» »

Teorija spola

Teorija spola

Temo vidijo: vsi
««
17 / 56
»»

nevone ::

Pričakujem, da stroka pove, kaj je prav.

Ja, ampak psihologi so tudi stroka in oni so mnenja, vsaj del njih, da zaničevanje odstopanj, ki v resnici niso škodljiva, kar se je in se še dogaja, ne vpliva dobro na razvoj teh ljudi. Tako zaničevanje oziroma stigmatizacija sili ljudi/starše, da svoje otroke poskušajo vpeti v okvire, v katerih se potem slabo počutijo, ker morajo skrivati svoj pravi obraz. Vse nelagodje, ki se tako nakopiči se pa potem sprosti čim je mogoče in dostikrat so potem težave v odrasli dobi zaradi tega.

Lahko rečeš, da ima psihoterapija prednost pred filanjem s hormoni, ampak tudi za tak pogled je bilo treba podreti precej barier, da se je takim ljudem sploh začelo pomagati, ker včasih si zaradi stigmacije v družbi ti ljudje niti niso upali poiskati pomoči.

pa tudi mi, ki premoremo dovolj razsodnosti, da vemo kaj je prav in kaj narobe, četudi nas propaganda in še do včeraj velike avtoritete, želijo prepričati v nesmisle,

Katere nesmisle? To, da je agresija edino odstopanje, ki se ga je treba izogibati in mu oponirati.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Ja, ampak psihologi so tudi stroka in oni so mnenja, vsaj del njih, da zaničevanje odstopanj, ki v resnici niso škodljiva, kar se je in se še dogaja, ne vpliva dobro na razvoj teh ljudi. Tako zaničevanje oziroma stigmatizacija sili ljudi/starše, da svoje otroke poskušajo vpeti v okvire, v katerih se potem slabo počutijo, ker morajo skrivati svoj pravi obraz. Vse nelagodje, ki se tako nakopiči se pa potem sprosti čim je mogoče in dostikrat so potem težave v odrasli dobi zaradi tega.

Ni problem v stigmatizaciji, vsaj ne več kot je bilo včasih. Sedaj je problem, ker starši mislijo da morajo ukrepat, da drugače ne bodo napredni. Učitelji, ki jih je ideologija nagovorila in mislijo, da morajo pomagati. Skratka en cel kup enih znalcev, tako kot tule na forumu, ki točno vedo kaj je bolezen, kaj ni in kaj je nujno za ukrepanje in vzamejo stvari v svoje roke, ker drugače se ne bo nič naredilo.

Pri nas na šoli je učitelj gej, pa s tem ni nič narobe. Zelo narobe pa bi bilo, da otrokom v OŠ razdeli brošure o LGBT skupnosti.

RAvno tako če je učitelj veren, nima kaj talat brošur od RKC-ja.

O verstvih se bodo učili pri družbi, o homoseksualnosti pa pri biologiji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nevone ::

Ni problem v stigmatizaciji, vsaj ne več kot je bilo včasih.


Hja, precej je še pacientov, ki bi z veseljem sigmatizirali, če ne bi bilo upora v nasprotno smer.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Hja, precej je še pacientov, ki bi z veseljem sigmatizirali, če ne bi bilo upora v nasprotno smer.

o+ nevone

Hja, tudi precej neonacijev je še vedno.

Strinjam se s Hipatijo, da se s propagando in agresivnostjo manjšinskih skupin, ki ne dovolijo proste debate o tematiki in želijo utišati drugačno mnenje, dela že škoda manjšini, ker jih povprečni zavračajo zaradi povezovanja z agresijo.

Isto mislim za sodobni feminizem, ki mora počasi odrasti in boje biti na političnem parketu nič več na ulici.

Zadnjič sem imel izkušnjo z lastnim predsodkom in sem naredil samrefleksijo. Imam se za strpnega človeka. Ampak v skupini ljudi je nekdo govoril o odraščanju in kako je veliko časa prebil z duhovnikom in kako ga je to zaznamovalo. Moja prva misel? POsilstva v RKC. ŠE veliko dela moram narediti na sebi, da ne bom razmišljal tako ozko.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

gwtlwesncw ::

Shit, jaz sem pa tako (z)dolgočasen in len možakar, da se mi še tudi predsodkov ne da gojiti, ker prehud mentalni napor.

nevone ::

Strinjam se s Hipatijo, da se s propagando in agresivnostjo manjšinskih skupin, ki ne dovolijo proste debate o tematiki in želijo utišati drugačno mnenje, dela že škoda manjšini, ker jih povprečni zavračajo zaradi povezovanja z agresijo.


Kar tako počez zavračajo nekoga, zato ker ena skupina dela agresivno propagando? Tega jaz ne sprejemam. Če mi človek nič noče, me ne zanima v katero skupino ga lahko popredalčkam, da bom lahko sovražna do njega. Sicer smo k temu na nek način kar vsi malo nagnjeni vsaj v nekaterih primerih, poskušam pa pri sebi to lastnost korigirati.

To obsojanje na podlagi neke lastnosti morda statistično celo znese in je v končni fazi dotičnemu lahko v korist, ampak higienično pa ni.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Pričakujem, da stroka pove, kaj je prav.

Ja, ampak psihologi so tudi stroka in oni so mnenja, vsaj del njih, da zaničevanje odstopanj, ki v resnici niso škodljiva, kar se je in se še dogaja, ne vpliva dobro na razvoj teh ljudi. Tako zaničevanje oziroma stigmatizacija sili ljudi/starše, da svoje otroke poskušajo vpeti v okvire, v katerih se potem slabo počutijo, ker morajo skrivati svoj pravi obraz. Vse nelagodje, ki se tako nakopiči se pa potem sprosti čim je mogoče in dostikrat so potem težave v odrasli dobi zaradi tega.

