» »

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS)

Slepljenje LED svetil v prometu (AMZS)

1
2
»

feryz ::

Tudi jaz sem bil prepričan v superiornost mojih oči, dokler nisem bil na servisu.
Kar naenkrat vožnja v dežju ni več problem, vožnja ponoči ni problem, vožnja ponoči v dežju ni problem ...
Pa nosim kar dosti križev na hrbtu.

Kvatebrigic ::

LeQuack je izjavil:

Pri LED je problem tudi, ker zmanjšanje svetilnosti dosežejo s PWM oz. hitrim uripanjem, tako da večina LED-ic utripa, to so dobro vidi na kakšnih kamerah. Vsekakor slabo za naše oči.


Newsflash! Praktično vse kar gledamo in je man made, utripa! Vsi ekrani, tv, mobitel, luči, vse. Tudi stare žarnice so utripale s 50 Hz, neonke s 100, ledice pa utripajo v rangu kiloHz. Vse kar ni zelenje v naravi, je slabo za naše oči. Deal with it.

edi45 ::

Sam sem si še dodatno dvignil xenonke z imbus ključem, ker so se mi zdele prenizke in sedaj res dobro sveti sploh ko nese snop nad avti pred mano in nad nasproti vozecimi in mi še noben ni poblendal>:D

Ledik na drugem se pa še nisem dotikal zaenkrat

Ledik na drugem se pa še nisem dotikal zaenkrat

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: edi45 ()

Wrop ::

Arzen28 je izjavil:

Jaz se na avtocesti, ko pade tema, ne morem več vozit normalno, dokler ne dam vzratno ogledalo tako, da ne vidim nazaj, ker je noro, koliko avtov mi sveti direkt v ogledalo in to res močno.


Vzratno ogledalo samo premakneš naprej v pozicijo, kjer ti delno zatre svetlobo luči, še vedno pa vse vidiš za sabo. Ne rabiš premikat ogledala tako, da nič ni vidiš nazaj. Potem samo premakneš pozicijo ogledala nazaj.

Arzen28 ::

edi45 je izjavil:

Sam sem si še dodatno dvignil xenonke z imbus ključem, ker so se mi zdele prenizke in sedaj res dobro sveti sploh ko nese snop nad avti pred mano in nad nasproti vozecimi in mi še noben ni poblendal>:D

Ledik na drugem se pa še nisem dotikal zaenkrat

Ledik na drugem se pa še nisem dotikal zaenkrat

Eto zaradi takih je kot je.

Wrop je izjavil:

Arzen28 je izjavil:

Jaz se na avtocesti, ko pade tema, ne morem več vozit normalno, dokler ne dam vzratno ogledalo tako, da ne vidim nazaj, ker je noro, koliko avtov mi sveti direkt v ogledalo in to res močno.


Vzratno ogledalo samo premakneš naprej v pozicijo, kjer ti delno zatre svetlobo luči, še vedno pa vse vidiš za sabo. Ne rabiš premikat ogledala tako, da nič ni vidiš nazaj. Potem samo premakneš pozicijo ogledala nazaj.

Očitno sem se narobe izrazil, ogledalo samo je na isti poziciji, tisto šipco notri samo premaknem, da zadevo zasenči. Saj verjetno si to mislil, ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Arzen28 ()

feryz ::

Jaz imam pa tudi LED-ice. Če gre avto nasproti je leva kratka, desna dolga, pa nič ne blendajo.
Od zadaj ga pa kar pojahaš, levo dolge, desno dolge, vmes pa kratke. Vsaj reveži s starimi lučmi lahko vidijo, kam se peljejo. Drugače so, bolj ali manj, v temi.
Ko pa ni nobenega spredaj, se pa dan naredi od Ljubljane do Vrhnike.

misticnimrk ::

feryz je izjavil:

Jaz imam pa tudi LED-ice. Če gre avto nasproti je leva kratka, desna dolga, pa nič ne blendajo.
Od zadaj ga pa kar pojahaš, levo dolge, desno dolge, vmes pa kratke. Vsaj reveži s starimi lučmi lahko vidijo, kam se peljejo. Drugače so, bolj ali manj, v temi.
Ko pa ni nobenega spredaj, se pa dan naredi od Ljubljane do Vrhnike.


