» »

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev?

24 ur anketa: Ali zagovarjate prepoved elektičnih skirojev?

1 2 3
4
5

MrNighthawk ::

Karkulator je izjavil:


Magister tudi NIMA PRAV: so mnogo HITREJŠA, mnogo bolj praktična in mnogo cenejša oblika prevoza od hoje peš ;) Če hodiš peš moraš pojesti več hrane. Energije ne dobiš kar iz neba. Edino za kar je hoja dobra je za zdravje. NI pa ENERGETSKO UČINKOVITA (je električni skiro MNOGO BOLJ UČINKOVIT). Pokaži ta moj post temu domnevnemu doktorju inženirju in magistru ;)

A samo ti imaš prav a ne? Edini ti si "nedomnevni" rofl :))
Praktičnost? Really? Ko boš ti filal skiro iz TEŠ6, bom jaz že doma.:))
STFU. Ne iščite izgovorov za lenoritis v ekologiji ;) prej 30 let z avtom s povprečno porabo 12 l/km, kolo in hojo ste pa poznal iz knjig. zdej ste pa vsi ekološko osveščeni :)):)), samo zato ker se e-skiro sam pelje :)).
Vsa tvoja neokološka dejanja v preteklosti noben skiro za 10km na dan ne bo not prinesel.

roCkY ::

Pojdi sedet za monitor oz. ga obrni stran od sebe.

vostok_1 ::

@lep delež tu v temi

Fantje (in punce in traniji)
Res vas ne želim žalit, častna. Ampak, dajte preučit tole slikco



in nato mi povejte kako naj vas drugače imenujem namesto retards.



Res...enim bodisi manjkajo koleščka tam zgora ali so že vsa polomljena ali porjavela.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Karkulator ::

MrNighthawk je izjavil:

Karkulator je izjavil:


Magister tudi NIMA PRAV: so mnogo HITREJŠA, mnogo bolj praktična in mnogo cenejša oblika prevoza od hoje peš ;) Če hodiš peš moraš pojesti več hrane. Energije ne dobiš kar iz neba. Edino za kar je hoja dobra je za zdravje. NI pa ENERGETSKO UČINKOVITA (je električni skiro MNOGO BOLJ UČINKOVIT). Pokaži ta moj post temu domnevnemu doktorju inženirju in magistru ;)

A samo ti imaš prav a ne? Edini ti si "nedomnevni" rofl :))
Praktičnost? Really? Ko boš ti filal skiro iz TEŠ6, bom jaz že doma.:))
STFU. Ne iščite izgovorov za lenoritis v ekologiji ;) prej 30 let z avtom s povprečno porabo 12 l/km, kolo in hojo ste pa poznal iz knjig. zdej ste pa vsi ekološko osveščeni :)):)), samo zato ker se e-skiro sam pelje :)).
Vsa tvoja neokološka dejanja v preteklosti noben skiro za 10km na dan ne bo not prinesel.


##"A samo ti imaš prav a ne?" ## Tega nisem jaz rekel, to si rekel, ti. Če kdo drug zračuna pride do istih rezultatov do katerih sem jaz prišel ;)

Že zmeri čakam ARGUMENTIRANO izjavo od tega tvojega DOMNEVNEGA dokrorja inženirja (ki si si ga izmislil). No prosim, a bo kaj? Podaj argumente za svojo izjavo.

"##Praktičnost? Really? Ko boš ti filal skiro iz TEŠ6, bom jaz že doma."## NE, jaz ga bom nafilal doma, in v pisarni v sližbi, NIČ mi nebo teba čakati ko bom hotel se peljati, ampak bom vzel skiro in se tisto sekundo odpeljal ;)

Noben ne zanika tega da hoja ni zdrava, pravim pa da NI ENERGETSKO UČINKOVITA, ne mešaj teh dveh stvari. Gre za dve POPOLNOMA različni NEPOVEZANI stvari. DOjemi to.

