» »

Ali se za timbilding izplača plača?

Ali se za timbilding izplača plača?

1
2
»

Furbo ::

Če je obvezno, mora biti plačano.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

đabe sodelavke če ne pijejo...:O
Še en, ki se zaradi konzervativne vzgoje trezen ne zna pogovarjat.

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

đabe sodelavke če ne pijejo...:O
Še en, ki se zaradi konzervativne vzgoje trezen ne zna pogovarjat.

napačno rabiš spole: 'ene'
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Alien123 ::

Firma naj da odlične plače, super pogoje dela, neomejen dopust, pa imaš team building vsaki dan na šihtu. Nikomur ne bo težko pomagat, vsi bodo nasmejani, delali bodo kot zmešani..

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

napačno rabiš spole: 'ene'
Ne, en je pravilno, ker gospe na fotografiji očitno ne potrebujejo strupov, da lahko normalno komunicirajo.

Alien123 je izjavil:

Firma naj da odlične plače, super pogoje dela, neomejen dopust, pa imaš team building vsaki dan na šihtu. Nikomur ne bo težko pomagat, vsi bodo nasmejani, delali bodo kot zmešani..
Zdi se mi, da so to teorijo že preizkusili v praksi, pa rezultati niso bili takšni, kot jih navajaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

gruntfürmich ::

jype je izjavil:

Ne, en je pravilno, ker gospe na fotografiji očitno ne potrebujejo strupov, da lahko normalno komunicirajo.
gospe pa moji citirani sliki delujejo že kar konkretno zastrupljeno...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

jype ::

gruntfürmich je izjavil:

delujejo
Zopet druge po sebi sodiš.

Kvatebrigic ::

Meni tudi ni jasno zakaj je firmi tak problem reskirat en petek in narediti teambuilding v petek dopoldne? Meni je tudi škoda sobote za to da se družim s folkom, s katerim sem že tako in tako cel teden po 8-9 ur na dan...

jype ::

Zato, ker je management v Sloveniji na nivoju praks iz 19. stoletja. V kreativnih industrijah beležijo delovni čas, na primer.

akrk ::

PreviousUser je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Da ne bi šel nisi pomislil?


Piše, da je obvezno in to v soboto. Mislim, da mi bo prišlo nekaj vmes, ja. :D Samo sem bil na letnem razgovoru okrcan, ker se ne udeležujem službenih zabav po delovnem času in me imajo tako vsi za nedružabnega in zdaj moram popraviti vtis kao. :D Zato me zanima, če bom že moral iti, ali je vsaj plačano. Ker če tudi to ni, potem niti pod razno ne grem.


Pred leti sem tudi sam delal v eni super duper IT firmi, kjer je bil teambuilding obvezen. Kot opravičljiv razlog izostanka je veljalo le zdravniško opravičilo in ne, ne zajebavam se. Pa se je šlo za prosti čas in jasno brez plačila. Po zakonu tole zihr ni ampak tako kot ni 100 drugih praks, ki se jih pač poslužujejo slovenski delodajalčki. Lepota slovenskih IT firm. Večina jih je greznica od greznic. Družboslovno vodstvo press.

Mato989 ::

PreviousUser je izjavil:

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

A potem nihče ne ve, ali je timbilding plačan?
Vprašaj tistega, ki ti ga je predpisal.


Sem mislil, če mogoče kdo pozna kak zakon ali pa predpis, ki ureja te zadeve.


Načeloma če firma ZAHTEVA prihod na nek dogodek, bi se to moralo plačat... ko je meni poslovodja v slo firmi dejal da MORAM prit na službeno zabavo, sem šel pred odhodom v tuje mesto v trgovino sem se tam ŠTEMPLJAL da so tekle ure in sem se na poti domov odštempljal... potem sem seveda bil kmalu na sestanku ampak sem lepo pokazal mail da sem mel obvezen prihod torej se to smatra kot nadurno delo, CASE CLOSED.

