» »

Sesutje vsega naenkrat, kasneje ni mogoče zagnati

Sesutje vsega naenkrat, kasneje ni mogoče zagnati

lonewolf_ ::

Naletel sem na problem, ko se sesuje Skype.exe se z njim vred sesuje vsak odprt program (Word, Chrome, mozzila, igre itd.). Ko se to zgodi, ni moč odpreti karkoli, ker se vse sproti sesuje (Program ne deluje več), potrebno je znova zagnati računalnik. Dogaja se zelo različno, včasih 1x/mesec, drugič tudi večkrat na teden. Ne znam določit vzroka. Prvič se mi je to zgodilo na Win7, sem formatiral na Win7 ampak se je še kar dogajalo. Sformatiral sem tudi na Win8.1 zdaj pa sem še dodal SSD in je win8.1 na njem. Še vseeno se dogaja. Menjal sem RAM module, menjal matično, menjal grafično, nov napajalnik. Edino kar je še isto od takrat je procesor in HDD. Skype in ostali programi so vsi na SSD, igre na HDD. HDD je brez slabih sektorjev in je 1x mesečno defragmentiran. Procesor pa je stabilen na 4.0 več kot 24ur z Prime95 (Temperatura pod 55°C).

Torej je kriv CPU? Mogoče bi moral narediti nov skype račun ampak dvomim. Poskusil sem tudi s starejšimi verzijami Skypa ter z najnovejšo...

Vse se zgodi brez BSOD, računalnik ostane na namizju, ampak neuporaben.

V Event vieweru pa zgleda takole:
 Pogled v Event Vieweru

Pogled v Event Vieweru



Je imel kdorkoli podobne probleme? Je rešil? Prosil bi za pomoč, ker je izredno nadležno...

Voltaža na vtičnici niha med 230-240V (ni ekstremnih preskokov), v razdelilcu skupaj z računalnikom priklopljen samo še monitor.

Specs:

GA-990FXA-UD3
PhenomII x4 965
Sapphire 270x
Corsair CX 750W
2x4Gb Geil Dragon
WD Black 1 Tb
Noctua NH-U12P SE2
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

s6c-gEL ::

Odvij in opazuj reakcije.
Kater ssd ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

lonewolf_ ::

Samsung EVO 120gb, ampak dvomim, da je kriv, če je že prej to delalo, preden sem imel sploh SSD.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

s6c-gEL ::

Potem dobi cpu premalo "juica".

Bios imaš zadnji ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: s6c-gEL ()

lonewolf_ ::

Matična je skoraj nova bios je F2, mislim, da najnovejši. Je prej na stari m4a87td/usb3 enako delalo.

Ni razlike če mu dam 1.4V ali pa 1.55V (razen v temp)
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Zgodovina sprememb…

Boomerang ::

Jaz bi ti priporočal naslednje:
Odinstaliraj skype in računalnik uporabljaj kak mesec brez njega, da vidiš kako bo to vplivalo. Sicer je pa tudi odvisno kaj s skypom delaš in kdaj točno se sesuje... med prijavo, med tipkanjem sporočila, med klicem, med videoklicem ali morda med uporabo drugih programov ko skype teče? Lahko da ima skype težave pri uporabi driverjev. Sliši se čudno, vendar sem tudi sam imel že podoben primer na nekem drugem programu.

Če je problem samo pri skypu, potem tega skoraj ne bi pripisal strojni opremi ali biosu, še posebej pa sedaj, ko si napisal, da si večino komponent zamenjal. Sicer pa lahko probaš s kako distribucijo linuxa... tudi na linuxu teče skype.

Treba je tudi pomisliti, da problem ni samo v skypu ampak mogoče v katerem drugem programu, ki bi lahko vplival na skype. Če si vedno namestil iste programe (in če res to povzroča eden od programov na tvojem pcju), potem je logično, da se napaka vedno ponavlja.

Iskanje take napake je res dolgotrajno, ampak iz izkušenj ti povem, da se splača poskusiti nekaj, kar se na začeku zdi brezveze.

lonewolf_ ::

Največkrat se zgodi med igranjem iger.. Se je pa tudi že drugače zgodilo. Čudi me res, ker se nas na skypu pogovarja 10 hkrati pa vsi brez problema.