seveda blendajo samo ti ne vidiš ker maš tako močen snop svetlobe proti njim usmerjen.:|

PARTyZAN ::

Najbolj brihtni ste tisti, ki ste zaslepljeni takoj, ko luči niso rumene.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

IL_DIAVOLO ::

feryz je izjavil:

Jaz imam pa tudi LED-ice. Če gre avto nasproti je leva kratka, desna dolga, pa nič ne blendajo.
Od zadaj ga pa kar pojahaš, levo dolge, desno dolge, vmes pa kratke. Vsaj reveži s starimi lučmi lahko vidijo, kam se peljejo. Drugače so, bolj ali manj, v temi.
Ko pa ni nobenega spredaj, se pa dan naredi od Ljubljane do Vrhnike.


Nekateri revni v denarnici, drugi pa revni v glavi.

LeQuack ::

Samovozeči avtomobili ne rabijo luči.
Quack !

MrStein ::

Kvatebrigic je izjavil:


Newsflash! Praktično vse kar gledamo in je man made, utripa! Vsi ekrani, tv, mobitel, luči, vse. Tudi stare žarnice so utripale s 50 Hz

Ne, niso.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

dxx ::

MrStein je izjavil:

Kvatebrigic je izjavil:


Newsflash! Praktično vse kar gledamo in je man made, utripa! Vsi ekrani, tv, mobitel, luči, vse. Tudi stare žarnice so utripale s 50 Hz

Ne, niso.

+1
Frekvenca omrežja je že 50Hz, fizika pa žarnici preprečuje da bi nitka v žarnici lahko utripala. Še ko ugasneš staro žarnico na nitko,traja kar kako sekundo da nitka popolno ugasne. Če ti nitko "ogrevaš" s tokom in osveževanjem 50 na sekundo, nitka sama po sebi nima časa utripat.

energetik ::

O pa ja, tudi navadna volfram žarnica utripa s 100 Hz, vendar precej neopazno, saj termična vztrajnost ovira močnejše utripanje. Pri žarnicah z nizko močjo je efekt izrazitejši, saj je nitka precej tanjša in ima manjšo vztrajnost. S ustreznim senzorjem svetlobe pa se utripanje takoj vidi.

Skoraj brez utripanja (ki bi lahko vplival na človeški živčni sistem) so fluorescentke in ledice z dobrim driverjem.

MrStein ::

energetik je izjavil:

O pa ja, tudi navadna volfram žarnica utripa s 100 Hz, vendar precej neopazno

Ja, samo kot si rekel: neopazno.
Ledice pa opazno. Ali pa pokvarjene halogenke v trgovinah :P

(če pretiravamo, vse utripa)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

springfield ::

Opazno? Jaz se nisem opazil, da bi na avtu utripale.
Danes sem prav pozorno spremljal in nisem opazil bistvene razlike med halogen, xenon in LED glede blescanja. Mogoce je bilo celo slabse s halogenkami, a to so verjetno imeli slabo namesceno. Blescali so samo idioti, ki imajo konstantno vklopljene meglenke.

AngelOfDeath ::

Luči slepijo v naslednjih primerih.

Odpovedala elektronika za uravnavanje nivoja.
Balkanidiot izklopil napravo za pranje žarometov.
napačno nameščene žarnice,
Napačno nastavljeni žarometi (predvsem kombiji).
ali vgradili neustrezna svetila v avtomobil. Da bi iz-gledal bol "kul".
edit: Slovnica

MrStein ::

springfield je izjavil:

Opazno? Jaz se nisem opazil, da bi na avtu utripale.

No, ne vse. Ene LED jasno utripajo, ene pa ne. Ene pa tako, da je skoraj neopazno.

Saj bila slika avta v avtoreviji, kjer so pozneje dali razlago, da ena luč na avtu ni pokvarjena, ampak je fotoaparat "škljocnil" ravno med dvema utripoma. (na sliki je bil avto od zadaj, in leva pozicija je gorela, desna pa ne - ali obratno)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

bbbbbb2015 ::

MrStein je izjavil:

Kvatebrigic je izjavil:


Newsflash! Praktično vse kar gledamo in je man made, utripa! Vsi ekrani, tv, mobitel, luči, vse. Tudi stare žarnice so utripale s 50 Hz

Ne, niso.