So mi vse plačali, pa nikol več nisem rabil it... =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

AndrejO ::

Vazelin je izjavil:

Lol kaj kadrovska misli da bo prvi spizdil tisti, ki ne gre na teambuildinge:D

Zagotovo jih vsaj nekaj dejansko spizdi zato, ker jih kadrovska posredno ali pa neposredno sili na teambuildinge. In vsakogar, ki je že usposobljen in produktiven član ekipe, je škoda izgubiti zaradi tako bebavega razloga.

HR pogosto ustvarja samoizpolnjujoče se preprokbe, težave pa seveda ne vidi na svoji strani. Češ, za ljudi, ki na ukaz ne počno X, je večja verjetnost, da bodo zapustili podjetje. Pravilen opis stanja pa bi bil, ljudje, ki posiljevanje z X občutijo kot posiljevanje, bodo ob prvi primerni priložnosti zamenjali okolje z bolj pozitivnim in zdravim. Nekateri X-i so nujni (obvezno izobraževanje, ipd.) in je prav, da človek odide, če mu X ne sede. Nekateri X-i pa nimajo neposrednega vpliva na zmožnost opravljanja dela (recimo TB je že takšen) in zaposlenih nima smisla siliti.

Če koga zanima ... Google ima svojo verzijo TB, udeležba se pričakuje, ni pa zahtevana. Izvaja se ga na delovne dneve in na stroške podjetja. Ker je to delovni dogodek, se ti delovni dnevi štejejo kot poln delovni čas. Kadar kdo naredi neumno napako in poskuša TB organizirati na dela proste dneve, je rezultat hitra odpoved dogodka, ker se praktično nihče ne prijavi za to, da bi svoj prosti čas brezplačno doniral podjetju.

Osebno se mi zdi ta pristop še najboljše ravnotežje med tem, da imamo ekipe vsake toliko poslovne pogovore "v prvi osebi", ker smo raztreseni po celotnem svetu. Če pa podjetje po "uradnem delu" plača še večerjo in nekaj zabave po izbiri, pa tudi super. Tisti, ki se pa ne želi ali pa ne more udeležiti takšnega dogodka, pa v pisarni normalno dela svoje delo oz. dežura. Njihov tovrstni prispevek je v operativnih ekipah tudi zelo cenjen, ker se lahko udeleženci TB malo bolj sprostijo, če vedo kdo "drži trdnjavo".

dexterboy ::

videc je izjavil:

Verjetno si mislil Down-ov sindrom, ker za Darwinovega še nisem slišal...

Ja, hvala, imaš prav, sem se zmotil...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Phantomeye ::

Machete je izjavil:

Tam je vsak dan teambuilding.


Za nekatere res

mojsterleo ::

Sem delal v dveh privat firmah in trenutni, povsod so timbildingi izven delovnega časa (petki popoldne, se pa prej zaključi s šihtom). Bowling, escape room ali ogled kakšne štosne predstave nato pa še futr in pijača.
Je pa tko šiht pri nas, da večinoma delaš sam ali v paru in nič ne veš o ostalih zaposlenih, včasih koga na novo zaposlijo in sploh ne veš da obstaja. Zato timbildingi. Je pa res da se prav vsakega ne udeležujem. Je nekaj slabe volje zaradi tega, ampak tko pač je.

Vazelin ::

Še sedaj ne razumem zakaj je slaba volja, če nekdo ne pride na TB
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Furbo ::

Ker je namen le-teh, da se folk poveže v team, s tem ko skupno premaguje kake naloge.

Tako vsaj reklamira folk, ki to prodaja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mailer ::

Zdi se mi, da so to teorijo že preizkusili v praksi, pa rezultati niso bili takšni, kot jih navajaš.

