» »

Ali se za timbilding izplača plača?

Ali se za timbilding izplača plača?

«
1
2

PreviousUser ::

Zanima me, če kdo ve, kako je s timbildingom, ki ga podjetje organizira izven delovnega časa, recimo v soboto in traja cel dan. Ali se za ta dan izplača plača in stroški prevoza na lokacijo od doma? Ali se plača za ta čas izplača po višji urni postavki glede na to, da je to delo nad 40-urnim delovnim tednom in gre očitno za nadure?

Zdelo bi se fer, da podjetje izplača to, saj je samo organiziralo to in je to očitno v njegovem interesu, meni pa odžira prosti čas.

Vazelin ::

Da ne bi šel nisi pomislil?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Da ne bi šel nisi pomislil?


Piše, da je obvezno in to v soboto. Mislim, da mi bo prišlo nekaj vmes, ja. :D Samo sem bil na letnem razgovoru okrcan, ker se ne udeležujem službenih zabav po delovnem času in me imajo tako vsi za nedružabnega in zdaj moram popraviti vtis kao. :D Zato me zanima, če bom že moral iti, ali je vsaj plačano. Ker če tudi to ni, potem niti pod razno ne grem.

Vazelin ::

Hud teambuilding, da je označen kot obvezen:) V keri naci firmi to delaš? :D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

Vazelin je izjavil:

Hud teambuilding, da je označen kot obvezen:) V keri naci firmi to delaš? :D


Ja, firma je dejansko nemška. :D

mailer ::

Men se ta prisiljena teambilding druženja zdijo brezvezna. Firme, ki imajo pošlihtane delovne pogoje, ustrezne plače in točno določene naloge posameznikov tega ne potrebujejo.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

PreviousUser ::

mailer je izjavil:

Men se ta prisiljena teambilding druženja zdijo brezvezna. Firme, ki imajo pošlihtane delovne pogoje, ustrezne plače in točno določene naloge posameznikov tega ne potrebujejo.


Se popolnoma strinjam. Pa še moje delo ni čisto nič timsko, večinoma vse delam sam - zakaj že potem to potrebujem?

Vazelin ::

Bo @solatko kaj več povedal o sindikalnih izletih (po novem so to teambuildingi). Včasih se je na njih veliko žgalo, rojevale so se zveze ipd.
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

PreviousUser ::

A potem nihče ne ve, ali je timbilding plačan? A je to potem kot delo na črno ali kaj? :D Jaz mislim, da če se zahteva prisotnost, mora biti plačano, če pa je neobvezno, pa ni treba, da je, pa naj pride, kdor hoče.

jype ::

PreviousUser je izjavil:

A potem nihče ne ve, ali je timbilding plačan?
Vprašaj tistega, ki ti ga je predpisal.

Mavrik ::

Vazelin je izjavil:

Hud teambuilding, da je označen kot obvezen:) V keri naci firmi to delaš? :D


Izogibanje takim dogodkom ti karierno lahko samo škodi. Tudi na S-T se lepo vidi korelacija ;)
The truth is rarely pure and never simple.

PreviousUser ::

jype je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

A potem nihče ne ve, ali je timbilding plačan?
Vprašaj tistega, ki ti ga je predpisal.


Sem mislil, če mogoče kdo pozna kak zakon ali pa predpis, ki ureja te zadeve.

krucymucy ::

Vcasih mora clovek poceti tudi kar mu ne pase.
Sicer pa ze dolgo jamras glede sluzbe. Kaj te zadrzuje na trenutnem delovnem mestu?

Avenger ::

Šefom dvigaš rdeče zastavce. Ni pomembno ali imaš prav ali ne, če boš poskušal skakat iz vrste, boš na listi za odstrel.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

AndrejS ::

Kaj se bojiš sodelavk ?

Stikalo ::

AndrejS je izjavil:

Kaj se bojiš sodelavk ?


Če bi bil ledig in bi mu bile všeč sodelavke misliš, da bi spraševal?

Drugače ima pa vsekakor prave pomisleke. Če bi bil teambuilding v petek dopoldne v delovnem času, stvar vsekakor ni vprašljiva. Da se pa stvar širi v prosti čas, bi pa morala stvar biti neobvezna oz. in se tako smatrati kot opcijska ugodnost.

