» »

Vprasanja glede PyCharm + Django/Flask

Vprasanja glede PyCharm + Django/Flask

Ahim ::

Uporablja kdo tukaj PyCharm v kombinaciji s frameworkom Django ali Flask ? Zanima me par zacetniskih stvari (za Xubuntu, ce to kaj vpliva na odgovore):

1: Virtual environment, a to dejansko potrebujem za nauciti se "pravilne prakse" glede teh frameworkov in ce, katerega izbrati (vidim, da obstajajo razlicni)?

2: Ali potem framework sploh instaliravam na sistem ali se to vedno namesca v venv? Kaj namestim na sistem (razen Python3 in pip) in kaj vse v venv?

3: Tisti plugin za Apache/Ngnix (mod_wsgi oziroma njegov ekvivalent), je to taka stvar kot je php-fpm za PHP?

4: Ali obstajajo za Django in/ali Flask kaksne zadeve, kakrsna je Laracasts za Laravel?

5: Kako komplicirana je dockerizacija Django/Flask aplikacij in kako na to vpliva ali na zacetku rinem v venv ali ne (ali je zaradi tega kaj enostavnejse ali bolj kompleksno)?

6: So kaksni "hakeljci" pri zacetni uporabi PyCharma, morda kaksne stvari, ki jih je smiselno nastaviti takoj na zacetku preden sploh naredim prvi projekt (kot npr. v PhpStormu data sourci, interpreterji, Xdebug itd., ce gre za lokalni setup)?

7: Ali obstaja za PyCharm kaksen res "must-have" plugin za Django in/ali Flask framework, brez katerega je delo z enim ali drugim totalno neprakticno?

8: Kaksen argument s katerim frameworkom (Django ali Flask) je lazje zaceti oziroma katerega raje izbrati, ce je kaksen drug (meni se neznan) kriterij morda bistveno pomembnejsi?

Hvala za odgovore!

weasel ::

1. Ne rabis, je pa priporocljivo, da ne bos imel problemov s knjiznicami in razlicnimi verzijami.
2. Na sistem namestis Python in PIP, potem pa vse v venv (sej bos takoj videl, kaj bo zahtevalo sistemsko namestitev (apt install) in kaj v virtualno (pip)
5. Mislim, da ti bo namestitev v venv tu pomagala.
6. Ce bos uporabljal venv, to okolje zberi v nastavitvah od Pycharma za ta projekt.
7. Ce imas Pycharm PRO, je vse ze notri.
8. Meni osebno je Django lazji, ker ima za delo z bazami ze skoraj vse integrirano. Seveda, ce to potrebujes. Plus, imajo odlicen tutorial.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: weasel ()

Ales ::

Django in Flask sta uporabna za različne tipe aplikacij. Django bi za marsikaj bil overkill, po drugi strani pa bi Flasku marsikaj manjkalo.

Če iščeš all inclusive python framework, poglej še web2py.

3. misliš modul, ne plugin... Podobno ja. Sam ti za python svetujem uporabo Phusion Passenger.

Ahim ::

Ales je izjavil:

Django in Flask sta uporabna za različne tipe aplikacij. Django bi za marsikaj bil overkill, po drugi strani pa bi Flasku marsikaj manjkalo.

Če iščeš all inclusive python framework, poglej še web2py.

3. misliš modul, ne plugin... Podobno ja. Sam ti za python svetujem uporabo Phusion Passenger.


Hvala obema za pomoc! Ce imata (ali pa kdo drug) se kaksne koristne nasvete, kar na plano z njimi, verjamem da bo zanimivo se za koga ;)

Mislim, da bo za zacetek - glede na povedano - zame Django boljsa izbira :) Navajen sem Laravela, tam je tudi precej stvari ze "v kompletu" in res nimam volje takoj iskati raznih lego kock v okolju, v katerem se se ne znajdem dobro.

Me pa zanima vec o tem modulu (sorry za napako :) ) Phusion Passenger za web server - zakaj svetujes konkretno tega? Je enostavnejsi za namestitev, enostavnejsi za vzdrzevanje, varnejsi, zmogljivejsi, porabi manj resursov, ... kakor alternative?

snuderl ::

Definitvno odsvetujem kaksen apache z mod_wsgi. Dost standarden je npr. gunicorn pa po potrebi se kaksen nginx reverse proxy spredaj.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Programerski software

Oddelek: Programiranje
93487 (2612) Qushaak
»

Python web development

Oddelek: Programiranje
81405 (1180) kr?en
»

Kateri IDE za python programiranje?

Oddelek: Programiranje
242286 (1786) Mavrik
»

Kateri programski jezik / okolje je IN ?

Oddelek: Programiranje
192612 (1882) FrEaKmAn

Več podobnih tem