» »

Nakup PC - pomoč pri sestavi

Nakup PC - pomoč pri sestavi

1 2 3
4
»

lolipop2 ::

A se da kupiti samo ventilator? Nikjer ne najdem, da bi ga kdo prodajal.

delfinus ::

Pomoje je samo delno odpet, ali pa da je kaj zataknjeno med coolerjem in ventom. Poglej, ce so vsa krilca venta cela.

Sicer pa je na voljo: https://www.amazon.de/Thermalright-2002...

lp, d.

Han ::

lolipop2 ::

Han je izjavil:

Precej boljša alternativa:

https://www.mlacom.si/noctua-nf-a15-pwm

https://www.mlacom.si/noctua-nf-a15-hs-...


pa tadva pašeta na ta moj hladilnik, če je druga firma?

lolipop2 ::

delfinus je izjavil:

Pomoje je samo delno odpet, ali pa da je kaj zataknjeno med coolerjem in ventom. Poglej, ce so vsa krilca venta cela.

Sicer pa je na voljo: https://www.amazon.de/Thermalright-2002...

lp, d.


delfinus: sem rešil misterijo. Sem odpel ventilator in pregledal vse skupaj in je očitno na eni strani bilo slabo zapeto ali pa nastavljeno na blažilce preslabo, tako da so propelerji drsali po blažilcu. Sem prenastavil malo vse skupaj in sedaj zadeva deluje. Uhhh... one mistery more solved.

Hvala za nasvete. Sedaj pa samo še na kabel za ekran počakam, pa bo vse pod kontrolo. Sivi lasje pa kar poganjajo :))

delfinus ::

Bogatis svoje znanje, naslednjic ti bomo mi prinesli PC v sestavo :).

Han ::

Paše vsak 12+ cm ventilator, ki ima luknjice na pravem mestu, da ga lahko zapneš na hladilnik. Noctua ventilatorja na povezavi temu ustrezata...

lolipop2 ::

DarwiN je izjavil:



Moglo bi delat, sicer je Quadro defekten.. Rečmo, da imaš 90%. :)


Evo, ravnokar dobil kabel in priklopil ekran in quadro in je zadeva isto, kot prej. Ne zazna ekrana.

Kakšen nasvet? :(

DarwiN ::

Sploh ne zazna, ali so zelene črte in windows logo, nakar tema?
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lolipop2 ::

DarwiN je izjavil:

Sploh ne zazna, ali so zelene črte in windows logo, nakar tema?

Sedaj sploh ne zazna. Bom probal še z unim prvim adapterjem, kjer so prvič bile črte

:-/

lolipop2 ::

OK, sedaj mi ni pa nič več jasno.

S kupljenim kablom ni bilo nič, black screen, no DVI signal.

Sedaj sem na stari kable s pini dodal tisti adapterček, ki je bil v škatli in v štartu ni delal oz. so bile tiste zelene črte... in... ekran dela!

I give up. OK, saj je fino, da dela končno vse skupaj, ampak...nič več mi ni jasno.

D3m ::

Ob takih izpadih se mi zdi, da bo nekaj kmalu crknilo. ;)
|HP EliteBook|R5 6650U|

DarwiN ::

Zanimivo, in sumljivo.

Sem tudi šel googlat pravkar, in menda imajo ljudje težave s Quadro/displayport kombinacijo.. Bojda enim pomaga, da v monitorjevih nastavitvah izklopiš "power saver" in potem prikaže sliko.. Drugi so morali kabel od monitorja ven iz vtičnice iztaknit za par minut in je potem delovalo. Svašta. :)

Kakorkoli, na koncu vse štima. :D
You don't see faith healers working in hospitals
for the same reason you don't see psychics winning the lottery!

lolipop2 ::

Ma, upam, da bo sedaj vse šlo. Hvala vsem, ki ste pomagali. Sedaj me čakajo samo še lažje zadeve, software, pa najdit office 2013 itd.. :)

Hvala.

Han ::

Zakaj Office 2013, če je aktualen 2019? Z Windows 10 sta najbolj kompatibilna 2016 in 2019.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

klinker ::

lolipop2 je izjavil:

Ma, upam, da bo sedaj vse šlo. Hvala vsem, ki ste pomagali. Sedaj me čakajo samo še lažje zadeve, software, pa najdit office 2013 itd.. :)

Hvala.


Ebay ;)

scipascapa ::

za win in office tole

https://software-codes.com/

oboje za 10EUR

Zgodovina sprememb…

lolipop2 ::

scipascapa je izjavil:

za win in office tole

https://software-codes.com/

oboje za 10EUR

Sam tole ni legit, a? Ali pač?

Ker imam služben comp pa mora biti vse po pravilih

scipascapa ::

Legit (do neke mere)....če misliš furat za podjetja potem je bolj tko tko.....

lolipop2 ::

scipascapa je izjavil:

Legit (do neke mere)....če misliš furat za podjetja potem je bolj tko tko.....

Hja sej. Drugač je dovolj tudi ostalih bolj free različic.
mislim, da bom probal libre office, ker ne rabim veliko worda, pa free je

klinker ::

lolipop2 je izjavil:

scipascapa je izjavil:

Legit (do neke mere)....če misliš furat za podjetja potem je bolj tko tko.....

Hja sej. Drugač je dovolj tudi ostalih bolj free različic.
mislim, da bom probal libre office, ker ne rabim veliko worda, pa free je


Ni to crackano...vsaj z ebay ne. So kode, ki jih normalno aktiviras preko MS-ovih streznikov.
V EU ti za to noben ne bi smel tezit, ker dobis racun in je preprodaja programske opreme v EU dovoljena.

lolipop2 ::

klinker je izjavil:



Ni to crackano...vsaj z ebay ne. So kode, ki jih normalno aktiviras preko MS-ovih streznikov.
V EU ti za to noben ne bi smel tezit, ker dobis racun in je preprodaja programske opreme v EU dovoljena.


Hmm... vzeto na znanje. Sem si pa zaenkrat LibreOffice naložil, prilagodil in nekako zelo podobno je wordu. Tako ali tako rabim za nekaj računov pa tu in tam kak dopis. Če bo pa sila, pa tu poiščem Office. Tnx

mtosev ::

če hoče kdo official software po nižjih cenah imate nekega nemškega business sellerja na ebayu z imenom 2ndsoft, ki software na ebayu prodaja že 20let in ima 100 feedback. shipped from de in software je v original škatlah in z vsem kaj spada zraven
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jerry000 ::

Ne najdem teme ki je namenjena temu zato bom kar tu vprašal. Kolega kupuje PC in bo kupil po delih (torej ne že sestavljenega). Ker sem kar konkretno izven kar se tiče hardware se obračam na vas za pomoč.
Računalnik se bo uporabljal za igranje novejših iger in za postprodukcijo oziroma video edit (premiere, davinci,...). Ne rabi bit PC za pro urejanje 4k videja, gre se bolj za amaterja. Računalnik ne potrebuje komponente ki veljajo za silent in ne rabi vodno hlajenje. Budget se vrti okoli 900, lahko gre tudi nekaj EURO čez. Potrebuje se samo kišta (brez tipkovnice, ekrana itd). Poleg tega me še zanima, glede na to da mindfactory nič več ne pošilja k nam, kje se lahko to ugodno kupi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jerry000 ()

gddr85 ::

Jerry000 ::

Hvala!

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri napajalnik? (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Kaj kupiti
43183380 (3333) OK.d
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411241 (8282) Gapi
»

Računalnik za igre do 700€ (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
15439046 (26412) smacker

Več podobnih tem