» »

Povezava racunalnika z domacim omrezjem

Povezava racunalnika z domacim omrezjem

Faceless ::

Pozdravljeni,

Imamm namizni racunalnik ki je pol leta delal brezhibno, sedaj pa je zacelo prekinjati internetno povezavo z omrezjem.

Po kliku na "popravi povezavo" ta dela 1-2min potem pa se zopet onemogoci. Enaka tezava se pojavla tako priklopljeno direktno na kabel in ruter/modem od telemacha kot s pomocjo usb wifi reciverja. Na istem omrezju brez tezav delujejo telefoni, tablica in dva laptopa.

Isti racunalnik sem poskusil povezati v druga omrezja z enakim kablom in wifi sprejemnikom - deluje brez tezav. Kot bi imel probleme z dodeljevanjem IPjev v domacem omrezju vendar ni logike, da deluje 1-2mi - v primeru tezav z ipji sploh ne deluje ane?

Uporabljam win10 in najnovejse gonilnike...

Kaksna ideja?

jukoz ::

Ribič ::

Probaj, če se isto dogaja v kaki Live Linux distribuciji. Tako boš potrdil kar je omenil predhodnik ^^
Vse ribe so mi pobegnile!

Faceless ::

Hvala za info. Ampak ce prav razumem, v tem primeru ne bi smelo delati niti v drugem omrezju ane?

V tem.primeru to ne drzi...

Han ::

Preveri: NASTAVITVE -> Omrežje in internet -> Ethernet -> klik na ikono Omrežje -> Profil omrežja naj bo ZASEBNO.

Ribič ::

Tole se meni zdi malo čudno vse skupaj.

Če prav razumem, praviš, da ima računalnik težave s povezavo preko WiFi in preko ethernet kabla samo na telemach-ovem routerju. Če se z PC-jem priklopiš na drugi router, zadeva deluje. Če na oba routerja priklopiš kako drugo napravo, v obeh primerih deluje. Je to pravilno? Iz tega težko ugibam kaj bi bilo narobe. Npr. pred leti sem imel podobno težavo, ko je moj strežnik nenadoma imel težave pri komunikaciji z routerjem preko kabla. Ko sem strežnik povezal na drugi router in pingal drug drugega, je delovalo. Ko sem router priklopil na drugi računalnik in spet pingal drug drugega, je delovalo. Samo med seboj se nista marala. Router je uspešno pingal strežnik, obratno pa nikakor ni delovalo. Na koncu sem pa le ugotovil, da je bila mrežna kartica na routerju fuč. Po menjavi je vse spet normalno funkcioniralo.

V tvojem primeru pa ne vem, poskusi pridobiti še kaj več informaciji o tej težavi. Ko ti pade povezava, kaj pravi aplikacija ping - ali lahko pingaš druge naprave na svojem omrežju iz tega računalnika? Ali lahko pingaš svoj router? Ali lahko pingaš svoj računalnik iz drugih naprav na omrežju? Poskusi tudi tisto, kar sem napisal (linux live), pa malo brskaj po spletu in glej, če se ponovi. Težava mora biti ali na routerju (software/hardware) ali pa na računalniku (software/hardware). Če se zadeva ponavlja tudi v Linux okolju, potem boš vsaj odstranil windows (software na računalniku) kot problem.

lp
Vse ribe so mi pobegnile!

DeeCoy ::

Jaz bi rekel, da je težava na mreži. Povej topologijo omrežja. sumim, da imaš več kot en hdcp na istem omrežju.

darexx ::

Poglej ta članek.

darexx ::

pa lahko še probaš winsock reset - netsh winsock reset. Potem računalnik resetiraj.

darexx ::

Na googlu si kaj pogledal?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

WIFI povezano, brez interneta

Oddelek: Omrežja in internet
153002 (2555) cekr
»

Težave - Router - Switch - PC&NAS

Oddelek: Omrežja in internet
71260 (1047) Ales
»

Napaka pri povezavi z wifi

Oddelek: Operacijski sistemi
162039 (1886) SeMiNeSanja
»

Postavitev mreže z dvema routerjema

Oddelek: Omrežja in internet
313614 (3088) NeMeTko
»

Službeno omrežje se sesuva

Oddelek: Omrežja in internet
276909 (6028) thebaloh

Več podobnih tem