» »

A1 podražitev vir alter

A1 podražitev vir alter

TelemachSLO ::

Podražitve na A1

Od 01.12.2019 dalje nove cene

A1 Go! L 25,99 € na 27,99 €
A1 Go! L Podjetni 25,99 € na 27,99 €

1. 12.2019 spreminjamo ceno samodejnega zakupa 1 GB v gostovanju pri izbranih operaterjih izven EU/EEA na paketih A1 Go! s 4,99 € na 9,99 €.

1. 1. 2020 se v skladu z Uredbo (EU) št. 2017/920 spreminja veleprodajna medoperaterska cena za prenos podatkov v EU gostovanju in sicer se zniža s 4,50 € na 3,50 € na GB. Posledično se poviša meja pravične rabe pri nekaterih tarifah z odprtim prenosom podatkov.

Apofis ::

Lol, 2 eura...Hot, here i come...

Heisenberg ::

?
Sam sem pri Bob in sem dobil SMS da za isto ceno sedaj dobim VEČ. Tako, da mi ni jasno zakaj oni nižajo in dražijo, izgovor pa je EU.
Zanimivo pa je to da je to v bistvu ista? firma - račun plačujem A1.

Zaenkrat, po 1 letu, lahko samo priporočam Bob.

Old Spice ::

A1 GO L je trenutno na spletu prikazan kot 23 eur?

Sicer pa, če tole drži, primer za 2 leti uporabe:

A1 GO L: 24x28=672 eur
HOT Maxi: 24x10=240 eur

Razlike je 432 eur. Če gledamo primerjavo za 3 leta je razlike že 648 eur. Za to ceno dobiš brez težav Pixel 3. Se pravi HOT ti v treh letih prinese notri ceno naprave. Sicer je res pri HOT "samo 30GB" prenosa podatkov, ampak za 99% populacije to zelo verjetno zadošča. Zakaj bi kdor koli želel biti na A1? Aja, pri A1 si lahko izbereš najnovejši iPhone takoj, ne rabiš imeti nič na računu :)

scipascapa ::

Namesto Pixel 3 vzameš soliden Xiaomi in privarčuješ 500€, ter greš na dopust.

Heisenberg ::

HOT vs BOB

Hot:
10€
30gb hitrositi do 20/5 Mbit/s
neomejeni klici
Tujina 2,73 GB

Bob:
10€ (+1€ LTE)
25gb hitrosti do 50/10 mbit/s !!!
Tujina 4.7Gb !!!
3000min za klice


Odvisno kaj ti je pomembnejše, ampak meni je hitrost in tujina bolj pomembna kot pa 5Gb več prenosa, klicev pa imam itak samo kako uro na mesec.

vinkop ::

hitrosti so pa res mizerne....da ti na LTE-ju ponujajo 20/5 je kot bi bil na bakrenem omrezju...

Boobiz ::

Saj ti ne. Hotov LTE je "Hitrost prenosa do 50/10 Mbit/sekundo "
I'm drunk, what's your excuse?

Heisenberg ::

Boobiz je izjavil:

Saj ti ne. Hotov LTE je "Hitrost prenosa do 50/10 Mbit/sekundo "

Da, res je, ampak je 2€, pri Bob samo 1€ :D

modelno1 ::

Pri bobu je osnovna hitrost 50/10, LTE opcija za 0,99 € jo dvigne na 100/50.
Respect the bacteria! They are the only culture some people have.

Heisenberg ::

modelno1 je izjavil:

Pri bobu je osnovna hitrost 50/10, LTE opcija za 0,99 € jo dvigne na 100/50.

WoW, OK, to pa nisem vedel, pa to imam, nice!

Evolve ::

Najbrž sledi podražanje tudi pri drugih operaterjih.. nič bat

Miha 333 ::

Telekom draži že jutri.

anketar ::

spet je pršu čas za šišanje

scipascapa ::

lepo najceneje izbereš pa je...

šparmobil ali hot.

TelemachSLO ::

