» »

WiFi ne dela po posodobitvi firmware FritzBox

WiFi ne dela po posodobitvi firmware FritzBox

k4vz0024 ::

Po posodobitvi fw FrizBox! 7582 iz verzije 156.1.01 na 156.7.12, računalniška kartica Intel Dual Band AC 3165 ne zazna nobenega Wifi dostopa. Čeprav Led sveti na routorju.
V čem je problem?

Fsegula62 ::

Prilepi slike konfiguracije WiFi nastavitev v FrizBoxu
FiLiPiNKO (Fsegula62) | IT storitve www.linkomp.si | LinKomp |
Kontakt Discord - FiLiPiNKO#7826 | Na voljo za pomoč vsem. |
" Zapomnite si geslo za Google račun in privarčujte 5€! :) "

k4vz0024 ::

Ne kompatabilni fw. Probal pri kolegu in tam

dela bp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

Karen ::

Sicer ne vem za ta model, ampak jaz bi shranil nastavitve dol, tako da je mogoč uvoz, potem pa reset podatkov, pa ponovna ročna nastavitev vsega (če ne dela še vedno naložiš shranjene nastavitve). Običajno pomaga, če je seveda pravi FW bil naložen.

k4vz0024 ::

Naredil sem naredil hard reset. Ne pomaga. Računalnik pri kolegovem tp-linku dela ok. Drug računalnik se brez problemov poveže na FBox. Sklepam,da je nekompatibilen ali pa ima nov šea posebne nastavitve. Posodobil sem tudi gonilnike za wifi kartico pa ni pomagalo.

jonystar ::

Probaj drug Wifi kanal. Podobno težavo je imel prijatelj, ker mu prenosnik(Dell) ni našel Wifija, ko sem spremenil na drug kanal npr. 6 je zadeva začela delovati.

k4vz0024 ::

Sem poskusil. Ne pomaga. Obvetil sem proizvjalca AVM, ampak ta se ne zmeni. Domnevam da FrizBoxi!, ki prihajajo v Slovenijo so krš.

Vuli ::

a tastr FW ne moreš gor dat?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

k4vz0024 ::

Recovery tool prepozna ip routerja, a kasneje v nadaljevanju sporoči, da ga ne najde.

Vuli ::

tle majo neki robe, Downgrade 7.01 https://boxmatrix.info/wiki/FRITZ!Box_7582
tuki je en tutorial https://en.avm.de/service/fritzbox/frit...
mogoče te firewall zajebava... vse iz routerja ven, edino 1 lan kabel v PC.

Poskusi uninstall wifi driverjev ali pa odprava težav zna včasih tudi pomagat, če ti je kake nastavitve zbrkalo.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

k4vz0024 ::

Sem od inštaliral gonilnike. Nato posodobljen oz. novejše naložil. Šel k prijatelju, ki ima Tp-Link router, dela vse normalno.

Vuli ::

Poglej v nastavitve kartice, če vse štima za tvoje wifi omrežje. Predvidevam,da imaš AC wireless na routerju.
Device Manager > Network Adapters > Intel(R) Dual Band Wireless-AC 3165 > Properties > https://www.intel.com/content/www/us/en... Advanced Settings
Ma kak drug wifi signal ti zazna, recimo hotspot od telefona?
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|

k4vz0024 ::

Saj zazna Fritzbox, nato se za hip po poveže, povezava dela nekaj sekund,potem pa napiše, da ni nobene povezave na voljo. Vprašanje pa je zakaj z TP-Linkom nima nobenih težav?

Pa pred nadgradnjo je delal normalno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: k4vz0024 ()

k4vz0024 ::

Hot spot s telefona zazna, vendar napiše ni interneta. S Router TP-LINK se poveže normalno in ni nobenih motenj oz. da bi se za nekaj sekund povezal, potem pa napisal ni povezav na voljo.

k4vz0024 ::

Kje pogledaš, da ima Ac na router? Zakaj se pa telefon poveže brez problema? Ne vem, bolj kot ne je nekaj narobe z nadgradnjo, saj ima star fw Avm v cloudu. Sam mi nič ne pomaga, če noče naložiti prejšnji fw. Ta je edini na Avm oblaku. Torej vedo, da ima nova nadgradnja določene napake.

Vuli ::

na router se logiraš in nekje v wireles nastavitah mora bit kej za izbrat kak standrad uporabljaš 802.11n+g+b.

Kaj pa tole: Downgrade 7.01

Windows 10
Click (Start) and then (Settings) in the Windows task bar.
Click "Network & Internet" in the "Settings" menu.
Click "Wi-Fi" and then "Manage known networks".
Click on the connection with the wireless network name (SSID) of the FRITZ!Box and then click "Forget".
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI - extender vs. AP vs. mesh

Oddelek: Omrežja in internet
275345 (4440) link_up
»

Primerjava med Innbox in Fritzbox modemoma

Oddelek: Omrežja in internet
235737 (4296) OSA
»

Router AVM FRITZ!Box 7490 ali 7272

Oddelek: Omrežja in internet
52014 (1814) morosito
»

Kater Router kupiti za 4k ali FULL HD predvajanje

Oddelek: Kaj kupiti
162658 (2114) hojnikb
»

tp-link TL-WA730RE kot Wireless Range Extender

Oddelek: Omrežja in internet
315212 (3893) Mikec17

Več podobnih tem