Skiro je odlična alternativa avtomobilu za razdalje do 10 ali 15 kilometrov do službe, je mnogo bolj ekološki, mnogo cenejši in ponavadi tudi HITREJŠI od avtomobila. NObeden pa ni tako neumen, da "se bo šel zašvicat in smrdet ljudem v pisarni cel dan, če bo šel z navadnim kolesom v službo in ve da tam nima možnosti tuširanja. Nobeden ni tako neumen.

Zgodovina sprememb…

jype ::

MrNighthawk je izjavil:

TEŠ6
TEŠ6 je čistejša od kateregakoli osebnega avtomobila, napaja jih pa lahko več deset tisoč.

vostok_1 je izjavil:

in nato mi povejte kako naj vas drugače imenujem namesto retards.
Ne vem, če si kdaj googlal moje ime, ampak jaz sem na biciklu redno prevažal tri osebe.

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Jaz osebno poznam dva, ki sta si grdo zbila glavo, eden je šel čelno v rob avtomobilskih vrat drug, drug pa je ob padcu udaril ob rob pločnika. Tako da, osebno se na kolesu brez čelade počutim kot da mi nekaj manjka, sicer pa vsakemu svoje. Vsak nosi svojo glavo naprodaj.
To je posledica neustrezne infrastrukture za tiste, ki s svojo profesionalno kariero ne uničujejo planeta.

Jaz imam pa pred seboj dokument, ki pravi, da tisti v avtomobilih nujno potrebujejo čelade, saj so edina res velika skupina ljudi, ki si pogosto poškodujejo glave.


Tvoj odgovor je "kr neki".
V pogojih kot so, je uporaba čelade pametna odločitev in če te reši zgolj enkrat je dovolj. Tisto z avtomobili je takisto povsem nerelavatno na temo koristi nošenja čelade pri kolesarjih.
Jaz čelade na kolesih/skirojih/... ne vsiljujem. Jo zgolj osebno uporabljam in menim da ima uporaba le te potencialno pozitivne učinke.

Se pa strinjam da infrastruktura dostikrat ni na nivoju kot bi želel :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

jype ::

PrimoZ_ je izjavil:

Tvoj odgovor je "kr neki".
Ni, ker statistika govori meni v prid: V državah, kjer je kolesarska infrastruktura na vsaj minimalno znosnem nivoju, osebne avtomobile in čelade uporabljajo redkeje, poškodb glave je pa bistveno manj.

Karkulator ::

MrNighthawk je izjavil:

Karkulator je izjavil:


Magister tudi NIMA PRAV: so mnogo HITREJŠA, mnogo bolj praktična in mnogo cenejša oblika prevoza od hoje peš ;) Če hodiš peš moraš pojesti več hrane. Energije ne dobiš kar iz neba. Edino za kar je hoja dobra je za zdravje. NI pa ENERGETSKO UČINKOVITA (je električni skiro MNOGO BOLJ UČINKOVIT). Pokaži ta moj post temu domnevnemu doktorju inženirju in magistru ;)

A samo ti imaš prav a ne? Edini ti si "nedomnevni" rofl :))
Praktičnost? Really? Ko boš ti filal skiro iz TEŠ6, bom jaz že doma.:))
STFU. Ne iščite izgovorov za lenoritis v ekologiji ;) prej 30 let z avtom s povprečno porabo 12 l/km, kolo in hojo ste pa poznal iz knjig. zdej ste pa vsi ekološko osveščeni :)):)), samo zato ker se e-skiro sam pelje :)).
Vsa tvoja neokološka dejanja v preteklosti noben skiro za 10km na dan ne bo not prinesel.


Daj mi zdaj te argumente za nejgove trditve DOMNEVNEGA doktorja inženirja? Trditve nepodprte z izračuni in dejstvi niso vredne nič ;)

Cange ::

vostok_1 je izjavil:

@lep delež tu v temi

Fantje (in punce in traniji)
Res vas ne želim žalit, častna. Ampak, dajte preučit tole slikco



in nato mi povejte kako naj vas drugače imenujem namesto retards.



Res...enim bodisi manjkajo koleščka tam zgora ali so že vsa polomljena ali porjavela.