Lahko rečeš, da ima psihoterapija prednost pred filanjem s hormoni, ampak tudi za tak pogled je bilo treba podreti precej barier, da se je takim ljudem sploh začelo pomagati, ker včasih si zaradi stigmacije v družbi ti ljudje niti niso upali poiskati pomoči.

pa tudi mi, ki premoremo dovolj razsodnosti, da vemo kaj je prav in kaj narobe, četudi nas propaganda in še do včeraj velike avtoritete, želijo prepričati v nesmisle,

Katere nesmisle? To, da je agresija edino odstopanje, ki se ga je treba izogibati in mu oponirati.

o+ nevone



Glavni problem je, da psihologi in nasploh kdorkoli težko določi ali nekaj ni škodljivo, ker ne veš kako bi bilo če tega ne bi bilo sploh
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Mato989 je izjavil:



Glavni problem je, da psihologi in nasploh kdorkoli težko določi ali nekaj ni škodljivo, ker ne veš kako bi bilo če tega ne bi bilo sploh


Kako pa ti prides do teh zakljuckov? Kaj namigujes, da so toliko pametnejsi od stroke, da ne samo da ne potrebujes studija ampak da jih nadmudris samo z nekaj malega pomislekov?

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Mato989 je izjavil:



Glavni problem je, da psihologi in nasploh kdorkoli težko določi ali nekaj ni škodljivo, ker ne veš kako bi bilo če tega ne bi bilo sploh


Kako pa ti prides do teh zakljuckov? Kaj namigujes, da so toliko pametnejsi od stroke, da ne samo da ne potrebujes studija ampak da jih nadmudris samo z nekaj malega pomislekov?


Ne vem, govorim samo da težko KDORKOLI pride do teh zaključkov... edino kar je relevantno je to da je človeštvo na deset tisoče let brez tega družbenega pojava...

Ali je škodljiv ali ne, je težko določit, lahko pa rečemo da je motljiv element ker fokusira ljudstvo stran od bolj pomembnih problemov kot vsako deljenje na pole (levo, desno, pro, anti itd...)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

TheBlueOne ::

Ko ti nekdo omenja pozicije stokovnjakov pac ne mores brainfartati neke sankovske trditve. Mislim lahko, ampak to pove samo o tem kaksen kaliber si.

nevone ::

Glavni problem je, da psihologi in nasploh kdorkoli težko določi ali nekaj ni škodljivo, ker ne veš kako bi bilo če tega ne bi bilo sploh


Vsa odstopanja niso škodljiva sama po sebi, ampak so škodljiva ponavadi še v kombinaciji s kakšnim drugim odstopanjem. In dobro bi bilo, če bi se znali vsaj približno prav opredeljevati, katera odstopanja so to.

To, da starši zaradi pritiska okolice zanikajo svojega otroka in ga na silo potiskajo v neke okvire, ki zanj niso ustrezni, je zelo verjetno če ne kar zagotovo škodljivo.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

gwtlwesncw je izjavil:

Shit, jaz sem pa tako (z)dolgočasen in len možakar, da se mi še tudi predsodkov ne da gojiti, ker prehud mentalni napor.

Taki so gojeni podzavestno. :) Sploh nisem vedel da jih imam dokler nisem prišel v situacijo in mi je bila to prva misel.

nevone je izjavil:

Kar tako počez zavračajo nekoga, zato ker ena skupina dela agresivno propagando? Tega jaz ne sprejemam. Če mi človek nič noče, me ne zanima v katero skupino ga lahko popredalčkam, da bom lahko sovražna do njega. Sicer smo k temu na nek način kar vsi malo nagnjeni vsaj v nekaterih primerih, poskušam pa pri sebi to lastnost korigirati.

To obsojanje na podlagi neke lastnosti morda statistično celo znese in je v končni fazi dotičnemu lahko v korist, ampak higienično pa ni.

o+ nevone

V sedanjem času imamo 2 zelo lepa primera.

Pedofilija v RKC in muslimansko teroristi.

SJW v Ameriki uletavajo na predavanja, mečejo stvari, so zelo agresivni v podpori svojih agend.

Dvomim da karkoli od tega pomaga skupinam ljudi. Tudi Neonacijem se izogibaš, ker so nasilna teleta ali niso vsi? Imamo kje prijaznega Neonacija? :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Mato989 ::

TheBlueOne je izjavil:

Ko ti nekdo omenja pozicije stokovnjakov pac ne mores brainfartati neke sankovske trditve. Mislim lahko, ampak to pove samo o tem kaksen kaliber si.


Aha ok, ko so strokovnjaki trdili da je zemlaj ravna, in so na koncu ugotovili da ni kaj pa pol... strokovnjaki so samo ljudje... sami se enako motijo...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

Mato989 ::

nevone je izjavil:

Glavni problem je, da psihologi in nasploh kdorkoli težko določi ali nekaj ni škodljivo, ker ne veš kako bi bilo če tega ne bi bilo sploh


Vsa odstopanja niso škodljiva sama po sebi, ampak so škodljiva ponavadi še v kombinaciji s kakšnim drugim odstopanjem. In dobro bi bilo, če bi se znali vsaj približno prav opredeljevati, katera odstopanja so to.

To, da starši zaradi pritiska okolice zanikajo svojega otroka in ga na silo potiskajo v neke okvire, ki zanj niso ustrezni, je zelo verjetno če ne kar zagotovo škodljivo.

o+ nevone


Aha ok... kaj pa je pritisk okolice? A je to da mora otrok nekoč prit do izobrazbe da bo lahko delal in e preživljal pritisk okolice?

Torej KDO ve kaj je najbolje za otroka? Starši ali otrok sam ali tretja oseba? Če otrok reče da je njegov okvir kajenje marihuane, in če ga starši silijo v okvir da se trave ne kadi, je to torej skoraj sigurno škodljivo kot praviš?

Ali hočeš rečt, da je izven okvirja, kajenje trave, ok, dokelr zraven ni tudi drugo odstopanje kot je izostajanje pouka?

Ok, kaj pa če samo izostaja od pouka in je to njegov "okvir", starši ga pa zaradi pritiska okolice (ker mora prit do izobrazbe in znanja) potiskajo v okvir otroka ki pridno hodi v šolo... ali je to škodljivo?