Sprememba mesečne naročnine določenih mobilnih paketov



1. decembra 2019 bomo spremenili naročnino določenim mobilnim paketom A1. Nekaterim paketom se bo cena mesečne naročnine zvišala za 1 EUR z DDV, nekaterim paketom pa za 2 EUR z DDV. Pregled paketov, ki jih sprememba zadeva, ter nove cene mesečnih naročnin najdete v spodnji tabeli.
Obenem bomo na teh paketih prilagodili tudi mejo pravične rabe za prenos podatkov v EU gostovanju. Obstoječe in nove količine pravične rabe prenosa podatkov v EU/EEA gostovanju za svoj paket lahko preverite na tej povezavi.
Naziv paketa Stara mesečna naročnina (z DDV) Nova mesečna naročnina (z DDV)
A1 Svobodni 120 GB 41,99 EUR 43,99 EUR
A1 Svobodni 80 GB 30,99 EUR 32,99 EUR
A1 Svobodni 50 GB 26,99 EUR 28,99 EUR
A1 Svobodni 30 GB 21,99 EUR 22,99 EUR
A1 Podjetni Svobodni 120 GB 41,99 EUR 43,99 EUR
A1 Podjetni Svobodni 80 GB 30,99 EUR 32,99 EUR
A1 Podjetni Svobodni 50 GB 26,99 EUR 28,99 EUR
A1 Podjetni Svobodni 30 GB 21,99 EUR 22,99 EUR
A1 Svobodni EU 21,99 EUR 23,99 EUR
A1 Svobodni EU+ 23,99 EUR 25,99 EUR
A1 Podjetni Svobodni EU 21,99 EUR 23,99 EUR
A1 Podjetni Svobodni EU+ 23,99 EUR 25,99 EUR
A1 ORTO EU 19,99 EUR 21,99 EUR
A1 ORTO EU+ 21,99 EUR 23,99 EUR
A1 Go! L 25,99 EUR 27,99 EUR
A1 Go! L Podjetni 25,99 EUR 27,99 EUR
Kaj, če se s spremembo ne strinjate?
Če se s spremembami ne strinjate, lahko obstoječi uporabniki, za katere veljajo pravice iz 129. člena ZEKom-1, do uveljavitve sprememb odstopite od naročniške pogodbe.
To storite brez odpovednega roka, brez plačila stroškov prekinitve naročniškega razmerja in brez pogodbene kazni. Izpolniti pa boste morali pogodbeno dogovorjene obveznosti (kar vključuje tudi vračila prejetih ugodnosti) in poravnati morebitne zapadle in neplačane obveznosti.
Uporabniki, ki ste med trajanjem naročniškega razmerja kupili tudi mobilni telefon in ga še niste v celoti odplačali, lahko ob odstopu pogodbe:
obdržite mobilni telefon in odplačate sorazmerni delež celotne vrednosti opreme ali
vrnete mobilni telefon v stanju, v kakršnem ste ga prejeli, in plačate uporabnino za čas, ko ste mobilni telefon uporabljali, A1 pa vam vrne kupnino.
Več informacij o spremembah je na voljo na številki Centra za pomoč uporabnikom 040 40 40 40 in na prodajnih mestih A1.


1. 12.2019 spreminjamo ceno samodejnega zakupa 1 GB v gostovanju pri izbranih operaterjih izven EU/EEA na paketih A1 Go! s 4,99 € na 9,99 €.

1. 1. 2020 se v skladu z Uredbo (EU) št. 2017/920 spreminja veleprodajna medoperaterska cena za prenos podatkov v EU gostovanju in sicer se zniža s 4,50 € na 3,50 € na GB. Posledično se poviša meja pravične rabe pri nekaterih tarifah z odprtim prenosom podatkov.

dexterboy ::

Vsemu lepemu je enkrat konec. Tudi jaz bom prekinil naročnino. Ne dajo mi NOBENIH ugodnosti, dražiti pa znajo...
Pred leti so mi ponudili za dve leti POLOVIČNO naročnino, če se zavežem, da bom še dve leti njihov naročnik. Seveda sem podpisal. Sedaj pa dobim SMS, da bom imel 30 off če pripeljem še koga... WTF?
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

IL_DIAVOLO ::

Bomo pa vse lepo kenslali.

svecka ::

Jaz sem vesel naročnik na BOB že več let. Tja sem prestavil tudi vso familijo. Vsi plačujemo le slabih 10EUR za vsako številko. Telefon seveda kupujemo ceneje preko spletnih trgovin, kakor da bi vzel preko naročnine, kot je to v navadi pri ostalih ponudnikih (ker itak preplačaš telefon za več kot 30% in ne moreš brez kazni prekinit paketa).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

bostt ::

Imate možnost T-2 oranžni midi za 10€ 3000 minut, 3000 sms-ov, 20GB v Sloveniji in pa 4GB v EU. Če pa imaš paket z fiksnimi storitvami pa je samo 7€ na mesec..

Ganon ::

Zakaj ljudje ostanejo na 20 in več evrov vrednih paketih? Mi lahko navedete en sam dober razlog? Ne, obročno odplačevanje telefona to ni.

IL_DIAVOLO ::

svecka je izjavil:

Jaz sem vesel naročnik na BOB že več let. Tja sem prestavil tudi vso familijo. Vsi plačujemo le slabih 10EUR za vsako številko. Telefon seveda kupujemo ceneje preko spletnih trgovin, kakor da bi vzel preko naročnine, kot je to v navadi pri ostalih ponudnikih (ker itak preplačaš telefon za več kot 30% in ne moreš brez kazni prekinit paketa).