Očitno si lahko vsak retard zamisli četrto sliko ki prikazuje 60 ljudi in nič skirojev na cesti, namreč skiroji so zloženi po omarah. Kaj je manj od retarda?

vostok_1 ::

jype je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

TEŠ6
TEŠ6 je čistejša od kateregakoli osebnega avtomobila, napaja jih pa lahko več deset tisoč.

vostok_1 je izjavil:

in nato mi povejte kako naj vas drugače imenujem namesto retards.
Ne vem, če si kdaj googlal moje ime, ampak jaz sem na biciklu redno prevažal tri osebe.


Nisem, ampak ti zaupam. Glede kolesa si dosleden že 20 let.
Ostalo sicer ne, ampak that's besides the point.
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Tvoj odgovor je "kr neki".
Ni, ker statistika govori meni v prid: V državah, kjer je kolesarska infrastruktura na vsaj minimalno znosnem nivoju, osebne avtomobile in čelade uporabljajo redkeje, poškodb glave je pa bistveno manj.


Še vedno palamudiš.
Realnost je tukaj in zdaj (Ljubljana, leto 2019).

Res nevem kaj te moti, če sem mnenja da je raba čelade koristna ?

vostok_1 ::

Cange je izjavil:

vostok_1 je izjavil:

@lep delež tu v temi

Fantje (in punce in traniji)
Res vas ne želim žalit, častna. Ampak, dajte preučit tole slikco



in nato mi povejte kako naj vas drugače imenujem namesto retards.



Res...enim bodisi manjkajo koleščka tam zgora ali so že vsa polomljena ali porjavela.


Očitno si lahko vsak retard zamisli četrto sliko ki prikazuje 60 ljudi in nič skirojev na cesti, namreč skiroji so zloženi po omarah. Kaj je manj od retarda?


Um, wat?
There will be chutes!
It came from the lab.
Like tears in rain. Time to die. v_1 2012-21

Karkulator ::

MrNighthawk je izjavil:

Karkulator je izjavil:


Magister tudi NIMA PRAV: so mnogo HITREJŠA, mnogo bolj praktična in mnogo cenejša oblika prevoza od hoje peš ;) Če hodiš peš moraš pojesti več hrane. Energije ne dobiš kar iz neba. Edino za kar je hoja dobra je za zdravje. NI pa ENERGETSKO UČINKOVITA (je električni skiro MNOGO BOLJ UČINKOVIT). Pokaži ta moj post temu domnevnemu doktorju inženirju in magistru ;)

A samo ti imaš prav a ne? Edini ti si "nedomnevni" rofl :))
Praktičnost? Really? Ko boš ti filal skiro iz TEŠ6, bom jaz že doma.:))
STFU. Ne iščite izgovorov za lenoritis v ekologiji ;) prej 30 let z avtom s povprečno porabo 12 l/km, kolo in hojo ste pa poznal iz knjig. zdej ste pa vsi ekološko osveščeni :)):)), samo zato ker se e-skiro sam pelje :)).
Vsa tvoja neokološka dejanja v preteklosti noben skiro za 10km na dan ne bo not prinesel.


NO ARGUMENTE PROSIM? A bo kej? od tega tvojga domnevnega doktorja inženirja, argumente za trditev da so električni skiroji MANJ ENERGETSKO UČIKOVITI od HOJE, no prosim, a bo kej? (ne zdravje, ENERGETSKA UČINKOVITOST je bla tvoja trditev, ker to NI ISTO, mislim OBVIOUSLY NI ISTO ;)

Zgodovina sprememb…

jype ::

PrimoZ_ je izjavil:

Realnost je tukaj in zdaj (Ljubljana, leto 2019).
Realnost ste zgradili sami. V Utrechtu, Haagu, Kobenhavnu, Frankfurtu, Stockholmu in še kakšnem drugem mestu so realnost zgradili drugače, tako da lahko nosijo manj čelad in imajo manj poškodb glave.

kuall ::

PrimoZ_ je izjavil:

Res nevem kaj te moti, če sem mnenja da je raba čelade koristna ?