Ta debata me spomni na fotrove besede ko sem bil otrok... da jaz nimam pojma kaj hočem ko sem bil star 11 let... če bi bilo po moje bi doma igral igrice cel dan, če me ne bi starši porivali v nek OKVIR...
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

nagobčnik ::

111111111111 je izjavil:


nagobčnik je izjavil:


Neumnost. Referendum se je nanašal samo na zakon Cerarjeve vlade (redifinicja zakonske zveze), to seveda ne pomeni, da moraš celo področje pustit pri miru in da se ne sme zakonodaje drugače spremeniti - in se tudi je spreminjala, samo nekaj mesecev po referendumu, še vedno pod Cerarjevo vlado.

Pa ne samo to, dejansko lahko popolnoma isti zakon s popolnoma isto formulacijo sprejmeš ponovno, če je preteklo vsaj eno leto od referenduma.

Nimaš kaj spreminjat, če smo na referendumu rekli ne.


Autistic screeching nima pravne veljave. Na referendumu se je odločalo samo glede enega zakona Cerarjeve vlade (redefinicija zakonske zveze), spreminjala pa se je vmes zakonodaja na tem področju že zdavnaj, kar temeljito - takoj po referendumu (homoseksalcem se je dalo nekatere pravice, ki so se jim pred tem protiustavno odrekalo). In se očitno še dodatno dela v tej smeri (nova presoja ustavnosti). Redefinicije zakonske zveze, ki je bila na referendumu zavrnjena, zaenkrat ni ponovno na mizi, lahko bi se pa spet znašla, ker je eno leto od referenduma že zdavnaj mimo.

Hypathia je izjavil:


nagobčnik je izjavil:

Dokler se lahko identificirajo kot moški in so lahko legalno moški, tako kot Buck Angel, ni nobenga problema. Pripadnik "tvojega tima" je to možnost izkoristil.

To so očitno lahko že 30 let, zakaj se torej borijo današnji trans aktivisti, ki jim nasprotuje tudi Angel?

Spolna disforija je psihična motnja, ki terja psihično terapijo, le v skrajnih primerih tudi hormonsko ali operativno. Objektivno gledano se nihče ne rodi v napačnem telesu, v normalni družbi bi tudi Angel lahko srečno živela kot butch lezbijka, ker pa vemo kako se obravnava ženske, ki ne ustrezajo patriarhalnemu stereotipu feminilnosti, se nekatere pač odločijo za to pot, še vedno pa to ne spremeni osnovnega biološkega dejstva, njihovega spola.


Morda ta špekulacija drži, ampak svet ni idealen in če je Angelu pomagalo, da se lahko indentificira kot moški in je tdi pravno obravnavan kot moški, potem je bi bilo dobro razmisliti o tej opciji tudi tam, kjer je še ni. In seveda je pri sebi spremenil tudi nekatera biološka dejstva (raven hormonov, odstranitev prsi), ki so značilna za ženski spol.

Zanimiva mi je pa ta tvoja bizarna fiksacija na "spreminjanje/zanikanje biološkega dejstva", česar Angel po tvojih besedah ne počne, čeprav se fila s hormoni in pol življenja naziva z "moški z vagino", Nika Kovač pa menda po tvoje to počne, ko uporablja besedno zvezo "osebe z vagino", pa ni videt, da bi zamenjala spol ali se filala s hormoni, ona ti pa hoče za razliko od Angela menda uničit definicijo besede ženska. :))

Ne vem, kaj je tako težko razumet na tem, da sta biološki (oz. genetski) in družbeni spol pač dve ločeni stvari. Niti genetski in biološko-fenotipski spol se vedno ne skladata, ker npr. obstajajo ljudje z XX kromosom in moškimi spolovili. Za potrebe družbe (in v lastnih očeh) je Buck Angel pač desc, če ne bi svoje vagine kazal naokoli, tudi ne bi nihče vedel, da genetsko ni desc. Njegova vagina in genetika za 99 % družbenih kontekstov sploh nista važna, navzven je desc. Ko človek na ulici vidi človeka, ki je najbolj podoben večini žensk, bo pač zanj ženska, pa tudi če ima binglja med nogami, ker pač ne boš šel za vsakega genitalij preverjat. To očitno nekaterim anti-trans avtistom ni jasno.

Jnou ::

nagobčnik je izjavil:



Ne vem, kaj je tako težko razumet na tem, da sta biološki (oz. genetski) in družbeni spol pač dve ločeni stvari.


Ja, ena resnična (biološki) in ena izmišljena (družbeni). Pri tistem malem procentu ljudi, ki so rojeni "nekje vmes" naj se pač zdravniki in starši odločijo v katero smer se bolj nagiba in tako nadaljujejo zdravljenje.

Me osebno ne moti, če se odrasli ljudje igrajo, da so drugega spola. Absolutno pa naj to počnejo iz svojega žepa, od mene ne zahtevajo da se grem njihove igrice (razne ameriške gluposti z zaimki), da se ne sili tega v vsak film in serijo, da se v šoli ne uči da je to normalno in predvsem da se te blodnje ne delajo otrokom. Bivši košarkar Wade javno svojega mladoletnega sina podpira pri tem, da se igra žensko, ga fila z hormoni, ne vem pa če so mu že kaj odrezali med nogami, vse je možno. Pri 12-letih! Zmešani Američani mu pa ploskajo namesto, da bi mu odvzeli otroka. Bolano... Moj 3-letni sin je med igro oblekel kiklo svoje sestrice, najbolje da ga kar naročim k kirurgu, da mu tisto med nogami odrežejo? To je očitno njegova volja, ga pa ja ne bom dajal v okvire.

nevone ::

Aha ok... kaj pa je pritisk okolice? A je to da mora otrok nekoč prit do izobrazbe da bo lahko delal in e preživljal pritisk okolice?

To je konstruktivni pritisk, ker delo, kakršnokoli že, je koristno in znanje je tudi koristno. Se pa postavi vprašanje, če včasih vseeno starši ne zahtevajo preveč. Tudi otroci imajo svoje limite, v okviru katerih se potem najdejo, če so le usmerjeni v konstruktivno smer.

