» »

NBA sezona 2019-2020

NBA sezona 2019-2020

Temo vidijo: vsi
««
24 / 45
»»

Gagarin ::

Al pa Faried (pri katerem pa je glava vprašanje)

Samael ::

Nekolikšen problem pri tem je, da je roster zapolnjen in da se bodo v primeru obeh opcij zgoraj morali nekomu odrečti, da sprostijo mesto. Upam, da to ne bo Broekhoff.

Kurzweil ::

Včeraj naši dobro!
Dragič je pri zmagi Miamija (134:129) prispeval 22 točk, 6 skokov, 10 asistenc!
Čančar je soegel prvo trojko v ligi NBA! Čančar je v dobrih 3 minutah dal 3 točke in imel 1 skok, 1 podajo, 1 ukradeno žogo!

Pa če se še malce navežem na debitantski nastop Ziona Williamsona:

2 uri pred tekmo je bilo v dvorani New Orleansa že bojda 10.000 gledalcev, tudi sicer se baje sedaj vstopnice po vrnitvo Ziona prodajajo rekordno v zgodovini tega kluba!
Gledal sem tekmo 3/4 in potem me je zmankalo, sem si pa zamujeno potem pogledal v posnetku. Po tem, ko nisem videl zadnje četrtine, sem si mislil, Zion še rabi lep čas, da se uigra in malce pride v formo (tu štejem tudi kakšen Kg manj). Potem pa vidi, da se mu je v zadnji četrtini odprlo in mislim, da je v 4 min dosegel 17 točk, od tega 4 trojke z metom 4/4, kar se meni zdi, da se mu bo v kerieri ekstremno redko kdaj še zgodilo, si nekako upam riskirat z napovedjo, saj je njegov met obupen... žiga nima ne rotacije, niti najmanjše parabole pri letu na koš, tako da se mi zdi, da je včeraj bila tole bolj izjema kot pravilo...

Je pa zabavno, da je Zion na prvi tekmi v ligi NBA dosegel že več trojk, kot Ben Simmons vse vsem času do sedaj, ko je v NBA... Sicer ne bi rad prehiteval dogodkov, ampak jaz sem še vedno mnenja, da je Zion človek za ameriški nogomet ali rugby in ne za košarko, kjer si bom tudi drznil dejat (kar seveda nikakor nisem edini), da bo njegova kariera žal precej krajša, kot bi si želeli, sem mnenja, da Zion v karieri ne bo dosegel niti 30% tistega, kar si večina očitno predstavlja. Možakar je bojda dobričina in dober človek, zato mu seveda privoščim najboljše, ampak še naprej sem mnenja, da Zion ni takšen superstar, kot si nekateri želijo.

Prihaja pa sedaj obdobje, ko bo po forsiranju in totalni publiciteti Antetokounmpa, Joliča in Dragiča, sedaj večina pozornosti in hypa preusmerjenega na Ziona. Največji revež pa še vedno ostaja Trae, ki definitivno ima velike kvalitete, pa neglede na to, da igra za neko bedno Atlanto.

BTW, se spomnim, ko smo sanjali, da bi znal biti Dončič super kandidat za San Antonio... si nikakor ne znam predstavljat, da bi (če bi) šel v SAS in bi bila v tem klubu, kot danes pajaca DeRozan in Aldrich...

Smurf ::

Pomoje bi danes San Antonio z Doncicem izgleda cisto drugace. Tudi Mavericki bi brez Doncica danes izgledali precej depresivno (precej verjetno se Porzingis ne bi prikljucil).

Kurzweil ::

Samael je izjavil:

The Mavs have touched base with Joakim Noah as they search for center depth in the wake of Dwight Powell's season-ending injury. Dallas has concerns about Noah's health and is considering several other options, including G League and overseas players.

Vir: https://publish.twitter.com/?query=http...

Tole se mi zdi pametno razmišljanje. Namesto, da gredo v paniki v kakšen brezglav drag nakup, ki jim bo odvzel fleksibilnost za naslednja 3 - 4 leta, iščejo poceni začasno backup rešitev, s tem da Noah (ki bi v tem primeru dobil veteran minimum) sploh ni tako zelo napačen. Edini pomislek tu je zdravje - lani je za Grizlije odigral 42 tekem.