Kako bi pa nastopil v komunikaciji z delodajalcem, bi pa premisli, kakšne ugodnosti že imaš (dopust, fleksibilnost pri dopustu, koliko je nadur, plača), če so res vse stvari ugodne, potem OK, mogoče ne bi kompliciral. Ampak koncu konce pri delodajalcu menjaš čas za denar.

WhiteAngel ::

Malo morgen. Če ti paše, pojdi. Če ne, ne. Plačano ne bo. Vodilni morajo pač kljukico narediti, da so zorganizirali TB in naložiti fotke na web, da izpadejo najjača firma. Da bi pa Nemci gledali, kako v petek plačujejo Slovence za to, da bluzijo, se pa motiš.

Se strinjam s tabo, OP. Tudi sam sem do sedaj imel izkušnje, da so TB najbolj zapopadli samci, ki poleg službe nimajo nekih prioritet v življenju in jim je bilo valda fajn. Enkrat, ko imaš familijo in ti je že tistih 8 ur na dan preveč za službo, je odžrta, neplačana sobota zame podje*avanje. TB so še ena ameriška fora drgač.

          ::

PreviousUser je izjavil:

A potem nihče ne ve, ali je timbilding plačan? A je to potem kot delo na črno ali kaj? :D Jaz mislim, da če se zahteva prisotnost, mora biti plačano, če pa je neobvezno, pa ni treba, da je, pa naj pride, kdor hoče.


Kamorkoli te firma napoti se šteje za plačano. Skupaj s časom prevoza.

Mavrik je izjavil:

Izogibanje takim dogodkom ti karierno lahko samo škodi. Tudi na S-T se lepo vidi korelacija ;)


To pa še kako drži. Ritolizništvo je ena pomembnejših vrednost, kar se tiče kariere, zato je na take dogodke pametno hoditi, če imaš dolgoročnejše namene s firmo.

Zgodovina sprememb…

PreviousUser ::

          je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

A potem nihče ne ve, ali je timbilding plačan? A je to potem kot delo na črno ali kaj? :D Jaz mislim, da če se zahteva prisotnost, mora biti plačano, če pa je neobvezno, pa ni treba, da je, pa naj pride, kdor hoče.


Kamorkoli te firma napoti se šteje za plačano. Skupaj s časom prevoza.

Mavrik je izjavil:

Izogibanje takim dogodkom ti karierno lahko samo škodi. Tudi na S-T se lepo vidi korelacija ;)


To pa še kako drži. Ritolizništvo je ena pomembnejših vrednost, kar se tiče kariere, zato je na take dogodke pametno hoditi, če imaš dolgoročnejše namene s firmo.


Sprašujem zato, ker pri nas razna božična kosila po končanem delovniku niso plačana, so pa obvezna.

IL_DIAVOLO ::

Kaj zastonj bi jedel in potem bi te firma se plačala, ker si bil tako dober ker si si odtrgal svoj cas za druzenje z brezvezniki?

fikus_ ::

Razni timbilding-i niso plačani, oz. vsaj jaz še nisem čutil/slišal za takšno firmo. V glavnem se tega poslužujejo firme, ki se hočejo na zunaj pokazati v dobri luči. Ni to slaba zadeva, ampak če se ne vidiš v tem, pač ne greš. Res je tudi, da te s tem, ko se ne udeležiš, nekako izrinejo iz svojega kroga.

PreviousUser ::

Gre se tudi za to, da partnerica tisto soboto dela, nekdo pa mora biti z otroki. To mi povzroča cel kup sitnosti samo zato, ker eni očitno ne vedo, kaj bi sami s sabo čez vikend.

MTB ::

No, če se v službi ne počutiš dobro, spakiraš in greš. Pa so takšne debate odveč.

Invictus ::

PreviousUser je izjavil:

A potem nihče ne ve, ali je timbilding plačan? A je to potem kot delo na črno ali kaj? :D Jaz mislim, da če se zahteva prisotnost, mora biti plačano, če pa je neobvezno, pa ni treba, da je, pa naj pride, kdor hoče.