Tudi sam bom šel.

pero50 ::

2 leti nazaj sem menjal na a1 ker so mi dali dobro ceno, k sreči se je vezava iztekla par dni nazaj, tako da grem konec meseca na bob. Spet :)

techfreak :) ::

Ganon je izjavil:

Zakaj ljudje ostanejo na 20 in več evrov vrednih paketih? Mi lahko navedete en sam dober razlog? Ne, obročno odplačevanje telefona to ni.
Zaupanje, da ti ne bodo kar takoj odklopili storitve, v primeru da placilo ne uspe?

Pri Hotu sem imel neprijetno izkusnjo z uporabo avtomatskega placevanja s kartico. Ob koncu izteka obdobja sem dobil SMS, da avtomatska polnitev ni bila mogoca. Se isti dan sem preko spletne strani ponovno nastavil avtomatsko polnitev brez tezav, in mislil, da sem zadevo resil. Dan (ali dva) pozneje sem dobil SMS, da polnitev ponovno ni bila mogoca, ter kmalu za tem se SMS da so mi zadevo izklopli. Resen operater si tega ne bi privoscil.

Ganon ::

techfreak :) je izjavil:

Ganon je izjavil:

Zakaj ljudje ostanejo na 20 in več evrov vrednih paketih? Mi lahko navedete en sam dober razlog? Ne, obročno odplačevanje telefona to ni.
Zaupanje, da ti ne bodo kar takoj odklopili storitve, v primeru da placilo ne uspe?

Pri Hotu sem imel neprijetno izkusnjo z uporabo avtomatskega placevanja s kartico. Ob koncu izteka obdobja sem dobil SMS, da avtomatska polnitev ni bila mogoca. Se isti dan sem preko spletne strani ponovno nastavil avtomatsko polnitev brez tezav, in mislil, da sem zadevo resil. Dan (ali dva) pozneje sem dobil SMS, da polnitev ponovno ni bila mogoca, ter kmalu za tem se SMS da so mi zadevo izklopli. Resen operater si tega ne bi privoscil.


HoT je predplačniški paket. Bob je naročniški.

Samael ::

Nekaj je šlo na njihovi/tvoji strani očitno narobe, kar si tako ali tako vedel (ko se "napolni" dobis sms), medtem ko ti niso izklopili prav ničesar, le 30 dnevni paket se ti ni samodejno podaljšal in si plačeval po porabi.
Ob 101 opciji plačila bi v tem izjemnem primeru (izjemnem zato, ker se nam ostalim to običajno ne dogaja) lahko podaljšal paketo tudi preko paypala, kreditne, kartice iz hoferja, itd ... ampak si raje čakal, kaj bo, a?
Razumem, da ti zna iti situacija na živce že iz principa, ampak medtem, ko prst usmeriš na "neresnega" operaterja, tudi sam nisi kaj preklemansko bolj resen/odgovoren. Ker si je res težko vzeti tisto minuto in izjemoma plačati online ročno ...

techfreak :) ::

Huh? Nisem cakal, ponovno sem vklopil avtomatsko polnjenje (ponoven vpis kreditne kartice), in sem s tem domneval da je zadeva zakljucena. Ce uspesno sprocesira kreditno kartico (kolikor se spomnim je se odtrgalo 1-2 EUR, ki jih sicer dobis kot dobroimetje na racun), in ponovno vklopi polnenje, nekako domnevas da je zadeva urejena.

Nisem preprican kako je bilo s klici, ampak mobilni internet mi definitivno ni deloval. Ker sem ravno takrat bil izven mesta, sem sele pozneje uspel priti do javnega WiFija, kjer sem lahko preko spletne strani rocno placal za 30 dni.

2dark ::

TelemachSLO je izjavil:

Podražitve na A1

Od 01.12.2019 dalje nove cene

A1 Go! L 25,99 € na 27,99 €




Ja in. Pri paketih A1 GO S in A1 Go M se naročnina ne spremeni in ostaja enaka. Zdaj si ti se zapiknil v najdražji možni paket katerega večina sploh nima.

c3p0 ::

Škoda, ker bi raje prekinil vezavo in šel drugam. Tako da čakam, da še te povišajo.

2dark ::

c3p0 je izjavil:

Škoda, ker bi raje prekinil vezavo in šel drugam. Tako da čakam, da še te povišajo.


Povišajo? Ravno sedaj je možnost znižat naročnino za 35% :) za 2 leti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

louser ::

Ni panike, le peticijo vseeno podpišite.
https://www.zps.si/index.php/peticija/9...

zee ::

louser je izjavil:

Ni panike, le peticijo vseeno podpišite.
https://www.zps.si/index.php/peticija/9...


Te peticije so... kot slab WC papir. Neuporabne.