Torej KDO ve kaj je najbolje za otroka? Starši ali otrok sam ali tretja oseba? Če otrok reče da je njegov okvir kajenje marihuane, in če ga starši silijo v okvir da se trave ne kadi, je to torej skoraj sigurno škodljivo kot praviš?

Ali hočeš rečt, da je izven okvirja, kajenje trave, ok, dokelr zraven ni tudi drugo odstopanje kot je izostajanje pouka?

V nekaterih primerih je lahko škodljivo, odvisno od staršev in otrok v kakšnih odnosih so. To ne moreš definirati povsem enoznačno, lahko pa rečemo, da če starši odsvetujejo svojim otrokom poseganje po teh substancah, seveda ne delajo nič narobe.

Ok, kaj pa če samo izostaja od pouka in je to njegov "okvir", starši ga pa zaradi pritiska okolice (ker mora prit do izobrazbe in znanja) potiskajo v okvir otroka ki pridno hodi v šolo... ali je to škodljivo?

Spet odgovor ne more biti povsem enoznačen, ker je precej odvisno od lastnosti otroka in staršev. Če otrok ne zmore toliko, kot se od njega pričakuje, seveda ob predpostavki, da se vsaj malo trudi, potem je to lahko tudi škodljivo. Seveda ni nujno, da je škodljivo, ker ko otrok odraste, mu vseeno lahko koristi tisto, v kar so ga starši silili, ko je bil še pod njihovim okriljem.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

borut_p ::

Jnou je izjavil:

nagobčnik je izjavil:



Ne vem, kaj je tako težko razumet na tem, da sta biološki (oz. genetski) in družbeni spol pač dve ločeni stvari.


Ja, ena resnična (biološki) in ena izmišljena (družbeni). Pri tistem malem procentu ljudi, ki so rojeni "nekje vmes" naj se pač zdravniki in starši odločijo v katero smer se bolj nagiba in tako nadaljujejo zdravljenje.

Me osebno ne moti, če se odrasli ljudje igrajo, da so drugega spola. Absolutno pa naj to počnejo iz svojega žepa, od mene ne zahtevajo da se grem njihove igrice (razne ameriške gluposti z zaimki), da se ne sili tega v vsak film in serijo, da se v šoli ne uči da je to normalno in predvsem da se te blodnje ne delajo otrokom. Bivši košarkar Wade javno svojega mladoletnega sina podpira pri tem, da se igra žensko, ga fila z hormoni, ne vem pa če so mu že kaj odrezali med nogami, vse je možno. Pri 12-letih! Zmešani Američani mu pa ploskajo namesto, da bi mu odvzeli otroka. Bolano... Moj 3-letni sin je med igro oblekel kiklo svoje sestrice, najbolje da ga kar naročim k kirurgu, da mu tisto med nogami odrežejo? To je očitno njegova volja, ga pa ja ne bom dajal v okvire.


Ameri so tako že nafilani s hormoni (preko hrane), da se jim genetski zapis totalno podira. Zato se jim forsira teorijo spola kot nekaj normalnega, da nebi slučajno kdo potipal pri korporacijah s čim jih filajo.
Seveda je sedaj normalno in moderno, da moras zamenjati spol, ker se ljudje počutijo da so "zamešani". Vse pa je posledica filanja s hormoni

nagobčnik ::

Jnou je izjavil:

nagobčnik je izjavil:



Ne vem, kaj je tako težko razumet na tem, da sta biološki (oz. genetski) in družbeni spol pač dve ločeni stvari.


Ja, ena resnična (biološki) in ena izmišljena (družbeni). Pri tistem malem procentu ljudi, ki so rojeni "nekje vmes" naj se pač zdravniki in starši odločijo v katero smer se bolj nagiba in tako nadaljujejo zdravljenje.


Delno drži, človeštvo si marsikaj izmišljuje, da bi se (vsaj nekaterim, če že ne vsem) izboljšalo kvaliteto življenja, od prvih kazenskih zakonov naprej. Ampak je takšna delitev vseeno preveč poenostavljena. Ko se nafilajo s hormoni (po lastni želji ali želji staršev ali zdravnikov ali kogarkoli drugega), so posledice še kako resnične in biološke, pa se najde cel kup ljudi, ki te spremembe ignorirajo in se pretvarjajo, kot da se od njihovega rojstva naprej nič biološkega ni spremenilo (kot imamo primer zgoraj). Družbene izmišljotine vsekakor imajo tudi biološke in oprijemljive posledice (če se nekdo fenta zaradi družbenega pritiska, je posledica biološka smrt nekoga) - ergo: so pomembne.

Če smo konsistentni, je ideja, da bi bilo treba tiste "vmes" spreminjati v eno ali drugo smer, tudi posledica nekega družbenega izmišljanja in dajanje prednosti družbenemu izmišljanju pred "resničnim" (biološkim) stanjem. Ker je družba (mati vseh izmišljotin) navajena na binarni sistem, se ji zdi v tem primeru poseganje v biologijo sprejemljivo. In tebi z njo.

nagobčnik ::

Jnou je izjavil:

Ja, ena resnična (biološki) in ena izmišljena (družbeni)


Jnou je izjavil:


Me osebno ne moti, če se odrasli ljudje igrajo, da so drugega spola. Absolutno pa naj to počnejo iz svojega žepa


Se ni za sekirat, sej dnar tudi ni nič biološkega (resničnega), ampak samo družbena izmišljotina, natisnjena na papir (oz. pogosto niti to več ne). Ima pa seveda neke realne posledice - kot druge družbene izmišljotine - tudi na biologijo in dobrobit ljudi.

Hypathia ::

Novica o Liar Thomas-u, moškem, ki tekmuje in zmaguje v ženski športni kategoriji, danes tudi na portalu 24ur https://www.24ur.com/sport/ostalo/trans...

Sicer precej zmeden in nekonsistenten zapis, a vseeno ne izključno poveličevalen kot v nekaterih drugih medijih.

If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

nevone ::

Za to, kdaj transseksualec/ka lahko nastopa v kateri kategoriji, bi morale skrbeti športne organizacije na podlagi strokovnih ocen.