Zadaj je sovraštvo do avtomobilistov. Vsaj on opravičuje svoje izpade tako. V resnici je zadaj sovraštvo do ljudi nasploh, ker so ga sošolci zajebavali.

jype ::

PrimoZ_ je izjavil:

Res nevem kaj te moti, če sem mnenja da je raba čelade koristna ?
Ne oporekam temu, da je razlika med tem, da čelado posameznik ima, ali pa je nima, v prid tistemu, ki jo ima.

Oporekam temu, da je nositi čelado koristno za vse, ker ni: Tam, kjer vsi nosijo čelado, je več poškodovanih.

kuall je izjavil:

Zadaj je sovraštvo do avtomobilistov.
Sovraštvo do avtomobilistov je podobno kot sovraštvo do kolere. Racionalnega razloga, da bi ljubil take reči, nima noben pripadnik vrste Homo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kuall ::

Ko kolesariš ti gredo avti, ki švigajo mimo tebe radi na živce. Sem tudi pri meni to opazil, ampak jaz sem se zavedal, da je neumno sovražit avte ali kogarkoli in sem se kontroliral v tem. Ti se ne znaš kontrolirat in si pustil, da je ušlo izpod nadzora.
Zdaj to opravičuješ kot da se gre za skrb za globalno segrevanje. V resnici se gre samo za nizko samokontrolo.

jype ::

kuall je izjavil:

Ko kolesariš ti gredo avti, ki švigajo mimo tebe radi na živce.
Ne razumeš.

PrimoZ_ ::

jype je izjavil:


Oporekam temu, da je nositi čelado koristno za vse, ker ni: Tam, kjer vsi nosijo čelado, je več poškodovanih.


Agree to disagree.
Vzrok za poškodbe ni nošenje čelade ampak slaba infrastruktura. Če bomo nehal nosit čelade se infrastruktura ne bo popravila čudežno sama od sebe.

Saj vem da namiguješ da naj zahtevamo boljšo infrastrukturo in se popolnoma strinjam. Ampak tudi da je naša infrastruktura kot na Danskem sem precej prepričan da bi še vedno nosil čelado, ker me nikakor ne ovira in če me reši 1x je dovolj.

jype je izjavil:

PrimoZ_ je izjavil:

Realnost je tukaj in zdaj (Ljubljana, leto 2019).
Realnost ste zgradili sami. V Utrechtu, Haagu, Kobenhavnu, Frankfurtu, Stockholmu in še kakšnem drugem mestu so realnost zgradili drugače, tako da lahko nosijo manj čelad in imajo manj poškodb glave.


No no, tole pisanje v 3ji osebi ni ravno na mestu :)
Glede na to da si vsaj 10 če ne 15 let starejši in da si prebival v LJ, bi bilo pravilneje zapisat: "Tako realnost smo vam zgradili."

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

hammock ::

kuall je izjavil:

Ko kolesariš ti gredo avti, ki švigajo mimo tebe radi na živce. Sem tudi pri meni to opazil, ampak jaz sem se zavedal, da je neumno sovražit avte ali kogarkoli in sem se kontroliral v tem. Ti se ne znaš kontrolirat in si pustil, da je ušlo izpod nadzora.
Zdaj to opravičuješ kot da se gre za skrb za globalno segrevanje. V resnici se gre samo za nizko samokontrolo.

Seveda je neumno sovraziti kogarkoli. Tudi nam, ki vozimo avtomobile, gredo nekateri kolesarji na zivce. Sploh tisti, polni sovrastva, ki ne jebejo zive sile, te izsilijo, terorizirajo cel promet, potem ko ga po njegovi krivdi skoraj povozis pa ti se tolcejo po avtu in jebejo celo familijo nazaj do prababice. Vrhunsko.

Je pac tako, da lahko do 70km oddaljene sluzbe grem samo z avtom, tudi javnega prevoza ni. Kdor lahko kolesari - super. Jaz ne morem.

c3p0 ::

Mare2 je izjavil:


c3p0, a si ti tisti, ki mečeš slabo luč na e-skirojevce? Si ti tisti divjak, ki vijugaš s 34 km/h med peešci po Čopovi?


Od kod ti take neumnosti? Nisem iz LJ in med pešci se vozim z njihovo hitrostjo.