Glasujte z denarnico in menjajte operaterja. Edini pametni nasvet.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

starfotr ::

Poleg tega se ZPS bori za napačne vrednote. Primarno bi se morali botiti, da vezav ni, za zadeve, kot je naročnina in telefon. Operaterji so sprali možgane tudi ZPS. Se mi zdi, da je ZPS velikokrat samo podaljšek industrije in se bori za njihove interese. V bistvu kot država, ki se bori za drugo stran, ki zlobira nekaj, ne pa za davkoplačevalce.

c3p0 ::

2dark je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Škoda, ker bi raje prekinil vezavo in šel drugam. Tako da čakam, da še te povišajo.


Povišajo? Ravno sedaj je možnost znižat naročnino za 35% :) za 2 leti.


Ni mi za opravljat njihovo delo in jim novačit stranke.

2dark ::

c3p0 je izjavil:

2dark je izjavil:

c3p0 je izjavil:

Škoda, ker bi raje prekinil vezavo in šel drugam. Tako da čakam, da še te povišajo.


Povišajo? Ravno sedaj je možnost znižat naročnino za 35% :) za 2 leti.


Ni mi za opravljat njihovo delo in jim novačit stranke.



Raje jokaš.

louser ::

zee je izjavil:

louser je izjavil:

Ni panike, le peticijo vseeno podpišite.
https://www.zps.si/index.php/peticija/9...


Te peticije so... kot slab WC papir. Neuporabne.

Glasujte z denarnico in menjajte operaterja. Edini pametni nasvet.

Tvoje mnenje je tudi dokaj neuporabno.
Razen virtualnih providerjev so vsi ostali isti in počnejo enako.

starfotr je izjavil:

Poleg tega se ZPS bori za napačne vrednote. Primarno bi se morali botiti, da vezav ni, za zadeve, kot je naročnina in telefon. Operaterji so sprali možgane tudi ZPS. Se mi zdi, da je ZPS velikokrat samo podaljšek industrije in se bori za njihove interese. V bistvu kot država, ki se bori za drugo stran, ki zlobira nekaj, ne pa za davkoplačevalce.

Vezave niso problem, dokler ne gre za enostranskih sprememb pogodbe, ki jim druga stran ne more reči ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: louser ()

bluefish ::

Seveda jim lahko rečeš ne. Samo potem moraš pač predčasno odplačati kredit, ki si ga vzel.

louser ::

bluefish je izjavil:

Seveda jim lahko rečeš ne. Samo potem moraš pač predčasno odplačati kredit, ki si ga vzel.

Aha. Tako torej. Dobim telefon za recimo 24x30 eur. Po pol leta želim prekiniti pogodbo a glej ga zlomka, ne ostane mi 18x30 eur. Ostane mi 18x30 + 300 EUR. Ker imajo redno ceno tako visoko, po kateri nikoli niso prodajali naprave.

bluefish ::

Jah, pred podpisom je dobro prebrati pogodbo.

2dark ::

louser je izjavil:

bluefish je izjavil:

Seveda jim lahko rečeš ne. Samo potem moraš pač predčasno odplačati kredit, ki si ga vzel.

Aha. Tako torej. Dobim telefon za recimo 24x30 eur. Po pol leta želim prekiniti pogodbo a glej ga zlomka, ne ostane mi 18x30 eur. Ostane mi 18x30 + 300 EUR. Ker imajo redno ceno tako visoko, po kateri nikoli niso prodajali naprave.



Ne bo tako, kot ti pišeš. Sorazmerni delež pri ugodnosti se manjša. Dlje kot odplačuješ obroke manj imaš. In zagotovo ni delež ugodnosti visok 300€.

Operaterji imajo v prosti prodaji ceneje telefone kot so v trgovinah.

Eni spet pišete iz glave.

scipascapa ::

Nehajte kupovat precenjenih telefonov, ko imate tono ampak tono izbire med 150-300€...Xiaomi, Huawei.

louser ::

bluefish je izjavil:

Jah, pred podpisom je dobro prebrati pogodbo.

Nima veze. Gre se za enostransko spreminjanje pogodbe.
Stranka se ne more enostransko kar odločiti, da bo namesto vsak mesec račun recimo plačala vsaki 3. Mesec.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hot, BOB, Telemach in vse ostalo (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15649233 (11561) V-i-p
»

kateri predplačniški paket? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
15440317 (16663) VrtniPalcek

A1 - popust na naročnino

Oddelek: Mobilne tehnologije
235132 (2845) 2dark
»

A1 draži mobilne pakete (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostalo
8419894 (13719) MrStein
»

Vsi paketi A1 Svobodni in A1 Domači net sedaj po močno znižanih cenah

Oddelek: Mobilne tehnologije
183524 (3072) bambam20

Več podobnih tem