» »

Bizarni Skype login problem

Bizarni Skype login problem

MrStein ::

Kot še kup drugih (MS forum tema) se je meni tudi začelo to dogajati:
Poženem Skype, se poveže, čez sekundo "vrže ven" in gre kot iz sveže instalacije: wizard dialog za login, vpis username, vpis gesla. Potem dela, do naslednjega starta.

Reinstalacija, brisanje... nič ne pomaga.

Pomaga le ta "ritual":
- vklopi PC
- prijavi se v Windows
- odpri Control Penel / Credential Manager
- zaženi Skype

To dela že en čas.
Če pa izpustim tretji korak pa Skype garantirano "pozabi" prijavne podatke, kot na začetku opisano. (v bistvu se to ponavadi ne zgodi, če se zapored večkrat proba, zgleda, da je pobemben dejavni čas, ki preteče. Na zgornjem linku en jamra, da mu drži dan dva, potem pa pozabi.)

To se dogaja na enem PC, isti Skype account na drugem PC, na telefonu, tablici, dela brez težav.

Skype v8.53 (vmes nadgrajen na 8.54), Windows 8.1
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!
  • spremenil: MrStein ()

crniangeo ::

odstrani ga z revo uninstallerjem.

tisto kar ostane rocno odstranis preko reva
Convictions are more dangerous foes of truth than lies.

MrStein ::

Ne pomaga.
Sem odstranil z Revo, ponovno namestil, se prijavil in že drugi dan isto: poženem PC/Windows/Skype in po sekund "ven vrže", torej kaže login wizard.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

jype ::

XMPP je kredibilna, decentralizirana alternativa, vse ostalo je pa žal na milost in nemilost korporacije, ki bodisi ima interes, da skrbi, da tebi storitev deluje, ali pa ga nima.

Raindancer ::

Isti problem, in ista trapasta težava. Samo da na Win 7 Home Professional verziji.

Najprej je bil poskus s Skype.exe kot Read Only datoteko, da ga ja magari programič ne bi spreminjal. Neuspešno, ker mi je potem faliralo popolnoma na isto, in je pri meni veljal še samo uninstall in brisanje vseh datotek - ročno (s tem da je bilo treba read only spremenit nazaj v navadno Skype.exe). Tako v drobovje C diska in odstranitev Skype mape. (Preglej tam in briši to, v kolikor še nisi. Popolnoma deletiraj. Pa še enkrat preveri, če si res vse brisal, ker včasih kaj ostane.)

Nato na uradno stran, snamem najnovejšo verzijo (prejpnji teden) in stvar začuda dela. Prijava je šla bp in ostaja neproblematična. Nevem zakaj je uspelo ravno takrat, ker se je problem vlekel kak mesec, toda stvar je rešena.

MrStein ::

Po še nekaj dnevih ostaja stanje isto:
- če najprej odprem Windows Credential Manager
- in potem Skype, dela

Če pa poženem zgolj Skype, se starta, prijavi, po nekje sekundi-dveh pa se odjavi in kaže login dialog.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Skype problem

Oddelek: Programska oprema
81331 (736) tv6865
»

Sesutje vsega naenkrat, kasneje ni mogoče zagnati

Oddelek: Pomoč in nasveti
111067 (709) lonewolf_
»

Prenosnik se mi je upočasnil

Oddelek: Pomoč in nasveti
8992 (830) palačinka
»

Kako odstraniti Winload.exe...

Oddelek: Pomoč in nasveti
152423 (2163) vratar
»

Klepetajte preko interneta bolj kvalitetno kot preko telefona! (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
848489 (5040) Gandalfar

Več podobnih tem