Po drugi strani pa niti med "originalnimi" ženskami nimajo vse enake konstitucije in mnoge kljub izdatnemu treningu nikoli ne posegajo po visokih uvrstitvah ampak zgolj dajejo legitimiteto najuspešnejšim.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

Mogoče še kdo ve ali si je Lia dala odstraniti penis?

To bi jaz vsekakor zahteval pri trans atletih. Naj si da odrezat pol pa lahko tekmuje v ženski kategoriji.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Rias Gremory ::

nevone je izjavil:

Za to, kdaj transseksualec/ka lahko nastopa v kateri kategoriji, bi morale skrbeti športne organizacije na podlagi strokovnih ocen.
...

Glede na zgornjo novico to že počnejo. Testosteron je eno leto pod/nad neko vrednostjo pa si že "ženska"/"moški", wunderbar!
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

nevone ::

Rias Gremory je izjavil:

nevone je izjavil:

Za to, kdaj transseksualec/ka lahko nastopa v kateri kategoriji, bi morale skrbeti športne organizacije na podlagi strokovnih ocen.
...

Glede na zgornjo novico to že počnejo. Testosteron je eno leto pod/nad neko vrednostjo pa si že "ženska"/"moški", wunderbar!


Seveda, to je pa diskutabilno, na kakšen način ustvarjati različne kategorije.

Recimo pri dviganju uteži tudi vsi moški ali vse ženske ne tekmujejo samo v eni kategoriji.

Kot rečeno, fizične sposobnosti se razlikujejo tudi v okviru kategorij moški in ženske. Tako nekatere ženske nimajo šans kdaj zasesti kakšna vidna mesta, pa se kaj preveč ne pritožujejo, ampak igrajo svojo vlogo v igri športa.

Zato bi bilo mogoče bolj smisleno kategorije določati v okviru nekih fizičnih lastnosti, ki niso vezane (zgolj) na spol, katere pa bi seveda morala določati stroka (verjetno medicinska)

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

111111111111 ::

nevone je izjavil:

Seveda, to je pa diskutabilno, na kakšen način ustvarjati različne kategorije.

Recimo pri dviganju uteži tudi vsi moški ali vse ženske ne tekmujejo samo v eni kategoriji.

Kot rečeno, fizične sposobnosti se razlikujejo tudi v okviru kategorij moški in ženske. Tako nekatere ženske nimajo šans kdaj zasesti kakšna vidna mesta, pa se kaj preveč ne pritožujejo, ampak igrajo svojo vlogo v igri športa.

Zato bi bilo mogoče bolj smisleno kategorije določati v okviru nekih fizičnih lastnosti, ki niso vezane (zgolj) na spol, katere pa bi seveda morala določati stroka (verjetno medicinska)

o+ nevone

Če hočemo dobiti resnično pošteno družbo naj bo za vsak šport 1 kategorija. Moški, ženske, trans, homo, bisex skupaj in gasa, pa naj zmaga najmočnejši.
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

nevone ::

Če hočemo dobiti resnično pošteno družbo naj bo za vsak šport 1 kategorija. Moški, ženske, trans, homo, bisex skupaj in gasa, pa naj zmaga najmočnejši.


Jaz pa mislim, da bi bilo bolj pošteno takrat, ko bi lahko ločili fizične predispozicije od natreniranih in potem na podlagi tega naredili kategorije. Samo ali smo to zmožni narediti dovolj objektivno pa ne vem.

Je pa profesionalni šport lahko tudi "smrt" za človeka, če se prekomerno žene za uspehom, kar se pa načeloma mora, če hoče zares dobre uvrstitve.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

Rias Gremory ::

Samo ali smo to zmožni narediti dovolj objektivno pa ne vem.

Menda je trenutno stanje evidentno, da tega nismo zmožni in še nekaj časa ne bomo.
Ljudem preveč dišijo ekstremi, zdaj v eno, zdaj v drugo stran.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

Hypathia ::

nevone je izjavil:

Za to, kdaj transseksualec/ka lahko nastopa v kateri kategoriji, bi morale skrbeti športne organizacije na podlagi strokovnih ocen.

Ne gre za transseksualce, polno operirane posameznike, ampak transgenderje. Strokovne ocene so znane, potrjuje jih tudi celotna zgodovina tekmovalnega športa, žensko telo, razen v posameznih eksotičnih športih, ni konkurenčno moškemu. Tukaj gre izključno za politično vmešavanje v stvari, na podlagi določene ideologije.

nevone je izjavil:

Po drugi strani pa niti med "originalnimi" ženskami nimajo vse enake konstitucije in mnoge kljub izdatnemu treningu nikoli ne posegajo po visokih uvrstitvah ampak zgolj dajejo legitimiteto najuspešnejšim. o+ nevone

Ja, vrhunski šport je ena najbolj ekskluzivnih zadev na planetu, le redkim posameznikom je dano zmagovati in osvajati medalje, vsiljevanje politično zapovedane inkluzivnosti za vsako ceno, je povsem mimo, razdelitev kategorij, kot jih imamo že sedaj, na ženske in ostali, je najbolj optimalna z vidika fair-playa, boljše ni, le dodatno kompliciranje.

Če se vam pa sam koncept tekmovalnega športa zdi sporen, potem ga pa spremenite v temeljih, ne samo asimetrično uničevati ženske kategorije. Lahko uvedete sistem, ki ne bo temeljil na dosežkih, ampak bo vsak sodelujoči dobil medaljo, ali pa se bodo te določale z žrebom ali glasovanjem gledalcev.....pustite domišljiji prosto pot, ampak dokler si ne izmislite modela, ki bo za vse sprejemljiv, pustite obstoječega pri miru, ker dovolj dobro deluje oz. rabi le kakšno manjšo ponastavitev.

111111111111 je izjavil:


Če hočemo dobiti resnično pošteno družbo naj bo za vsak šport 1 kategorija. Moški, ženske, trans, homo, bisex skupaj in gasa, pa naj zmaga najmočnejši.

