» »

Mali upgrade računalnika

Mali upgrade računalnika

FiReFTW ::

Ok prvo bom napisal moje specifikacije računalnika samo da bo bolj razločno

Intel(R) Core™ i5 CPU 760 @ 2.80GHz
AMD Radeon HD 7850 2gb
Kingstone ddr3 1333mhz ram 2gb
600W power supply
Windows 10

Gre pa se zato da že tako ali tako je kr zastarel moj pc tako cpu kot gpu, in tudi rama je kr malo (imel sem 4gb torej 2x 2gb), no zdaj mi je pa še crknilo pol ramov tako da imam samo še 2gb kar je katastrofalno, in sem se odločil da dokupim obenem pa če sem že v tem še rahlo nadgradim pc.
Men se zdi da sploh trenutno ko mi je crknilo 2gb rama da je to najbolj kritičn del, zato sem si že naročil 2x 4gb ramov tako da bo to z tem porihtano.

Me pa zanima kaj menite kaj je bolj pomembno oziroma najbolj zastarelo za performance pri gamingu pa to kar se tiče mojih specifikacij, grafična ali cpu?
Meni osebno se zdi da cpu ni tak hudo slab, čeprav je vsekakor že malo zastarel, ampak se mi vseeno zdi da grafična je še bolj zastarela in "švoh" in bi bilo najbolj pametno menjat grafično če že izbiram med tema dvema, drži?

Se mi pa zdi da 600W ni pretirano vlki power supply tako da nekih grafičnih z ful visoko porabo ravno ne gledam.

Gledal sem malo da je možno dobit kake rabljene radeonke rx 480 /580 in podobno za kr ugodni denar, pa me zanima kaj menite o tem upgradu? Ali predlagate kaj druga?

Fsegula62 ::

Kupis SSD v kolikor ga nima in 2x4gb rama na bolhi. Kaj druga tukaj notri nima smisla dajati v 10 let staro mašino.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

FiReFTW ::

Fsegula62 je izjavil:

Kupis SSD v kolikor ga nima in 2x4gb rama na bolhi. Kaj druga tukaj notri nima smisla dajati v 10 let staro mašino.


SSD že imam, misliš da nima smisla? Ker te rabljene grafične so kr cheap, pa bi bilo ziher bolje kot trenutna.

DeeCoy ::

Za današnji gaming je zastarelo vse. Namesto, da si kupil stare rame, bi lahko kupil DDR4 + matična + procesor.
Potem bi lahko ob priliki kupil še nov GPU. Če je 600W napajalnik dober, bo zmogel praktično katerikoli GPU.

Fsegula62 ::

Tudi to je res, v kolikor ne želiš menjati PC-ja torej samo dokupi rame, vse druga se ti ne izplača.
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

anketar ::

to kar ti je deecoy svetoval, trenutno pa prodaj po kosih

hojnikb ::

prodaj po kosih minus ssd in kupi drugo
#brezpodpisa

klinker ::

Ce imas kes seveda kupi vse novo, drugace pa bos tudi z eno 570/580ko lahko marsikaj prespilal ce nisi hudo zahteven.
Grafa pac ne bo max izkoriscena, vseeno pa bos lahko spilal normalno.
Dolocene nasvete tu je treba jemat z malo rezerve, ker enim je PC sveti gral in radi pretiravajo.

mtosev ::

kolk denarja imaš sploh na voljo?
pri tem procu boš rabil meljati celoto platformo. vzameš poceni am4 b450 plato, cpu ryzen 2000 serijo, 8gb rama
okoli grafe pa ne vem kaj bi ti priporočal. kot moje prejšnje vprašanje kolk imaš keša in kateri napajalc imaš
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Leprechaun ::

i5 750 je še vedno popolnoma ok procesor za igre, naviješ na 4GHz in pozabiš. Na tvojem mestu bi nabavil rabljeno RX 470/570 in uporabljal naprej, naposled boš pri menjavi platforme na koncu menjal praktično vse (tako bi moral prodati kot komplet, da se ti potem pol stvari ne valja po stanovanju), kar pa nima smisla, če nimaš vsaj 600€ na strani.
*************************************************************

MihaK3 ::

Upam, da si z delujočo palčko rama probal tudi v slotu, kjer je bila tista, ki je (domnevno) crknila, ker je precejšnja verjetnost, da je krepnil memory slot ali celo cel channel (no če ima plata samo dva slota je to ubistvu eno in isto), ker v tem primeru, ne bo z drugim ramom nič kaj dosti bolje (imel boš sicer spet 4gb, ne pa 8). Sicer glede upgrada pa če nisi zahteven (in če je res crknila samo palčka rama), se res da še malo naviti trenutni proc (ali pa če kje poceni dobiš Xeon X3440, ki je 8 niten) + ena RX 570 / 1060 3gb (kar dobiš ceneje) in bo še nekaj dalo od sebe, vsaj za 1080p 60Hz

hojnikb ::

