradi hude oblike, pa se poceni je!

Tnx za nasvete

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322253 (9462) Raptor F16
»

Rad bi utišal računalnik

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
483573 (2597) jcb
»

Kako utišati tole konfiguracijo?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
362985 (2048) Steinkauz
»

Zalmanov (P)Reserator vodni komplet

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
493153 (1502) Good Guy

Več podobnih tem