Knez Fjodor ::

Pismo, električni skiroji so zakuhali izbruh čustev na ravni ideoloških sporov. Zbudili so se troli, zagreti fanatiki, nemi opazovalci in nekaj gasilcev, ki želijo pogasiti situacijo. Če ni to dokaz, da te električne igračke niso ravno nevtralna rešitev prihodnosti prevoza ...

MrNighthawk ::

Karkulator je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

Karkulator je izjavil:


Magister tudi NIMA PRAV: so mnogo HITREJŠA, mnogo bolj praktična in mnogo cenejša oblika prevoza od hoje peš ;) Če hodiš peš moraš pojesti več hrane. Energije ne dobiš kar iz neba. Edino za kar je hoja dobra je za zdravje. NI pa ENERGETSKO UČINKOVITA (je električni skiro MNOGO BOLJ UČINKOVIT). Pokaži ta moj post temu domnevnemu doktorju inženirju in magistru ;)

A samo ti imaš prav a ne? Edini ti si "nedomnevni" rofl :))
Praktičnost? Really? Ko boš ti filal skiro iz TEŠ6, bom jaz že doma.:))
STFU. Ne iščite izgovorov za lenoritis v ekologiji ;) prej 30 let z avtom s povprečno porabo 12 l/km, kolo in hojo ste pa poznal iz knjig. zdej ste pa vsi ekološko osveščeni :)):)), samo zato ker se e-skiro sam pelje :)).
Vsa tvoja neokološka dejanja v preteklosti noben skiro za 10km na dan ne bo not prinesel.


NO ARGUMENTE PROSIM? A bo kej? od tega tvojga domnevnega doktorja inženirja, argumente za trditev da so električni skiroji MANJ ENERGETSKO UČIKOVITI od HOJE, no prosim, a bo kej? (ne zdravje, ENERGETSKA UČINKOVITOST je bla tvoja trditev, ker to NI ISTO, mislim OBVIOUSLY NI ISTO ;)


Če ti niso bili všeč argumenti od prej postanih člankov/raziskav, ker "so bili iz strani lobijev" potem ti noben argument ne bo zadostoval.

Lep pozdrav ;)

jype je izjavil:

MrNighthawk je izjavil:

TEŠ6
TEŠ6 je čistejša od kateregakoli osebnega avtomobila, napaja jih pa lahko več deset tisoč.

Mogoče čistejša, ampak daleč od tega, da je čista.

Zgodovina sprememb…

SeMiNeSanja ::

hammock je izjavil:

kuall je izjavil:

Ko kolesariš ti gredo avti, ki švigajo mimo tebe radi na živce. Sem tudi pri meni to opazil, ampak jaz sem se zavedal, da je neumno sovražit avte ali kogarkoli in sem se kontroliral v tem. Ti se ne znaš kontrolirat in si pustil, da je ušlo izpod nadzora.
Zdaj to opravičuješ kot da se gre za skrb za globalno segrevanje. V resnici se gre samo za nizko samokontrolo.

Seveda je neumno sovraziti kogarkoli. Tudi nam, ki vozimo avtomobile, gredo nekateri kolesarji na zivce. Sploh tisti, polni sovrastva, ki ne jebejo zive sile, te izsilijo, terorizirajo cel promet, potem ko ga po njegovi krivdi skoraj povozis pa ti se tolcejo po avtu in jebejo celo familijo nazaj do prababice. Vrhunsko.

Je pac tako, da lahko do 70km oddaljene sluzbe grem samo z avtom, tudi javnega prevoza ni. Kdor lahko kolesari - super. Jaz ne morem.

V bistvu se tukaj počasi že soočamo s sovražnim govorom določenih osebkov Car-Haterjev, ki ga administratorji tukaj še celo veselo podpirajo in podžigajo z brisanjem komentarjev proti tem osebkom, ki širijo sovražni govor.

Tako je bil včeraj tudi izbrisan moj komentar, da naj naslednjič ne kličejo rešilca, ko se jim bo kaj zgodilo. Naj sedejo na kolo, pa bodo že nekako prišli do urgence.

