» »

Kako omejiti programu hitrost downloadanja

Kako omejiti programu hitrost downloadanja

SlyCrespo ::

Podravljeni!
Obstaja kakšen način oziroma program, ki bi omejil hotrost downloadanja določenim programom? Ali pa vsaj, da bi lahko omejil vse prenose na določenem compu...

bluefish ::

Netlimiter in podobni. Išči QoS software.

SeMiNeSanja ::

SlyCrespo je izjavil:

Podravljeni!
Obstaja kakšen način oziroma program, ki bi omejil hotrost downloadanja določenim programom? Ali pa vsaj, da bi lahko omejil vse prenose na določenem compu...

Nebi škodovalo, če bi še nekaj povedal o 'okoliščinah'.

Jaz npr. imam doma poštiman QoS na požarni pregradi (in switchu) preko DSCP, tako da v pravilih požarne pregrade posameznemu tipu prometa, katerega to pravilo opisuje, dodelim neko prioriteto.

Tako ima potem Torrent najnižjo prioriteto in mora počakati, če je še kakšen drug tip prometa, ki ima višjo prioriteto. Seveda pa ima brskanje po spletu višjo prioriteto.

Tako lahko mularija 'na polno' vleče torrente, pa se to pri brskanju po spletu ne opazi.

Omejevanje pasovne širine je druga opcija, katero pa niti ne uporabljam - raje uporabim dodelitev zajamčene pasovne širine za bolj pomembne zadeve.

Škoda se mi namreč zdi, da pri 100Mbps liniji omejim download na npr. 20Mbps - če tisti hip nihče drug ne potrebuje preostalih 80Mbps.

Razni programčki, ki jih namestiš na posamezni računalnik (netlimiter ipd.) naredijo omejitev, ki pa bo uporabniku v napoto, kadar bo vedel, da 'trenutno' nikogar nebi motil, če bi 'vlekel na polno'. Posledično potem iščejo poti, kako zaobiti zadevo...

Drugače pa imam tudi možnost omejevanja pasovne širine na switchu. Je malenost pametnejši switch in lahko za vsak port nastavim max. dovoljeno pasovno širino, kar pa ne uporabljam, ker mi prioritete odlično delujejo.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

Facebook dev ::

Za netlimiter bodi previden. Je super stvar, ce jo kupis ali pa spiratiziras. Zelo dobro delune in imas super nadzor.

Se mi je pa zgodilo, da ko sem imel original netlimiter na free poskusni verziji, da mi je po preteku tega free obdobja ves internet na racunalniku nehal delat. Kot da ne bi bil povezan na internet oziroma izjemno slabo. Strnai so se loadale po 10 minut itd. Ko sem ga zbrisal je spet vse delalo tako kot treba.

Nasplosno super program, ce se ti pa kaj takeva zgodi, pa vedi da je lahko netlimiter kriv.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Omejitev down/uploada glede na uporabnika

Oddelek: Omrežja in internet
495809 (4237) joker16_7
»

Net ne gre nikamor med uploadanjem

Oddelek: Omrežja in internet
5994 (719) RejZoR
»

router in switch

Oddelek: Omrežja in internet
162266 (1837) smacker
»

dd-wrt ali tomato firmware

Oddelek: Omrežja in internet
303523 (1806) NoName
»

LAN priority

Oddelek: Omrežja in internet
7856 (697) Invictus

Več podobnih tem