Se strinjam... sem pa ravno prejle prebiral malce visoke igralce v Evroligi... pa takšnega profila praktično ni... pri Powellu je bilo dobro več stvari,... prvi se mi je zdel kot neka desna roka Dončiča... tiste alley-upe sta včasih res vlekla od nevem kod, ko še s kavča nisem videl, da bi lahko... igral je dejansko obrambo, poskrbel za kakšno atraktivno potezo, skakal, če pa si ga pustil samega, pa je znal zadet tudi kakšno trojko... v Evroligi pa je bolj malo takšnih, večinoma so ti top notch centri samo tisti tipični klasični centri ali štirke... atletsko in fizično tako sposobnih je bolj malo....

Walter Tavares, Nikola Milutionov, Nikola Mirotič, Othello Hunter, Tornike Shengelia, Johannes Voigtmann, Jan Vesely, Anthony Randolph...

Nekaj od teh je že bilo v NBA, pa ni bilo nekega strašnega efekta,... vprašanje tudi, če bi Real, Barcelona, Fener in podobni dali svoje glavne igralce... sta pa v Evroligi verjetno še najbolj podobna Shengelia, pri katerem mi ni všeč Karakter in Jan Vesely, ki pa je vedno več poškodovan...

V NBA pa se mi mogoče ne zdi, napačna ideja Love, tip je povsem naveličan Clevelanda in kot je zadnjič izjavil tudi dribblanja Saxtona, če bi možakar šel v novo klub, bi verjetno znal bit to za njega pravi preporod...

Ne vem kaj bo Dallas naredil, ampak imajo točno 2 tedna časa, da nekaj pametnega ukrenejo... bo zanimivo videt...

Smurf je izjavil:

Pomoje bi danes San Antonio z Doncicem izgleda cisto drugace. Tudi Mavericki bi brez Doncica danes izgledali precej depresivno (precej verjetno se Porzingis ne bi prikljucil).


Jop... zato pa sem napisal "če"... tako malce hipotetično sem samo študiral... ampak res, kakšen klošeraj bi bil danes Dallas brez Dončiča in Porzingisa,... to bi potem pomenilo, da bi bil Trae Young v ekipi, vse skupaj pa bi verjetno bilo bolj na nivoju Atlante... Porzingis pa je, koliko sem bral, šel v Dallas kot del trejda... sam sicer ni hotel tega...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kurzweil ()

Samael ::

Mimogrede, s K. Love se za tri sezone in pol odrečemo kakršnim koli konkretnim FA korakom. Tip ima štiriletni sezono s po 30 mil / letno. Če ga dobimo, je potem za par let od ekipe to to.

Jaz vseeno upam, da jih ne zagrabi panika in dobijo nekaj v smislu J. Noaha ali K. Farieda za lepo nadaljevanje sezone, ter se v FA s polno paro zaženejo s sezono 20/21, ker resnici na ljubo, ta moment jih prav nobena opcija, o katerih razpravljamo, ne pripelje do prstana - čemu se torej dolgoročno odreči vsakršni fleksibilnosti oz. čez dve leti upati, da nas kakšna ekipa razbremeni pogodbe K.Lova, kjer spet skurimo kakšen pick.

Kurzweil ::

@Samael, ja z Love-om je to kar udarec, mogoče res bolje, da najdejo koga mlajšega/cenejšega, ki bi recimo dolgoročno šel skupaj z Dončičem in Porzingosom. Gledam tudi malce pogodbe Dallasa in po mojem se bodo konec sezone znebili oz. ne bodo podaljšali z Barreo, Broekhoffom in Leejem, še posebej seveda z zadnjim ki kar fino freza denar za benchwarmerja... ali po domače ima tretjo najvišjo plačo v DAL...



... vidim pa zdejle, da so na kosarka.si omenili, da je Miami letos odigral 8 podaljškov in prav vse tekme je po podaljških tudi dobil 8-O

dope1337 ::

Jz komi cakam na borbe Shaq vs. Chuck glede Ziona.

