» »

Današnje težave s telefonskim omrežjem A1

1
2
»

Ahim ::

Lonsarg je izjavil:

Kake eni mečete o šparanju itd. Slovensko omrežja so bila in so še na vrhu celega zahoda, vse to ob nizkih cenah. Prav nič ni treba spremeniti, vsaj eno področje v slo kjer trg deluje. No edino telekom bi blo za razdeliti na fiksno omrežje in ostalo. Če se že grejo usluge in dajo optiko vsem v najem(kar je plus za državljane, minus za njih), potem naj to počne ločeni del firme, drugi del pa naj bo striktno tržni.

V bistvu tudi mobilna omrežja v rovtah nima smisla da več ponudnikov postavlja, tudi to bi lahko handlala ta ločena firma in dajala v najem vsem tržnim ponudnikom, poskrbirla pa bi za pokritost vseh državljanov.

Odlicen plan tovaris! Morda ga bo aktualna partija uspela uvrstiti v naslednjo petletko?

Alexius Heristalski ::

tony1 je izjavil:

Alexius Heristalski je izjavil:

Pa poglejmo Letno poročilo 2018!


Pa saj vidiš:
Natali Delić, senior direktorica tehničnega sektorja

Skratka, podobno stanje je v Telemachu, kjer dela sorodnik, in večino časa samo pizdi nad direktorji od dol, ki počnejo tole:
-"zmanjševanjem" kadra, tudi če gre za ljudi, ki ob odpovedi nimajo zamenjave in vzdržujejo kritične sisteme
-zamikanjem novih investicij v neskončnost, čeprav je hardver star ali pa rešitve polne težav in bi jih bilo treba čim prej zamenjati
-šparanjem na vsem koncih in krajih, ker je zagotavljanje zanesljivega delovanja deveta briga.

Tipično balkansko: lako čemo.

Zakaj si spustil še dva?

Larisa Grizilo, senior direktorica sektorja za upravljanje človeških virov in korporativnih komunikacij
Ivo Radaković, senior direktor sektorja marketinga

Pri direktorjih A1 je razmerje 3:3. Trije naši, trije iz Srbije.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Lonsarg ::

Ahim je izjavil:


Odlicen plan tovaris! Morda ga bo aktualna partija uspela uvrstiti v naslednjo petletko?

Ti pa nisi prebral kaj več od zadnjega stavka mojega. Telekom je trenutno kar lepo cel državni, moja predlagana rešitev pa bi ga polovico naredila čisto tržnega in potencialno privatnega. Naj bo državno samo omrežje ne pa celota.

jype ::

Lonsarg je izjavil:

Telekom je trenutno kar lepo cel državni
Čemu torej oglašuje v medijih fašistov z Madžarske?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: thramos ()

d4vid ::

A to še kar nagaja ali se mi samo zdi? Npr. messenger mi sporocila posilja par minut...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

tony1 ::

poweroff je izjavil:

tony1 je izjavil:

Skratka, podobno stanje je v Telemachu, kjer dela sorodnik, in večino časa samo pizdi nad direktorji od dol, ki počnejo tole:
-"zmanjševanjem" kadra, tudi če gre za ljudi, ki ob odpovedi nimajo zamenjave in vzdržujejo kritične sisteme
-zamikanjem novih investicij v neskončnost, čeprav je hardver star ali pa rešitve polne težav in bi jih bilo treba čim prej zamenjati
-šparanjem na vsem koncih in krajih, ker je zagotavljanje zanesljivega delovanja deveta briga.

Tipično balkansko: lako čemo.

Kako "od dol"??? To ti je pa ja tipičen kapitalizem. Zmanjševanje kadra, zmanjševanje stroškov, odlaganje investicij. To je kapitalizem. Nima to veze z Balkanom ali Severom.

Zasebno podjetje pač ni dobrodelna ustanova. Zanima jih zgolj eno - dobiček.