Ne, če želimo RES pošteno družbo, potem rabimo 7,7 miljard kategorij, tako da bo lahko vsak postal olimpijski prvak in bil na ta način validiran, ne izključen ter osebnostno izpolnjen.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Hypathia ::

111111111111 je izjavil:

Mogoče še kdo ve ali si je Lia dala odstraniti penis?

To bi jaz vsekakor zahteval pri trans atletih. Naj si da odrezat pol pa lahko tekmuje v ženski kategoriji.

Seveda si ga ni dal odstranit, velika večina si ga ne da, saj niso neumni. In tudi, če bi si ga dal, to ne bi vplivalo na njegovo telo, ki je šlo skozi moško puberteto in tako pridobilo neizbrisljivo prednost, pred ženskami. Morda bi takšen pogoj odgnal večino goljufov, vseh pa verjetno ne.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Mato989 ::

Hypathia je izjavil:

111111111111 je izjavil:

Mogoče še kdo ve ali si je Lia dala odstraniti penis?

To bi jaz vsekakor zahteval pri trans atletih. Naj si da odrezat pol pa lahko tekmuje v ženski kategoriji.

Seveda si ga ni dal odstranit, velika večina si ga ne da, saj niso neumni. In tudi, če bi si ga dal, to ne bi vplivalo na njegovo telo, ki je šlo skozi moško puberteto in tako pridobilo neizbrisljivo prednost, pred ženskami. Morda bi takšen pogoj odgnal večino goljufov, vseh pa verjetno ne.


Ampak argument nekaterih je da smo MOŠKI IN ŽENSKE ENAKI, a ni to feminizem? Če smo enako sposobni potem verjamem, da lahko ženske natrenirajo svoje telo tako kot transgenderji, če ne morejo potem nismo enako sposobni in je mati narava naredila spolne razlike? Ampak to potem priznavaš različne vloge in sposobnosti?
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

cias ::

Hypathia je izjavil:


Seveda si ga ni dal odstranit, velika večina si ga ne da, saj niso neumni. In tudi, če bi si ga dal, to ne bi vplivalo na njegovo telo, ki je šlo skozi moško puberteto in tako pridobilo neizbrisljivo prednost, pred ženskami. Morda bi takšen pogoj odgnal večino goljufov, vseh pa verjetno ne.


Transfobi s svojo psevdo znanostjo spadate na smetišče zgodovine.

Malo več trenirat, ne pa druge krivit za lastno nesposobnost.

Hypathia ::

Mato989 je izjavil:



Ampak argument nekaterih je da smo MOŠKI IN ŽENSKE ENAKI, a ni to feminizem? Če smo enako sposobni potem verjamem, da lahko ženske natrenirajo svoje telo tako kot transgenderji, če ne morejo potem nismo enako sposobni in je mati narava naredila spolne razlike? Ampak to potem priznavaš različne vloge in sposobnosti?

Razlik, ki jih je naredila mati Narava, nisem nikoli zanikala, niti problematizirala, vedno sem pa kritizirala kako jih je oče Patriarhat instrumentaliziral za vzpostavitev spolne hierarhije in posledično zatiranje žensk.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

GregiB ::

Mato989 je izjavil:


Ampak argument nekaterih je da smo MOŠKI IN ŽENSKE ENAKI, a ni to feminizem?


Hmmm, o tem, kaj je feminizem, spoh zadnja desetletja, ko je postal praktično družbeno-militanten, ne bi... Je pa problem, da kot slovenceljni nimamo različnih besed za "sex" in "gender", amerji (in angleško govoreč sevt) nima različnih besed za enak in enakopraven. Zato velikokrat manipuliranje s prevodi. Sem moški, a bom vedno zagovarjal enakopravnost žensk... ne pa enakosti.

Kar pa se tiče športa in "transgenderjev", gre za očitno manipulacijo pravil. Niti en transgender moški ni nikjer blizu kakšnih športnih uspehov, kar dokazuje, da gre za zlorabo. Šport je prvenstveno fizična (biološka) manifestacija, ne "družbena". Večina športov, kjer fizične predispozicije ne predstavljajo neke prednosti, so vsaj v najmočnejših konkurencah "odprte" (šah, konjeništvo, curling ipd.)

nagobčnik je izjavil:

Ne vem, kaj je tako težko razumet na tem, da sta biološki (oz. genetski) in družbeni spol pač dve ločeni stvari.

Velja enako za starost? Če sem (biološko) star 50, počutim pa se 12... Lahko tekmujem med pionirčki? Lahko v dokaz temu eno leto jem čokolino. Bi bilo ok, da se Fabio Cobolli (167. lestvice ATP) malo počuti 50 let starega in začne igrati na turnirjih veteranov?

Sicer pa je Lia Thomas izjavil(a), da je srečn(a), ker tekmuje med.... vrsnicami... On(a) na tekmuje... on(a) skoči v vodo in... odplava... ostale tekmujejo za 2. mesto...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

cias ::

Hypathia je izjavil:


Razlik, ki jih je naredila mati Narava, nisem nikoli zanikala, niti problematizirala, vedno sem pa kritizirala kako jih je oče Patriarhat instrumentaliziral za vzpostavitev spolne hierarhije in posledično zatiranje žensk.


Žalostno, še vedno si žetev patriarhije. Znanost je dokazala da ni razlik. Spol ni važen, važno je koliko truda posameznik vloži.

S svojim mišljenjem spadaš nekam v Sibirijo, pojdi nazaj domov k Putinu.

Enakopravnost bomo v razvitih drzavah kmalu dosegli, pot bo težka, s skupnimi močmi bomo uspeli.

Smo pa še daleč do enakopravnosti ko celo razvit svet odobrava da se dogaja to:

gwtlwesncw ::

GregiB je izjavil:

so vsaj v najmočnejših konkurencah "odprte" (šah, konjeništvo, curling ipd.)

Šah že (še) ne: klik.

GregiB ::

gwtlwesncw je izjavil:

GregiB je izjavil:

so vsaj v najmočnejših konkurencah "odprte" (šah, konjeništvo, curling ipd.)

Šah že (še) ne: klik.