Dokler se kader zaposluje na podlagi družinskih vezi do petega kolena in poznanstev kaj drugega ne moreš pričakovati.
Jebivetri so na vsakem koraku in takemu daš lahko miljon pa bo še vedno videl samo slalom do logouta.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

Mato989 ::

Če ti nadrejeni(!!!) NAROČI udeležbo se to šteje enako kot če ti nadrejeni naroči da potegneš 1 uro na šihtu... oboje se šteje kot naročilo za nadure in velja delovno pravna zakonodaja... samo morš met pisno! Zato zahtevaj mail pa bo, kot sem jaz =)
Če sem pomagal, se priporočam za uporabo linka!
KUCOIN EXCHANGE link: https://www.kucoin.com/#/?r=E3I9Ij
BINANCE EXCHANGE link: https://www.binance.com/?ref=10161115

LeQuack ::

Okapi je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Šefi pa potem to upoštevajo pri podaljšanju pogodbe.

Hud kriterij. Kdo ima pa prednost. Samotarski čudak, ki veliko naredi ali funny guy, ki dosti ne naredi?

Oba imata prednost pred samotarskim čudakom, ki ne naredi dosti.

Sicer pa čisto odvisno, če oba naredita dovolj, ima pri šefu, ki gre rad na pir zvečer, prednost tisti, ki mu pri tem dela družbo;)

Primer teambuildinga pri nas:
 Aktivnost

Aktivnost


 Konec aktivnosti

Konec aktivnosti


 After hours

After hours



Super teambuilding za tiste ki ne pijejo alkohola ane :) Aja ne, tisti ki ne pijejo alkota so nesocialni samotarski bedniki.
Quack !

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LeQuack ()

delavec44 ::

Pa saj imaš pol čolna coca cole. Ali kaj ti ni prav?

nsa_ag3nt ::

Tole je dolina Neretve ?
https://gizmodo.com/c/goodbye-big-five

LeQuack ::

delavec44 je izjavil:

Pa saj imaš pol čolna coca cole. Ali kaj ti ni prav?


Če je kdo že bil trezen v družbi pijanih potem ve kako to gre.
Quack !

krho ::

delavec44 je izjavil:

Pa saj imaš pol čolna coca cole. Ali kaj ti ni prav?

Kje je kakšen sok, ali voda. Vsi ne pijemo piva in pocukrane vode.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

Okapi ::

nsa_ag3nt je izjavil:

Tole je dolina Neretve ?

Ne, Albufera, zraven Valencie.

roscha1 ::

@krho

Hrđavom ku*cu i dlaka smeta.

flyko ::

Pri nas je plačano in med tednom, vključno z vsemi kosili itd... (tudi z dnevnico, ki jo kasneje vsi zapičimo za razne spa radosti in alkohol :) )
Izgleda pa tako, da se za dva dni zapremo vstran od civilizacije, manj xG vleče, boljše je. Predavatelji so ponavadi kakšni psihologi, upokojeni direktorji firm,..., ki poskrbijo za osebno rast in za to, da se imamo med sabo rajše.


Mislim pa, da če ne bi bilo plačano in med vikendom, sem prepričan, da ima vsak v teamu dovolj jajc in hrbtenice, da bi šefu rekel: "stari, doma imam familijo in v prostem času sem tam". Aja, podjetje je v Avstriji, mogoče je kriv nadzor ki deluje (AMS).

          ::

Pri nas se TB organizirajo za razne oddelke in to med tednom v delovnem času. Naredi se kakšna aktivnost, nato kosilo, po koncu pa zaposleni običajno nadaljujejo še v kakšni pivnici na lastne stroške in režijo. Udeležba je običajno velika. Razen izjem se vsi udeležujejo takih dogodkov, po koncu so mnenja, da bi take zadeve morali ponoviti večkrat. Tistih nekaj, ki jim to ne paše, se na dogodke ne sili.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913084 (6653) LeQuack
»

Obraten način iskanja zaposlitve

Oddelek: Loža
446386 (4593) miki2019

Več podobnih tem