Presenečen? >:D


To ste hoteli v tej drzavi, zdaj pa imate. Mene ni nihce nic vprasal, ker sem bil menda se presmrkav.

Zdi se, da je dobicka in denarnega toka dovolj, investicij pa ne bi bilo, tudi, ce bi bilo dobicka se petkrat vec.

Dokler je bil lastnik Tusmobila Mirko, ki ni nic drugega kot kapitalist na kvadrat, je imel direktorje, ki so razumeli, da brez koles avto ne dela prevec dobro. Namesto njih so danes eni pajaci, ki ne vedo kaj podpisujejo.

Drzim pesti, da je vzrok nekje cisto drugje. Folk se pritozuje, da je nekaj mesicev dobil sele danes.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

starfotr ::

Zanima me ali so sedaj popravili zadeve ali še vedno gre preko tujine?

poweroff ::

Je pa zanimivo še nekaj... za to, da se promet zrouta preko tujine, bi lahko tudi kdo odgovarjal. Namreč, s tem se da direktna možnost prisluškovanja pogovorom tujim službam. Odvisno sicer, kako so implementirali, ampak po mojem mnenju bi bilo definitivno smiselno, da nekdo preveri kako je s tem. Ker konec koncev je cela državna uprava na A1.
sudo poweroff

tony1 ::

ROFL :))

bbbbbb2015 ::

Lonsarg je izjavil:

Kake eni mečete o šparanju itd. Slovensko omrežja so bila in so še na vrhu celega zahoda, vse to ob nizkih cenah. Prav nič ni treba spremeniti, vsaj eno področje v slo kjer trg deluje.


Očitno nisi prebral, kar sem napisal. Po moje so cene prenizke. Dobiš že megabit na megabit. Samo država pa je dolžna 32 miljard EUR, od tega se je zmetalo v bančno luknjo 5 milijard, od tega je do sto milijonov "prispeval" T-2, ker ni poplačal izvajalcev in ni vrnil kreditov.

Telekom Slovenije je bil top solidna firma, ko sem jaz odšel. Zdaj se že kažejo kosti na rebrih. Samo čakam, da bodo prosili za dokapitalizacijo za par let. T-2ju pa ni treba plačati kreditov.

Telekom in T-2 ne jemljeta iz tvojega žepa preveč, zato pa jemlje država. Kapiraš?

starfotr ::

Telekom je bil vedno zadaj. Napredna firma je bila Mobitel. Z naprednimi ljudmi in tudi višjimi plačami. Na TS je bila pa vedno neka birokracija. Morali bi prevzeti mobitelovo mentaliteto, ne pa telekomovo. Saj tudi Siol je bila boljša firma, kot TS, z bolj naprednimi ljudi.

Lonsarg ::

@bbb, Telekom in prej Mobitel se vec dela miljonske dobicke, vsako leto zasluzi prakticno toliko kot je takrat enkrat banka izgubila na T-2. Kot celota telekomunikacijski trg hkrati ponuja nizke cene in dela velik dobicek, z dobickom Telekom optiko postavlja v prakticnl vsako vas. Jaz vidim win-win-win za trg-ljudi-drzavo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

poweroff ::

No ja, problem so tudi poslovno zgrešene poslovne odločitve Telekoma in zgrešene investicije. Ki so dodobra oklestile meso te firme.

Seveda pa na koncu niso krivi managerji, ki so te odločitve sprejemali, pač pa prenizke cene. Lepa pravljica za lahko noč, samo je ne kupimo vsi.
sudo poweroff
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izimobil ne dela v italiji (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9117356 (5159) smile-
»

Telekom proti Telemach (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11945761 (16001) solatko
»

težave z internetom

Oddelek: Omrežja in internet
292937 (2388) FX6300B
»

Telefonski priključek

Oddelek: Omrežja in internet
191846 (1606) TS_pomoc

Več podobnih tem