» »

Računalnik ne dela

Računalnik ne dela

Sp1ke ::

Torej, moja težava je, da sem v poskusu reševanja problema z Nox emulatorjem, brkal po biosu in očitno vse skupaj zjebal do amena. Ker se mi je velikokrat Nox ustavil na 99%, je pač pisalo, da je potrebno v biosu enablat VT. Žal tega spoh nisem videl, sem videl pa nekaj druga. Namreč v biosu sem opazil, da je mislim da SDRAM ali RAM nastavljen na 1000, pa sem prestavil na 1600, shranil in na novo zagnal comp. Od tega trenutka dalje, comp ne naloži ničesar več. Štrom je, vrti se tako napajalnik, kot cp vent. Iskreno nimam pojma kaj se je zgodilo. Winsi 10 so naloženi na kingstonov SSD, pomnilnik imam pa 6*hyperX 8GB, grafična je pa ena cheap passive.
Odkar ima comp so bili vedno 3 piski pred zagonom winsow, teh sedaj ne slišim več. Berem in vidim, da naj bi šlo za motherboard failure.

Sem šel malo brat, očitno sem sesul bios.
  • spremenilo: Sp1ke ()

DeeCoy ::

Resetiraj bios pa bo.. poišči CLEAR_CMOS na matični in ga shortaj na ground ali pa odstrani baterijo. To ti bo ponastavilo bios in računalnik bo delal kot prej. Vse to delaj po tem, ko je računalnik vklopljen iz vtičnice vsaj 5 min.
Kaj točno naredit za bios reset ti pa ne morem povedat, ker nisi napisal modela matične.

Sp1ke ::

Matična je x58 pro. Cl cmos sem že našel. Shortat ali groundat pa če lahko malo bolj specifično. Hvala ti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Sp1ke ()

Sp1ke ::

Sem dal baterijo ven, počakal okoli 10 min, ponovno zagnal in dobil 3 dolge piske. Še vedno nič.

DeeCoy ::

https://www.msi.com/Motherboard/support...

Tule so bolj specifični, ne bodi len.

There is a CMOS RAM on board that has a power supply from external battery to
keep the system configuration data. With the CMOS RAM, the system can automatically
boot OS every time it is turned on. If you want to clear the system configuration,
use the button to clear data. Press the button to clear the data.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeCoy ()

Sp1ke ::

Hvala za pomoč, mi je ratalo. Računalnik dela, mislim da celo tišje kot prej. :D

Vuli ::

včasih je res težko prebrat navodila. No, veš pa za drugič.
|Gb x570 Pro|R9 5900x|32GB DDR4 RAM G.Skill V@ 3600 cl16|6800XT Merc319 Black|



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test matičnih ploŠč - kje so clr cmos zobci

Oddelek: Strojna oprema
163382 (3085) Siddh
»

računalnik se ne boota

Oddelek: Strojna oprema
8998 (897) IvoJan
»

Password lock notebook

Oddelek: Pomoč in nasveti
152027 (1443) boogie_xlr
»

Piskanje kompa in ta se ne prizge!

Oddelek: Strojna oprema
171469 (1322) Morph3us
»

mama plata in mrežna kartica se sovražita

Oddelek: Pomoč in nasveti
161340 (1160) Jaz

Več podobnih tem