» »

Kompatibilnost matične z napajalnikom

Kompatibilnost matične z napajalnikom

hrovatjcb ::

Pozdrav,

Imam starejšo matično ploščo (INTEL) za katero potrebujem napajalnik. Matična naj bi v Min. loadu kurila 275W, v MAX pa 500W. Namen imam kupiti tole: TECNOWARE FREE SILENT 500W
Procesor je Intel pentium 4 cpu 3.00Ghz, in naj bi kuril 80W.



ker že imam podobne izkušnje, ko napajalnik preprosto ni zadostoval matični, sedaj raje vprašam. Za kakršnekoli odgovore sem vam hvaležen.
LP Luka
  • spremenil: bluefish ()

Han ::

Plata kot taka niti slučajno ne kuri 275W, morda v navezi s požrešno grafično kartico...

Spremeni namen in nabavi enega od teh:

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

https://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/k...

Še bolje pa bi bilo razmislit o menjavi računalnika, saj je P4 platforma že hudo zastarela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

hojnikb ::

v takšno platformo je škoda vržit kakršn kol cent, ker je že namizen kalkulator hitrejši/bolj uporaben.

That being said, bo katerkoli atx napajalnik kompatabilen.
#brezpodpisa

hrovatjcb ::

Hvala za odgovor, vendar je prijatelj bolj ekonomične narave in je postavil budget max 60EUR. To je tudi razlog, zakaj ne kupim novih delov in sestavim res dober računalnik. Kakorkoli, na internetu sem našel tole:
FORUM

Zato sem še vedno malo skeptičen.

Riff ::

ma za ta P4 je dost 300W napajalnik

hojnikb ::

za 60€ dobiš rabljen pc z delujočim napajalnikom, ki bo precej bolša izbira kot metanje denarja v to starino.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

recimo primer pcja v tem budgetu. Razliko pa v ssd, stari pc pa vrži čimprej v smeti
#brezpodpisa

MihaK3 ::

P4 je dober samo še za kakšen retrogaming build, ampak res retro - za win98 zadeve, s tem da ta konkretna plata še za to ne, ker ima pa že pciexpress

Furbo ::

hrovatjcb je izjavil:

Hvala za odgovor, vendar je prijatelj bolj ekonomične narave in je postavil budget max 60EUR. To je tudi razlog, zakaj ne kupim novih delov in sestavim res dober računalnik. Kakorkoli, na internetu sem našel tole:
FORUM

Zato sem še vedno malo skeptičen.

Z nekaterimi stvarmi se je enostavno brezveze ukvarjati. Ko bo čez 2 meseca ta starina končno spustila dušo, boš ti vse kriv, on ti bo pa pred nosom mahal z računom za 240.000SIT. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

WhiteAngel ::

CPU ni problem, razen da je 32-biten. Problem bo RAM, ker ga več kot 1 GB verjetno nimaš. S tako malo rama pa ne moreš več nič pametnega delati.

MihaK3 ::

Ravno obratno, cpu verjetno je 64 biten (večinoma so 775 P4 že bili, ni pa sicer nujno), plata podpira do 4gb, ampak procesor JE problem, ker je za vse ostalo razen najbolj osnovnih pisarniških opravil preprosto prešvoh. Je imel podobno zadevo do lani od kolega oče in celo z najbolj light brskalniki in popolno blokado oglasov, je bilo brskanje prava muka zaradi dolžine nalaganja oz procesiranja strani, samo se ni dal prepričat, češ da ima tam gor vse od zadnjih 10+let, bla, bla, bla... Res pa da ni veliko uporabljal zadeve, sicer bi mu najbrž dojadilo že kaj prej; no, na koncu je le uvidel, da tako ne gre več in zamenjal z nečem novejšim, ne vem točno kaj ima zdaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MihaK3 ()

hrovatjcb ::

Hvala za vso pomoč,
bom upošteval nasvete ter upstil projekt na tej stari matični. Povedal sem mu, da se splača uložit več denarja in dobiti mašino, ki ti bo skoraj garant delovala.

solatko ::

hrovatjcb To je verjetno 478 podnožje in to ni uporabno za čisto nič, razen kak zelo švoh Linux, brez zahtevnih grafičnih zadev. Že FF in youtube ne bo tekoče delal na tej starini.

