» »

Plesen v tuš kabini

Plesen v tuš kabini

BorutO ::

Imamo plesen v tuš kabini, ki se je vsak mesec bolj namnoži. Problem je, da se je nabrala narobovih med steno in tušem, kjer je silikon. Silikon je prozoren. Videti je, da se je že kar globoko zažrla notri. Isto se pojavlja v fugah med ploščicami. Ampak vse je nastalo samo znotraj tuš kabine.
Zračiva vedno. Vedno imava maličko odprto okno, ko se stuširava pa za kakšne pol ure na veliko odpreva okno, da ta para gre ven.



c3p0 ::

Izrežeš ven staro v celoti, ostanke odstraniš in potegneš novo.

Ganon ::

Po tuširanju, kaj narediš?

737 ::

To težavo se reši z Arekino. V njeno plastenko se da priviti Stelex-ovo pršilko in se 10-20x z nekajminutnim razmakom poškropi plesen, ki se bo popolnoma razbarvala. Paziti moramo dve stvari. Hlapi so izjemno nevarni za pljuča, uporaba dobre zaščite (gumijasta "gasmaska") je nujna, drugače bo hudo kakšen teden. Razbarvalo se bo vse, kjer bo pristala kapljica Arekine, uporabimo torej stara oblačila. Po končanem škropljenju kabino dobro splaknemo in kopalnico prezračimo. V nekaj dneh bo vonj po kloru izginil. Na ceneni armaturi se znajo poznati črne pike, zato predhodno poskusimo na skritem mestu, ročko preventivno odvijemo.

K0l1br1 ::

Kje je plesen, meni je to kot vodni kamen, če sploh.

fikus_ ::

Silikon odstrani in potem lahko uporabiš varekino ali ima podobnega da očistiš plesen. Ko bo suho na novo zatesniš s silikonom.

Potem pa vrata tuš kabine imej do konca odprta, da se kabina lahko posuši.

Horas ::

al pa cillit bang našpricaš pustiš ene 10min pol pa strgaš z ščetko pol pa poliješ z vročo vodo voila.

aja kot je že zgoraj nekdo napisal po tuširanju kaj naredeiš??

obrišeš komplet kabino do suhega. isto bano.

Ganon ::

Horas je izjavil:

aja kot je že zgoraj nekdo napisal po tuširanju kaj naredeiš??

obrišeš komplet kabino do suhega. isto bano.


Zato sem vprašal. Jaz jo v celoti obrišem, vsakič. Če pustiš mokro, ni najboljše, pa še vodni kamen se ti nabira povsod.

rabelj5 ::

pri meni se je par let nazaj na stropu nad tušem naredilo malo plesni in sem obrisal z arekino potem pa jo še namazal po ometu na tistem delu stropa in od takrat ni plesni

BorutO ::

Bom probal z varekino. Upam, da ne bom rabil to delati vsako leto.

starfotr ::

Uporabi raje clox.

Odpravi vzroke za plesen, pa ne bo več plesni.

bobby ::

starfotr je izjavil:

Uporabi raje clox.

Odpravi vzroke za plesen, pa ne bo več plesni.



Se en glas za Clox
Ce eksplicitno ne odgovorim osebam PNG ali PR,..I dont care about your opinion.

MTB ::

Vzrok za plesen je vlaga, tega pa ne odstraniš s cloxom. Spore se prej ali slej spet pojavijo, vlaga pa je vedno prisotna. Stran s starin silikonom, še vedno očistiš s cloxom, pa daj novi, obvezno sanitarni silikon.

c3p0 ::

Ko se plesen zažre v silikon, je ne očistiš več, menjat.

fikus_ ::

Plesen se pojavi pod silikonom, ko se ta odlepi in ne tesni več. Tako da postrgaj star silikon, očisti in nanesi novega. Uporabi "sanitarni" kislinski silikon, zavira nastajanje plesni.

poweroff ::

Clox, Varekina, Arekina - to so vse klorovi pripravki. Ker klor najbolj učinkovito uničuje plesen.