Ti osebki so čisto navadni dvoličneži, ker jih ne briga, če imaš mogoče več kot 10km do službe, če moraš nevem kaj od opreme vlačiti naokrog, po njihovo bi moral še staromamo na prtljažniku bicikla peljati do zdravnika, pa nosečo ženo v porodnišnico in bolane otroke z vročino ravno tako.

Kolesarstvo je potrebno spodbujati. Vendar ne na tak način, kot to počno ti osebki, ki jim pride prav čisto vsaka priložnost, da izrazijo svoje sovraštvo proti vsemu, kar ima več kot dve kolesi in uporablja neko gorivo za svoj pogon.

Sramotno je s strani adminov, da tak sovražni govor sploh dovoljujejo, ne pa da na koncu še ščitijo te osebke, ki na koncu še dodatno provocirajo, trollajo in spammajo po vseh mogočih temah - še tistih, ki sploh nimajo opravka z mobilnostjo.

Ob ustrezni strpnosti lahko vsi shajamo na cestah. Dodaj enega samega nestrpneža - pa ni važno na katerem prevoznem sredstvu, pa boš ustvaril kaos!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

jype ::

PrimoZ_ je izjavil:

Glede na to da si vsaj 10 če ne 15 let starejši in da si prebival v LJ, bi bilo pravilneje zapisat: "Tako realnost smo vam zgradili."
Jaz se nikoli nisem vozil v službo z avtomobilom, tako da zaradi mene niso nikoli "povečevali pretočnosti prometa osebnih avtomobilov", kot imenujejo vandalizacijo infrastrukture tisti, ki o teh rečeh nimajo pojma.

SeMiNeSanja je izjavil:

Kolesarstvo je potrebno spodbujati. Vendar ne na tak način, kot to počno ti osebki, ki jim pride prav čisto vsaka priložnost, da izrazijo svoje sovraštvo proti vsemu, kar ima več kot dve kolesi in uporablja neko gorivo za svoj pogon.
Idioti, ki ne razumete, da je

http://lkm.kolesarji.org/2019/09/16/kol...

direktna večmilijonska subvencija vsem rednim uporabnikom osebnih avtomobilov, ki smo jo plačali pešci in kolesarji, boste obsojeni na trajno vztrajanje pri početju enakih neumnosti in pričakovanju drugačnih rezultatov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

roCkY ::

Ja kolesarji ste zelo EKO, ko 40 tonski šlepar (in vse za njim) zavira na polno, da spusti nasprotni promet mimo in nato praktično iz nule prehiteva.

Miki N ::

Čakajte, da pridejo ven električne kotalke, e-rolerji. Takrat bo šele štala.

Cruz ::

Pa električne noge, da nam ne bo treba porabljati kalorij ampak raje elektriko! :))

SeMiNeSanja ::

Pešci in kolesarji ste en drek plačali! Nehaj že enkrat lagat o 'tvojih' strašanskih subvencijah! Edino kar prispevaš je ena gora trollanja in sovražnega govora, ki na koncu meče slabo luč še na ostale kolesarje!

Se imaš za inteligentnega? Potem nehaj s sovražnim govorom!

Nihče ni rekel, da si mesto ne zasluži boljše ureditve za kolesarje.
Ne rabimo pa take 'aktiviste', ki samo gobcajo in pljuvajo po avtomobilih, sami pa ravno tako samo zgago v prometu ustvarjajo z objestnim kršenjem prometnih predpisov.

Imaš se za 'aktivista'? Ne, samo slabo luč mečeš na kolesarje! Sram te bodi!
Sram naj bo tudi admine, ki te pri tem podpirajo!
Pričujoče sporočilo je (lahko) oglasno sporočilo
- četudi na prvi pogled ni prepoznavno kot tako.
(Zdaj me pa obtožite prikritega oglaševanja, če morete!)

PrimoZ_ ::

@SeMiNeSanja
Tako kot se motiš glede odprtokodnega programja, se motiš glede kolesarjenja in prometa >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PrimoZ_ ()

jype ::

SeMiNeSanja je izjavil:

Pešci in kolesarji ste en drek plačali!
Zopet te, že tisočkrat diskreditirane floskule. Kaj pa, če bi se minimalno izobrazil?

https://pbs.twimg.com/media/CyAAw5jUUAA...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Cange ::

Si kaj razmišljal o predelavi na elektriko?