Seveda so. Samo tvoje učke zaznavajo 24 slik na sekundo. Zato ne zaznajo utripanja. Utripanje pa sigurno je, saj je elektrika izmenična.

MrStein ::

bbbbbb2015 je izjavil:


Samo tvoje učke zaznavajo 24 slik na sekundo.

Smajli si pozabil.

energetik je izjavil:

Tudi če je tovarniška LED ali ksenon, nima veze, modrikasta svetloba oz. z višjo barvno temperaturo bo bolj moteča. Zakaj se to forsira, nimam pojma.

Verjetno isti boleki, ki "forsirajo" animirane lučke.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MadMax ::

AngelOfDeath je izjavil:

Luči slepijo v naslednjih primerih.

Odpovedala elektronika za uravnavanje nivoja.
Balkanidiot izklopil napravo za pranje žarometov.
napačno nameščene žarnice,
Napačno nastavljeni žarometi (predvsem kombiji).
ali vgradili neustrezna svetila v avtomobil. Da bi iz-gledal bol "kul".

Dodaj še: balkanidiot nima za popravilo polomljene luči.
Je na cestah že kar nekaj relativno mladih avtov celo z LED, ki jim ena luč sveti v 3pm.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

šernk ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz imam pa tudi LED-ice. Če gre avto nasproti je leva kratka, desna dolga, pa nič ne blendajo.
Od zadaj ga pa kar pojahaš, levo dolge, desno dolge, vmes pa kratke. Vsaj reveži s starimi lučmi lahko vidijo, kam se peljejo. Drugače so, bolj ali manj, v temi.
Ko pa ni nobenega spredaj, se pa dan naredi od Ljubljane do Vrhnike.


Nekateri revni v denarnici, drugi pa revni v glavi.


Ne pretiravajmo. Enkrat je vozila ena zverina za menoj s takšnimi LED žarometi. Lahko rečem samo NORO. Osvetlil mi je tako levo kot desno od avta, da sem skoraj lahko opazoval srno 200m stran od ceste istočasno me pa ni niti v enem trenutku oslepil ne v stranskih ne v vzratnem ogledalu (ok to se mi itak samo zatemni). Ampak boljših žarometov od teh še nisem srečal. Seveda morajo pa res delovati 100%, problem bo nastal ko bodo začele te stvari crkovati in folk ne bo imel 2k eur za popravilo in bodo zadeve svetile v vse konce. Tako da še vedno imam raje navadne ko zamenjam celo luč za 250eur :D
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Lonsarg ::

Ma jaz mislim da je večina omenjenih težav redkih, glavnina težav je ko folk dolge pusti prižgane. Za to pa ni tehničnega varovala.

Ok delno varovalo je da se zmanjša zakonski maksimum lumnov(tudi dolge ne rabijo celega polja osvetit) za vsaj faktor dva in to striktno enforca na tehničnih.

Tudi prepoved preveč modrih dvetlob ne bi škodila, ampak tisti je manjši vpliv.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

borisk ::

šernk je izjavil:

IL_DIAVOLO je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz imam pa tudi LED-ice. Če gre avto nasproti je leva kratka, desna dolga, pa nič ne blendajo.
Od zadaj ga pa kar pojahaš, levo dolge, desno dolge, vmes pa kratke. Vsaj reveži s starimi lučmi lahko vidijo, kam se peljejo. Drugače so, bolj ali manj, v temi.
Ko pa ni nobenega spredaj, se pa dan naredi od Ljubljane do Vrhnike.


Nekateri revni v denarnici, drugi pa revni v glavi.


Ne pretiravajmo. Enkrat je vozila ena zverina za menoj s takšnimi LED žarometi. Lahko rečem samo NORO. Osvetlil mi je tako levo kot desno od avta, da sem skoraj lahko opazoval srno 200m stran od ceste istočasno me pa ni niti v enem trenutku oslepil ne v stranskih ne v vzratnem ogledalu (ok to se mi itak samo zatemni). Ampak boljših žarometov od teh še nisem srečal. Seveda morajo pa res delovati 100%, problem bo nastal ko bodo začele te stvari crkovati in folk ne bo imel 2k eur za popravilo in bodo zadeve svetile v vse konce. Tako da še vedno imam raje navadne ko zamenjam celo luč za 250eur :D