Se pa splača poskrbeti za varnost - vdihavanje hlapov lahko povzroči težave z dihanjem, pekoče oči, pekočo kožo...
sudo poweroff

Magic1 ::

Imaš par načinov za ta problem. Seveda moraš vedno štartat iz nule. Torej star silikon, v katerega se je zažrla plesen, mora ven. Da se to ne ponovi (oziroma kasneje), lahko delaš dve stvari. Prva in najbolj ziher je, da obrišeš mokre površine po uporabi. Če ni vlage, ni plesni. Ostanki vode na povrinah zagotavljajo vlago za cel dan, sploh če se nekdo tušira zjutraj, drugi pa zvečer. Druga lažja varjanta pa je, da sčistiš površine dosti pogosto s kakšno tekočino za odstranjevanje plesni. Verjetno je zadosti enkrat na 14 dni do enega meseca in to narediš četudi ni videti znakov plesni. Stvar moraš zatret še preden se začne širiti. Prva opcija je bolj eko/zdrava, druga pa ni.
Magic

Trubar ::

737 je izjavil:

To težavo se reši z Arekino. V njeno plastenko se da priviti Stelex-ovo pršilko in se 10-20x z nekajminutnim razmakom poškropi plesen, ki se bo popolnoma razbarvala. Paziti moramo dve stvari. Hlapi so izjemno nevarni za pljuča, uporaba dobre zaščite (gumijasta "gasmaska") je nujna, drugače bo hudo kakšen teden. Razbarvalo se bo vse, kjer bo pristala kapljica Arekine, uporabimo torej stara oblačila. Po končanem škropljenju kabino dobro splaknemo in kopalnico prezračimo. V nekaj dneh bo vonj po kloru izginil. Na ceneni armaturi se znajo poznati črne pike, zato predhodno poskusimo na skritem mestu, ročko preventivno odvijemo.


+1
Ref exchange link:
https://www.binance.com/en/register?ref=VV7U3WUE
https://www.kucoin.com/r/rf/Hu6Rx2

T743 ::

Namesto klora lahko probaš H2O2(vodikov peroksid) po možnosti 12% uporabljaj rokavice, da ti ne ožge kože pri tej koncentraciji, razpade potem na H20 in O2 torej povsem nenevarno za razliko od klora in ne smrdi.Proti kamnu pa kis.
Jaz varekine in ostalega klora ne uporabljam ravno zaradi tega(poleg vonja seveda)
Ostalo je enako:najprej star silikon ven, po uporabi pa brisati do suhega.

fikus_ ::

Kje pa dobiš 12% peroksid?

starfotr ::

Dobiš še večje koncentracije, npr. v Mavrici. Dela pa

https://www.belinka-perkemija.com/vodik...

Vzroki za vlago so nezadostna izloacija, poleg vlage seveda. Tako da odpravit vzroke, ne pa stalno reševat probleme z plesnijo.

FormerUser ::

Morda bi bilo lažje za vzdrževati, če bi namesto silikona dal plastično zaključno letvico.

WhiteAngel ::

To ni nič, pusti. Na dve leti, ko bo res črno, pa postrgaj tisti plesnivi silikon ven in na novo zafugiraj. Lahko špricaš s klorom, ja. Ampak prej ali slej bo treba to zamenjati, ker se notri zažre.

c3p0 ::

FormerUser je izjavil:

Morda bi bilo lažje za vzdrževati, če bi namesto silikona dal plastično zaključno letvico.


Če te ne moti, da bo voda šla za ploščice, komot.

FormerUser ::

c3p0 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Morda bi bilo lažje za vzdrževati, če bi namesto silikona dal plastično zaključno letvico.


Če te ne moti, da bo voda šla za ploščice, komot.


Ne gre za ploščice, ker je letvica zalepljena.

rabelj5 ::

meni arekina diši po bazenu :)

T743 ::

FormerUser je izjavil:

c3p0 je izjavil:

FormerUser je izjavil:

Morda bi bilo lažje za vzdrževati, če bi namesto silikona dal plastično zaključno letvico.


Če te ne moti, da bo voda šla za ploščice, komot.


Ne gre za ploščice, ker je letvica zalepljena.


S kom pa a s silikonom? :P

Matejjjjj ::

vsi bi klorirali, špricali, polivali... Seveda klor ni dolgoročna rešitev.. dolgoročne rešitve so:
-stran z debelim nanosom najbrž navadnega silikona
-spore so povsod, kratkotrajen učinek klora jih samo zavre za nekaj časa
-odstraniti je treba vir vode, to pomeni, da je treba tuš kabino brisati oz vsaj ploščice. njabolje vsakič. Priporočam električne sesalce za okna tipa karcher. odkar imam te igračke, ne uporabljam več čistil.Tuš kabine so nezračne in ne oproščajo nevzdrževanja. Pri kopalni kadi situacija ni tako slaba kot je pri kabinah. te so kot mini savne. Stran s čistili, ker ta uničujejo vse materiale, dvomim, da imate kabino iz emajla.
-je kopalnica zadosti ogrevana?
-kopalnice rabijo močno zračenje, okno je brezveze. potrebujete ventilator. poglejte kako je v hotelih...

poweroff ::

T743 je izjavil:

Namesto klora lahko probaš H2O2(vodikov peroksid) po možnosti 12% uporabljaj rokavice, da ti ne ožge kože pri tej koncentraciji, razpade potem na H20 in O2 torej povsem nenevarno za razliko od klora in ne smrdi.