Leprechaun je izjavil:

i5 750 je še vedno popolnoma ok procesor za igre, naviješ na 4GHz in pozabiš. Na tvojem mestu bi nabavil rabljeno RX 470/570 in uporabljal naprej, naposled boš pri menjavi platforme na koncu menjal praktično vse (tako bi moral prodati kot komplet, da se ti potem pol stvari ne valja po stanovanju), kar pa nima smisla, če nimaš vsaj 600€ na strani.

razn če ma kakšno kvalitetno plato, potem je bolje da nič ne tika in samo upgrada grafiko. Da nebo potem plata odletela in bo _res_ treba menjat celotno platformo
#brezpodpisa

DeeCoy ::

Leprechaun je izjavil:

i5 750 je še vedno popolnoma ok procesor za igre, naviješ na 4GHz in pozabiš. Na tvojem mestu bi nabavil rabljeno RX 470/570 in uporabljal naprej, naposled boš pri menjavi platforme na koncu menjal praktično vse (tako bi moral prodati kot komplet, da se ti potem pol stvari ne valja po stanovanju), kar pa nima smisla, če nimaš vsaj 600EUR na strani.

Ne bučk tuki luščit. i7 2600K je bil pri meni VELIK bottle-neck za GTX 1060 OC 3GB. Pa je 2 leti novejši in predvsem močnejši procesor. CS:GO ni šlo čez 180 FPSja. Menjal na i5 9600 in leti ko šus na 350.

Ta procesor je žal za v pokoj oz. se vanj ne splača nič vlagat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

MihaK3 ::

OP je res dal jasno vedet, da je kompetitivni gamer na najvišjem nivoju ja...

KAVINSKY ::

Leprechaun je izjavil:

i5 750 je še vedno popolnoma ok procesor za igre, naviješ na 4GHz in pozabiš. Na tvojem mestu bi nabavil rabljeno RX 470/570 in uporabljal naprej


Mogoče še i7 920 za 20€ z bolhe. V kombinaciji z 8GB rama, SSD in rx 570 bo zadeva letela.

MihaK3 ::

-valvoline- ::

KAVINSKY je izjavil:

Leprechaun je izjavil:

i5 750 je še vedno popolnoma ok procesor za igre, naviješ na 4GHz in pozabiš. Na tvojem mestu bi nabavil rabljeno RX 470/570 in uporabljal naprej


Mogoče še i7 920 za 20EUR z bolhe. V kombinaciji z 8GB rama, SSD in rx 570 bo zadeva letela.

i7 920 je s1366 cpu in je kar pocasen za danasnje zahteve igerc. Na tale sistem se lahko vgradi i7 870/880 ali kasen xeon v tem rangu (xeoni x3470 x3480 s1156 se dobijo za 20-25e na alix). Vprasanje kolk se vse to splaca, ker pod 300e dobis sistem z i5/i7 4te generacije z gtx1060 ali rx4/5 7/800 radeonko noter
xeon 3470
https://www.aliexpress.com/item/3298545...

Zgodovina sprememb…

Cange ::

Druga roka R5 1600 in plata z 16gb rama = ~150e + RX480 vse skupaj za manj kot 250e. Od tukaj naprej potem polahko nadgrajueš po potrebi.

FiReFTW ::

No samo da se razjasnim nisem pro gamer in nisem preveč zahtevn trenutno, rad bi samo rahlo izboljšal trenutno zmogljivost, če bi kupoval res dober pc potem bi menjal komplet.

Ampak je nekaj kr solidnih nasvetov tu, se strinjam z tistimi ki pravijo da je dobra opcija malo procesor navit pa kakšna 470 480 radeonka.

Gre se mi samo zato da bi malo izboljšal performance za določene igre, ni pa mi tolk pomembno igrat najbolj grafično zahtevno igro trenutno na največjih settingih.

klinker ::

Od Radeonov 470, 480, 570, 580, od Nvidije pa 970, 1050Ti, 1060 3GB/6GB.
Naceloma bos pri Radeonu dobu vec FPS za €, pri Nvidiji pa nizjo porabo in gretje. Btw, kak model napajalca sploh imas?
Pa glej da vzames karto, ki ima se kaj garancije.

Riff ::

ja grafično treba sigurno menjat

FiReFTW ::

klinker je izjavil:

Od Radeonov 470, 480, 570, 580, od Nvidije pa 970, 1050Ti, 1060 3GB/6GB.
Naceloma bos pri Radeonu dobu vec FPS za €, pri Nvidiji pa nizjo porabo in gretje. Btw, kak model napajalca sploh imas?
Pa glej da vzames karto, ki ima se kaj garancije.


Tega

https://www.lc-power.com/en/product/pc-...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica (strani: 1 2 3 4194 195 196 197 )

Oddelek: Kaj kupiti
98291117009 (5463) easyrider3
»

Upgrade računalnika v letu 2019

Oddelek: Strojna oprema
283041 (2203) ziga1990
»

I5 4690K + R9 290 ali i7 4770K + 770 GTX

Oddelek: Kaj kupiti
444059 (3316) next3steps
»

Katero grafično kartico kupiti 6870 ali 6950? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17330774 (27205) galu

Več podobnih tem