Sam sem moj čas na teambuildingu v Nemčiji zaračunal...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

telexdell ::

Obvezno je tisto, kar ti piše v pogodbi o zaposlitvi. Vse drugo pa je zgolj "obvezno" in to toliko, kot sam hočeš.
Ko smo v naši firmi imeli druženje za graditev skupine so nas z avtobusom prepeljali na kraj srečanja, plačali hotel, hrano, pijačo... in vsi smo dobili dnevnice. Tudi pri nas je na vabilu pisalo, da je "obvezno". Kar nekaj sodelavcev ni prišlo. Prav tako ne pridejo vsi na novoletne zabave.
Če imaš druge obveznosti (varstvo otroka!) paš povej šefu, da zaradi tega ne moreš iti z njimi in jim zaželi jim vse dobro.
Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš.

          ::

PreviousUser je izjavil:

Sprašujem zato, ker pri nas razna božična kosila po končanem delovniku niso plačana, so pa obvezna.


Jaz sem o tej tematiki vprašal kolega odvetnika. Njegov odgovor je bil nekaj v tem stilu (nisem pravnik), da če te nekam napoti firma, ti mora tisti čas plačati, vključno s časom, ki ga porabiš za prevoz do tiste lokacije. Rekel je tudi, da sicer v zakonodaji to natančno ni napisano, da pa je sodna praksa taka, da so sodišča dosojala v prid zaposlenim. Seveda se nato postavi vprašanje, kako boš to uveljavljal na firmi, bi jih tožil?

PreviousUser ::

          je izjavil:

PreviousUser je izjavil:

Sprašujem zato, ker pri nas razna božična kosila po končanem delovniku niso plačana, so pa obvezna.


Jaz sem o tej tematiki vprašal kolega odvetnika. Njegov odgovor je bil nekaj v tem stilu (nisem pravnik), da če te nekam napoti firma, ti mora tisti čas plačati, vključno s časom, ki ga porabiš za prevoz do tiste lokacije. Rekel je tudi, da sicer v zakonodaji to natančno ni napisano, da pa je sodna praksa taka, da so sodišča dosojala v prid zaposlenim. Seveda se nato postavi vprašanje, kako boš to uveljavljal na firmi, bi jih tožil?


Ne, ne bi jih tožil. Pač samo ne bi prišel, verjetno me zaradi tega ne bi odpustili. Če pa bi me, pa tudi OK, za tako firmo itak ne bi delal.

Vazelin ::

En dan pred teambuildingom pejt na bolniško. Problem solved
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Netrunner ::

Meni se zdi teambuilding super zadeva, če le ni prepogosto. Fajn je da sodelavce spoznaš tudi izven delovnega okolja. Kakorkoli se orne pa to ne sme biti obvezno oz. kakorkoli sankcionirano če ne prideš.
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

c3p0 ::

Sicer delam remote, a teambuildingi so vedno s plačanimi vsemi stroški (če je lasten prevoz do neke točke) in praviloma na delovni dan ali dneve.

poweroff ::

PreviousUser je izjavil:

Samo sem bil na letnem razgovoru okrcan, ker se ne udeležujem službenih zabav po delovnem času in me imajo tako vsi za nedružabnega in zdaj moram popraviti vtis kao. :D

Tole bi bil zame znak za alarm - in bi si takoj začel iskati drugo službo.

V moji prvi službi (v bistvu je bilo študentsko delo) je bilo podobno. In sem spakiral še pravočasno. Po tem, je šlo samo še navzdol.
sudo poweroff

Vazelin ::

Lol kaj kadrovska misli da bo prvi spizdil tisti, ki ne gre na teambuildinge:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

dexterboy ::

OP, vzemi otroke s SEBOJ in POJDI na ta kur.. bruh... timbilding.
Ti boš izpadel zvezda, ostali pa drekci pekci. Pa še vest jih bo pekla.
Sodelavke te bodo pa bolj porajtale ;) Fotr, ki skrbi za otroke? Jeah, baby :)))
In NAJPOMEMBNEJŠE; naredi čim več fotk ter jih objavi tako, da jih bodo videli tudi severni lastniki.
Seveda, NE POZABI dopisati k fotkam, kako je bilo super in zmagovito, da ste se VSI imeli super in da komaj čakaš na naslednje druženje...
8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

WhiteAngel ::

MTB je izjavil:

No, če se v službi ne počutiš dobro, spakiraš in greš. Pa so takšne debate odveč.