Pa v resnici ne pozabit na očala.

Potem pa še kupi par tablet kalijevega jodida, ga zdrobi in prah posuj po tem, kar si polil... >:D Pa od daleč in z očali... pa da ne bi slučajno s kakšnim ognjem kaj delal okrog tega. OK, malo se hecam.

T743 je izjavil:

Proti kamnu pa kis.

Ali pa citronska kislina, ki ne smrdi.
sudo poweroff

jocoj ::

To ni nič kritičnega. Kot je že gor en omenil, pusti še kakšno leto in potem zamenjaj silikon.

Če te pa moti vsaka pikica, potem bo treba počistiti oziroma posušiti kabino in ploščice po vsaki uporabi. Kdor ima čas in voljo kar, večina se nas s tem ne ubada.

MIHAc27 ::

Jaz priznam, pri nam noben noče obrisat tuša, po tem ko se stušira (sploh poleti se končno ohladiš, potem pa ribaš tuš da si spet prešvican). Plesen imamo nekako pod kontrolo. Sem pa razmišljal glede kamna na steklu... če bi dal kako prozorno ali mat samolepljivo folijo čez, potem, ko bi bilo čez par let že grdo za videti pa samo odlimal in napopal novo.

Kje dobit poceni folijo, pa bi bilo to ok?

SeMiNeSanja ::

MIHAc27 je izjavil:

Jaz priznam, pri nam noben noče obrisat tuša, po tem ko se stušira (sploh poleti se končno ohladiš, potem pa ribaš tuš da si spet prešvican). Plesen imamo nekako pod kontrolo. Sem pa razmišljal glede kamna na steklu... če bi dal kako prozorno ali mat samolepljivo folijo čez, potem, ko bi bilo čez par let že grdo za videti pa samo odlimal in napopal novo.

Kje dobit poceni folijo, pa bi bilo to ok?

Si videl tisti 'brisalec za stekla', ki sem ga prilepil nekje zgoraj?

Vzameš zakega fino širokega, da rabiš po tuširanju samo par x potegniti po steni in šipi, pa ni treba nič 'ribat' tuša, ker sproti onemogočiš odlaganje kamna.

Malo pa je potem tudi stvar discipliniranja uporabnikov... kdor ni pobrisal, pa za konec tedna riba celo kopalnico. Se hitro navadijo, ko ugotovijo, da samo on/ona riba kopalnico nonstop. (saj vem - lažje reči, kot udejaniti)
Vseeno je bolj 'zanimivo' potegniti z brisalcem, kakor pa 'ribat' z neko krpo....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

matobeli ::

Ventilator/rekuperator v kopalnico, če imaš samo malo priprto okno je isto kot nič. Ali pa pustiš po uporabi vrata in okno v kopalnici odprto.

Scorpy84 ::

Jaz nic ne brisem kad niti tus, pa nimam plesni. Pozimi kopalnico tudi ponoci ogrevam, da nikoli ne gre pod 19-20 stopinj , po hisi imam rekuperatorje, na vratih kopalnice imam dodatne odprtine, ventilator v kopalnici pa poskrbi, da vlaga iz kopalnice gre ven, odprtine na vratih pa poskrbijo nov "suh" zrak ki so ga rekuperatorji omogocili. Kljub temu da ogrevam kopalnico, ter izgube zaradi ventilatorja, porabim manj za ogrevanje, kot prej, s tem da prej sploh nisem ogreval kopalnico. Po dnevi v kopalnici imam ventilator na senzor gibanja, ponoci pa na casovnik kjer deluje na vsako uro 15 minut. Pa tudi vklop ventilatorja, ce v kopalnici vlaga preseze 60%.

energetik ::

SeMiNeSanja je izjavil:


Si videl tisti 'brisalec za stekla', ki sem ga prilepil nekje zgoraj?

Vzameš zakega fino širokega, da rabiš po tuširanju samo par x potegniti po steni in šipi, pa ni treba nič 'ribat' tuša, ker sproti onemogočiš odlaganje kamna.
+1 za brisalec, jaz sem nabavil širokega za šipe pucat. Potegnem na hitro po steklu in ploščicah po tuširanju, ne moreš verjet koliko vode se nahaja na teh površinah. To ne izhlapi v 15min, če ne obrišeš.

jocoj ::

To nič ne pomaga za plesen na vseh stikih, kjer je silikon, kvečjemu še več vode z brisalcem nabiješ. Če hočeš generalno po vsakem tuširanju, najprej z brisalcem vse stene in šipe, nato s suho krpo vse robove-stike-kote in še prezračevanje kopalnice. Preveč dela za večino...:))

Malajlo ::

Jžš, tistih par pikic, ki so nastale zaradi mehurčkov? Če te res moti, varekina. Ni bavbav, ne pa tega pit ali si oči spirat. Špricneš, pozabiš do večera, se stuširaš, drži odvisno od lukenj v silikonu. Če vzklije po enem mesecu, potem res najbolje na novo zakitati.
Jaz se zaradi treh(!) pikic pri banji spravljam silikon menjat že deset let. Pa se kar noče zgoditi... Bemu. Da bi pa brisal ploščice vsakič? Pa ja...