Zdaj edino kar je od programov isto in vedno laufa je msi afterburner ter rivatuner statistics.. Bom probal brez tega kak mesec pa da vidim.

Težko je prepričat neko grupo ljudi da bi samo zaradi mene prešli na kak drug program. Vsi smo ga navajeni.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Boomerang ::

Problem sigurno ni v Skypu, vendar ima morda le-ta kakšne težave s čim na tvojem pcju... morda driverji, morda drug program.
Skype uporablja milijon ljudi in če drugim dela normalno, potem bi moral tudi na tvojem pcju. Če je težava razširjena oz. se pojavlja na konkretni konfiguraciji pcja, potem je že nekdo pred tabo iskal rešitev na (morda drugem) forumu. Malo pogooglaj po drugih forumih, če je že kdo imel tak problem. Zaradi tega ni razloga, da bi prešli na kak drug program.

Prepričan sem, da je problem v programski "shemi" tvojega pcja. In tukaj ne pomaga nič drugega, kot testiranje... po potrebi formatiraj in potem naloži samo osnovno (driverje in to kar rabiš, da pc sploh dela). Počakaj kak teden in če se napaka ne pojavi, naloži osnovne programe (zip, rar, morda kak player za film, musko... kar pač vsakodnevno rabiš), spet počakaj in tako ponavljaj. Igre in razne dodatke zaenkrat pusti... saj lahko uporabljaš pc tudi brez tega. Prej kot slej se bo pojavil nek vzorec, zakaj do težave pride. Dokler pa je na pcju kup drugih zadev, ostane samo ugibanje.

Takole bi se jaz lotil zadeve na tvojem mestu. Sem že imel podoben primere, ko je drugim delalo, meni ni. Izkazalo se je, da sta bla 2 programa v "sporu".

lonewolf_ ::

@Boomerang
Se bom konkretno lotil na ta način, samo da prvo maturo nardim. Po drugih forumih sem tudi že iskal, do zdaj še neuspešno. Malo sem začel sumit tudi CCC, ker se je ravno danes sesul zaradi nekega atikmdag.sys ... Pa je razlika, če samo formatiram ali pa če prej pobrišem vse drivere (tudi iz registrov) ?
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

Boomerang ::

Mogoče bi zadostoval rollback (obnovitev sistema) na enega od datumov, takoj po formatu... s tem boš odstranil programe, ki si jih od takrat namestil. Tako se ti ni treba ukvarjati z posameznim odstranjevanjem in popravljanjem registra.
Če imaš še kakšen disk, lahko narediš tudi backup - klon diska v tvojem računalniku oz. sistemske particije. S tem boš lahko v nekaj minutah obnovil stanje, kakršno je bilo ob izdelavi backupa. Eden takih programov, ki ti to omogoča je Norton Ghost... lahko pa kaj drugega poskusiš.

lonewolf_ ::

Saj zdaj bom storil to ja. Ob naslednjem formatu. Drugače pa ima Samsung Magiciana za svoj SSD.
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S

lonewolf_ ::

Grafične do sedaj nisem OC-jal in tudi teh crashov ni bilo, skype normalno laufal kot vsak dan, igre itd.
Edino msi-afterburner nisem zaganjal in očitno je bilo to krivo. Cpu je še vedno na isti frekvenci, z enako voltažo. 12 ur stable z prime95
R7 5700G + NH-U12P SE2 | Ballistix 2x8Gb 3000MHz
Mortar Titanium | P1 500GB | Exos 3TB | SSD MX500 1TB
beQuiet 700W Gold | Fractal Design Define S


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ta... Skype in (dobesedno) nesposoben Microsoft

Oddelek: Pomoč in nasveti
4111892 (10537) poweroff
»

Resetiranje računalnika brez razloga

Oddelek: Pomoč in nasveti
141044 (752) Yohan del Sud
»

Webcam nabija CPU na 100%

Oddelek: Strojna oprema
172920 (2608) Jablan_Jr
»

Ukraden računalnik, kako ga izslediti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5010784 (9131) Kaboom
»

Microsoftov Messenger se poslavlja 15. marca (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5013232 (10446) energetik

Več podobnih tem