WizzardOfOZ ::

Mene električni skiroji ne motijo. Edino kak zvočnik bi jim namontiral, da so bolj glasni (da jih normalen pešec lahko sliši), če mu že pride za hrbet. Ali pa vsaj zvonec, da pozvoni oviri.

Zgodovina sprememb…

kjut ::

Kaksen proti...more the merrier! Dans se mi je malo smejalo ko se bil z biciklom in se ustavim pred semaforjem minuto odsteva za cakat. Zraven pa se pripelje se e-skiro za izposojo in na njem vidim na veliko oznako 0,23c/minuto. Iz prve pomislim kriminal ukradl ste mu 0,23c xD

Sam mogoc bi blo res hudo imet da se celo krizisce uporab za prehod, pocas ratuje ghuzva v centru. Ce bi blo obcini res kaj do ciste Ljubljane bi blo to izibizi. Zero tolerance do avtosmrdljivcev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kjut ()

Invictus ::

c3p0 je izjavil:

Odraslih kolesarjev s čelado je za vzorec. Razen tistih debeluharjev v kompletni BMC opremi, ki se večinoma peljejo do gostilne in domov.

Bullshit.

Praktično vsi danes vozijo bicikl s čelado.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

c3p0 ::

Tu pri nas jih je za vzorec, zato ker kjerkoli pač ti si != svet.

jype ::

kjut je izjavil:

Kaksen proti...more the merrier! Dans se mi je malo smejalo ko se bil z biciklom in se ustavim pred semaforjem minuto odsteva za cakat. Zraven pa se pripelje se e-skiro za izposojo in na njem vidim na veliko oznako 0,23c/minuto. Iz prve pomislim kriminal ukradl ste mu 0,23c xD
In tip ni pičil preko? Slab matematik, reči niso zapletene:





Invictus je izjavil:

Praktično vsi danes vozijo bicikl s čelado.
Aja?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

reeves ::

zavajon je izjavil:

A obstajajo tudi skiroji, ki niso kitajski? Ne provociram, samo vprašam. Ker nisem imel nikoli namena kupiti električnega skiroja, nisem šel raziskovati tega trga.

Xplore je slovenski:
https://www.xplore.si/kategorija-izdelk...

jype ::

Bafang, ki poganja večino cenejših električnih koles po svetu, je kitajska kopija flykly motorja, ki ga je ustvaril Slovenec.

http://www.flykly.com/smart-wheel-cat.h...

Seveda Bafang zdaj uspešno kopira tudi mnoge druge reči.

3p ::

Odpor ljudi do e-skirojev me ne preseneča preveč.

Objektivno:
1) S(e)kirojaši se v povprečju na cesti obnašajo še malo bolj bebavo kot kolesarji. CPP so le priporočilo. Skirojaš je po potrebi pešec, kolesar, avto. In večinoma skirojaši tudi na pločniku ne znajo upočasniti.
2) Predpisi res manjkajo, zato je napisano zgoraj tudi razumljivo. Od tega, kje lahko vozijo, pa do tega kdo jih lahko vozi. Starši 8-letnim otrokom ne dajo skuterjev, skiro pa, kot kaže, zgleda dovolj nedolžno. In ne, žal se to ne bo uredilo kar samo.
Pa še:
3) Ni bolj brezveznega, kot da te, ko se s svojim "velikim švabskim polkamionom" (tm) rineš v mesto na šiht, pa te po levi prehitevajo kolesarji, po desni pa skirojaši. Bemumast, to je vse treba prepovedat!

Moje osebno mnenje: Vsak skiro namesto "pol-kamiona" je en oblak dima v mestu manj. Hkrati pa je, za zdravo osebo, tudi izgubljena priložnost za malo aerobne vadbe. Ampak mogoče po prvem odvajanju od avta kdo od skirojašev preizkusi tudi lasten pogon. Če že moramo kaj prepovedati, prepovejmo ICE-je v centrih mest.