Ne. Služba je za to, da se dela. Sodelavci so lahko super - za delat. Da bi jih moral pa gledat še popoldne in med prostimi dnevi, pa f*ck off. Pa so sodelavci super. Samo posel je posel. Privat lajf pa privat lajf. In prav je, da je to jasno ločeno. Ameri in Kitajci so blesavi, kar se tega tiče. To se vidi potem, ko firma crkne ali jih šef odje*e, pristanejo na tabletah ali pa se fu*nejo s stolpnice. Je*eš take prioritete.

dexterboy je izjavil:

OP, vzemi otroke s SEBOJ in POJDI na ta kur.. bruh... timbilding.
Ti boš izpadel zvezda, ostali pa drekci pekci. Pa še vest jih bo pekla.
Sodelavke te bodo pa bolj porajtale ;) Fotr, ki skrbi za otroke? Jeah, baby :)))
In NAJPOMEMBNEJŠE; naredi čim več fotk ter jih objavi tako, da jih bodo videli tudi severni lastniki.
Seveda, NE POZABI dopisati k fotkam, kako je bilo super in zmagovito, da ste se VSI imeli super in da komaj čakaš na naslednje druženje...
8-)


Heh, tudi to sem že počel :P Potem so pa timbildinge in piknike zamenjali za zaprte prostore brez igral. Pač, starejšim samcem in samicam paše, da je mir in ni otrok tam, ker sicer ukradejo pozornost.

Zgodovina sprememb…

dexterboy ::

Netrunner je izjavil:

Meni se zdi teambuilding super zadeva, če le ni prepogosto. Fajn je da sodelavce spoznaš tudi izven delovnega okolja. Kakorkoli se orne pa to ne sme biti obvezno oz. kakorkoli sankcionirano če ne prideš.

Mali vragec je v tem, ko spoznaš sodelavce toliko bolj, da zveš še kaj drugega, kar nato vpliva na tvoj odnos v službi z njimi, pa ne v negativnem pogledu... Primer; zveš, da ima eden od sodelavcev dva otroka (OK, to si vedel že od prej), ampak do sedaj pa nisi vedel, da je eden od otrok z Darwinovim sindromom. In avtomatično, ko ga boš kaj prosil, če ti pomaga, boš prvo pomislil na to, da je ta možakar že tako obremenjen z družino, zdej mu boš pa še ti nažiral živce? Pa njegovi predhodni izhodi iz službe niso več podobni "hvatanju krivin"... to je samo eden od primerov.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

videc ::

Verjetno si mislil Down-ov sindrom, ker za Darwinovega še nisem slišal...

krucymucy ::

dexterboy je izjavil:

da je eden od otrok z Darwinovim sindromom.


Hvala ti za tole, sem skoraj iz stola padel.

Mi se s sodelavci druzimo tudi izven sluzbe, enkrat na leto pa organiziramo na lastno roko se piknik in povezemo tudi razlicne oddelke. Meni se zdi super.

Vazelin ::

Ponavadi se folk na teambuildingih razgovori, seveda potem ko se spije nekaj rund
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Stikalo ::

dexterboy je izjavil:

OP, vzemi otroke s SEBOJ in POJDI na ta kur.. bruh... timbilding.
Ti boš izpadel zvezda, ostali pa drekci pekci. Pa še vest jih bo pekla.
Sodelavke te bodo pa bolj porajtale ;) Fotr, ki skrbi za otroke? Jeah, baby :)))
In NAJPOMEMBNEJŠE; naredi čim več fotk ter jih objavi tako, da jih bodo videli tudi severni lastniki.
Seveda, NE POZABI dopisati k fotkam, kako je bilo super in zmagovito, da ste se VSI imeli super in da komaj čakaš na naslednje druženje...
8-)


To se mi zdi dobra ideja. Recimo ne smeš vseh zadev meriti z ravnilom in reči tako je to in to. Če je tema nek piknik in, če lahko otroke s seboj pripelješ sta dve muhi na 1 mah. Ni ti potrebno kuhati, imaš organizirano zabavo in še pokriješ službene obveznosti. Pa tudi otroci vidijo, kako in kaj za svojo socialnost. Pripelješ otroke, malo se pozabavaš, greš malo prej, pobereš smetano in to je to.

Stvar potrebno gledati kot celoto. Nek team building ni sam po sebi deal breaker, če je drugače služba super. Stvarem se je potrebno prilagajati in pogledati prednosti, kot koristi na koncu.