Članek ugotavlja, zakaj so moški dominantni v šahu navkljub temu, da gre za čisto... "miselni" šport... a dejstvo ostaja, da je večina tekmovanj, ki ne omejujejo udeležbe na ženski spol... odprta. Npr. najuspešnejša šahistka vseh časov Judit Polgar dolgo obdobje ni odigrala niti ene partije proti drugi ženski, igrala je izključno proti moškim.
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

gwtlwesncw ::

GregiB je izjavil:

Članek ugotavlja, zakaj so moški dominantni v šahu navkljub temu, da gre za čisto... "miselni" šport... a dejstvo ostaja, da je večina tekmovanj, ki ne omejujejo udeležbe na ženski spol... odprta. Npr. najuspešnejša šahistka vseh časov Judit Polgar dolgo obdobje ni odigrala niti ene partije proti drugi ženski, igrala je izključno proti moškim.

Seveda, saj sem jaz linkal članek, pa (še) dodal v odgovor, mislim, kar se mene tiče, sem že praktično odgovoril namesto tebe. In vendar, navkljub identificiranim vzrokom, (še vedno) imamo dve šahovski lestvici, moško in žensko. Lahko sicer nadaljujeva z iztirjanjem debate, lahko pa ti dam prav, čeprav boš vedel, da nimaš, glede na realno stanje. Kako se odločiva?

Zgodovina sprememb…

GregiB ::

gwtlwesncw je izjavil:

Seveda, saj sem jaz linkal članek, pa (še) dodal v odgovor, mislim, kar se mene tiče, sem že praktično odgovoril namesto tebe. In vendar, navkljub identificiranim vzrokom, (še vedno) imamo dve šahovski lestvici, moško in žensko. Lahko sicer nadaljujeva z iztirjanjem debate, lahko pa ti dam prav, čeprav boš vedel, da nimaš, glede na realno stanje. Kako se odločiva?
Ma ne... sej načeloma govoriva isto. Hotel sem zgolj poudariti, da je fizično intenziven šport dejavnost (prvenstveno) telesa in ne uma (ali duha). Zato bi morale biti "fizične" športne panoge zaprte po biološkem spolu, ob rojstvu. Če pa imaš zaradi tega "psihične probleme", nastopaj na posebnih tekmovanjih med sebi enakimi...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Mato989 ::

GregiB je izjavil:

gwtlwesncw je izjavil:

Seveda, saj sem jaz linkal članek, pa (še) dodal v odgovor, mislim, kar se mene tiče, sem že praktično odgovoril namesto tebe. In vendar, navkljub identificiranim vzrokom, (še vedno) imamo dve šahovski lestvici, moško in žensko. Lahko sicer nadaljujeva z iztirjanjem debate, lahko pa ti dam prav, čeprav boš vedel, da nimaš, glede na realno stanje. Kako se odločiva?
Ma ne... sej načeloma govoriva isto. Hotel sem zgolj poudariti, da je fizično intenziven šport dejavnost (prvenstveno) telesa in ne uma (ali duha). Zato bi morale biti "fizične" športne panoge zaprte po biološkem spolu, ob rojstvu. Če pa imaš zaradi tega "psihične probleme", nastopaj na posebnih tekmovanjih med sebi enakimi...


Vidiš jaz se pa s tem ne strinjam... če se že hvalimo kako so moški in ženske enakopravni, pa jih izenačimo tudi v vsem športu, zmešajmo ekipe in tekmovanja v 1, pa naj NAJBOLJŠI zmaga... kajti le tako dobimo NAJBOLJŠEGA tekmovalca... spol je overrated, Hypatija in drugi nam razlagajo da je spol nepomemben v gospodarstvu, ker lahko ženske vse enako kot moški, jaz pa rečem dajmo to upoštevat vsepovsod, tako v mobilizacijah v Ukrajini kjer se bori več moških kot žensk kot v tekmovanjih itd...

Tako dobimo resnično zmago NAJBOLJŠEGA na Svetu ali v tekmovanju
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

BuDi79 ::

Mato989 je izjavil:

Tako dobimo resnično zmago NAJBOLJŠEGA na Svetu ali v tekmovanju
Izbori najboljših so po mnenju tistih, ki najbolj vroče zagovarjajo enakost toksični.

Zato pa pri njih nikoli na površje ne pridejo najboljši.

Hypathia ::

Mato989 je izjavil:



Vidiš jaz se pa s tem ne strinjam... če se že hvalimo kako so moški in ženske enakopravni, pa jih izenačimo tudi v vsem športu, zmešajmo ekipe in tekmovanja v 1, pa naj NAJBOLJŠI zmaga... kajti le tako dobimo NAJBOLJŠEGA tekmovalca... spol je overrated, Hypatija in drugi nam razlagajo da je spol nepomemben v gospodarstvu, ker lahko ženske vse enako kot moški, jaz pa rečem dajmo to upoštevat vsepovsod, tako v mobilizacijah v Ukrajini kjer se bori več moških kot žensk kot v tekmovanjih itd...

Tako dobimo resnično zmago NAJBOLJŠEGA na Svetu ali v tekmovanju

Najboljšega po tem kriteriju že imamo, ampak ti bi pač rad uničil ženski šport, ker si šovinist, čeprav malo drugačne sorte od woksterjev, ki se trenutno najbolj ženejo za tem. Razlog za ločeni kategoriji je fairness, zaradi bioloških razlik med spoloma, ki jih s še tako veliko talenta in treninga ne moreš izničiti, večino ovir v večini gospodarskih panog pa lahko premagaš.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hypathia ()

Hypathia ::

GregiB je izjavil:


Hmmm, o tem, kaj je feminizem, spoh zadnja desetletja, ko je postal praktično družbeno-militanten, ne bi...

Ti bi torej eno tako prijazno, brezzobo verzijo feminizma, ki nima nobenega vpliva in nič ne doseže. Problem današnjega fejk feminizma ni militantnost ampak to, da je oprt na neoliberalno, postmodernistično queer teorijo, ki producira neumnosti in želi realne probleme večine žensk reševati s slogani, novim besediščem in virtue signalingom, namesto konkretnimi rešitvami.

GregiB je izjavil:

Je pa problem, da kot slovenceljni nimamo različnih besed za "sex" in "gender",...

