» »

Excel-vsota

Excel-vsota

ahonen ::

Pozdravljeni,

rad bi izračunal vsoto velikosti filmov, ki so trenutno v stanju download-a v utorrentu. Podatke sem si skopiral v excel, problem pa nastane pri seštevanju. Namreč, ko kopiram naslove filmov z velikostmi vred, mi zraven seveda prilepi še enoto (GB-gigabajt). Ko hočem vse to v excelu seštet mi javi napako in sicer da so zraven enote. Zanima me, kako čisto na kratko izbrisati enote (brez da bi klikal eno po eno) oz. te enote označiti kot nekaj, da jih bo formula upoštevala?

Hvala za odgovor in lep pozdrav.
P.

mirator ::

Enostavno.
Označiš stolpec s podatki, potem pa: osnovno - zamenjaj - najdi (v polje vpišeš GB)-zamenjaj z (polje pustiš prazno) in klik na zamenjaj vse ter v redu.
Potem še v označeni stolpec klikneš z desno miškino tipko ter v oblikuj celice klikneš številka. Po potrebi določiš še št. decimalk in ločitev tisočic.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirator ()

ahonen ::

Po tem ko dam zamenjaj se mi spremenijo vse številke. Tudi po tem ko cel stolpec označim kot številka se nič ne spremeni

smacker ::

Dodaš stolpec, ki vzame podniz z velikosti - od prvega znaka do pojavitve GB/MB. Kombinacija funkcij LEFT in SEARCH.

gusto ::

Lahko pa skopiraš v Notepad++, Ctr+F, tam narediš zamenjavo, skopiraš nazaj v Excel in sešteješ. Pravkar preveril, deluje, minutko mi je vzelo.
Have you tried turning it off and on again?

mirator ::

ahonen je izjavil:

Po tem ko dam zamenjaj se mi spremenijo vse številke. Tudi po tem ko cel stolpec označim kot številka se nič ne spremeni

Potem najprej stolpec označi kot številka, potem zamenjaj eventualno piko z vejico in nato odstrani GB. .

bozicek ::

Probaj z besedilo v stolpce (Podatki - Besedilo v stolpce)





Darila letos samo za poredne

smacker ::

=NUMBERVALUE(LEFT(A1;IF(ISERROR(SEARCH("G";A1));IF(ISERROR(SEARCH("M";A1));LEN(A1)-1;SEARCH("M";A1)-2);SEARCH("G";A1)-2)))*IF(ISERROR(SEARCH("G";A1));1;1000)

To formulo prilepi v nov stolpec in seštej njene rezultate. Formula pretvori nize "35.2 GB" ali "854 MB" v št. megabajtov - pretvornik 1000, ker dvomim da utorrent uporablja 1024). Ne dela za torrente manjše od 1MB.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

excel (preverjanje istih/e besed/e v celicah)

Oddelek: Pomoč in nasveti
6722 (650) prtenjam
»

excell formule

Oddelek: Programska oprema
182040 (1742) ZePe
»

Povprecja v Excelu

Oddelek: Programska oprema
162070 (1615) prtenjam
»

Excel in seštevanje besed

Oddelek: Programiranje
51590 (1457) smetko
»

excelove enačbe me mučijo

Oddelek: Programska oprema
51550 (1428) Tutankhamun

Več podobnih tem