ja, tele nove luči so super, ravno včeraj sem se peljal v koloni, za mano nekdo z matričnimi lučmi, ne vem če led ali laser ali xeon, ampak slepilo me ni nič, osvetlil pa je levo in desno od avta kot bi bil dan, sam pa ne bi imel luči vžganih (in ja, to se mi je zgodilo z avtom, ki ima adaptivni bixenon, citroen C5)

link_up ::

no ja, to. Dynamic assist in gasa. :) Meni je svetovno. Poleg tega se res vidi kako obsije okolico, avto pa pusti pri miru. Priporocam!
In and Out

feryz ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

feryz je izjavil:

Jaz imam pa tudi LED-ice. Če gre avto nasproti je leva kratka, desna dolga, pa nič ne blendajo.
Od zadaj ga pa kar pojahaš, levo dolge, desno dolge, vmes pa kratke. Vsaj reveži s starimi lučmi lahko vidijo, kam se peljejo. Drugače so, bolj ali manj, v temi.
Ko pa ni nobenega spredaj, se pa dan naredi od Ljubljane do Vrhnike.


Nekateri revni v denarnici, drugi pa revni v glavi.
Yep, čeprav je verjetnost, da nisi reven v denarnici, v glavi pa, zelo majhna. Nekako niti ni logično.
Je pa zelo logično, da revšna v glavi posledično prinese revšno v denarnici.

IL_DIAVOLO ::

Ne take vrsta revscina v glavi. Nekateri ste revni pri odnosu, čeprav ste premozni. Povedano drugace, da se clovek kar nekako spremeni, ko dobi dolocen vpliv v druzbi in posledicno visje dohodke.

Vsaj reveži s starimi lučmi lahko vidijo, kam se peljejo.


Se najdes v opisu?

Ps: Sploh se pa veliko premožnih ljudi vozi v starih avtih, ampak tega ne kazejo. V Slo v manjsini, ampak v bolj razvitih drzavah pa je temu tako.

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Glede modrobele svetlobe, se citiram:

https://slo-tech.com/forum/t539802/p376...

Motion ::

Po izkušnjah bi tudi rekel da xenonke in ledice manj slepijo, saj dosti lepše odrežejo svetlobo kot halogenke brez leče. Res da zna bit modrikasta barva manj prijetna za oči sam slepijo pa sigurno manj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Motion ()

šernk ::

dokler je halogenka v dobri paraboli in pravilno nastavljena ne slepi tudi nič. Enako kot ne slepi ne xenon ne led...DOKLER ne gre nekaj narobe.

najslabši so kitajski xenon kiti, sledijo okvarjene xenon luči in takoj zadaj so od konkurence navadne luči, pri teh je loterija lahko delajo odlično, lahko so pa že nove popolnoma zanič.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Master_Yoda ::

Samo tvoje učke zaznavajo 24 slik na sekundo


:D

Oci so analogne in ne zaznavajo samo 24 slik na sekundo, ampak pri 24 slikah na sekundo se nam komaj zdi nekaj "tekoce" - bare minimum.
Dovie'andi se tovya sagain.

WizzardOfOZ ::

Zanimivo.
Kaj pa potem praviš na risanke kjer je bila 24 slikica reklama za cocacolo? Noben otrok ni te slike videl, vsi so si pa želeli cocacolo

blackbfm ::

Pol so ocitno vidli reklamo:))

WizzardOfOZ ::

Zaznali so jo možgani, noben od njih pa v bistvu ni videl slike.

blackbfm ::

Ta zgodba je itak verjetno bullshit

V glavnem med 24 fps in 60 je obcutna in opazna razlika ki jo loh stestiras na pcju. 24fps je spodnja meja iz tehnolosko ekonomskih razlogov filmske industrije, posledicno si se danes marsikdo napacno interpretira vizualno zaznavanje.. Skrajni limit je bolj verjetno v rangu 100-200 fps
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

H7 z izgledom LED

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
3815585 (14179) Scorpy84
»

Led h7 v avtu (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
7117849 (15967) tomaz-
»

XENON HID KIT za avto (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5819256 (17824) Clubraider
»

Zamenjava Bi-xenon luči za LED

Oddelek: Na cesti
4813601 (12739) David83

Več podobnih tem