Okapi ::

c3p0 je izjavil:

Sicer delam remote, a teambuildingi so vedno s plačanimi vsemi stroški (če je lasten prevoz do neke točke) in praviloma na delovni dan ali dneve.
Pri nas je enako - plačana pot, dnevnica in delovni dan. Udeležba zaželena, ampak če ne moreš (ali nočeš), pač ne moreš. Šefi pa potem to upoštevajo pri podaljšanju pogodbe. Če si dober pri delu, ti nihče ne zameri, če si samotarski čudak. Če nisi najboljši pri delu, ti pomaga, če si vsaj družaben in zanimiv/zabaven sodelavec. Če nisi najboljši pri delu, in za povrhu še družaben nisi, pa lahko začneš iskati drugo delo.;)

Vazelin ::

Šefi pa potem to upoštevajo pri podaljšanju pogodbe.

Hud kriterij. Kdo ima pa prednost. Samotarski čudak, ki veliko naredi ali funny guy, ki dosti ne naredi?
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Okapi ::

Vazelin je izjavil:

Šefi pa potem to upoštevajo pri podaljšanju pogodbe.

Hud kriterij. Kdo ima pa prednost. Samotarski čudak, ki veliko naredi ali funny guy, ki dosti ne naredi?

Oba imata prednost pred samotarskim čudakom, ki ne naredi dosti.

Sicer pa čisto odvisno, če oba naredita dovolj, ima pri šefu, ki gre rad na pir zvečer, prednost tisti, ki mu pri tem dela družbo;)

Primer teambuildinga pri nas:
 Aktivnost

Aktivnost


 Konec aktivnosti

Konec aktivnosti


 After hours

After hours

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Phantomeye ::

V javni upravi je Tb plačan, je pa res, da jih organizirajo med delavnikom.

Machete ::

Tam je vsak dan teambuilding.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Glugy ::

WhiteAngel je izjavil:


Heh, tudi to sem že počel :P Potem so pa timbildinge in piknike zamenjali za zaprte prostore brez igral. Pač, starejšim samcem in samicam paše, da je mir in ni otrok tam, ker sicer ukradejo pozornost.


Kaj so te teambuildingi pol bolj za iskanje ljubezni al kaj? : D

krucymucy je izjavil:

dexterboy je izjavil:

da je eden od otrok z Darwinovim sindromom.


Hvala ti za tole, sem skoraj iz stola padel.

Mi se s sodelavci druzimo tudi izven sluzbe, enkrat na leto pa organiziramo na lastno roko se piknik in povezemo tudi razlicne oddelke. Meni se zdi super.

haha le kakšen bi bil Darwinov sindrom? : D

Drgač pa so teambuildingi super za introvertne osebe; mislm k da pa introvertne osebe niso ljudje in jih je treba silit da naj postanejo ekstrovertne. Ker če ne postanejo ekstrovertne jih je treba grdo gledat k ne grejo na teambuildinge ker so organizatorji le teh ekstrovertni in bog ne dej da bi bil kdo kej drgač.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Glugy ()

c3p0 ::

Problem naše družbe, če nisi ekstrovertiran in "bubbly outgoing personality", kar se piše tudi na CV-je, je s tabo takoj nekaj narobe.

KAVINSKY ::

Glugy je izjavil:

haha le kakšen bi bil Darwinov sindrom? : D


Reči, da imaš neumnega otroka pač ne zveni lepo :))

poweroff ::

Neumnega?

Mislim,... kakšnih se znebiš.
sudo poweroff

Cruz ::

c3p0 je izjavil:

Problem naše družbe, če nisi ekstrovertiran in "bubbly outgoing personality", kar se piše tudi na CV-je, je s tabo takoj nekaj narobe.
To je morda res, ampak če si non-stop čemeren je introvertnost slab izgovor za to. Lahko si prijeten tudi, če si bolj tih, ni ti potrebno biti glasen. :)
One of the most moral acts is to create a space in which life can move forward.

gruntfürmich ::

Okapi je izjavil:

 After hours

After hours


in ktir je okapi?

AndrejS je izjavil:

Kaj se bojiš sodelavk ?

đabe sodelavke če ne pijejo...:O
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teambuildingi in socializacija s sodelavci zunaj službe (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6913084 (6653) LeQuack
»

Obraten način iskanja zaposlitve

Oddelek: Loža
446386 (4593) miki2019

Več podobnih tem