Nobenega problema in tudi mnogi drugi jeziki ga nimajo, tisti, ki ga imajo, so ga pa do predkratkim uporabljali kot sopomenko za naš slovnični spol. Sedanja raba je čisti teoretični konstrukt in kot se je izkazalo precej škodljiv. Lahko bi uporabili tudi besedno zvezo spolna vloga ali spolni stereotip.


GregiB je izjavil:

...amerji (in angleško govoreč sevt) nima različnih besed za enak in enakopraven. Zato velikokrat manipuliranje s prevodi. Sem moški, a bom vedno zagovarjal enakopravnost žensk... ne pa enakosti.

Kot je bilo že ziljonkrat pojasnjeno, enakost ne pomeni istosti in vsi tisti, ki rabo besede "enakost" v tem kontekstu za nalašč napačno interpretirajo, začuda nikoli ne problematizirajo gesla francoske revolucije "svoboda, enakost, bratstvo" ampak točno vedo kaj želi povedati.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

nejclp ::

GregiB je izjavil:

Zato bi morale biti "fizične" športne panoge zaprte po biološkem spolu, ob rojstvu. Če pa imaš zaradi tega "psihične probleme", nastopaj na posebnih tekmovanjih med sebi enakimi...

Pol bi bilo šele noro, ko bi biološke ženske, s penisi in bradami, torej transmoški, podirali rekorde.

GregiB ::

nejclp je izjavil:

GregiB je izjavil:

Zato bi morale biti "fizične" športne panoge zaprte po biološkem spolu, ob rojstvu. Če pa imaš zaradi tega "psihične probleme", nastopaj na posebnih tekmovanjih med sebi enakimi...

Pol bi bilo šele noro, ko bi biološke ženske, s penisi in bradami, torej transmoški, podirali rekorde.
Wut???
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

nejclp ::

Transmoški bi po tvoje morali tekmovati v ženski konkurenci, ker so se rodili kot ženske. Isto velja za WCje. That.

111111111111 ::

Hypathia je izjavil:

Najboljšega po tem kriteriju že imamo, ampak ti bi pač rad uničil ženski šport, ker si šovinist, čeprav malo drugačne sorte od woksterjev, ki se trenutno najbolj ženejo za tem. Razlog za ločeni kategoriji je fairness, zaradi bioloških razlik med spoloma, ki jih s še tako veliko talenta in treninga ne moreš izničiti, večino ovir v večini gospodarskih panog pa lahko premagaš.

Zato pa je toliko zidark in smetark.

KVote na vsa področja v gospodarstvu. Povsod mora biti 50/50. Če je 10 žensk in 9 moških mora biti naslednji zaposleni moški in obratno.

Hypathia je izjavil:

Ti bi torej eno tako prijazno, brezzobo verzijo feminizma, ki nima nobenega vpliva in nič ne doseže. Problem današnjega fejk feminizma ni militantnost ampak to, da je oprt na neoliberalno, postmodernistično queer teorijo, ki producira neumnosti in želi realne probleme večine žensk reševati s slogani, novim besediščem in virtue signalingom, namesto konkretnimi rešitvami.

To kar ti predlagaš je sprememba politike in razmišljanja ljudi. To ni besedičenje in slogani. Ženske ste pač na stopnji razvoja, ali vsaj naj bi bile, ko prenehate ihteti in cviliti, ker to možnost imate, začnite igrati po moških pravilih in jih presežite.

Zaenkrat vam slabo kaže, ker ženske na položajih v naravoslovju, raje zaposlujejo moške kolege kot ženske. :) Sem bil na faksu v 2 laboratorijih, ki jih vodi ženska in ima skoraj samo moško ekipo. :D Pa je na izbiro dovolj dobrih kandidatk. Mislim, da celo za en lab poteka obravnava pred senatom fakultete, če je vodja laboratorija šovinistka. :D
Če prisloniš uho na vroč šporhet, lahko zavohaš kak si fuknjen.

Zgodovina sprememb…

Hypathia ::

Če bi morala ugibati, bi rekla, da se kot ženska vodja laboratorija mora za enako priznanje uspešnosti bolj dokazovati, zato si izbere ekipo iz katere lahko iztisne največ in to ženske v rodni dobi, ki zaradi materinstva več izostajo iz službe, pač niso, opravljajo neplačano, umazano, družbi koristno delo, da lahko moški delajo kariere in se trkajo po prsih kako nadsposobni, da so. Zato pa prave feministke ne želijo igrati po moških pravilih, po njih ženska ne more zmagati, razen če vrže vse ostale ženske pod vlak, ampak jih želijo spremeniti na način, da bodo ustrezala vsem, ne samo najbolj priviligirani skupini.
If you're a man, don't say anything
to a woman on the street that you wouldn't
want a man saying to you in prison.

nevone ::

Zaenkrat vam slabo kaže, ker ženske na položajih v naravoslovju, raje zaposlujejo moške kolege kot ženske.


Saj to ni sporno, da imajo moški v naravoslovju v povperečju prednost pred ženskami. Veliko je pa narejenega že tu, da je sploh ženska lahko vodja.

Povsem deplasirano je, da bi morali delati revolucijo, že če samo teče pogovor o tem, se komu morda obrne miselnost, da so ženske drugorazredna bitja in jim je treba jasno povdati kje jim je mesto.

Spremembe se delajo počasi, a če ni nobenega pritiska se pač ne dogajajo. Pritisk na šovinistične moške je pač treba vršiti.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

GregiB ::

nevone je izjavil:

Pritisk na šovinistične moške je pač treba vršiti.


Problem je, da se pritisk (potem) vrši na vse moške. "Kriv si, ker si moški" filozofija... Ker je tisočletja vladal patriarhat, mora tisočletja vladati matriarhat, da bomo kvit...
Nekomu pripisovati šovinizem zgolj zaradi tega, ker si dovoli reči, da je v njegovem gospodinstvu lika pač samo žena , pač ne gre...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!
««
17 / 56
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Na FDV odstranili pisoarje (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Loža
64081179 (72168) vostok_1

Več podobnih tem