Bo se pune smeha, ker je Zion prvi resni naslednik Shaqa. Vsi pa vemo, kak Chuck rad prca Shaqa.
"Everybody is a genius. But if you judge a fish by its ability to climb a tree
it will live its whole life believing that it is stupid."
-Albert Einstein

Scaramouche ::

Vem da ste to hoteli zvedeti, Beno pošilja pozdrave

Postal je Američan in dobil je sina Westona!

Vazelin ::

sem videl. :D
ponosen in hvaležen je, ker je dobil državljanstvo v času volitev, da gre lahko volit.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Scaramouche ::

Luka v prvi peterki!

Zgodovina sprememb…

Scaramouche ::

Duhec ::

Kam se jim pa mudi?
45:37 po prvi četrtini...
Luka 16 pik... spet je nesrečno stopil z desnico nasprotniku na nogo in zdrsnil... že hladi nogo...
http://blackbird.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Duhec ()

Kurzweil ::

Samo, da je z gležnjem Luke vse v redu.

Moram pa priznat, da nisem pričakoval, kot zaenkrat kaže, tako gladko prednost Dallasa, če bo šlo takole naprej, potem Luka danes spet ne bo igral zadnje četrtine... kar pa bi bilo dobro, glede na to, da prihajajo zelo težke in pomembne tekme za Dallas.

Kurzweil ::

Sem zgleda prehitro pisal... zaenkrat obupna 3. četrtina Dallasa... Lillard jim štanca točke... Seth se nekaj zaletava v prazno... Luka ima zaenkrat obupen met za 3 točk (2/10) in slabe proste mete 2/5... Dallas preveč meče trojke, kjer jih sicer soigralci Luke danes mečejo odlično... skupni met 18/40... če izvzamemo Lukatove trojke 2/10... je to 16/30, kar je seveda nad 50%... bolj bodo morali igrati obrambo, še posebej na 34-letnem Arizi in Lillardu. Tole preprosto morajo zmagat!

Kurzweil ::

Samo, da je zmaga... statistika pa za Luko malce slabša... po mojem zaradi treh dejstev... marsikateri skok mu je pobral Whiteside, kakšno podajo manj je imel zaradi poškodbe Powella... in manjkala je kakšna točka zaradi slabega meta za 3 točke (2/11) in prostih metos 3/6... kot rečeno, samo da je zmaga, upam in verjamem pa, da bo tiste svoje najboljše predstave pokazal v prihajajočih tekmah

Smurf ::

Kurzweil je izjavil:


Jop... zato pa sem napisal "če"... tako malce hipotetično sem samo študiral... ampak res, kakšen klošeraj bi bil danes Dallas brez Dončiča in Porzingisa,... to bi potem pomenilo, da bi bil Trae Young v ekipi, vse skupaj pa bi verjetno bilo bolj na nivoju Atlante... Porzingis pa je, koliko sem bral, šel v Dallas kot del trejda... sam sicer ni hotel tega...

Se huje, Dallasa Trae Young ni toliko zanimal, vzeli so ga zaradi menjave z Doncicem. Mislim, da so v drugace razmisljali o Wendell Carterju (ali je bil Mo Mamba, nisem cisto preprican).

Kurzweil ::

Je pa dobil Čančar za All-star tekmo 59.034 glasov...

IL_DIAVOLO ::

59k preveč.

Samael ::

Samael je izjavil:

Jaz vseeno upam, da jih ne zagrabi panika in dobijo nekaj v smislu J. Noaha ali K. Farieda za lepo nadaljevanje sezone, ter se v FA s polno paro zaženejo s sezono 20/21, ker resnici na ljubo, ta moment jih prav nobena opcija, o katerih razpravljamo, ne pripelje do prstana...


Tako se je tudi zgodilo :)
Dallas je nocoj z GSW trejdal za Willie Cayley-Steina. Dobili so ga praktično zastonj oz. za 2nd round pick, ki jim ga je dolgoval Utah (2nd round pick, ki jim ga naslednjo sezono dolguje GSW in ki so ga obdržali, bo precej boljši, tam okoli 31 mesta).

WCS kot strelec ne bo ravno blestel, bo pa skakal. Po poškodbi Powella čisti backup za KP-ja in Maxi-ja. Cena za dve leti skupaj je okoli 4,5 mil USD. Drugo leto ima "player option" in se lahko odloči, da polovico tega denarja ne bo pobral ter postane FA. Dallas tem trejdu ni riskiral praktično ničesar.