Matejjjjj ::

jocoj je izjavil:

To nič ne pomaga za plesen na vseh stikih, kjer je silikon, kvečjemu še več vode z brisalcem nabiješ. Če hočeš generalno po vsakem tuširanju, najprej z brisalcem vse stene in šipe, nato s suho krpo vse robove-stike-kote in še prezračevanje kopalnice. Preveč dela za večino...:))


To počne moja teta. Vse kopalnice tudi po desetletjih izgledajo kot iz kataloga. Kombinacija lenobe in nato agresivnih čistil pa je recept za uničenje kopalnice v par letih. Brisanje in ventilacija, ali pa ogrevanje, to je recept. No, poglejte hotele.

Gambino ::

Scorpy84 je izjavil:

Jaz nic ne brisem kad niti tus, pa nimam plesni. Pozimi kopalnico tudi ponoci ogrevam, da nikoli ne gre pod 19-20 stopinj , po hisi imam rekuperatorje, na vratih kopalnice imam dodatne odprtine, ventilator v kopalnici pa poskrbi, da vlaga iz kopalnice gre ven, odprtine na vratih pa poskrbijo nov "suh" zrak ki so ga rekuperatorji omogocili. Kljub temu da ogrevam kopalnico, ter izgube zaradi ventilatorja, porabim manj za ogrevanje, kot prej, s tem da prej sploh nisem ogreval kopalnico. Po dnevi v kopalnici imam ventilator na senzor gibanja, ponoci pa na casovnik kjer deluje na vsako uro 15 minut. Pa tudi vklop ventilatorja, ce v kopalnici vlaga preseze 60%.


Imaš pa kamen. Ne vem za kaj ne bi bila kopalnica ponoči ogrevana? Zakaj bi moral imeti na vratih dodatne odprtine, to je grdoooo. Rekuperatorji so sušilci zraka (kar spet ni dobro) in če imaš centralnega imaš potem še polno svinjarije po ceveh, ki jih težko čistiti posledično pa vse to sranje vdihuješ. Ne pomagajo nobeni super duper filtri, ker po določenem času se v ceveh nabere marsikaj. So dokazal nemci v eni od raziskav.
Da bi se mi ventilator prižigal ponoči na vsake 15 minut, no go. Ponoči hočem mir!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gambino ()

Scorpy84 ::

Niti nimam kamna, ce se kaj ga kaj na steklu pojavi, mal alk. kisa vrzem pa se ob tusiranju spere dol. Meni niti ne zgleda grdo, niti je kdo omenil, kar me itak ne zanima kaj drug misli, ker mi je vazna funkcionalnost. Rekuperatorje lahko nastavis koliko vlage naj bo v prostoru, tako da ob sej tej kuhi itn., v stanovanju nikoli nimam suh zrak ali prevec vlage. Imam v povprecju 50-60% vlage po celem stanovanju. Ventilatorja noben v hisi ne slisi, je dovolj dalec. Ne ogrevam se na centralno, se pa na klimo, zanimivo da so filtri vedno malo zapraseni, da je serviser vprasal ce sploh uklapljamo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Scorpy84 ()

Raptor F16 ::

Natrijev hipoklorit.

Pojdi v Bauhaus, Obi, Merkur, ... kupi Clox in z NErazredčenim prebriši plesen.
Leva ... Leva ... leva desna ena dva

Malajlo ::

Soseda, ki ima bazen, pobaraj za klor in prešpricaj. Če je štacuna z verekino predaleč...

louser ::

Isosan G. Dobiš v lekarni.
Zmešaš z vodo in našpricaš.
Po želji še splahneš ali pa tudi ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kopalnica tus sestavljen iz stekla in brez banje samo odtok v tleh

Oddelek: Loža
167271 (2085) T-Mac
»

Plesen na stenah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17345950 (24425) Matejjjjj
»

Kopalnica bug

Oddelek: Loža
193003 (2090) mat xxl
»

Prisilno prezračevanje stanovanja (lokalni prezračevalni sistem)

Oddelek: Loža
3210954 (9674) fosil
»

Problem v kopalnici (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5027532 (24291) Malajlo

Več podobnih tem