Cruz ::

3p je izjavil:

Če že moramo kaj prepovedati, prepovejmo ICE-je v centrih mest.
Potem tudi EV-je, ker drugače prisiliš ljudi v nakup EV-ja, ki pa se za večino trenutno ne splača. V centru trola pa bicikli! No, pa skiroji. Motorji raus, mogoče skuterji do 25 km/h. To bi bilo orgazmično. Kasneje pa morda prenehamo s prepovedjo EV-jev. :)

digitalcek ::

c3p0 je izjavil:

Mare2 je izjavil:


c3p0, a si ti tisti, ki mečeš slabo luč na e-skirojevce? Si ti tisti divjak, ki vijugaš s 34 km/h med peešci po Čopovi?


Od kod ti take neumnosti? Nisem iz LJ in med pešci se vozim z njihovo hitrostjo.


Čisto mimogrede: hitrost pešcev je realno nekje med 3 in 5 km na uro.
Skiroji pa po pločnikih (seveda neslišno) vozijo 10, tudi 15 km/uro.

In celo kolesarji si precej pogosto na Slovenski cesti v Lj. dajo duška in vozijo, kot da kasnijo na start Tour de France. Vozijo nekje med 15 in 25 km/uro, odvisno od kondicije.

Vsem se očitno neznansko mudi. Večini na urgenco, nekaterim pa tudi na pokopališče.

Gagarin ::

Slovenska cesta ni peš cona digitalček. Je še zmeraj cesta po kateri lahko vozijo trole in kolesa. Tam morate biti pešči na to pozorni, ne pa se sprehajati enako kot po peš coni.

c3p0 ::

digitalcek je izjavil:


In celo kolesarji si precej pogosto na Slovenski cesti v Lj. dajo duška in vozijo, kot da kasnijo na start Tour de France. Vozijo nekje med 15 in 25 km/uro, odvisno od kondicije.


Sliši se kot super lokacija za mestne redarje.

Gagarin ::

Tam je dovoljeno voziti s kolesom 25 km/h ker gre za cesto kjer je tzaprt promet z osebnimi vozili in ne peš cono. Samo digitalček tega očitno ne ve.

Miki N ::

Ne vem zakaj, ampak ob digitalčkovem robantenju sem se nehote spomnil na še ene urbane e-udeležence v prometu, ki so se številčno ZELO okrepili v LJ, operirajo pa po vsemogočih površinah.

Govorim o neustrašnih sivolasih jezdecih tovrstnih konjičkov:



Zadnjič mi eden dobesedno polaga ovinek po dveh kolesih v podhodu na poti v Tivoli ... rabiš določeno hitrost za tovrsten kaskaderski trik. Je zvozil, očitno ni počel tega prvič. Pogosto se lastniki tudi ne sramujejo demonstrirati včasih kar impresivnih terenskih sposobnosti nečesa, kar sicer izgleda kot nespodobna zveza pisarniškega stola in samohodne kosilnice.

Dajmo še na to temo kaj, da ne odpiramo po nepotrebnem nove!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

c3p0 ::

Prepovedat, ni druge! (če oponašam skirofobe).

Gagarin ::

Najboljši je en pacient, ki parkira s temle v Trnovem ob Ljubljanici in na ves glas nažiga radio. Je pa digitalčkovih let.

Machete ::

Mislim, da je jasno kaj z njim narest, glede na to da parkira ob Ljubljanici..
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

digitalcek je izjavil:


In celo kolesarji si precej pogosto na Slovenski cesti v Lj. dajo duška in vozijo, kot da kasnijo na start Tour de France. Vozijo nekje med 15 in 25 km/uro, odvisno od kondicije.

25 km/h je normalna hitrost, ni divjanje...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Električni skuter/skiro .... (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7824587 (4416) sds
»

Nakup skiroja

Oddelek: Loža
355608 (1746) Apel
»

Z elektr. skirojem na mestni ter primestni avtobus

Oddelek: Loža
213229 (2451) Phantomeye
»

Skiro v mestu (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
9114897 (10407) bandidosss

Več podobnih tem