Samael ::

Fajn članek, ki precej dobro opiše novo pridobitev Mavsov (šesti 2015 draft pick).

https://www.mavsmoneyball.com/2020/1/24...

V grobem, kot sem včeraj prebral tudi iz nekaj drugih virov, v napadu slabši od Powella, v obrambi boljši. Njegova igra na oko ni posebej navdušujoča vendar ima "advanced stats" pozitiven, ko je na igrišču igra ekipa bolje.
Zna biti nekoliko nezainteresiran, igrati prez pravega navdiha, po drugi strani pa ima drugo leto "player option" in postane FA ali pa ostane še eno leto in zatem postane FA, kar pomeni, da mora biti močno motiviran iz sebe dati najbolje, če želi biti v prihodnosti še kaj plačan. Pri THJ-ju je to naredilo čudež... :)
V vsakem primeru se tu Dallas ni odrekel ničemur omembe vrednemu (Utahov pick, ki so ga dali zanj bo okoli 56 mesta od 60ih) in z njim ne tvegajo ničesar.
Da so sprostili mesto zanj, so v OKC poslali Isaiah Roby-ja in nazaj dobili Justina Pattona, ki je waivan. Nepomembne trade.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Samael ()

Kurzweil ::

Poznam Willie Cayley-Steina zelo malo... dejansko sem ga gledal 2 tekmi, zdej v obdobju poškodovanih nosilcev, takrat je bil poškodovan pri GSW še Greene, tako da je igral še toliko več... takrat je dobro igral tudi Alen Smailagić, ki je zdej menda v G-league. Kolikor se ga spomnim je bil povsem soliden center, od sebe je dal dosti energije, pa mi je takrat ostal v spominu, kot kakšen JaVale McGee, ja vem kaj si mislite... ko bi le toliko skakal, blokiral in konkretno odigral na obroč. Važno je, da se čim prej vključi v sistem, da bo ubogal Carlisla in Dončiča,... ravno tolk da naredi tisto, za kar je prišel, torej zapiranje rakete, da pospravi kak odpadek, obramba, skok in pa kakšen alley-up Dončiču, ki mu bo pofrezal kakšen skok... ni pa Willie Cayley-Steina takšen tip igralce kot Powell, tudi sicer je precej višji (mislim da 213cm). Upam, da se čim prej vklopi v sistem, če se za ta denar izkaže, kot 70% Powella bo že vredu.

Je pa včeraj Kawhi Leonard dosegel svoj 1. trojni dvojček v karieri, ki pa ga definitino ne bi, če ne bi pri Miamiju manjkal Jimmy Butler.

Danes zvečer pa že ob 23:00 Utah - Dallas... tole bo zelo zelo težko za DAL, bi pa bila morebitna zmaga nujna, če hoče DAL še kaj sanjat o top 4 mestih... predvsem tistem 4.

2dark ::

Kurzweil je izjavil:



Je pa včeraj Kawhi Leonard dosegel svoj 1. trojni dvojček v karieri, ki pa ga definitino ne bi, če ne bi pri Miamiju manjkal Jimmy Butler.





Jimmy ni manjkal. Odigral je 30 minut.

Kurzweil ::

2dark je izjavil:

Kurzweil je izjavil:



Je pa včeraj Kawhi Leonard dosegel svoj 1. trojni dvojček v karieri, ki pa ga definitino ne bi, če ne bi pri Miamiju manjkal Jimmy Butler.





Jimmy ni manjkal. Odigral je 30 minut.


eh... typo... Goran Dragič ni igral... to je bil nek wannabe joke... drugače pa tudi Kendrick Nunn ni igral... v glavnem, tole počivanje KLja in PGja, bo v playoffu smrtonosno, če se seveda kdo ne poškoduje... seveda ob supportu dobre ekipe, ki ju imata...

