» »

Senzor gibanja, luč

Senzor gibanja, luč

OCstorm ::

Zdravo,

Rad bi si naročil neki senzor gibanja, ki bi potem mi vklopil luč. Iščem nekaj zelo preprostega in poceni.

Sem iskal ampak nisem našel nič pametnega:
https://www.conrad.si/home-easy-he863-b...
Oz. mogoče ne iščem pod pravim "iskalnim nizom". Če mi kdo kaj najde na tej strani se priporočam.

Primer: Senzor bi namonitral na stopnicah, potem ko bi kdo mimo šel pa bi se luč zgoraj na balkonu vklopila. Je to sploh možno kot sem si zamislil?

strumf666 ::

Najcenejše in najpreprostejše je verjetno kr luč s senzorjem.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

Je mozno, samo zna biti, da tezko izvedljivo, ce imas ze napeljave, ki tega na omogocajo. Se najboljse bi bilo, da senzor vklopi casovni rele, ki prizge tiste luci, ki zelis, da se prizgejo ampak v tem primeru morajo biti vsi kabli potegnjeni do omarice kjer bo rele brez kaksnih vmesnih stikal.

strumf666 ::

Stikala so še najmanjši problem, ker lahko kable za njimi skleneš.
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

SeMiNeSanja ::

TheBlueOne je izjavil:

Je mozno, samo zna biti, da tezko izvedljivo, ce imas ze napeljave, ki tega na omogocajo. Se najboljse bi bilo, da senzor vklopi casovni rele, ki prizge tiste luci, ki zelis, da se prizgejo ampak v tem primeru morajo biti vsi kabli potegnjeni do omarice kjer bo rele brez kaksnih vmesnih stikal.

Ponavadi imajo senzorji že vgrajen 'časovni rele' (imaš vijak na katerem nastavljaš koliko časa naj spušča tok). Ločen rele (v omarici) po moje potrebuješ predvsem v primeru, ko želiš z njim prižigati večje število luči, kar tisti rele v senzorju nebi prenesel.
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

TheBlueOne ::

SeMiNeSanja je izjavil:

TheBlueOne je izjavil:

Je mozno, samo zna biti, da tezko izvedljivo, ce imas ze napeljave, ki tega na omogocajo. Se najboljse bi bilo, da senzor vklopi casovni rele, ki prizge tiste luci, ki zelis, da se prizgejo ampak v tem primeru morajo biti vsi kabli potegnjeni do omarice kjer bo rele brez kaksnih vmesnih stikal.

Ponavadi imajo senzorji že vgrajen 'časovni rele' (imaš vijak na katerem nastavljaš koliko časa naj spušča tok). Ločen rele (v omarici) po moje potrebuješ predvsem v primeru, ko želiš z njim prižigati večje število luči, kar tisti rele v senzorju nebi prenesel.


Sem predvideval iz prebranega, da je senzor drugje, kot luc, ki jo prizge. Tako da je odvisno od tega kako ima napeljano in kam lahko vgradi senzor. Ce lahko zamenja stikalo za luc za modul s senzorjem, potem seveda ni problem. Ce pa bi senzor vgradil na neko poljubno mesto, pa mora peljati kabel luc od omarice skozi njega in do luci, ce ima rele v senzorju. Ce ima kabel do senzorja potegnjen v omarico, kakor tudi kabel za luc, potem bi predlagal, kakor sem na zacetku, torej, da je rele v omarici in senzor kjer pac je.

SeMiNeSanja ::

Jaz sem v garaži montiral senzor nad obstoječe stikalo, tako da sem ga povezal v podometno razdelilno dozo, preko katere gredo žice od stikala. Tako ni bilo treba nič razbijat.....
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno stanovanje (strani: 1 2 3 447 48 49 50 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
2481427128 (811) boocko
»

pametna hiša, stanovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7617216 (1706) kriptobog
»

Casovno stikalo za bojler

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
436755 (5663) dreta
»

Luč na senzor - menjava releja

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
183300 (2775) Assass1n
»

Preprost "alarm"

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
202324 (1940) MihaFirst

Več podobnih tem