Pojdi v Swedata - BTC Hala 11 imaš za 100€ i3 mašine prve in druge generacije, vzameš še SSD za 20€ in dobiš solidno uporabno mašino za par let.

http://pctrgovina.com/p/racunalnik-core...
Delo krepa človeka

hojnikb ::

zakaj bi dal za to 105e, če maš gorih linkano mašino za pol manj in generacijo novejšim procom? Pa tudi sicer se najde kej cenejšega, će iščeš. (da nebo zgledal, kot da delam reklamo)....

> To je verjetno 478 podnožj

Tu se žal motiš. Če bi bil pozorn, bi videl da gre za 945 serijo čipsetov, kar je 775.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

nsa_ag3nt ::

hojnikb je izjavil:

za 60€ dobiš rabljen pc z delujočim napajalnikom, ki bo precej bolša izbira kot metanje denarja v to starino.

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

recimo primer pcja v tem budgetu. Razliko pa v ssd, stari pc pa vrži čimprej v smeti

Čakaj da zobnik tole izvoha.Bo takoj letel s svojim lpg cliotom ponj :D.
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

MihaK3 ::

Saj veliko 945 matičnih je podpiralo še prvo generacijo core 2 duo in quadov, kar bi bilo še uporabno za osnovno rabo, samo ta dotična jih pa očitno ne, tako da je zadeva res povsem neuporabna za kakršnokoli moderno uporabo

hojnikb ::

yup, intelove matične so dokaj striktne okol tega, tako da na 945 seriji čipsetov nisi mel core2 podpore. Nekaj je tudi na račun vrmjov, ki niso sposobni gnat teh procov.
#brezpodpisa

solatko ::

hojnikb - Sem dal samo en link za primerjavo tistemu, kar hoče početi on, nisem napisal, da je edini, če se že moraš v vsaki temi delat pametnega.
Sem pa bol na hitro prebral, ker se v take starine ne splača niti poglabljat.
Sploh se o teh rečeh ne splača pogovarjat, takoj poveš nesi v smeti in poglej kaj podobnega, kot sem dal link.
Delo krepa človeka

Wisor ::

Najcenejši napajalnik za 30€ bo več kot odličen.

Vzrok tvojega problema je napihnjen kondenzator (pc doesn't boot for the first time). Tako propravilo, te stane ranga 10€.

Da še potrdiš mojo teorijo:
1. Izštekaj pc iz vtičnice
2. Pritisni Power ON gumb da sprazniš kondenzatorje in počakaj 10s
3. Priklopi PC nazaj v vtičnico in prižgi računalnik
4. Računalnik se ne bo bootal (black screen) (v kolikor se, poskusi še enkrat)

solatko ::

Wisor - Če bo delal sam in zamenjat mora vse kondenzatorje, če bi hotel imeti nekaj časa mir. S tem se ne splača početi nič, ker bo tudi delujoče, vse skupaj zelo počasno in neodzivno.
Delo krepa človeka

Wisor ::

Sam zagotovo ne bo delal, ker nima pojma. Menjava vseh kondenzatorjev je tudi malo lovska. Vsak dijak eletro šole bo že samo z vizualnim pregledom na izdelek videl kateri kondenzatorji so problematiči (v zgornjem primeru ponavadi 1000uf 10V). O tem tle ne bom pisal..

Skratka menja se tisto kar je pač treba, sploh pa v 15 let stari kišti. Realno tudi če zamenja napajalnik lahko jutri izdihne plata.

Je pa res, da je vse vložen evro v taka jajca, evro preveč.

Kolega naj počasi razmišlja o novem/rabljenem računalu. Za 50€ boš dobil bistveno boljši PC, da o budgetu 100€ sploh ne govorim...

solatko ::

Wisor - Če je en zanič, so vsi drugi malo pred tem, zato se menja vse (vsaj jaz sem delal tako na dražjih matičnih).
Delo krepa človeka

hojnikb ::

Pri tako stari plati zamenjaš v vsakem primeru vse, če ne zaradi tega ker so na koncu, zato, ker obstaja verjetnost, da so ponaredki
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

grafična kartica in matična plošca (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
15411311 (8352) Gapi
»

Težave z grafično

Oddelek: Pomoč in nasveti
291040 (624) _Denny_
»

Računalnik se ugaša.

Oddelek: Pomoč in nasveti
191897 (1188) masterx120
»

AMD vs Intel (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
5510521 (9477) Predator X
»

Računalnik se sam resetira

Oddelek: Pomoč in nasveti
5718 (627) cungalunga11

Več podobnih tem