IL_DIAVOLO ::

Prenos na tv3-ju jazz-ov in mavs-ov ob 23:00. Precej človeška ura :)

Kurzweil ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prenos na tv3-ju jazz-ov in mavs-ov ob 23:00. Precej človeška ura :)


Ura je fina ja... ampak zdej med vikendom je lahko tudi ob 4:30 zjutraj... ko bi le med tedno bilo kdaj takole... na TV3 pa ne gledam več prenosov, ker so komentatorji milo rečeno obupni... če imaš kakšnega res proper ameriškega komentatorja, potem dejansko zveš med tekmo več stvari in prenos je bolj zanimiv... tole na TV3 pa je definicija duhamornosti. Nima veze... ko bi danes le Dallas premagal Utah... pa čeprav, sem navijal za Utah že davno, ko še v ligi NBA ni bilo nobenega Slovenca... Dallas mi je bil sicer vedno relativno simpatičen, medtem, ko je 2 leti nazaj Real verjetno doživel enega največjih osipov navijačev v zgodovini, ker Reala pa res nikdar nisem prebavljal, v nobenem športu 8-)

Samael ::

Must see! WCS-jeva podaja leta :))

https://publish.twitter.com/?query=http...

2dark ::

IL_DIAVOLO je izjavil:

Prenos na tv3-ju jazz-ov in mavs-ov ob 23:00. Precej človeška ura :)



Za evropejce. Za NBa igralce pa ne, ker morajo pridet v areno nekje 2 uri in pol prej. Se pravi. ob 14:30- 15 uri.. tekma se začne v ameriki ob 17 :15 uri.

Anney ::

Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

hunter01 ::

Anney je izjavil:

Live streams:
https://nbabite.com/dallas-mavericks-vs...


Na TV3 je prenos, če je komu enostavneje in mu komentator ustreza :)

Anney ::

Ne ustreza, američani imajo un power, naši so že, oz so nasploh zaspani in samo statistike ponavljajo.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem, kako so utah nanizali to serijo zmag, ker delujejo precej povprečno.

Duhec ::

Nato pa Utah na začetku 2/4 naredi 12:0 ... :8)
http://blackbird.si/

Anney ::

Sedaj gremo znova, Luka bo not.
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

Duhec ::

Dallas igra kot polvalni usmernik: +10,0,+10,0... bo treba kondenzator dodat da bo skoz +10. :)
http://blackbird.si/

kixs ::

Pokop

IL_DIAVOLO ::

Poskodbe so to ekipo cisto zdelale. Niso vec pravi.

Samael ::

Pa tile prosti meti našega ...

IL_DIAVOLO ::

Ma ne me jebat...kobe bryant umrl v tragični nesreci.

Faaakkk

Drevesce ::

:O:'(

Vazelin ::

Kaj si ti ja nor:'(:'(;((



In to v istem dnevu, ko Lebron preseže po številu točk Kobeja.
Life suck

RIP Kobe
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Scaramouche ::

Zjebal me do amena, jokam...

Panch0 ::

Jaz sem v šoku...

TamDen ::

Žalostno
R.I.P Kobe

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TamDen ()

Horas ::

jao jao jaz sem lihkar odpru rtv in bum. jebenti helikopter!

bil mi je antipatičn ampak kot igralc pa je bil bomba!

Mato989 ::

Fak kr bryant umrl ja... Skoda on pa je res bil legenda
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

hunter01 ::

Lebron je mel ponoči na supergah napisano: Mamba 4 Life

Vazelin ::

Še nedolgo nazaj je našega Dončiča z roba igrišča nagovoril v slovenščini. :)

hunter01 je izjavil:

Lebron je mel ponoči na supergah napisano: Mamba 4 Life

Ja, res noro naključje to, vse v istem dnevu
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

Ganon ::







Ko mi omeniš Kobeja, vedno pomislim na Jordana. Nedotakljiva.

IL_DIAVOLO ::

Pa je odsel moj najljubši igralec.

Počivaj v miru Kobe, zaslužil si si vec od tega. Se enkrat toliko bi moral docakat, ne pa to.

Ne vem, nimam pravih besed.
««
24 / 45
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Evropsko prvenstvo v košarki 2017 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Šport
914156333 (35012) bambam20
»

NBA (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Šport
759197147 (94456) Samael
»

Kako dober je res G. Dragić? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
8641523 (37476) bambam20

Več podobnih tem